Skocz do zawartości

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli najlepiej poprosić o wystawienie na allegro? 
Jest coś takiego 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.png

Tylko czemu 5 zł za wysyłkę? Ja chcę paczkę do paczkomatu i się nie wkurzać, że muszę czekać na kuriera / listonosza. Paczkomat mam pod domem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też do paczkomatu:

 

Cytat
  • Szeroki wybór punktów odbioru Poczty Polskiej, Paczkomatów InPost, sklepów Żabka lub na stacjach Orlen. 

https://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/360012239740-Przesyłki-OLX-sprzedawaj-i-kupuj-z-dostawą-

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechłem, piszesz do gościa na OLX - odpisuje. Pytasz, czy wystawi Ci przedmiot na allegro lub allegro lokalne. Następuje odczytanie wiadomości i CISZA... 
Dla mnie to śmierdzi na odległość... Normalna osoby by przynajmniej odpisała, że nie wystawia, czy coś... 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, lobuz1 said:

Bo na allegro jest prowizja.


Na allegro jest, ale jest jeszcze allegro lokalne, gdzie nie ma prowizji. Ale jak ktoś odczytuje wiadomość i ją po prostu ZLEWA, to dla mnie śmierdzi takie postępowanie... Bo normalna osoba odpisuje coś w stylu np "nie mam konta, jest tam prowizja" czy cokolwiek innego. A jak mam odbierać całkowite zignorowanie wiadomości po odczytaniu mojego zapytania? 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jad szopa napisał:


ale jest jeszcze allegro lokalne, gdzie nie ma prowizji.

Hehe wystawienie jest darmowe, ale jest prowizja od sprzedaży :)  

E1D1407F-3A65-4ABC-A53D-A2416841E4EA.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Rafacio napisał:

To jest słaby? Przecież to już łeb może urwać. To co ostatnio najchętniej używam ma 70   szok.gif

Taki Flux FA-10 ma 16W przy 32ohm. Ten to urwie łeb, ugotuje jaja na twardo i wywali okna z ościeżnicami. 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słuchawki 32 omowe i mam wzmacniacz o mocy 70 mW. Nic więcej nie potrzeba, a nawet gain nie mam podbitego, czy potencjometru do końca odkręconego. Po co komu 16 W do napędzania słuchawek. To już jest absurd osiągający absolut.

34 minuty temu, Jad szopa napisał:

Normalna osoby by przynajmniej odpisała, że nie wystawia, czy coś... 

Szczerze? Mi by się nie chciało.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Rafacio said:

Mam słuchawki 32 omowe i mam wzmacniacz o mocy 70 mW. Nic więcej nie potrzeba, a nawet gain nie mam podbitego, czy potencjometru do końca odkręconego.

Szczerze? Mi by się nie chciało.

Czemu? :D Przecież jak komuś zależy, żeby coś sprzedać to odpisuje. Zwłaszcza, że OLX nie jest bezpieczny, to normalne, że większość osób pyta o allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafacio napisał:

Mam słuchawki 32 omowe i mam wzmacniacz o mocy 70 mW. Nic więcej nie potrzeba, a nawet gain nie mam podbitego, czy potencjometru do końca odkręconego. Po co komu 16 W do napędzania słuchawek. To już jest absurd osiągający absolut.

Szczerze? Mi by się nie chciało.

To zależy od słuchawek. Ja mam planarne Ether 23 ohm i przy 1W pokazują pasur i na co je stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać są źle skonstruowane. Albo nie wiesz, że używasz malutkiego ułamka z tego 1000 mW. A za nim napiszesz, że nie słuchałem to odpowiadam. Nie twierdzę, że grają źle, bo może nawet grają ładne, ale technicznie dno. Z 1W dobre kolumny już zagrają z pazurem, a tu mamy mikro głośniczek. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kable do tego SMSL SAP 2, żeby podłączyć go razem z moim X3? 

https://allegro.pl/kategoria/elektronika-kable-przewody-67195?string=kabel%20chinch%20jack&stan=nowe&dostawa-z-polski=tak
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słuchałeś czy nie? :) Ethery to techniczne dno…Boshe. Słucham na SMSL SP400 po balansie na high gain. Policz sobie ile może być tych watów. Po co ja prowadzę z Tobą te dyskusje. To nie ma sensu. Szkoda energii.

15 minut temu, Rafacio napisał:

Widać są źle skonstruowane. Albo nie wiesz, że używasz malutkiego ułamka z tego 1000 mW. A za nim napiszesz, że nie słuchałem to odpowiadam. Nie twierdzę, że grają źle, bo może nawet grają ładne, ale technicznie dno. Z 1W dobre kolumny już zagrają z pazurem, a tu mamy mikro głośniczek. 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Rafacio napisał:

Mam słuchawki 32 omowe i mam wzmacniacz o mocy 70 mW. Nic więcej nie potrzeba, a nawet gain nie mam podbitego, czy potencjometru do końca odkręconego.

Ale co Ty porównujesz jedne z najskuteczniejszych słuchawek?! Założę się, że pewnie przy moim słuchaniu, to rozgrzał bym tego wzmaczusia do czerwoności, aż by dym z niego leciał. 😆

17 minut temu, Rafacio napisał:

Z 1W dobre kolumny już zagrają z pazurem..

Haha..  ten pazur, to po sześciopaku mocnego się pojawia, albo ewentualnie w gościach.. 😆

 

comment_4Bg0tpfSZTXZS07k0z0bVwDIFQfPitET.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o dobrych kolumnach.

8 godzin temu, lobuz1 napisał:

To słuchałeś czy nie?

Przecież napisałem, że nie. Technicznie dno, bo to chyba trzeba się postarać by tak mało sprawny głośnik zrobić. Trzeba posiedzieć i podumać, albo tak jak nasz forumowy kolega wziąć cokolwiek wyciąć, nakleić ścieżki i voilà. Ale to tylko przy planarach. Przy dynamicznym czy elektrostatycznym głośniku trzeba już coś w temacie umieć żeby go wykonać. Dlatego tyle firemek się wyroiło jak grzyby po deszczu odkurzając zapomnianą między innymi ze względów zdrowotnych technologię, bo planara ulepić można w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o dobrych kolumnach.

8 godzin temu, lobuz1 napisał:

To słuchałeś czy nie?

Przecież napisałem, że nie. Technicznie dno, bo to chyba trzeba się postarać by tak mało sprawny głośnik zrobić. Trzeba posiedzieć i podumać, albo tak jak nasz forumowy kolega wziąć cokolwiek wyciąć, nakleić ścieżki i voilà. Ale to tylko przy planarach. Przy dynamicznym czy elektrostatycznym głośniku trzeba już coś w temacie umieć, żeby go wykonać. Dlatego tyle firemek się wyroiło jak grzyby po deszczu odkurzając zapomnianą między innymi ze względów zdrowotnych technologię, bo planara ulepić można w kuchni.

7 godzin temu, neonlight napisał:

Ale co Ty porównujesz jedne z najskuteczniejszych słuchawek?!

Po co kupować słuchawki nieskuteczne słuchawki? To tylko generuje dodtakowe koszty osprzętu.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, MrBrainwash said:

Pomiary ma średnie, ale wystarczające. Jest ok. 


Biorąc pod uwagę to co mam - FX-Audio słuchawkowy DAC-X3 + X2HR.

Warto byłoby zamiast mojego DAC-X3 kupić ten Sound BlasterX G6 w cenie 330 zł (po zwrocie klienta) + 1 rok gwarancji? Pytam, bo nie chce się wkopać w... 

 
Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bawił w żadne kombinacje. 

 

Mając ~250zł na start poszedłbym w taki scenariusz:

 

ŹRÓDŁO 

 

https://hifigo.com/products/tempotec-sonata-hd-pro?_pos=2&_sid=2f58ea5a5&_ss=r

 

INTERKONEKT

 

https://allegro.pl/oferta/cordial-2x-rca-mini-jack-3-5mm-neutrik-hi-end-1-5m-5232480228

 

WZMACNIACZ

 

https://www.q21.pl/topping-l30-czarny.html

 

Na 30 rat co daje:

22zł - miesięcznie

75gr - dziennie

Przez 2,5 roku

 

Z tym zestawieniem masz czystość sygnału na poziomie 110dB lub lepiej czyli słyszysz samą muzykę w wysokiej jakości i masz zapas mocy na dowolne EQ, którym dopasowujesz sobie brzmienie. 

 

W dodatku w przyszłości możesz podpiąć pod to 99% słuchawek jakie są na rynku i zasze dostać ten sam doskonały efekt czyli czysty sygnał.

 

Co do Twoich poprzednich wątpliwości.

- w tym DACu nie ma co się zepsuć

- nawet jak się zepsuje co jest bardzo wątpliwe to inwestycja nie jest poważna finansowo.

- każdy DAC musisz podłączyć kablem usb do komputera, on jest tak mały, że razem z interkonektem potraktowany jako jego ekwiwalent.

- pod względem parametrów jest w topce, jest bardzo opłacalny

- nie musisz go odpinać od kompa, może być z tyłu kompa podłączony, ale jakbyś chciał i miał taką potrzebę to zawsze może Ci posłuzyć za mobilne źródło. 

- na wzmacniasz masz 2 lata gwarancji i masz nowiutki sprzęt który posłuży Ci na lata. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności