Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

@pilotKA D10s to 390 zł, SAP2 to 200 zł. To prawie cena Topping L30, które można podłączyć do DAC-X3 tymczasowo. 

@Hustler No to spoczko, tylko dlatego chciałem zapytać. xDuoo XD-05 Plus to cena 1100 zł z tego co widzę. 
To przemyślę sobie, ewentualnie wezmę ten G6 za 400 zł + 10 miesięcy gwarancji na x-kom, albo zaczekam na Stock za 330 zł, chociaż to jest niewielka różnica cenowa... 

Jak juz będzie przykładowo będe miał G6, zobaczę jak dźwięk, jakie różnice itd. To będę odkładał po 50 zł miesięcznie do zestawu Topping L30 + E30. 
A jak ktoś zapyta po co tak, to po to, żeby mieć jakieś doświadczenie ze sprzętem i porównanie na przyszłość. Plus żeby móc usłyszeć różnicę pomiędzy G6 > a dalszymi Topping, bo może być tak, że tej różnicy na moim sprzęcie słyszał nie będę. Wtedy zawsze można zrobić zwrot i nadal być zadowolony. 

A DAC-X3 zostaje ze mną, podłączę go do subofera. Będzie służył do oglądania filmów :D Nie opłaca mi się go sprzedawać. 

Teraz to już elegnacko sobie przemyśleć zakupy z listy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, neonlight napisał:

Hahaha.. dobre, w stopkę pójdzie. 😆👍

 

If you can hear the difference in sounds by changing cables, maybe you can hear the grass growing" :D

 

While the grass is growing the wind plays unchained melody

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pilotKA napisał:

kablosceptykom  mowimy stanowcze   - nie!

Haha.. Ja już nim nie jestem, tylko ten tekst mi się spodobał. 😁

19 minut temu, manuelvetro napisał:

 

 

If you can hear the difference in sounds by changing cables, maybe you can hear the grass growing" :D

 

While the grass is growing the wind plays unchained melody

Huehue.. będzie dodane. Dzięki. 😁👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz recencje EX5, która jednocześnie dajd perspektywę na inne urządzenia: 

 

EX5 jest neutralny i zagra TAK SAMO jak inne neutralne urządzenia. To co oferuje to dodatkową funkcjonalność i kompaktową formę. 

 

Dużo droższy RME jako też neutralny sprzęt zagra marginalnie "lepiej". tzn byś musiał się przełączać między nimi natychmiasto aby wychwycić różnice. 

 

Inne budżetowe neutralne rozwiązania zagrają marginalnie gorzej np. FX-X6 mk2 gdzie mógłbyś już stosunkowo łatwo wychwycić jakieś ostrości, ale też nic wielkiego.

 

Jest też szereg rozwiązań, które dadzą Ci delikatnie inną sugnaturę. Jest tutaj przykład Zen DACa który da Ci delikatnie cieplejsze brzmienie. 

 

Ja nie lubię za bardzo recenzji tego gościa, ale co do źródeł to mam podobne zdanie. Możesz mieć wrażenie, że źródła wyraźnie się różnią, ale te różnice znikają, albo drastycznie się zmniejszają, gdy zaczynasz krytycznie je oceniać z dobrą metodologią.  

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Czekam na Black Friday, bo obecnie jest za bardzo problematycznie w życiu. 
Część budżetu przeznaczyłem na zakup dysku SSD 139 zł, gdzie będzie instalowany system Linux i będę uczył się programowania bez żadnych rozpraszaczy. Żadnego facebooka, żadnych zbędnych stron, tylko źródła do nauki, środowisko i tyle. Uważam, że to bardzo słuszne rozwiązanie.

Wyszedłem z bardzo ciężkiego, zaawansowanego uzależnienia od gier, gdzie miałem już myśli samobójcze - albo przestanę grać, albo... Ale wygrałem. 
Chce napisać stronę internetową, gdzie będzie ona pomocna dla osób, które nie potrafią poradzić sobie z uzależnieniami, depresją, po stracie osoby itd... 

Nie ważne jak to zabrzmi, po prostu zrozumiałem po co jest moja egzystencja na tym świecie. Dostałem dar i chcę go wykorzystać. Bo jak-kolwiek śmiechowo to zabrzmi, nie czuję się jak człowiek, ale jak anioł  :win:  (można się śmiać).

Obejrzałem cały filmik na temat G6 i innych jako porównanie i stwierdziłem, że nie ma sensu kombinować i nie wiadomo co robić. Jeżeli będę miał budżet i przykładowo Topping L30 będzie na promocji fajnej to go zakupię, jeżeli nie to Sound BlasterX G6 jeśli się trafi w Stock, albo coś innego na co będę miał PLN.
Tak czy inaczej, to co zakupię prawdopodobnie będzie lepsze niż DAC-X3 chociaż przez układy w środku, choć DAC-X3 nie jest najgorszy, to chciałbym mieć po prostu coś przyzwoitego + neutralnego i tyle mi wystarczy.
Tylko nie wiem, czy każdy Topping potrzebuje wzmacniacza? Czy jak Topping działa. 
 

Nie będę świrował, wymyślał nie wiadomo czego, kombinował bo to bez sensu. Słuchawki oceniam na 10/10 tylko przydałoby się do nich jakieś fajne źródło, żeby mogły oddać w 100% swoje możliwości. 

Raczej wątpię, żeby było mnie stać na coś drogiego typu 1k+ bo wystarczy jeden dzień i okazuje się, że nagle jest lipa i jakieś wydatki na lekarzy itd... 
Pogodziłem się z tym, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Na sprzęt 1k+ mogą sobie pozwolić osoby, które mają stałe dochody i w ogóle :) Dlatego zaczekam i zadowolę się tym co będzie, jakimś fajnym DAC/AMP, aczkolwiek lepszym niż DAC-X3.  

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa wrzuciłem aby bardziej wyczerpać temat. Już w zasadzie wszystko wiesz co trzeba. :)

 

Każdy Topping który jest samodzielnym DACiem potrzebuje wzmacniacza, ale nie każdy Topping jest samym DACiem

 

 

Wyżej podlinkowamy EX5, który już niczego nie potrzebuje, jest samowystarczalny. Z tym, że do X2 on byłby już zdaje mi się przerostem formy nad treścią. Bo one nie potrzebują ani balansu, ani takiej mocy, ani niewiadomo jak czystego sygnału (choć ten nie zaszkodzi). Natomiast sprzęt do nich dobrze jakby był neutralny (miał liniową charakterystykę, niczego nie podbijał ani nie osłabiał w FR) oraz miał lekki zapas mocy do EQ. Pomiarów X3 nie znamy, więc jedynie doświadczalnie mógłbyś się przekonać czy jest dla Ciebie sens upgrade'u. 

 

Teraz sobie testuje xduoo xd05-plus jest dostępny za 700zł u kolegi w komisie. 

 

20210722_130424.jpg

(ten na dole) gra ok. choć X2 jutro dopiero podłącze. I tak wiem, że sam nie będę zaintersowany.

 

 Stacjonarnie mam już sprzęt ulokowany, a mobilnie-kanapowo Q5k mi styka. Choć są scenariusze gdzie moc xduoo mogłaby się odrobinę przydać. Prócz mocy to co mi się wydaje że robi to lekko poszerza scene i wtłacza więcej basu, nie na tyle by uznać to za boost, wiele osób tego nie dostrzeże, ale ja mam przynajmniej wrażenie, że tak się dzieje i to może być przyczyną delikatnienie innych wrażeń. W mojej ocenie to nie decydowałoby o zakupie, ale dla kogoś może być wystarczające by sobie zakup zracjonalizować.

 

Audio to według mnie kategoria luksus, a nie jakaś realna potrzeba. Producenci audio o tym wiedzą, ale nie będą tego nagłaśniać. Oni korzystają z zapotrzebowania na taki lukusus i nie interesuje ich czy to jest realna potrzeba.

 

Natomiast dziki pęd i konkurencja spawiają, że pojawia się wiele tanich i dobrych urządzeń, które często stykają jak ten SAP2 czy jakiś dongiel. :

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jad szopa napisał:

...Bo jak-kolwiek śmiechowo to zabrzmi, nie czuję się jak człowiek, ale jak anioł  :win:  (można się śmiać).

 

Nikt nie zamierza się śmiać. Tobie natomiast życze dużo radości, uśmiechu, wytrwałości i zdrówka! Powodzenia kolego.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210723_105548.jpg

 

Dzisiaj słuchane na X2. Różnica być może do wychwycenia, ale bardzo subtelna. Według mnie oparta głównie na tym, że TR-amp nieco zaokrągla im bas. Co też wpływa troszkę na barwę. TR-amp z X2 dalej bardzo dobrze grają, ale osobiście bym ich nie parował z nim. TR-amp najlepiej dać do planarów gdzie nic nie namiesza. Chyba, że ktoś przy niskoomowych dynamikach chce trochę "lampy" w przekazie. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash No właśnie, to też mnie zastanawia z jakim DAC/AMP fajnie by się zgrały X2 :) Ale to tylko rozkmina z ciekawości, nie będę nic kombinował.
Chociaż tematu z Topping nadal nie ogarniam do końca. Jak to działa? Każdego Topping można podłączyć z każdym i to za każdym razem działa jak DAC + AMP? 
Np L30 dac > D10s AMP? 
D10s dac > L30 AMP?  
Najfajniej to jest neutralne granie + taki żywy dźwięk.  

 

@MichalZZZ Dziękuje. 

A przy okazji, bez kitu jeżeli kiedyś za kilka lat miałbym dokupić słuchawki, to tylko neutralne i takie zajefajne jak X2 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jad szopa napisał:

@MrBrainwash No właśnie, to też mnie zastanawia z jakim DAC/AMP fajnie by się zgrały X2 :) Ale to tylko rozkmina z ciekawości, nie będę nic kombinował.
Chociaż tematu z Topping nadal nie ogarniam do końca. Jak to działa? Każdego Topping można podłączyć z każdym i to za każdym razem działa jak DAC + AMP? 
Np L30 dac > D10s AMP? 
D10s dac > L30 AMP?  
Najfajniej to jest neutralne granie + taki żywy dźwięk. 

 

"Zgranie" to trochę sztuczne i bardzo subiektywne pojęcie. Ja się tym nie kieruję bo moja filozofia jest taka by opierać się na dobrodziejstwie słuchawek i je co najwyżej dopieścić EQ. Teraz jest sporo sprzętów które są neutralne więc nie widzę sensu przejmowania się synergią.

 

Synergia to kiedyś była taka, że jak zestawiłeś ze sobą dwa pokracznie grające elementy to czasem swoje wady anulowały i grało to lepiej.

 

Skoro jednak masz już jakościowo bardzo dobre słuchawki to bardziej skupiłbym się na Twoim miejscu na tym by im EQ pod własne preferencje ustawić, a źródło to kupić jakieś by mieć po prostu większą pewność, że nic Ci się do muzyki nie miesza jak to może być w bardzo budżetowych sprzętach jak ten X3.

 

No, ale to moje zdanie. Jak chcesz szukać synergii to droga wolna, tylko przyszukuj się na zmierzenie się z subiektywizmem i sprzecznością wielości opinii na internecie. 

 

Topping to firma która produkuje różne urządzenia

 

DAC - tworzy sygnał z cyfrowego na analogowy, ale nie daje odpowiedniego wzmocnienia dla przetworników słuchawek, więc potrzebny jest wzmacniacz. DACami są np. E30, D10s.

 

AMP - to wzmacniacz, wzmacnia sygnał z DAC dostarczając mocy do słuchawek by grały poprawnie i osiągnęły odpowiedni poziom głośności. Jeśli jest sam wzmacniacz to potrzebujesz go nakarnić sygnałem z DACa. wzmacniaczami są np. SAP-II, L30. 

 

kolejność łączenia jest logiczna zawsze:

 

PC(źródło)> DAC > AMP > Słuchawki.

 

czyli 

 

PC > D10s > L30 > X2

 

możesz mieć też urządzenie zintegrowane dac i amp w jednym urządzeniu. 

 

PC > DAC/AMP > Słuchawki

 

PC > FX-X3 > X2

 

lub

 

PC > TR-amp > X2

 

PC > Topping EX5 > X2

 

Urządzenie zintegrowane może mieć wyjście liniowe, czyli omijać własną sekcje wzmacniacza i jak ktoś chce czasem coś sobie zmienić to może je wykorzystać i dołożyć inny wzmacniacz, przeważnie jednak nie ma takiej potrzeby. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Nie no, nie chce szukać synergii to bardziej taka ciekawość :)
A skoro tak wygląda sprawa, to w ostateczności pasowałoby takie "budżetowe" rozwiązanie typu Topping D10s + SAP2 + CORDIAL 2x RCA mini jack 3,5mm NEUTRIK HI-END 1,5m? 


Myślę nad taką opcją lub po prostu Sound BlasterX G6, ale to wszystko w zależności od budżetu, dostępności i innych. 
Jednak to nie jest sztuka podrajać się na chwilę, wydać 1000-1300 zł i później mieć puste oszczędności... Rozsądek też trochę podpowiada, dlatego wydaje te dwie opcje wydają się być chyba spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla większości osób taki sprzęt spokojnie styknie. :)

 

ludzie kupowali nawet takie SAP-I i chwalili sobie. tylko że ten jest chyba droższy i teraz też niedostępnym, miał też chyba mniej mocy. 

https://www.amazon.pl/dp/B06VVNLGX5/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_02HK8EW6C2Q4JGXRK1QH

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa trafiłem tutaj ponieważ mam taki sam dylemat co do kupna DAC'a do X2 ale po przeczytaniu całego wątku nie tylko nauczyłem się dużo o DAC'ach ale również dostałem cennej lekcji życiowej. Z twoich wypowiedzi widać że jesteś naprawdę mądrą osobą i po prostu wiem że pomimo tego co było w twoim życiu w przeszłości, osiągniesz sukces. Swoją drogą jak się zdecydujesz na coś to napisz jaki sprzęt wybrałeś i jakie są twoje odczucia :)
Powodzenia życzę! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Jokerz said:

@Jad szopa trafiłem tutaj ponieważ mam taki sam dylemat co do kupna DAC'a do X2 ale po przeczytaniu całego wątku nie tylko nauczyłem się dużo o DAC'ach ale również dostałem cennej lekcji życiowej. Z twoich wypowiedzi widać że jesteś naprawdę mądrą osobą i po prostu wiem że pomimo tego co było w twoim życiu w przeszłości, osiągniesz sukces. Swoją drogą jak się zdecydujesz na coś to napisz jaki sprzęt wybrałeś i jakie są twoje odczucia :)
Powodzenia życzę! 


Dziękuje, ale widać jak ta mądrość się nie przydaje w życiu. Dziś liczy się tylko jak bardzo ktoś jest debilem, jak bardzo nie ma do siebie szacunku, wtedy pieniądze przychodzą same. A jak ktoś ma dobre serce, to nie będę już się rozpisywał, ale powiem tyle - nie warto ^^ Spotkałem już takiego chama, że no... 
Zobaczę ile będę miał PLN, to wybór padnie na G6 lub Topping + wzmacniacz jakiś.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Jokerz said:

@Jad szopażyjemy w świecie w jakim żyjemy i tego już nie zmienimy, ale jak to moja mama zawsze mówi - dobro zawsza powraca :) A jak mówisz o Toppingu, to jaki dokładnie model masz na myśli?


Topping D10s, bo reszta droższa, a ja nie jestem w stanie przewidzieć budżetu. Więc tak sobie tylko stawiałem w teorii. 
Raczej wezmę sobie Sound BlasterX G6, jak dadzą znowu to będzie w cenie 330 zł. 
Opcji jest sporo, wszystko to kwestia tego ile ma się pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności