Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

@Jad szopa Ja tu widzę potencjał na kilkudziesięciostronicowy wątek, który i tak skończy się na niekupieniu żadnego sprzętu. Dostałeś kilka propozycji i wydaje mi się, że szukasz dziury w całym, bo SMSL będzie za głośny, Creative będzie miał problemu z softem, wcześniej chciałeś coś za ok. 300 zł, bo nie masz możliwości nic odłożyć, teraz chcesz Zen DAC, który jest droższy itd. Zamów sobie jakiś sprzęt z możliwością zwrotu, a jak zrobisz to poprzez allegro to nawet nic za to nie zapłacisz (darmowa dostawa i zwrot ze smartem). Wtedy posłuchasz, stwierdzisz samemu (a nie opierając się na opiniach w internecie) czy słyszysz różnice i czy warto dopłacać oraz będziesz miał jakiś punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hustler napisał:

@Jad szopa Ja tu widzę potencjał na kilkudziesięciostronicowy wątek, który i tak skończy się na niekupieniu żadnego sprzętu. Dostałeś kilka propozycji i wydaje mi się, że szukasz dziury w całym, bo SMSL będzie za głośny, Creative będzie miał problemu z softem, wcześniej chciałeś coś za ok. 300 zł, bo nie masz możliwości nic odłożyć, teraz chcesz Zen DAC, który jest droższy itd. Zamów sobie jakiś sprzęt z możliwością zwrotu, a jak zrobisz to poprzez allegro to nawet nic za to nie zapłacisz (darmowa dostawa i zwrot ze smartem). Wtedy posłuchasz, stwierdzisz samemu (a nie opierając się na opiniach w internecie) czy słyszysz różnice i czy warto dopłacać oraz będziesz miał jakiś punkt odniesienia.

Może się tak skończyć, ale czy to źle? :) 

Nic złego jest w tym, że kolega szuka intelektualnego wyjaśnienia. 

 


"If you can hear the difference in sounds by changing cables, maybe you can hear the grass growing" :D

2 godziny temu, Jad szopa napisał:

@MrBrainwash Czyli nie ma sensu kupować Zen DAC lub coś inne do X2HR? Bo już głupieje :D

Tu recenzja, tam... Tam mówią dźwięk miód rozpływają się, zaraz ktoś mówi, że nie warto inwestować, albo nie wiadomo, czy warto :D
Czuje się jak pies co goni własny ogon hehehe. 

Czy jest sens czy nie to muszą powiedzieć Twoje uszy. Poprawa w kategoriach obiektywnych będzie (lub może być) subtelna, dla jednej osoby znacząca dla drugiej osoby bez znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustler Bo nie miałem doprecyzowanego tego wszystkiego, ani informacji. 
Dostałem info kup SAP2 i podłącz do DAC-X3 ok spoko, a co dalej? 
Dalej okazuje się, że przychodzi osoba, która ma SAP2 i mówi, że jest głośny, nie da się pokrętłem zmieniać dźwięku itd. 
To po co mi głośne urządzenie, jak ja na windowsie dawniej bez DAC ustawiałem na 10-16 / 100 volume? 
Jak ze wzmacniaczem ma mi to grać tak, jakbym ustawić 60 / 100 to nie ma kompletnie sensu... 

Plus DAC-X3 co to jest? Jakieś magiczne pudełko, specjalne, cudowne? Każdy mi mówi, że zagrać zagra, da lepszy dźwięk i NIC poza tym... To nawet nie jest wersja PRO. 
A Creative Sound BlasterX G6 to co? Wiele osób pisze o problemach, moja płyta główna jest stara, obsługuje dyski twarde tylko SATA II (wspominam o tym, żeby pokazać dlaczego jest stara), ma dźwięk 5.1 

 

Zamiast na alkohol, papierosy, narkotyki i inny syf wolę sobie wydać na fajny sprzęt i cieszyć się dźwiękiem. Ufam, że lepszy sprzęt da lepszy efekt.
Ja zapytalem o E10K a dostałem odpowiedzi kup kolumny hehe :D


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jad szopa napisał:

Dalej okazuje się, że przychodzi osoba, która ma SAP2 i mówi, że jest głośny, nie da się pokrętłem zmieniać dźwięku itd. 

  JAD  SZOPA   -     kto  Ci  powiedział  ze  sap2  jest  głosny  i  nie  mozna  zmieniac   poziomu  dzwieku  ???????      to  go   kopnij  w   fufe   .

smsl   sap2  to   autonomiczny    wzmacniacz  sluchawkowy   tranzystorowy  zasilany  napieciem  24 volty   z  zasilacza ktory  wpinasz  za  wtyczke  do   gniazdka ,  nastepnie  wlaczasz   sapa2  pstryczkiem   na  przednim  panelu  i  regulujesz  glosnosc  w  słuchawkach  pokretlem  po  prawej  stronie  .........  jak  podlaczysz   x3     do  wyjsc  rca  -te  dwa  zlote  bolce  na  przednim  panelu   w  x3   to  sygnal  dzwiekowy  poplynie  do  sap2 -ki  i  zostanie  wzmocniony  do  poziomu   jaki chcesz   ,  bo  ustawiasz  pokretlem  na  sap2 .    jak  sluchasz  z  fooobara2000  nprzyklad  to   w  nim  ustawiasz   glosnosc  na   maxa  czyli  100  procent.

      sap 2   jest  wydajny  mocowo   i  juz  na   9 -0  godzinie   jak ustawisz  pokretlo  glosnosci   tak  w porownanu  z  zegarem co  mierzy  godziny

   słuchasz  muzyki  ---koniec.

9  do  10  godzinie.....

   fx naudio  x3   to  podstawowy   ich  produkt  w  ofercie    i  jest  zbudowany   z  tanich  elementów   taniego  zasilania  i  kosztuje  uzywka    np   dwie  flaszki  zytniej  ------   mozna  go   uzywac  np  w  garazu  zeby  cos  tam  grało  .....wyzsze   fx-y  sa  juz  lepsze ,,  a  od  fxiksow  sa  jeszcze  lepsze   np  smsl   topping ,  ,  ale  trzeba  doplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Creative Sound Blaster X G6 to jest zwykłe CHAMSTWO ze strony tych, co je sprzedają teraz. Dlaczego? 
Dajmy na to, że jest taka osoba jak ja. Ktoś kto faktycznie potrzebuje nie może sobie kupić, bo jakiś palant sobie musi zarobić... Najlepiej wykupić ze Stock po 330 i wywalić na allegro po 400/500 zł. 

A jak chodzi o niekupienie niczego, to dziwić się? :D
Wszędzie 2 miliardy opinii - to złe, to dobre, to złe, to dobre i tak ciągle :D To co ja mam kupić? 
W końcu z braku logiki w tym wszystkim stwierdziłem, że uzbieram sobie 600 zł, czy ile trzeba będzie. Kupię Zen DAC lub coś wyżej i będzie spokój bo, będzie grało, będzie czysty sygnał, nie będzie zakłóceń, nie będzie problemów, nie będzie użerania się. Nawet jak będzie "ponad potrzeby" to przynajmniej będzie na "zapas spokoju w duchu" 
 

Więc jak mówie, moje podejście: 
- Dbanie o sprzęt jak o zwierzątko, jak o siebie, jak o rodzinę. 
- DAC jest postawiony na biurku, nie przemieszcza się, nic się z nim nie dzieje. 
- Nie używam BT, nie podróżuję z DACiem, nie podłączam go do konsoli, TV, czy innych urządzeń poza suboferem pod biurkiem
- DAC ma dać mi lepszy dźwięk, więcej szczegółów słyszalnych, dać mi satysfakcję
- DAC-X3 kupiłem ponieważ NIE MIAŁEM najmniejszego, kompletnie pojęcia o tym. Ktoś mi powiedział masz 200 zł kup DAC-X3 koniec kropka... Mało tego, co było zabawne, nie kupiłem wersji DAC-X3 PRO bo? Bo się bałem haha. 
Bałem się, że coś będzie nie tak, że PRO to jakiś fake, jakieś coś podejrzane, a okazuje sie, że PRO jest lepszy... 

 

Teraz od osoby, która dopiero wchodzi ma podjąć decyzję, jak jest bombardowana opiniami :D
Jeden facet mi mówi, że ma budżetowe DAC'i i do 600 zł nie różnią się dźwiękiem za bardzo, mówi że nie potrzebuję osobno wzmacniacza, bo X2HR łatwo napędzić i wystarczy dAC ze wzmacniaczem i git + powinienem zaopatrzeć się w minimum Zen DAC jeżeli chcę iść klasę wyżej lub wydać 1k na DAC'a... 
A za chwilę ktoś mi mówi na forum, że tak nie jest i ja dostaje świra po prostu.

 

I to jest powód, gdzie stwierdziłem, że wolę jeść suche bułki pół roku i kupić tego Zen DAC lub coś używane w cenie 600 +/- zł niż czuć się tak skołowany i zdołowany jak teraz :P 
Ale za wiedzę, porady itd jestem wdzięczny, oczywiście. 


Plus, żeby nie było - kupię coś dlatego, bo jestem honorową osobą. Nie po to ktoś poświęca swój czas dla mnie, żebym ja po 8 zakładkach powiedział " e tam, nic mi się nie podoba. Nic nie kupuje, ale dzięki "
Nie, u mnie to tak nie działa i nigdy nie będę zachowywał się w taki sposób. 


@MrBrainwash @Hustler @pilotKA
Z uszanowaniem
@Jad szopa (ten nick mnie rozwala śmiechem) :D

Podobno Zen DAC ma też teraz nową wersję. 

https://allegro.pl/oferta/ifi-audio-zen-dac-v2-ulepszona-wersja-nowy-chip-10006229788

Ogólnie to mógłbym powiedzieć, że mam i 1000 zł i będzie to samo, co do tej pory pewnie. Nadal nie wiedziałbym co mam kupować, bo za dużo opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Z własnego doświadczenia wiem, że wolę samemu posłuchać niż kierować się opiniami, bo odbiór dźwięku jest bardzo subiektywny. Skoro kolega ma możliwość nabycia sprzętu z możliwością zwrotu to ja nie widzę lepszej opcji.

 

@Jad szopa Przecież ten SAP-2 nie ma kilkunastu watów mocy i nie uwierzę w to, że nie można na nim cicho posłuchać Fidelio X2. Mam wzmacniacz Arcam rHead i lampowca, oba mają odpowiednio po 1,1  i 1 W mocy przy 32Ω i mogę na nich słuchać cicho muzyki zarówno na Fidelio X2, BossHiFi B8 (16Ω i wysoka skuteczność) czy czułych dokanałówkach.

 

Była dobra cena to kupili i sprzedają dalej w sumie w nadal dobrej cenie. :lol:

Może nawet zgłosili zwrot, ale liczą, że ktoś odkupi to zarobią parę groszy.

 

Żeby jeszcze bardziej namieszać to ja już raczej niczego od iFi nie kupię, bo wg mnie robią dziadostwo. Miałem iCan SE - gubił balans w zbyt dużym zakresie, gniazdo było luźne (nie był to tylko mój egzemplarz), czasem słychać było jakieś przydźwięki i trzaski. Potem miałem Zen CAN i oprócz nierównego wzmocnienia na początku skali balans rozjeżdżał się po odpaleniu funkcji 3D. Do tego guziki miały takie luzy, że jak wyciągałem go z opakowania to myślałem, że coś odpadło i lata luzem w obudowie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, MrBrainwash said:

Ja bym od ifi też niczego poniżej black label nie kupował. Skoro są porządniejsze firmy to też nie widzę sensu inwestować w jakąś audiofilską firemkę. 


A jakie to firmy? :) Chętnie poznam modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jad szopa napisał:


A jakie to firmy? :) Chętnie poznam modele. 

Już znasz. Topping, smsl na przykład. Generalnie wszystko co sprzedaje się w większej ilości i jest.dobrze wycenione. W dodatku ja się wspieram testami z internetu (tymi  z pomiarami) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jad szopa napisał:

Nie miałem do czynienia z tym sprzętem, ale wolałbym xDuuo XD-05 Plus, choć ogólnie nie widzę sensu kupować urządzenia z baterią, gdy będzie non stop stało na biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MrBrainwash said:

Już znasz. Topping, smsl na przykład. Generalnie wszystko co sprzedaje się w większej ilości i jest.dobrze wycenione. W dodatku ja się wspieram testami z internetu (tymi  z pomiarami) 


Topping L30 daje hi-end dobrze pamiętam? I L30 potrzebuje jeszcze DAC'a o ile dobrze pamiętam.  
SMSL kojarzę SAP2, SMSL M3. 
 

1 hour ago, Hustler said:

Nie miałem do czynienia z tym sprzętem, ale wolałbym xDuuo XD-05 Plus, choć ogólnie nie widzę sensu kupować urządzenia z baterią, gdy będzie non stop stało na biurku.


Nie widzę sensu słuchać muzyki z telefonu, po prostu mnie to irytuje. Wolę przy komputerze i wtedy jest najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hustler napisał:

Nie miałem do czynienia z tym sprzętem, ale wolałbym xDuuo XD-05 Plus, choć ogólnie nie widzę sensu kupować urządzenia z baterią, gdy będzie non stop stało na biurku.

  bateryjka  w  niczym  nie  przeszkadza ,  mam  tr-ampa  i   narazie vdziala  wszystko   ok , trampek   ma   bardzo  dobra  dynamike   ---moze  to  zasługa   ''bateryjki''

   xduo 5plus  chyba   ma  na  sprzedaz   łobuz1    -duzo  pochlebnych  opinii    i   modowanie   opampami     ,  moze  byc   interesujaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z Topping D10s np? Normalnie zagra jak się go podepnie, czy bez wzmacniacza nie zagra? 
Albo połączenie DAC-X3 + Topping L30 zagra bez problemu? 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pilotKA napisał:

  bateryjka  w  niczym  nie  przeszkadza ,  mam  tr-ampa  i   narazie vdziala  wszystko   ok , trampek   ma   bardzo  dobra  dynamike   ---moze  to  zasługa   ''bateryjki''

   xduo 5plus  chyba   ma  na  sprzedaz   łobuz1    -duzo  pochlebnych  opinii    i   modowanie   opampami     ,  moze  byc   interesujaco.

W niczym nie przeszkadza, ale też nic nie daje, gdy urządzenie działa stacjonarnie. Mnie jakoś bardziej przekonuje XD-05 Plus, bo podbicie basu może się przydać, jest regulacja wzmocnienia i można dokupić moduł BT. Szkoda tylko, że nie jakiejś opcji pominięcia baterii, gdy urządzenie jest podpięte na stałe do komputera.

 

16 godzin temu, Jad szopa napisał:

A jak to jest z Topping D10s np? Normalnie zagra jak się go podepnie, czy bez wzmacniacza nie zagra? 
Albo połączenie DAC-X3 + Topping L30 zagra bez problemu? 

Topping D10s to DAC, więc potrzeba jeszcze wzmacniacza słuchawkowego np. L30.

Połączenie DAC-X3 i L30 zagra bez problemu, bo DAC-X3 to integra (DAC + wzmacniacz słuchawkowy), gdzie do wyjść RCA podłączasz L30 i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa B-STOCK jest często dostępny, więc nic nie stoi na przeszkodzie poczekać i zapolować na swoją sztukę. Wrzucają dużymi partiami, które się wyprzedają w ciągu paru dni, więc kto chce ten kupi. Aktualnie jest informacja "wkrótce dostępne", więc to nie jest tak, że już nie będzie.

 

Problemy G6 sprowadzają się głównie do softu i większość narzekania dotyczy starego oprogramowania connect, co już jest nieaktualne, bo jest nowy soft command, w którym poprawili większość problemów, firmware samego urządzenia też został zaktualizowany. Z innych rzeczy ludziom czasem samoistnie rozłącza się, ale to nie wina G6, lecz ustawień napięcia USB w komputerze. Ponoć słabo współpracuje z XBOXEM (nie mam tej konsoli więc mnie nie dotyczy). Niektórzy pisali, że się przegrzewa i faktycznie potrafi się zrobić dość ciepły, lecz mi to w niczym nie przeszkadza. Większość tego typu krytyki do dla mnie drobnostki, których nie odczuwam wcale, albo nie są warte roztrząsania. Jak pisałem w trybie direct, z którego powinien korzystać każdy purysta audio, urządzenie działa świetnie, stabilnie nic dziwnego się nie dzieje.

 

Polecam nie sugerować się każdą pojedynczą opinią, tylko samemu szukać w testach na specjalistycznych stronach, forach, YouTube. Trochę posiedzisz poczytasz pooglądasz i sobie wyrobisz własną opinię o tym czego potrzebujesz i co jest dla ciebie najlepsze w jakiej cenie. No i też bez przesady to nie są sprzęty za grube tysiące-dziesiątki tysięcy, żeby się tak cykać jak przy kupnie samochodu, czy mieszkania. Kilkaset zł to nie jest majątek, najwyżej sobie kupisz, zwrócisz, albo odsprzedaż i weźmiesz co innego. Na tym polega zabawa z tym hobby.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoodBoy @Hustler Znaczy się to nie jest tak, że uważam, że G6 to jest jakiś złom i nie warto. Po prostu nie mam porównania do innych DAC niż DAC-X3. 
Dlatego uznałem, że może lepiej będzie dozbierać i kupić coś raz konkretnie i mieć spokój ducha na zapas. Ja po prostu bardziej celuję w dźwięk filmu, muzyki, serialu niż to jaki będzie dźwięk w grze. 

G6 ma fajny wygląd, nawet widziałem prównaniu, że jeden gość, który prowadzi kanał o sprzęcie woli bardziej G6 niż Fiio K5 Pro... Pisali dużo zalet i w ogóle, ale problem polega na tym, że każdy mi mówi coś innego - bo każdy ma inne preferencje, inne wymagania, chce czegoś innego. 

Pytam osób, które miały w rękach sprzęty za kilka tyś, no i jak porównują to do G6, to wiadomo, że mogą powiedzieć, że to jest budżetowe. Ale nie chce też podejmować głupiej decyzji, że faktycznie ten dźwięk będzie inny niż się spodziewam.

Dlatego zastanawiam się nad TR-AMP, ale nie wiem, co jeszcze można. Słabo to wygląda na allegro z dostępnością sprzętów na ten moment. 
Zostały mi też polecone  iFi xDSD or FiiO Q5s używki jak się znajdą, ale to raczej wątpię, że znajdę w normalnej cenie. 


Dlatego stwierdziłem, że chyba zaczekam sobie na Black Friday, może będzie jakaś spora przecena.
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa Nastawienie G6 na gry wynika z kilku jego funkcjonalności m.in. SBX, Scout Mode, złącza optycznego do łatwego połączenia z konsolą itd. Przecież tego nie trzeba używać i tak jak napisał kolega wyżej można włączyć Direct Mode i pominąć całe DSP. Gość z recenzji, którą podlinkowałem też bardziej sobie ceni G6 niż Fiio K5 Pro. Prawda jest taka, że za te 329 zł za B-stock ze sklepu Creative to świetna oferta i nie widzę żadnej alternatywy, a za używanego FiiO zapłacisz dwa razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa Również potrzebowałem sprzętu głównie do muzyki 90% czasu na kompie. Gamingowy charakter G6 w ogóle mi nie przeszkadza nie chcę korzystać z tych funkcji to mam je wyłączone i sprzęt hula wyłącznie jako karta dźwiękowa ze wzmacniaczem, pod tym względem niczym się nie wyróżnia od "poważnych" audiofilskich rozwiązań. Tak więc to, że Creative reklamuje G6 dla graczy możesz sobie pominąć i się tym nie przejmować.

 

Na pokłądzie G6 jest basrdzo udany DAC Cirrus CS43131 o neutralnym brzmieniu z dużą detalicznością i bardzo dobrą separacją pasm. Do tego zero problemów z jakimikolwiek szumami, hissem jest jak ma być czyli absolutna cisza. To mnie bardzo przekonało do tego sprzętu, bo o konkurencji w podobnych pieniądzach sporo naczytałem się, że jednak miewają z tym problemy.

 

Fiio K5 Pro nie zaoferuje nic więcej poza bardziej profesjonalnym wyglądem (choć też bez przesady widziałem real foty i już wrażenie o wiele gorsze), dodatkiem w postaci RCA, obsługą 32bit/768Khz (Tidal Master) i teoretycznie nieco lepszym napędzeniem. Nie ma on lepszego DAC od G6, a widziałem/słyszałem opinie, że nawet brzmi nieco gorzej.

 

Obejrzyj sobie linkowany wyżej film Oluva. Nie daj sobie wmówić, że dobry dac/amp musi kosztować gruby hajs, bo między nimi tak naprawdę są niewielkie różnice sprowadzające się do obsługi, funkcjonalności i niuansów w brzmieniu, gdzie niekoniecznie drożej oznacza lepiej. Osobiście miałem kupować coś za ok 1000zł, lecz po przegrzebaniu ofert/testów/recenzji nie znalazłem nic godnego uwagi, co w jakiś szczególny sposób byłoby warte dopłaty do G6 za którego przypomnę dałem 325zł. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa wydaje mi się nie tyle twoje czekanie na dobrą okazje może delikatnie irytować ludzi z zewnątrz, którzy chcą pomóc, ale twoje argumentowanie. Bo na ten moment temat się trochę wyczerpał można się tylko powtarzać:

 

1. Różnice będą marginalne

2. Opinie będą różne bo są subiektywne, nie mają związku ze sprzętem tylko z konfiguracją różnych czenników.- więc czemu je nie olać i po co je nieustannie czytać i porównywać (w innym celu niż tylko rozrywkowy)?

3. Chcesz zaoszczędzić kasę, ale jednocześnie nie chcesz. Wyolbrzymiasz konsekwencje tej decyzji. 

 

Skoro już nie raz pisałeś o swojej sytuacji i o swoich motywacjach to pozwól, że rozpiszę Ci pewien wzór. Skasuję to jeśli nie będziesz chciał tego w tym temacie napisz mintutaj czy na PW

 

Osobowość ludzka w kwestii podejmowania decyzji / dokonywania ocen może mieć dwa warianty każdy człowiek ma albo jeden albo drugi wariant, czyli można powiedzieć są dwa typy ludzi na tej płaszczyźnie

 

1. Oś Fi-Te

2. Oś Ti-Fe

 

To są dwie funkcje F i T - wartościowanie i myślenie, z dwoma różymi nastawieniami e i i - ekstrawersją i introwersją. 

 Odpowiednio

Introwertyczne wartościowanie

Ekstrawertyczne myślenie

Introwertyczne myślenie 

Ekstrawertyczne wartościowanie.

 

Osoba z osią 1. Fi-Te sama ocenia wartość, ale myśli faktami i obiektywnyni standardami.

Osoba z osią 2. Ti-Fe sama myśli i rozpatruje zależności, ale używa wartości z zewnątrz, czyli patrzy na to co ludzie cenią i na tej podstawie dokonuje decyzje.

 

Ja jestem Fi - nie potrzebuje jakieś walidacji z zewnątrz by wiedzieć co dla mnie jest dobre. Przyjmuję jednak szybko i bez oporów dane z zewnątrz obiektywne i na ich podstawie dokonuje decyzji

 

 

Osoba z drugą osią, myśli wolniej bo musi sama sobie stworzyć abstakcyjny model jak coś wygląda i działa, za to szybko przyjmuje czyjeś standardy tego co jest dobre, patrzy np. na to co ludzie kupują i co się ludziom podoba i zbiera sobie te opinie i wybiera to co uzna że jest obiektywną reprezentacją upodobań ludzi. Działa tak trochę statystycznie.

 

Wydaje mi się, choć mogę się mylić, sam może kiedyś do tego dojdziesz, że masz tą 2 oś. Dlatego właśnie chodzisz i zbierasz opinie i próbujesz w głowie stworzyć najprecyzyjnieszy ale jednocześnie najbardziej ogólny model jak to ma się sprawa z audio, tylko ten model nie jest oparty o same fakty, a bardziej o abstrakcyjne zasady.

 

Jeśli to jest rzeczywiście Twoja oś to będziesz miał mocno pod górkę. :P

 

Ja znam ta teorię więc mnie twoje zachowanie nie dziwi i nie denerwuje, ale osoba z tą osią co moja może w takich rozmowach się nieźle zirytować bo oni przedstawiają fakty i dane, a Ty cenisz bardziej opinie i wyjeżdżasz z opiniami "temu się podobało, a tamtemu nie, a ja nie wiem co miałoby mi się podobać."

 

Moja matka jest Ti-Fe i zawsze stanowczo za długo (jak na moje standardy) podejmuje decyzje, a i tak przeważnie wybiera jedno z droższych rozwiązań bo społeczeństwo ceni droższe rzeczy. Nie raz to mnie denerwuje...

 

Myśląc o Twoim temacie pomyślalem o kanale który podlinkował @Hustler. Tam ten człowiek w innych filmach jeszcze dokładniej zgłębia kwestie DACów. Dla mnie po czymś takim sprawa byłaby prosta:

 

czy MI podoba się forma jaką oferuje G6 i czy nie szkoda mi na niego 3 stówek, bo obiektywnie już wiem, że jakość już jest wystarczająca, przynajmniej w tej cenie 330zł i jeśli moim kryterium byłoby wydać jak najmniej to właśnie wybrałbym szybko albo tego g6 albo właśnie wersje z SAPem. Natomiast, ja - ze swoimi doświadczeniami, własną sytuacją i wnioskami bym poszedł drogą E30+L30 lub właśnie tego EX5 tylko z tego względu, że choć może się podobać, albo nie podobać ale obiektywnie taki zestaw jest nie do przebicia w swojej cenie i obiektywnie ciężko o "lepiej". Zbierałbym na niego 2 albo 3 lata. Może jakąś lekką pracę dorywczą bym wziął, ale postawiłbym na biurku coś na czym "mucha nie siada". Po prostu mając swoje doświadczenie obecnie nie chciałbym i nie widziałbym powodu bawić się w półśrodki wydając kasę na to co kocham (muzykę) i co na pewno będzie mi służyć. Choć pewnie jakbym zaczynał dopiero przygodę z audio i miał ograniczony budżet to pewnie wziąłbym SAPa, jako wystarczający i niedrogi sprzęt. :P

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dylemat chyba już rozwiązany, ale zapytam tak dla pewności.
@Hustler @GoodBoy @MrBrainwash Czy temperatura w pokoju ma znaczenie dla DAC, który może się nagrzewać? Pytam, bo w tym pokoju nie jest normalna temperatura. Tutaj jest sauna za free i to dosłownie. 
Wentylator musi chodzić od rana do nocy, bo inaczej nie da się wytrzymać, otwarte okno nic nie daje, załonięte rolety też. 
Otworzę drzwi wywietrzę ten upał, ale to daje tylko na godzinę, później znów to samo... To są temperatury jak na poddaszu, albo i gorzej bo słońce ciągle nawala w tą ścianę, a gruby mur się grzeje i tak trzyma... 
Dlatego pytam, bo boje się, że jak DAC ma intencje do nagrzewania się, to ta temperatura w pokoju jeszcze mu dowali i może się usmażyć :/ 
Chyba, że tutaj nie ma co się martwić takie rzeczy, to ok gitos. G6 widzę po 400 zł ogólnie, bo Stock to jest taka loteria - nie wiadomo kiedy w ogóle dadzą.

@MrBrainwash Co do tego opisu jestem introwertykiem i rozbijam wszystko co widzę na skalę mikro, stąd takie podejowanie decyzji i punkt trafiony :P To też mi powiedziała nauczycielka od Chemii. 

Więc tak, żeby było ładnie wszystko. Do wyboru mam:
- SAP2 
- Sound BlasterX G6
E30+L30
- TR-AMP 
Kwestia podjęcia decyzji i budżetu, ale to już sam sobie muszę przemyśleć. 

 
No to teraz wszystko jest jasne i proste, dziękować :D

Jeszcze tylko zapytam, czy Korg DS-DAC 100m również jest warty dołączenia do tej listy? :) 

Czy dać sobie spokój z Korg DS-DAC 100m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa Nie masz się co przejmować temperaturą w pokoju, nic się nie usmaży.

TR-AMP i Korg nie są mi znane, ale tak jak napisałem wcześniej gdybym miał celować w urządzenia przenośne to wybrałbym xDuoo XD-05 Plus.

 

Z pozostałych trzech opcji zestaw E30 + L30 to potencjalny endgame, ale też zdecydowanie najdroższy. Wybierając pomiędzy SMSL, a G6 wziąłbym Creative'a, sprzedał obecnego DAC-X3 i cieszył się dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności