Skocz do zawartości

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.07.2021 o 13:59, MrBrainwash napisał:


Musiałbym podpytać na innym forum, który tani dongiel dostatecznie dobrze mierzy się. Sam tak jak pisałem zamówiłem CX3-pro i zdam relacje jak dojdzie, ale lipa bo też w ciemno biorę, nie widziałem jego pomiarów. :)

tak jak obiecałem tak i napiszę. 

 

Bez żadnych niespodzianek. Można tylko się powtarzać. X2 grają z niego czysto poprawnie tak jak trzeba. Do EQ wzmacniacz pewnie by pomógł po za tym dałby pokrętło. SAPII byłby odpowiedni.  

 

Różnica między tym donglem +The Wire, a D10 + SP200 jeśli w ogóle jakaś jest to subtelna, przejrzystość ta sama, tonalność ta sama. Może coś tam w tle muzyki można coś poczuć, ale nie wiem czy tocnie placebo albo różnica głośności.

 

Kolejny dowód, że w audio jakościowy dźwięk osiągnąć nie jest tak trudno. Dla spokoju ducha pozostanę standardowo z D10>SP200, ma więcej mocy więc do innych słuchawek i do EQ będzie lepszy, ale i na tym pierwszym zestawie mogę słuchać muzyki z wielką satysfakcją. Jak ktoś jest w ciasnym budżecie to długo imo nie ma co myśleć. :)

 

Obecnie słucham na samym CX pro z podpiętymi 300R z telefonu. Świetne połączenie. :)

20210728_165246.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Obecnie to już kwestia preferencji ogólnie, ja np wolę jak moge coś sobie postawić na biurku :)
A ktoś inny będzie wolał małe cacko, którego nawet nie będzie widać, a poprawi jakość muzyki. 

Zastanawiałem się też nad Korg DS-DAC-100m, ale za mało informacji mam. Tam też coś piszą o AudioGate, że można z płyty wrzucić plik do programu, a jak ja przeważnie słucham z YouTube, to skąd wezmę te pliki hehe. No i też wpominano coś o specjalnych słuchawkach. 
Piszę to tak po prostu do dyskusji, bo temat już wystarczjąco opisany.  
 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa znowu jest dostępny SBX G6 z B-stocku na stronie Creative'a oczywiście za cenę 329zł. Ja osobiście nie kupuję, nie mam "możliwości". Może zakupię na kolejnym wysypie bo zapewne wkrótce będzie. A i jak kupisz to podziel się doznaniami jak wypada na czele dac'a X3 przy X2HR. 

A i jeszcze jest ponoć kod 23OFF (albo musisz zapisać się do newslettera) który obniża cenę do 306zł. Tylko tutaj nie ma za dużo do zastanawiania się bo za pierwszym dropem rozszedł się jak świeże bułeczki. @Jad szopa

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Jokerz said:

@Jad szopa znowu jest dostępny SBX G6 z B-stocku na stronie Creative'a oczywiście za cenę 329zł. Ja osobiście nie kupuję, nie mam "możliwości". Może zakupię na kolejnym wysypie bo zapewne wkrótce będzie. A i jak kupisz to podziel się doznaniami jak wypada na czele dac'a X3 przy X2HR. 

A i jeszcze jest ponoć kod 23OFF (albo musisz zapisać się do newslettera) który obniża cenę do 306zł. Tylko tutaj nie ma za dużo do zastanawiania się bo za pierwszym dropem rozszedł się jak świeże bułeczki. @Jad szopa

 


Właśnie miałem napisać dziś post. Bardzo długo zastanawiałem się nad całą sytuacją i modelami. 
Myślałem, wezmę sobie Topping D10s na BF + jakiś zasilacz dokopię, ale ma to sens? Kiedy nie ma się kasy, aż tyle, a życie to jest jeden wielki X? 
Dziś rano klikam sobie na stronę i patrzę, że status w magazynie. 
Postawiłem sobie ZA i PRZECIW no i uznałem, że właściwie to co mam do stracenia... W budżecie 300 zł znajdę coś lepszego, konkretnego? Nie wydaje mi się, a odkładanie / zbieranie raczej jest pozbawione sensu (przynajmniej dla mnie) w momencie, kiedy nie ma się stałej pracy. 
Tak więc zdecydowałem, że zamówię. No i zobaczymy, tylko trochę trzeba zaczekać na paczkę, ale to nic. 
DAC-X3 będzie do oglądania filmów na suboferze, a G6 będzie dla mnie :)
Zresztą widziałem całą masę pozytywnych opinii i nie tylko od osób, które mogą się nie znać potencjalnie, ale od ludzi co mają sporo sprzętu. Plus generalnie przekonał mnie film, który tutaj kolega Hustler wrzucił. 

Jak mnie będzie KIEDYŚ stać to zakupię sobie konkretny sprzęt bez żadnych obaw o fundusze :D A tak to myślę, że powinno być spoko z G6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jad szopa napisał:


Właśnie miałem napisać dziś post. Bardzo długo zastanawiałem się nad całą sytuacją i modelami. 
Myślałem, wezmę sobie Topping D10s na BF + jakiś zasilacz dokopię, ale ma to sens? Kiedy nie ma się kasy, aż tyle, a życie to jest jeden wielki X? 
Dziś rano klikam sobie na stronę i patrzę, że status w magazynie. 
Postawiłem sobie ZA i PRZECIW no i uznałem, że właściwie to co mam do stracenia... W budżecie 300 zł znajdę coś lepszego, konkretnego? Nie wydaje mi się, a odkładanie / zbieranie raczej jest pozbawione sensu (przynajmniej dla mnie) w momencie, kiedy nie ma się stałej pracy. 
Tak więc zdecydowałem, że zamówię. No i zobaczymy, tylko trochę trzeba zaczekać na paczkę, ale to nic. 
DAC-X3 będzie do oglądania filmów na suboferze, a G6 będzie dla mnie :)
Zresztą widziałem całą masę pozytywnych opinii i nie tylko od osób, które mogą się nie znać potencjalnie, ale od ludzi co mają sporo sprzętu. Plus generalnie przekonał mnie film, który tutaj kolega Hustler wrzucił. 

Jak mnie będzie KIEDYŚ stać to zakupię sobie konkretny sprzęt bez żadnych obaw o fundusze :D A tak to myślę, że powinno być spoko z G6. 

skoro mi z dongle za 60zł spoko grają to z G6 też powinno być ok. 

 

Będziesz  miał to co chciałeś czyli pokrętło ;)

 

Mnie tylko zastanawia to czy jeśli oglądasz każdą złotówkę ze wszystkich stron to czy różnica między x3 a g6 będzie warta tych 3 stów. ale to sam się przekonasz, doświadczenie to nie zastąpiona rzecz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, MrBrainwash said:

skoro mi z dongle za 60zł spoko grają to z G6 też powinno być ok. 

 

Będziesz  miał to co chciałeś czyli pokrętło ;)

 

Mnie tylko zastanawia to czy jeśli oglądasz każdą złotówkę ze wszystkich stron to czy różnica między x3 a g6 będzie warta tych 3 stów. ale to sam się przekonasz, doświadczenie to nie zastąpiona rzecz. 


W sensie nie będzie różnicy między DAC-X3, a G6? 

Po prostu uznałem, że mając 1100 zł miesięcznie :ph34r: nawet oszczędzając po 50 zł... Powiedzmy rok-dwa i kupując Toppinga za 1300, jaki ma to sens. Ogólnie to nie ma logicznego sensu, bo co z oszczędniościami w jakiejś krytycznej sytuacji? Zostaję kompletnie z niczym. 
Dlatego postanowiłem, że będę się nadal uczył, może za kilka lat uda mi się pracować i wtedy jak będzie mnie stać to kupić sobie raz, a konkretnie sprzęt i spokój. Z tą różnicą, że wiem - mam świadomość tego, że mnie po prostu na to stać. Bardzo długo nad tym myślałem i mimo wszystko te 600 zł wolę podzielić na pół. Kupić sobie G6 i mojej drugiej połówce też coś kupić. 

@Jokerz Ogólnie grywam w różne gry wieczorami jak już nie mam sił na nic, więc mimo wszystko myślę, że G6 się przyda. Mam nadzieję oczywiście, że będę zadowolony. 
Ale co mam kupić za 300 zł? Nie chodzi o wymyślanie, brak cierpliwości, że nie chce mi się czekać, czy coś takiego. Tylko chodzi o całokształt sytuacji życiowej. Póki mogę to chciałem po prostu zakupić fajne słuchawki - czyli X2HR, no i do tego chciałem póki jeszcze mam możliwość spoko DAC'a. W tej cenie widzialem tylko SMSL M3, SAP2 (wzmacniacz) i E10K chyba. 

A nawet jak nie będzie takiej różnicy, to nie ma tego złego moim zdaniem. 
Kwota jest niewielka bo 330zł, zdobywam doświadczenie, mam DAC' do gier ewentualnie, mam X3 do subofera i filmów, seriali (niektóre głosy tak cicho, że masakra) a jak Ci walnie dźwiękiem to jak bomba... 
No i po tym jak dostałem odp, że WSZYSTKO poniżej Zen DAC będzie grało "podobnie" to mi się odechciało, bo poszła odpowiedź, że muszę wydać 1000 zł+ żeby była odczuwalna różnica, więc no lipa. 
Biorąc pod uwagę, że każda osoba mówi co innego, bo każdy ma swoją własną opinię i gust. 
Na tej podstawie zdecydowałem, że wolę kupić G6 dla testu, niż walić tysiącami w ciemno... Lepiej wspinać się po drabince niż kierować niewiedzą w ciemno :)

Kierowałem się też tym filmem 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa tak, nie będzie różnicy, albo będzie różnica która nie będzie robić Ci różnicy. ;)

 

Moje rozumowanie było trochę inne od Twojego. Nie chodzi o to byś w ciemno kupował. Tylko mówiłem o tym, że nawet jak już będziesz zarabiać i będzie Cię stać to nie dostaniesz lepszego dźwięku - bardziej czystego niż tamto kombo czy integra bo tam są już wymaksowane parametry, więc teoretycznie taki sprzęt może być na całe życie. W związku z tym byłaby to inwestycja na długie lata. Jednak decyzja o sprawdzeniu g6 jest równie dobra choćby w kwestii samego sprawdzenia, a też i nie ma potrzeby inwestować inne droższe sprzęty bo to nie jest prawdziwa potrzeba tylko audiofilskie fanaberie. ;) Patrząc na to z takiej perspektywy takiego stacka nawet nie ma sensu kupować. Wszystko jest tu zatem relatywne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Ale czemu nie będzie różnicy, jeżeli G6 jest na RCA o ile dobrze pamiętam? 


Generalnie to chodziło mi o coś takiego, że jak będę w stanie zarobić odpowiednią kwotę to będę mógł zakupić np Topping EX5 i spoczko. Tylko zakupić ze spokojem ducha z myślą - tak stać mnie, mogę to zrobić i to chciałbym właśnie uczynić w przyszłości. 

No i uważam, że mimo wszystko warto mieć jakieś porównanie między sprzętem (tak jak zrobiłem ze słuchawkami od 16, 70, 200, 640 zł), bo równie dobrze mógłbym wydać 2000 zł i stwierdzić, że nie ma różnicy między DAC-X3, a jeśli jest to jaka? Dźwięk bardziej czysty, kolorowy, czy coś... 
Ale jest też opcja, że G6 będzie mi pasował i to będzie sprzęt na lata :D

Chciałem zrobić combo Topping D10s + wzmacniacz na Black Friday o ile w ogóle byłby przeceniony. A nie mam żadnej pewności, że D10s różniłby się od G6. 


Dlatego nie ma sensu kombinować na siłe zwłaszcza, że G6 ma nowe oprogramowanie, które się nie wiesza. A jak wspomniałem w cenie 300 zł widziałem tylko SMSL M3, DAC-X6, E10K, SAP2 i G6. 

No i też jak wspomniałem, mimo wszystko ewentualnie będą te dwa plusy, że jak już nie mam siły się uczyć to odpalam sobie grę + X3 będzie do subofera. 

Będzie jak będzie, ważne, żeby się cieszyć :) 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/6/2021 at 3:00 PM, Jokerz said:

A i jak kupisz to podziel się doznaniami jak wypada na czele dac'a X3 przy X2HR. 


Doszedł DAC, zainstalowałem oprogramowanie. No i generalnie co mogę powiedzieć to hmmm... 
Różnica na pewno jest słyszalna pomiędzy DAC-X3 i G6. 
Po wstępnym odsłuchu, gdybym miał stwierdzić, które urządzenie polecam? Myślę, że to kwestia czego się chce i oczekuje.
DAC-X3 gra kompletnie neutralnie bez niczego, po prostu spoko, dobrze.
G6 daje możliwość takiej jakby zabawy powiedzmy. Chociaż może mi się wydawać i być to takie pierwsze wrażenie, jednak G6 albo wydaje się być bogatszy w dźwięk, albo taki efekt można uzyskać z EQ. Tego nie wiem, nie znam się. 
Ogólnie nie wiem, odnoszę wrażenie, jakby każdy utwór grał inaczej. 
Tylko, że podkreślam, że są to moje pierwsze chwile z G6. 
No i minusy - zdarzyło mi się wywalić black screen z oprogramowaniem, albo jakiś szum. Ale tutaj się nie sugerować, bo moja płyta główna jest tak stara, że nie obsługuje nawet SATA III tylko SATA II więc no. Póki co jest okej. 
Dalej, na początku mieszane odczucia, raz dobrze, raz e to chyba nie to, później o spoko. 
Później wszedłem w te opcje i wyłączyłem dźwięk przestrzenny, zostawiłem tylko Crystalizer i teraz mi pasuje. Ponieważ znowu (mogę się mylić), ale DAC brzmi jak neutralny z takim (ujmę to głupio) kolorem, barwą muzyki. 
Ale to są tylko moje odczucia, pewnie trzeba też się przyzwyczaić, pokombinować i w ogóle. Osobiście mam coś takiego, że włączam lub wyłączam poszczególne opcje do danej muzyki (taka opcja dla leniwych noobów jak ja). 
Najpierw przeszkadzał mi dźwięk przestrzenny, teraz mi pasuje i mam takie "zachcianki" co chwila, aż w końcu pewnie znajdę hehe. 
Jest cała masa tych opcji, ale jest też cała masa utworów, które trzeba sprawdzić. 

Co na pewno polecam zrobić, to nie zakładać słuchawek przed podłączeniem i włączeniem YouTube. Ponieważ u mnie tak było, że było mega głośno (tak nie zakładałem słuchawek przed). 

Jaki mam wniosek, czy było warto? Myślę, że potrzebuję kilku dni, ale myślę, że raczej zostawię sobie G6.
Ponieważ chce potestować, zobaczyć na filmach, serialach, grach itd. Również nie jest to przecież zakup na całe życie.
Ale wspomnę ponownie - najlepiej samemu ocenić co oferuje G6, bo na pewno różni się od DAC-X3. 
No i dla osoby, która pracuje to raczej te 329 zł to nie będzie majątek prawda (odłożyć) i potestować. 
 

@Jokerz

Jestem zadowolony i nie żałuję zakupu :)
Jeżeli coś może jeszcze lepiej grać, to nie wiem jak, ale to doświadczenie dało mi wiele. 
I generalnie zaczynam się zastanawiać, czy pakowanie tysiąca w DAC/AMP ma sens. Wiadomo, że nie mówię tu o sytuacji z zasilaniem słuchawek, ale ogólnie. 
Myślę, że na kilka dobrych lat mogę zostać z X2HR + G6. A w przyszłości zanim wydałbym np 1300 zł na DAC. To pojechałbym do sklepu posłuchać co i jak, bo uważam, że to najlepsza opcja + najbardziej rozsądna. 
Ze słuchawkami nie wiem jakie są różnice, aczkolwiek wydaje mi się, że neutralne w ciemno można brać (to tylko moja opinia).
Mam takie ustawienie G6 i jest gitos! 
 

 

SB.png

Edytowane przez Jad szopa
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Trochę już czasu minęło, ale dorzucę coś od siebie bo mam jeszcze przez jakiś czas zarówno fxaudio dacx3 (wersja pierwsza nie "pro") oraz e10K TC:

 

- fiio gra na moje ucho trochę bardziej V-kowo (fxaudiox3 jest raczej dość równy), fiio to nieco bardziej klarowna góra i bas, całościowo trochę bardziej "technicznie" ale bez przesady, przyjemne granie; ma przy tym możliwość dodatkowego wzmocnienia gain (samo podbicie basu moim zdaniem kaleczy dźwięk) i napędowo wypada na papierze chyba lepiej niż fxaudio ale w praktyce trzeba by zrobić porównania na jakichś bardziej wymagającym słuchawkach niż akg k240II czy DT150 którymi dysponuję a które fajnie grają na jednym i na drugim i zapas głośności jest duży.

 

W kontekście dźwięku, rozmiaru, funkcjonalności i ceny uważam e10K za świetny sprzęt, szczególnie jak się znajdzie używany poniżej 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności