Skocz do zawartości

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Jad szopa napisał:

Podoba mi się ta opcja po USB na DAC -X3 następnie z DAX-X3 po kablach czincz do SMSL SAP2, a słuchawki do SMSL SAP2.
Brzmi bardzo dobrze, bez kombinacji i cudowania, wymyślania, wybrzydzania :)

to akurat podał ci tweed77 ale również się do tego skłaniam jeśli ci zależy na stacjonarnym spierzecie. SAPII jak nie wniesie nic nowego istotnego łatwo będzie sprzedać z nie za wielką stratą. Tylko pamiętaj, że kable tanie ale nie ****iane to jeszcze parędziesiąt złotych z wysyłką.

Dongle w tym przypadku tak jak ci wyżej napisałem to dac/amp w niewielkim rozmiarze (często z kablem) z przeznaczeniem głównie do telefonów ale spora ich część się do PC nadaje. 

20 godzin temu, Jad szopa napisał:

No to nie rozumiem po co jest TYLE tych DAC na rynku i w ogóle?

 

23 minuty temu, Jad szopa napisał:

A mówiąc prościej - chce poczuć się "fajniej" że coś mam, że mam coś fajnego, co jest fajnie podłączone, co daje fajny efekt, dźwięk itd... 

właśnie po to  :P

 

Jako DAC użyj X3 (ja lubię wszystkie sprzęty Fx-audio z jakimi miałem doczynienia) i dokup SAPII jako wzmacniacz (niczym innym nie jest) jak nie poczujesz istotnej zmiany to sprzedasz. 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Birken said:

to akurat podał ci tweed77 ale również się do tego skłaniam jeśli ci zależy na stacjonarnym spierzecie. SAPII jak nie wniesie nic nowego istotnego łatwo będzie sprzedać z nie za wielką stratą. Tylko pamiętaj, że kable tanie ale nie ****iane to jeszcze parędziesiąt złotych z wysyłką.

Dongle w tym przypadku tak jak ci wyżej napisałem to dac/amp w niewielkim rozmiarze (często z kablem) z przeznaczeniem głównie do telefonów ale spora ich część się do PC nadaje. 


Chodzi o to, że fajnie jest móc przejechać wzrokiem po biurku i widzieć, że "coś tam leży" To jest takie sztuczne "podbicie własnej wartości" i "posiadania" i leczenie "kompleksów" sprzętem, bo całe życie nic nie miałem... Ale to temat rzeka. 
Nie koniecznie musi być to nie wiadomo jak drogi sprzęt, bo nic mi nie dadzą słuchawki za 2K, jak do nich trzeba dołożyć znowu do wzmacniaczy itd...
A żeby to osiągnąć, to trzeba mieć KASE ^^ 

Ja nie słucham muzyki na telefonie, bo nienawidzę. Jak nie wklepie się reklama, to przypadkiem się przełączy, to coś innego. U mnie muzyka = komputer. 

Więc jeżeli SMSL SAP2 będzie lepszy niż FX-Audio DAC-X3 to spoko, miło i w ogóle. 
A jeżeli nie będzie różnicy, to nie ma sensu :)
Temat założyłem, żeby się doradzić, czy w takim budżecie niskim jest sens kombinować itd. Ja nawet nie mam "czym argumentować" bo przy obecnym poziomie wiedzy o sprzęcie, to co mogę powiedzieć? Że coś fajnie gra? hehe 
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jad szopa napisał:

Więc jeżeli SMSL SAP2 będzie lepszy niż FX-Audio DAC-X3

SAP II to jedynie wzmacniacz. Potrzeba go podpiąć do układu DAC czyli czegoś co zmieni sygnał cyfrowy na analogowy. Układ taki masz na płycie głównej, w telefonie oraz właśnie w X3 który pełni obie role. Sam SAP2 nic nie zdziała ale wzmacniacz ten jest na pewno lepszy niż ten w X3. Kupując go ryzykujesz tylko stratę pewnej ilości złotówek przy odsprzedaży. A zyskasz trochę dźwiękowego doświadczenia :P . I jeszcze raz polecam pobawić się oprogramowaniem skoro po podłączeniu X3 do lapka też ci z niego lepiej gra. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Birken said:

SAP II to jedynie wzmacniacz. Potrzeba go podpiąć do układu DAC czyli czegoś co zmieni sygnał cyfrowy na analogowy. Układ taki masz na płycie głównej, w telefonie oraz właśnie w X3 który pełni obie role. Sam SAP2 nic nie zdziała ale wzmacniacz ten jest na pewno lepszy niż ten w X3. Kupując go ryzykujesz tylko stratę pewnej ilości złotówek przy odsprzedaży. A zyskasz trochę dźwiękowego doświadczenia :P . I jeszcze raz polecam pobawić się oprogramowaniem skoro po podłączeniu X3 do lapka też ci z niego lepiej gra. 

 

 


Fidelio X2HR mają 30 Ohm, więc jako-tako nie potrzebują wzmocnienia (jeśli dobrze myślę i rozumiem). 
Chodzi mi głównie o polepszenie dźwięku na bardziej taki żywy, że tak to określę i w takim przypadku nie ma dla mnie znaczenia, czy będzie to mini urządzenie wielkości Sonata, czy stojące na biurku. 
Tylko wydawało mi się, że zmiana DAC'a na inny da taki efekt, czy zostanie zmiana kabla w słuchawkach na inny, co pewnie wynosi 150 +/- zł. 

Sam się już pogubiłem w tym temacie ^^ 
Więc tak, ostatecznie. Chciałbym, żeby dźwięk był czysty, jak żywy, dobrze brzmiący (na tyle ile to możliwe) o ile W OGÓLE jest to możliwe z takowym budżetem. 
Jeżeli nie da się tego osiągnąć, jeżeli nie będzie większej różnicy, bo stanu rzeczy się nie przeskoczy, to bez sensu :)
Ogólnie słucham nie słucham głośno muzyki. 
 
Jak to wykonać - co zrobić, co trzeba - nie mam pojęcia.
Chyba, że problem polega na tym, że muzyka na YouTube itd jest skompresowana i jakość na tym cierpi. A przez to wydaje mi się, że potrzebny lepszy DAC. 
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wzmocnienia że się tak wyrażę ma zazwyczaj większe znaczenie dla dźwięku niż DAC. Ten SAP2 jest z pewnością lepszy jakościowo ale zawsze pozostaje ryzyko że akurat synergicznie będzie gorzej lub nie trafi w twoje preferencje brzmieniowe. To nie jest tak, że się wzmacniacz kupuje po to by głośniej grało. Jak będziesz miał kable i SAP 2 to możesz popróbować go z lapkiem, stacjonarnym, X3, telefonem i co tam jeszcze masz. 

8 minut temu, Jad szopa napisał:

czy zostanie zmiana kabla w słuchawkach na inny

chwila wyciszenia/medytacja więcej wnosi - daj se spokój:P

8 minut temu, Jad szopa napisał:

Chodzi mi głównie o polepszenie dźwięku na bardziej taki żywy, że tak to określę i w takim przypadku nie ma dla mnie znaczenia, czy będzie to mini urządzenie wielkości Sonata, czy stojące na biurku. 

no a przed chwilą pisałeś coś innego...

MrBrainwash chyba polecał SonateHD Pro do Fidelio właśnie. Ja cyfrowej regulacji nienawidzę. Na zwykłą HD sam się czaję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken Czasami trzeba odpuścić i nie upierać się przy swoim - zmienić zdanie. Więc przemyślę sobie, czy inwestować w SMSL SAP2, czy może po prostu, zwyczajnie Tempotec Sonata HD Pro. 

Jeżeli Tempotec Sonata HD Pro to działa zamiast X3 tak? 
Ewentualnie X3 zostawić przy PC, a Tempotec Sonata HD Pro do laptopa (do muzyki)? 

A jeżeli SMSL SAP2, to jego mogę podłączyć z X3 itd. 
Dobrze napisałem, nic nie pokręciłem? :)


Ewentualnie, gdyby ktoś chciał, to może wyrazić opinię, którą drogą z tych dwóch by poszedł. Dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jad szopa napisał:

Jeżeli Tempotec Sonata HD Pro to działa zamiast X3 tak? 

tak to to samo (dac+amp) tylko uboższa ilość wejść i wyjść z regulacją cyfrową (ver PRO) zamiast analogowej (X3). 

8 minut temu, Jad szopa napisał:

Ewentualnie X3 zostawić przy PC, a Tempotec Sonata HD Pro do laptopa (do muzyki)?

jak ci potrzebne w obu komputerach zewnętrzne urządzenia odtwarzające dźwięk to tak. Jak nie to jeden na sprzedaż. 

13 minut temu, Jad szopa napisał:

A jeżeli SMSL SAP2, to jego mogę podłączyć z X3 itd. 

tak. SAP2 podłączysz tak jak pisałem. Imho najlepsze wyjście na początek jeśli nie interesuje cię mobilność lub minimalizm sprzętowy co zapewnia np. sonata (nie odpowiadam za ew. problemy z zakupionym którymkolwiek egzemplarzem :P)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken Zapomniałem uprzedzić, że jak się okaże, że coś jest nie halo w danym sprzęcie, to ja sam tego nie potrafię naprawić :D Więc będzie po prostu lipa hehe. 
Dlatego zawsze kupowałem w sklepach, bo mimo wszystko - gwarancja ratuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  moze  t6akie  cos  by  CI  ODPOWIADAŁO   ZA  NIEWIELKA  KASE tzn   toping  10s   i   i  suca  audio      lampy  to  tez  dobra  prpopozycja  aczkolwiek      sap2   jest    bardzo  mocny   i  napewno  wysteruje   h2r

  tylko  niewiem  czy  kolega  Lobuz1   ma  jeszcze  dostepny  ten  zestaw  - ja   bym   połaczył   td10s  z  sapem2-  dla  Ciebie    zestaw  dopcelowy   biorac  pod  uwage  cene.

Screenshot_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko, jakie są szanse, że kupując używane urządzenie, za pół roku coś z nim nie będzie się działo? :)

Mam też drugie pytanie - czy do 200-300 zł w sklepie znajdzie się coś podobnego / sensownego jak SMSL? 
Pytam, bo nie wiem, czy czekać na Black Friday i szukać jakiś okazji, czy warto zaryzykować ze sprzętem bez gwarancji. 
Nie mam w tym doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do pralek czy telewizorów współczesny sprzęt audio jest dość trwały. Przynajmniej tak wynika z mojego doświ9adczenia. Ale zawsze może się zepsuć. Jakaś więc gwarancja lub rękojmia w twojej sytuacji będzie przydatna. Oczywiście możesz kupić używkę kilku miesięczną. Wtedy tracisz część czasu gwarancji w zamian za czasem i o połowę niższą cenę.

Tylko w sumie. Co nie pasuje ci w tym co masz? Przecież masz dobry sprzęt. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafcio Nie wiem jak to określić, ale spróbuję. 
Jak słucham czegoś w tym stylu Jim Yosef - Let You Go [NCS Release] To odnoszę wrażenie, jakby nie grało czysto. Jakby te wszystkie instrumenty się zlewały i charczały. Oczywiście tutaj może być mój błąd, bo to może taki rodzaj muzyki? I tak ma być? 
Czy tutaj przykładowo Citizen Soldier - The Cage odnoszę wrażenie, jakby ta gitara była nieczysta, nieczysto grała. Ale to faktycznie może mi się tylko wydawać.. 


Znowu jak odpalam ten kawałek Hurts - Blind  to jest elegancko i nie wiem sam. Może za dużo muzyki? Albo nie zarejestrowałem tego, że z czasem mój gust zmienił się bardziej pod tego typu muzykę bardziej spokojnie-emocjonalną? 

 

A może to ja źle słuchawki zakładam :D:O 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jad szopa napisał:

Mam jeszcze pytanko, jakie są szanse, że kupując używane urządzenie, za pół roku coś z nim nie będzie się działo? :)

 

Godzinę temu, Rafacio napisał:

W przeciwieństwie do pralek czy telewizorów współczesny sprzęt audio jest dość trwały. Przynajmniej tak wynika z mojego doświ9adczenia. Ale zawsze może się zepsuć. 

Moje doświadczenia są podobne do tych Kolegi powyżej. Sporą część posiadanego (bądź już sprzedanego) sprzętu kupiłem z drugiej ręki, nigdy nie było problemów. 

 

Najstarszy sprzęt, jaki obecnie posiadam, to, chińske skądinąd, Aune X1S. Kupione na forum w okolicach 2016 r., jeśli dobrze pamiętam. Zero problemów, wciąż gra i buczy.

 

Ale to zawsze loteria. Ryzyk-fizyk, jak to mówią :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jad szopa napisał:

Znowu jak odpalam ten kawałek Hurts - Blind  to jest elegancko i nie wiem sam. Może za dużo muzyki?

No nie wiem czy ze swoimi problemami (które sam opisałeś) ta muzyka i taki teledysk z dziurawiącą się babą jest czymś fajnym dla ciebie, ale to tylko tak nawiasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Rafacio said:

No nie wiem czy ze swoimi problemami (które sam opisałeś) ta muzyka i taki teledysk z dziurawiącą się babą jest czymś fajnym dla ciebie, ale to tylko tak nawiasem.


Ja nawet nie wiem, co jest na tym teledysku, nigdy go nie obejrzałem, tak jak i większości. Nigdy mi się ich nie chce oglądać w sumie. 
Właściwie, to co innego mam do roboty :) Nie znam tu nikogo, nie mam do kogo wyjść, z kim gadać nawet. 
A nawet jeśli by się ktoś znalazł, to wątpię, żeby był w stanie mnie zrozumieć... 
Ostatnim razem jak "poznałem" jednego gościa, który ma firmę i "chciał mi pomóc" to było wszystko na ODWAL SIĘ z d... na pokaz udawane. Ja z szacunkiem, miło, szczerze i otwarcie, a On wywalone... A jak napisałem co słychać itd, to wywalone na mnie i ignorowane... A innym wchodzi w d...  
Więc od tamtej pory już straciłem wiarę w ten świat... Już się nauczyłem, że jak odnosisz się z szacunkiem na maxa, jesteś miły, grzeczny to ludzie to mają gdzieś... 
Więc zostaje mi muzyka emocjonalna i gdzieś tam mini kroczkami próbować kiedyś coś zmienić. Może jakoś się uda... 

To tak w skrócie, czemu taka muzyka. 
A ogólnie to z tematu już mniej więcej wiem co by można zakupić itd, a jak coś "lepszego" to wiadomo, niestety w budżecie około 1k zł. 
Więc każda informacja się przydała. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według audiofanatyka ten X3 gra neutralnie i nie-ssie. Kojarzony jest z Smsl m2 który swego czasu był dość popularny. Masz 150mW dla 32om. 

 

Wydaje mi się, że na twoje potrzeby całkiem styknie. Pewnie, że da się trochę lepiej, ale to nie są duże różnice. Jak u Ciebie, krucho z kasą to sobie odpuść. 

 

Jak sytuacja się u Ciebie poprawi to wtedy logicznym upgradem za małą kasę będzie właśnie ten SAP2 i taki własnie D10S. Albo po prostu kupisz integrę w stylu fiio K5 pro używaną. 

 

Przeważnie tak jest, że jak się da czystszy sygnał i nie brakuje mocy to się dźwięk ożywia. Ale miałem trochę tanich sprzętów w swojej karierze i wszystkie grały co najmniej poprawnie. 

 

Na ten moment zainstaluj sobie APO equalizer 

 

I wrzuć sobie na początek taki preset:

 

Preamp: -3.2 dB
Filter 1: ON LS Fc 40 Hz Gain 3.0 dB Q 1.0
Filter 2: ON PK Fc 277 Hz Gain -1.7 dB Q 4.0
Filter 3: ON PK Fc 1650 Hz Gain -2.0 dB Q 3.0
Filter 4: ON PK Fc 5191 Hz Gain -6.0 dB Q 6.0
Filter 5: ON PK Fc 8200 Hz Gain -2.4 dB Q 5.0
Filter 6: ON HS Fc 12000 Hz Gain -3.0 dB Q 1.0

 

Przekaz się wyrówna, dojdzie niskiego basu. 

 

Potem sobie zainstalujesz mega switcher i inne nakładki i sobie poeksperymentujesz.

 

Co do gitar... jeśli słyszysz, że są posklejane to jest to bardziej kwestia nagrania, gdzie jest dużo kompresji. Niektóre audiofilskie klocki wyostrzają prezentacje, ale to już modulacja jest. Żyjemy w czasach, że życia nam nie starczy bynprzesłuchać całą tą muzykę która jest dostępna nawet jakbyśmy nie przestawali słuchać. Po prostu teraz na lepszych słuchawkach bardziej jesteś w stanie rozróżniać realizacje. Szukaj lepiej nagranych albumów. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre źródło czyli czyli dac to podstawa. Na Twoim miejscu zainwestowałbym właśnie w przyzwoity dac i tańszy wzmacniacz, który można wymienić później. Mój zestaw z bazarku d10s+lampowa suczka jest do wzięcia. D10s to świetne granie za rozsądną cenę i moim zdaniem nie ma konkurencji. Pozdrowienia.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Chciałbym zrobić sobie listę DAC, żeby mieć do ogarnięcia. Zobaczyć jak będzie z budżetem, czy trzeba będzie zaczekać na Black Friday, czy może zbierać na coś używanego. Tak mi się wydaje, że będzie najlepiej, żeby nie podejmować decyzji na szybko. 
Co jeszcze do tej listy można dodać? 
Topping L30
Topping D10s 
Schiit Magni 3
 
Zainstaluję sobie też ten APO equalizer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Albo po prostu kupisz integrę w stylu fiio K5 pro używaną

Dla mnie na ten moment końcowy sprzęt. A szukałem kilka miechów temu dac/amp tak do 3000 zł. 

59 minut temu, lobuz1 napisał:

Na Twoim miejscu zainwestowałbym właśnie w przyzwoity dac i tańszy wzmacniacz, który można wymienić później. Mój zestaw z bazarku d10s+lampowa suczka

Przecież już ma przyzwoity sprzęt.

Z innej beczki to po co komu przyzwoity dac którego jakość psuje lampowa suczka? Dbanie o jakość nagrań, wysoki bitrate lub dsd, dbanie o bitperfect, ustawianie foobara wg. Majkela itd., a za tym wszystkim nagle lampa.  I jej zniekształcenia.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Mój zestaw z bazarku d10s+lampowa suczka jest do wzięcia. D10s to świetne granie za rozsądną cenę i moim zdaniem nie ma konkurencji. Pozdrowienia.

 Jszopa  pisał  ze  jest   mu  za  drogi......a  zestaw  przyzwoity  jak  dla  niego.

 

25 minut temu, Rafacio napisał:

Dbanie o jakość nagrań, wysoki bitrate lub dsd, dbanie o bitperfect, ustawianie foobara wg. Majkela itd., a za tym wszystkim nagle lampa.  I jej zniekształcenia.

  Rafacio-  nie  wprowadzaj   innych  w  bład ---bo  nie  słuchałes   ''suczki'' - ja   mam  wersje   jako  przedwzmacniacz  i  musze  napisac  ze     to  uzadzenie {moje}   nie wprowada  ZADNYCH    zniekształcen ,  jesli  mam  byc  szczery   to  znakomicie  działa  regulacja  barw  dzwieklu   ,  bez      manipulowania  korekcja w odtwarzaczu .

     ps   a  wogóle  J  szopa   ma  ustawiony   fooobar ? zacznijmy  od  tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności