Skocz do zawartości

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Bednaar said:

@Jad szopa OK, a tak z ciekawości - o jakiego dongla chodzi? Co to za zwierz?


Takie coś np https://www.tempotec.net/blogs/tempotec-sonata-hd-pro-review/tempotec-sonata-hd-pro-review

Mało tego, myślę Topping? No to potrzebuje wzmacniacza, więc odpada, E10K gra jak integra... 
 

Edytowane przez Jad szopa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś przypomniało mi się, tylko szkoda, że jednak boisz się używek. Korg DS-DAC 100m. Fenomenalny sprzęt, właśnie żałuję, że sprzedałem. Zwłaszcza teraz jak mam ed11. Oczywiście nie jest to sprzęt robiony w szopie przez jakiegoś fanga tylko w japońskiej fabryce więc tu na forum nie miał żadnej popularności. Pamiętam, że poza mną ktoś tu też go sprzedawał. Może nie sprzedał? No właśnie kurde - może nie sprzedał. Hej kolego od Korga. Sprzedałeś czy nie?

 

to takie coś nie wiedzieć czemu nie produkowane już

 

0636df3e61a48efa4a3aead6c3dad0cf_pc.jpg

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Fenomenalny sprzęt, właśnie żałuję, że sprzedałem.

    Myslalem  o  zakupie  tego   korga  100m   -chodza  po  ok  400  dukatów   ,  moze  wyjasnisz   na  czym  polegał  fenomen   tego  sprzetu  i  czy  uzywałes  z  audiogate  ?  i  jak   to  działało  ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio @pilotKA
Podobno Sound BlasterX G6 jest lepszym wyborem w cenie 300-400 zł, bo nie ma na rynku lepszego układu od TPA6120,a na tym jest zrobiona Sound BlasterX G6. 
A jeżeli wykluczyć Sound BlasterX G5 / G6 to dlaczego?

Zwróciłem uwagę na Sound BlasterX G6 ze względu na dobre opinie + potencjalna gwarancja w razie coś. Ale nie twierdzę, że to jest MUST HAVE. Ale póki co nikt nie potrafi mi wyjaśnić, dlaczego... 


@Rafacio Jeżeli chodzi o Korg DS-DAC - 100m to w ogóle pierwszy słysze, że coś takiego jest :)
Natoimast jak nie znam się na DAC'ach to wiem, że produkty z Japonii były na prawdę kozackie, czy to TV, czy inny sprzęt, bardzo solidne. 
Dobrze byłoby mieć troszkę więcej info na jego temat. Chętnie się przyjrzę. 
 

 
Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pilotKA napisał:

Myslalem  o  zakupie  tego   korga  100m   -chodza  po  ok  400  dukatów   ,  moze  wyjasnisz   na  czym  polegał  fenomen   tego  sprzetu  i  czy  uzywałes  z  audiogate  ?  i  jak   to  działało  ?

Po prostu świetnie grał z niskoomowymi słuchawkami. Audiogate trochę upierdliwe, ale spokojnie można foobara skonfigurować do odtwarzania dsd i do konwersji do dsd w "locie". Sama jakość wykonania pudełeczka fenomenalna moim zdaniem. Po dwóch latach intensywnego używania nie było śladów tegoż używania. Przyciski działały jak nowe. Nie wiem czemu go sprzedałem i nie wiem czemu długo sprzedać go nie mogłem. Widać nie spełnia audiofilskiego wymogu produkcji w szopie przez pasjonata, który co prawda jest doktorem, ale ornitologii. Oczywiście nie jest to sprzęt mocarny, przykładowo HE1000 nie uciągnie, ale powiedzmy sobie szczerze, po co używać tych i innych tak skopanych słuchawek? Słuchawek o wymaganiach mocowych jak kolumny?

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To objaśni mi to ktoś? Czemu inne DAC'i są lepsze niż Sound BlasterX G6? 

" Nie ma na rynku lepszego układu od TPA6120, a na tym jest zrobiona Sound BlasterX G6. "

Dlaczego przykładowo FIIO BTR3K, FIIO BTR5K, bądź Korg DS-DAC 100m, czy Sonata i inne byłyby lepsze niż Sound BlasterX G5/6?
Nie upieram się przy tej karcie, po prostu chciałbym wiedzieć, żeby moje podejmowanie decyzji miało jakiś sens. 

Bo jeden facet, który jest elektronikiem mówi, że nie ma lepszej karty niż Sound BlasterX G6 w tym przedziale cenowym przez ten układ i jest ona lepszym wyborem nawet niż Topping D10s. Na forum mówi się, że inne DAC'i będą lepsze oraz Topping D10s jest lepszy niż Sound BlasterX G5/6. Dlaczego? To jest faktycznie tak technicznie, czy kwestia / zdanie indywidualne posiadczy? 

Nie z tego nie rozumiem :) Aktualnie pytam w celach edukacyjnych... 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jad szopa napisał:

Nic z tego nie rozumiem :) Aktualnie pytam w celach edukacyjnych... 

Ten elektronik mógł Ci zrobić wykład. :P ja wiem wydaje mi się tyle ile trzeba by ocenić czy sprzęt się nada dla mnie, ale nie mam takiej gruntownej wiedzy by to tłumaczyć innym bo się tym zawodowo nie zajmuję. Ci co się zawodowo zajmują i są tutaj na forum to szkoda gadać... albo są przeważnie nid obecni, albo edukacji nie dostaniesz bo nie na rękę im tłumaczyć albo zostaniesz poczęstowany dezinformacja.

 

Ten G6 ma dość dobrą sekcje DAC tylko trzeba obniżyć jej poziom wyjściowy bo inaczej zniekształcenia szybko rosną. Nie mniej D10s jest sporo lepszy, choć przy takich parametrach marna szansa byś je rozróżnił na słuch.

 

Natomiast G6 jako wzmacniacz wypada dość słabo w pomiarach. Jeszcze przy 300ohm jest jako tako, ale przy 30ohm (tak jak w przypadku X2) zniekształcenia są już wyraźnie wyższe i są już na poziomie na którym moga być słyszalne, szczególnie jak będziesz głośniej słuchał. Tak kość TPA jest bardzo dobra. Mówiłem Ci o tym, ale ważna jest jeszcze dobra implementacja tej kości oraz zasilanie, a tutaj masz zasilanie po USB co daje gorsze osiągi niż takie z prawilnego zasilania. Ma spore problemy z zniekształceniami IMD w niskich częstotliwościach. 

 

To wszystko nie oznacza, że będzie subiektywnie źle grał. Bo nie każdy usłyszy te problemy, ale pod względem czystości sygnału to on nie jest zawodnikiem którego bym wystawiał do zawodów. Dlatego jedynym sposobem upewnienia się dla z Ciebie będzie wypożyczyć i posłuchać. On może w przeciwieństwie do lepszego sprzętu np. Zacząć grać bardziej krzykliwie gdy podkręcisz gałkę, podczas gdy drugi sprzęt przy zwiększeniu głośności dalej będzie dawał czysty i przyjemny dźwięk. 

 

Nie wiem jak BTR3k ale BTR5 już ma tak czysty sygnaķ, że zniekształceniami nie trzeba się przejmować.  Ten pierwszy gra nie gorzej. Dobre pomiary wynikają z tego, że to urządzenie gra na baterii i ma nowoczesne mobilne układy które dają dobre parametry i proste aplikacje. Ten sprzęt już po prostu robi robotę tak jak trzeba.

 

Tutaj główne różni o to funkcjonalność i wygląd. 

 

Po Korgu dużo się nie spodziewam, ale żyjemy w czasach, że większość sprzętów jeśli napędzi Twoje słuchawki to będzie ok, a walczy się marketingiem i uzyskiwanie co raz lepszego sygnału, czystego dużo poniżej progu słyszenia. Daje to spokój mentalny i takie urządzenia są po prostu bardziej dopracowane, bo by uzyskać dobre parametry to trzeba też sprzęt dobrze zaprojektować. Kiedyś przed erą takiego pasjonata - nwavguy sprzęty potrafiły stanowić zagrożenie dla słuchawek bo miały błędy konstrukcyjne. Teraz jednak jest ostra konkurencja, że firmy które na początku ssały (schiit :D) teraz potrafią wypuszczać bardzo dobrze zaprojejtowane sprzęty bez wad poprzedników i o bdb pomiarach. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash A właśnie, sorki bo zapomniałem tam dodać. 
Jak ma się FiiO Q1 MKII? Czy to też działa jak BTR5, że daje czysty sygnał i w ogóle jest elegancko? Warty uwagi?

Na Windows jakbym miał ustawić suwak to byłby 10-16 / 100 volume. Nie chcę puszczać głośno, bo rozwalę sobie słuch, dawniej słuchałem dość głośno, dziś już nie mam zamiaru więcej. 
Co do G6, to dlaczego są takie wychwalane w niebiosa i w ogóle? Nie rozumiem tego, skoro może zagrać źle, krzykliwie, zniekształcenia i w ogóle. Skąd ta popularność? 
Jak obniżyć poziom wyjściowy w G6, bo nie bardzo łapię to. 

Taki mam wybór: 
- FiiO Q1 (220 zł bez gwarancji) 
- FiiO Q1 MKII (300 zł bez gwarancji) 
- Korg DS-DAC - 100m  (320 zł rysy na obudowie bez gwarancji, używany 4 lata /400 zł bez gwarancji stan idealny, używany sporadycznie 3 lata)
- Sound Blaster X G5 (349 zł gwarancja 10 miesięcy)
- Sound Blaster X G6 (330 - 400 zł gwarancja 10-12 miesięcy) / (400 zł gwarancja x-kom 10 miesięcy)
- iFi Audio Nano iCan (300 zł bez gwarancji + wyrobione przełączniki wzmocnienia na spodzie - trzeba je przełączać cieńkim śrubokrętem lub igłą (na szczęście robić tego nie trzeba, a przełączniki są teraz ustawione w opcji fabrycznej)

Najtrudniej to podjąć decyzję.  

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten G6 za 330zł byłby ok, ale już o nim pisałem, resztą się nawet nie interesowałem jak masz czas i chęci to poszukaj pomiarów i naucz się je czytać. Wydajd mi się jak coś to warto byłoby dołożyć do czegoś nowego xzyli takiego q3 który w komisie był za 500zł używany. Tam masz chyba odbiornik xmosa, baterię, balans (na przyszłość), układ thx na wzmocnieniu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, MrBrainwash said:

Ten G6 za 330zł byłby ok, ale już o nim pisałem, resztą się nawet nie interesowałem jak masz czas i chęci to poszukaj pomiarów i naucz się je czytać. Wydajd mi się jak coś to warto byłoby dołożyć do czegoś nowego xzyli takiego q3 który w komisie był za 500zł używany. Tam masz chyba odbiornik xmosa, baterię, balans (na przyszłość), układ thx na wzmocnieniu. 


Do 500 to już raczej bez szans, bo w Listopadzie będę musiał wydać jakieś 350 zł na kurs i tego budżetu NIE MOGĘ ruszyć, żeby nie wiem co się działo. 
A tak czy inaczej, FiiO Q3 już chyba sprzedany, bo wszystko przekreślone itd. 
Więc do tych 400 celować w Sound BlasterX G6 i tyle? A za rok, dwa, albo trzy Topping L30 + wzmacniacz jakiś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jad szopa napisał:


Do 500 to już raczej bez szans, bo w Listopadzie będę musiał wydać jakieś 350 zł na kurs i tego budżetu NIE MOGĘ ruszyć, żeby nie wiem co się działo. 
A tak czy inaczej, FiiO Q3 już chyba sprzedany, bo wszystko przekreślone itd. 
Więc do tych 400 celować w Sound BlasterX G6 i tyle? A za rok, dwa, albo trzy Topping L30 + wzmacniacz jakiś? :)

Jeśli g6 będzie Ci dobrze grał to już ugrade'ów nie będzie sensu robić. Chyba, że dla tego mentalnego spokoju i gdy będziesz miał bardziej wymagające słuchawki. Może wtedy jako DAC robić a do niego podłączysz L30 i styka. Jak będziesz chciał coś co wygląda na komplet to wtedy zmienisz i kupisz lepszego DAC. 

 

Poziom na wyjściu zmieniasz w windowsie po prostu zmniejszasz volume o 2 dB. :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem., Ze względu na podejście do klienta firmę Creative zawsze i wszędzie będę odradzał. To chyba prekursor postarzania produktu w temacie sprzętu komputerowego. Wydałeś kupę kasy na kartę, a tu za chwilę się okazuje, że koniec wsparcia i kup sobie nowszy model. Nigdy, never.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyne co mam za złe Creative to zniszczenie Aureal Semiconductor, a same ich produkty wspominam dobrze, a miałem tego trochę od SB Audigy Gold, przez Audigy 2ZS, Audigy SE, X-Fi Music, potem X-Fi Fatal1ty, aż po obecną X-Fi Titanium HD. Do tego bardzo udane Aurvana Live!, jakieś dokanałówki i pewnie coś jeszcze by się znalazło. Ze sterownikami nigdy nie miałem problemów, ale ja korzystałem z reguły z alternatywnych Daniela K., a były jeszcze PAX-y i bardziej minimalistyczne, których nazwy nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Creative czytałem sporo i ludzie narzekają, bo mają problemy, albo karta nie reaguje po restarcie, albo coś inne... 

DAC'a będę kupował na lata, więc chyba sobie odpuszczę i będę zbierał bieda budżet na coś, żeby było konkretnie. Rok, czy więcej, ale będzie. A do tego czasu niech będzie X3 jako pomocnik.

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem G6 B-STOCK (jak nówka) i jestem bardzo zadowolony. Nic się nie wiesza, nie restartuje. Ludzie pisali o pewnych problemach z działaniem programu creative connect, lecz jakiś czas temu zostało to ponoć mocno poprawione nowym programem creative command. Nie testowałem jeszcze, bo w sumie urządzenie bardzo dobrze działa bez żadnego programu. Fakt nie można zmieniać światełek i ustawiać bajerów typu SBX, ale na tym mi nie zależy, bo i tak muzyki i wszystkiego słucham w trybie direct mode bez żadnych ulepszaczy na stereo i 32bit/384khz.

 

Jak coś to pytaj dałem za niego 325zł z roczną gwarancją producenta. Ostatnio był spory rzut na stronce creative, ale się już skończyły, jednak znów mają być dostępne. W tej cenie jestem bardzo zadowolony i chyba nie ma nic lepszego o porównywalnej jakości/możliwościach. Swoją wszechstronnością G6 zjada nawet znacznie droższe dac/ampy. Rozpatrywałem jeszcze prawie 3x droższego Fiio K5 Pro, jednak jeśli wierzyć w co o nim piszą to w ogóle nie warto aż tyle dopłacać jak komuś nie zależy na RCA, a jakości audio lepszej nie będzie.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu osób G6 będzie wystarczający tak jak pisałem. On DAC ma spoko tylko wzmak taki średni. K5 pro ma średni DAC ale lepszy wzmak. I postawiłbym osobiście w tym wypadku na drugą kombinację jakby pieniądze nie grały roli. 

 

@GoodBoy możesz jeszcze napisac co pod g6 podłączasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoodBoy Nie wiem, czy będzie zauważalna różnica między X3, a G6... 
Ja trochę dawniej robiłem błędy, kupowałem słuchawki z mikrofonem i gość mnie wyśmiał za to. Bo powiedział, że to jest gorsza jakość dźwięku i w ogóle. 
Od tamtej pory pytam nawet i 100 razy, żeby nie robić głupich błędów... 

To samo z DAC, dostałem całą masę informacji i dostałem też info, że te DAC'i do tych 600 zł grają podobnie, bo są budżetowe i żebym szukał minimalnie Zen Dac, albo zbierał na aune x1s nawet używane. Bo wtedy dopiero będzie odczuwalny przeskok jakości. 
Inaczej będę miał budżetowy sprzęt, który zagra może lekko lepiej, ale podobnie. Dlatego nie chce się wkurzać, że wydałem 300 zł+ a okazuje się, że różnicy prawie nie ma. Dostałem takie info od osoby, która ma dużo DAC'ów budżetowych i porównanie ich do lepszego sprzętu.

 

Ja przywiązuję bardzo dużo uwagi do dźwięku, jego jakości, detali, wokalu, jak to się wszystko zgrywa, czy bass nie brzmi jak... Więc osobiście, mimo że nie miałem styczności, nie wydaje mi się, żeby Creative zrobił coś szczególnie wybitnego, zwłaszcza, że nasrane tam jakiś bajerów "dla gamerów". A jak coś jest "do wszystkiego" tzn, że coś zawsze się znajdzie, co ściąga sprzęt w dół..  

Chyba, że będzie w cenie z 200 zł, to OK. Jednak jak wspomniał mi kiedyś @MrBrainwash osoba niecierpliwa traci 2 razy. Ja DAC kupuję na lata, nie chce ciągle zmieniać sprzętu, bo po co? Nie stać mnie na to... 

Ale prawda jest taka, że gdyby nie wszystkie linki, informacje, porady to bym miał takie informacje i wiedzę na temat co NIC. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa dla mnie to ok, nawet podziwiam, że chcesz się czegoś dobrze dowiedzieć, zrozumieć i podjąć mądrą decyzję. Nie wchodzić w to bagno zakupoholizmu i bycie bateryjką finansową dla producentów sprzedających fantazje i marzenia. Chcesz kupić porzàdny sprzęt na lata i skupić się na muzyce która dla Ciebie wiele znaczy. 

 

"Życie bez muzyki byłoby niczym" - F. Nietzsche. ;)

 

Temat audio stanowi wyzwanie, ze względu na to że opiera się o dość skomplikowane dziedziny jak elektronika, inżynieria dźwięku i psychoakustyka - tutaj na forum raczej nie ma ludzi, którzy by to studiowali. Są raczej tacy co są w identycznej pozycji jak Ty teraz z tą różnicą, że słuchali więcej modeli, czytali więcej subiektywnych recenzji i dokonali już więcej audio zakupów. Mają większe doświadczenie co nie znaczy, że mają większą wiedzę. Po drodze natomiast nabyli szereg przekonań niektórych akuratnych, innych mniej. Opieranie się na subiektywności zakłada spore ryzyko narażenia na błędy poznawcze. Nasze zmysły i umysły są zwodnicze co wykazała niezliczona ilość badań. Dodając do tego, że z obiektywnych powodów to co się słyszy może zmieniać się od człowieka do człowieka (konstrukcja słuchu i wysoka interpretatywność bodźców dźwiękowych) można zacytować:

 Cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Myślę, że pozbieram tak 600 zł i kupię Zen Dac, albo odkupię od kogoś coś fajnego. 
Dajmy na to, że zakupię za 300 zł Sound BlasterX G6. Okej fajnie, gra i spoko... 

Mija sobie miesiąc, dwa itd, mija 6 miesięcy i co z tego wynika? Nic, bo mając 300 zł + każdego miesiąca odkładając sobie po 50 zł w pół roku = 600 zł.  
Czyli przykładowo Zen Dac VS G6 lub G6 VS coś fajnego... 

Nie potrzebuję nie wiadomo czego, bo im lepszy DAC = lepsze słuchawki potrzebne. 

Mój DAC-X3 był zakupiony 3 Grudnia 2020 z wysyłką 189 zł. Więc jeszcze ma ponad rok gwarancji, mam pudełko, paragon. Dbam bardzo o sprzęt, do tej pory mam monitor LCD, który ma z 17 lat i działa.  

A tak z ciekawości, może ktoś kupował sprzęt na Black Friday? :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G6 podoba mi się z uwagi na wszechstronność zastosowania. Nie jest to duża ciężka kobyła z kablem podpiętym do gniazdka sieciowego. Maly lekki poręczny chcę to podpinam do konsoli, smartfona, małych grajków wszystkiego i w dalszym ciągu jest to rozwiązanie w miarę mobilne. Jakość wzmocnienia/dac jest o lata świetlne wyżej w porównaniu do każdej integry, więc póki co nie potrzebuję niczego więcej. Nie jestem też jakimś wysmakowanym audiofilem, który potrzebuje wzmacniacza za parę tysięcy, żeby sparować go ze słuchawkami za drugie tyle. To czego mi trzeba jest szeroka scena z dobrą separacją pasm i ładnie wydobywanymi mikrodetalami oraz 0 szumów w ciszy. G6 to wszystko zapewnia.

 

Z tego co się zorientowałem przez brak zasilania sieciowego G6 nie traci zbyt wiele w porównaniu do budżetowych z takim zasilaniem. Ludzie używają tego do prądożernych Beyerów i Sanków chwaląc sobie takie połączenie, więc opowieści, że G6 nie napędzi słuchawek kilkusetomowych włożyłbym między bajki. Inna sprawa jakie kto ma indywidualne preferencje i oczekiwania, bo oczywiście są ludzie z ogromnymi wymaganiami, a na rynku są znacznie lepsze i o wiele droższe gołe ampy, które trochę lepiej napędzą niektóre modele słuchawek, nie oferując przy tym nic extra. Nie mówię o gimmickach typu scout mode, a chociażby o możliwości wgrywania profili EQ do pamięci urządzenia i korzystania z nich na konsoli, czy smartfonie. G6 obsługuje sprzętowe dekodowanie sygnału Dolby Digital, więc na pewno mi się to przyda do filmów. Wirtualizacja 5.1 / 7.1 też w creativie jest najlepsza na rynku obok rozwiązania znacznie droższego Sennheisera GSX1000. To naprawdę robi robotę i nie jest zwykłym bajerem, który porzucimy po 5 minutach zabawy.

 

N00dyOg.png

 

@MrBrainwash Jeśli chodzi o 30-omowe to na BO P3 gen2 oraz Fidelio X2HR nie zauważyłem żadnych dystorcji ani innych problemów. Natomiast przez to, że G6 jest neutralny-analityczny, niektóre słuchawki jak np. KOSS KSC75 grają nieco anemicznie, w porównaniu do ocieplonej integry. Z kolei inne jak HD599 przestały grać przebassownym dołem i średnicą.

 

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoodBoy Ja DAC'a używam TYLKO i wyłącznie do komputera / laptopa. Żadne konsole, żadne TV, żadne telefony. Pluje na takie rozwiązania po prostu, jedynie mogę do subofera sobie podłączyć DAC-X3. 

 

No i w ogóle nie mam zamiaru kupować konsoli nigdy, bo to marnowanie PLN dla mnie, rynek gier tak ssie, że już nawet nie ma się z czego śmiać. Wszędzie tylko grafika i postacie poruszające się jak patyczaki, animacje jakby dziecko to tworzyło. 
A dla kilku wyjątków kupowanie konsoli to mija się z celem... 

Grałem całe życie i mam dość, chce się skupić na przyszłości, coś zmienić, kiedyś pomagać innym z depresją itd... 

Więc nawet jak tam sobie włączę starą gierkę swoją, czy nowszą to nie koniecznie musi być tam dźwiek nie wiem jaki.

 

Za to jak słucham muzyki to mocno się skupiam na detalach, szczegółach, jak ten dźwięk brzmi, jakiej jest jakości, jak dociera do mnie itp. Liczy się każda najdrobniejsza rzecz, czy gdzieś tam "daleko w tyle coś słychać" itd...
Dla przykładu https://www.youtube.com/watch?v=PV4GKu_A10U 

Nie twierdzę, że G6 jest zły, nie warto kupować, czy coś - bo byłbym głupi. Po prostu szukam czegoś, gdzie postawię na biurko, nie ważne, czy waży 3kg, czy 500g. Chce mieć poczucie, że zakładam ukochane słuchawki, patrzę na DAC'a i wiem, że "żyje" 
Całe życie szukałem lepszego dźwięku, choć nie miałem na to funduszy, kombinowałem z różnymi ustawieniami itd. Ale szkoda czasu, po prostu lepiej kupić sprzęt i robić swoje. Chce, żeby było tak, że jak włączę sobie film, to będzie "omg WOW". I jasne, każdy ma swoje odczucia, swoje potrzeby, a u mnie to wygląda tak jak napisałem. Szukam doznań, wrażeń muzycznych - znając swój budżet, który to ogranicza, ale co nie zmienia faktu, że mogę mieć coś lepszego niż DAC-X3. 
Bo nawet nie ma co się czarować, gdyby DAC-X3 był jakiś CUDOWNY, to audiofile nie kupowaliby sprzętu za 50k ^^ 

To tak w skrócie :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoodBoy Dzięki. Wszystko się zgadza, prócz tego, że ja nie mówiłem o mocy G6, tej to on ma w ciul. Ja mówiłem o tym jak wypada na tle innych urządzeń w kategorii zniekształceń, ale też napisałem, ze nie każdy je wychwyci i że powinien dla większości niezbyt krytycznie do tego podchodzących osób być ok. 

Jak mówisz, że nie wychwytujesz nic niepokojącego na X2 to jest to dobra wiadomość dla Jada Szopa (co za nick :D) Tylko pozostaje kwestia, czy jego subiektywny odbiór dźwięku i różnica w osiągach w stosunku do X3 przełożą się na opłacalność takiej przesiadki. I nie mówię wcale o tym, że potrzeba czegoś jeszcze lepszego. Odwrotnie. Może w ogóle nie ma potrzeby inwestowania. Zaproponowałem mu by kupił z możliwością zwrotu i sprawdził - najlepszy sposób. 

@Jad szopa ja teraz sobie słucham na słuchawkach EarFun Pro Oluv Edition, są to doki bezprzewodowe. Wyobrażasz sobie jaki tam jest wzmacniacz i DAC w środku? I co? I grają czysto, szczegółowo i przyjemnie - strojenie robi większość roboty. DAC i AMP nie ma obecnie tak wielkiego znaczenia jak kiedyś bo nawet tanie sprzęty osiągnęły wystarczający poziom, aby ludzkie ucho nie wychwytywało zmian między nimi. Audiofilom się nudzi czysty sygnał i sobie fundują makijaż robiony przez źródło, słuchają sprzętów z jakimś hardwerowym odpowiednikiem DSP.  Za to się płaci grubą kasę, ale nie za jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Czyli nie ma sensu kupować Zen DAC lub coś inne do X2HR? Bo już głupieje :D

Tu recenzja, tam... Tam mówią dźwięk miód rozpływają się, zaraz ktoś mówi, że nie warto inwestować, albo nie wiadomo, czy warto :D
Czuje się jak pies co goni własny ogon hehehe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności