Skocz do zawartości

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem tego dongla. https://m.pl.aliexpress.com/item/1005002254413517.html

 

Zobaczymy jak się spisze. Raczej wątpię aby dorównał HD pro z cirrusem na pokładzie, ale jest duża szansa że będzie wystarczająco dobry. Szkoda, że nie ma nigdzie pomiarów. 

 

Powiem Ci że dzisiaj porównywałem X2 z DT1990 i dzielą te słuchawki zaskakująco dużo cech. Powiedziałbym, że nie tyle różnica w jakoś i jest odczuwana co w prezentacji samej pewnych aspektów i X2 mają swoje własne zalety których nie mają Beyery. Te drugie starają się grać jak najwierniej w stronę nagrania, te pierwsze z kolei (fidelio) takie wierne i precyzyjne nie są, ale zamiast tego oferują własny klimat imitujący nie raz realistyczne doznania. 

 

Świetne słuchawki, znacząco niedocenione w naszym hobby. 

 

Co do źródła do nich to tak jak pisałem nie musisz się przejmować, one nie są aż tak bardzo wymagające, a same z siebie czasami nawet nazbyt klarowne, więc jak źródło trochę śmieci wprowadza to niekoniecznie to będzie tak dotkliwe, słuchawki same w sobie mają nieporównywalnie więcej zniekształceń.

 

Na razie testuje sobie z nimi dwa ustawienia Amira i Oratory.

IMG_20210712_011833.jpg

 

IMG_20210712_012601.jpg

 

Pierwszy wygładza przyjemnie dźwięk.

Drugi dodaje więcej klarowności.

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Właśnie próbowałem też instalować i konfigurować ten Foobar, ale u mnie nie ma takich opcji jak tam, więc dałem sobie spokój. Ogólnie stwierdziłem, że nie chce mi się już szarpać z tematem DAC. Jak nie ma budżetu to nawet nie ma sensu z tym walczyć, ogólnie jeżeli chodzi o X3 to jest tak, że bez niego dźwięk jest ok. A jak go podłączam to dźwięk jest bardziej żywy, ma więcej energii w sobie i w ogóle. Wiadomo, nie jest to jakiś cud... 

I teraz jak tak myślę, to możliwe, że ja oczekuję czegoś, co jest niemożliwe. Bo oczekuję efektów, który wykopią użytkownika w kosmos, a nie ma co się oszukiwać. Taki efekt tylko dają jakieś używki (fuj, ble). 

Chociaz prawdą jest, że nie wiem jak grają inne wzmacniacze + za dużo czasu spędzałem w słuchawkach. Postanowiłem ograniczyć i na nowo odkrywać dźwięk. 
Na początku podjarałem się tym E10K, bo na audiofanatyk miał dobrą recenzje cytując: 
 

Quote

w tej cenie jest to jeden z najlepiej brzmiących i jednocześnie najbardziej opłacalnych przenośnych DACów USB i układów dedykowanych specjalnie pod słuchawki


Dobre opinie od kupujących, polecany na YouTube przez gości z milionem par słuchawek i warsztatem + cena, więc tym się kierowałem, ale forum sprowadziło sprawę - jak jest faktycznie. 
Później pomyślałem, no przecież w sklepach coś musi być w podobnej cenie też dobrego, ale zonk... 
Więc to chyba nie ma sensu, bo nie ma sensu kombinowanie, szukanie na siłę, a nikt nie da sprzeda Bóg wie czego za tyle ile mam. Bo nie żyjemy w jakimś bajkowym świecie i takie rzeczy nie mają miejsca. 

A słuchawki mi się podobają, grają dobrze i w ogóle, ale to też trzeba mieć dobre nagranie wiadomo. Zauważam też różnice między HD681, a X2HR mimo, że dzieli je cena. HD grają spoko, tak klimatycznie i w ogóle, ale jak przechodzi się na X2 to słychać odrazu, że jest różnica. Dochodzi więcej efektów, dźwięk jest przyjemny. 

No i nie będę się oszukiwał, podjarałem się mega bardzo tym sprzętem https://www.schiit.com/products/magni-1 ze względu chociażby na wygląd, kozacki! 
Tylko, że to kosztuje od 400-600 zł w zależności, czy to USA, czy Europa... 
https://www.schiit.co.uk/Magni_3_plus
https://www.schiit-europe.com/product/magni-3-headphone-amp-and-preamp-eu/
Ale nie wiem nic o tym + wiadomo budżet przekracza moje możliwości. 

Tak więc nie ma sensu kombinować i robić sobie jakiejś nadziei, że uda mi się zmienić sprzęt. Bo bez PLN to nie nastąpi...
I wiem, że ludzie kupują używane i mają to na lata, ale załóżmy, że ja kupię i padnie za pół roku. Co wtedy?
Nie mam na następne, nie ma gwarancji, nie zwrócę... Kwota w przedziale 200-300 zł pójdzie tak, jakby wyrzucić ją na śmietnik - to jest loteria. 
Ja wiem jak używam sprzętu, mój DAC jest w jednym miejscu, nawet chyba jest jeszcze na gwarancji. Nic mu się nie dzieje, gra. Ale ja nie znam osób, które sprzedają, jak coś ma "rysy" to skąd te rysy? Przecież same się nie robią :D
W sklepie nie kupię nic warte uwagi za 200-300 zł, więc odpuszczam. Albo poszukam kogoś, kto ma tyle sprzętu, że go zalewa i odda mi jednego DAC'a hyhy (taki żarcik z braku dalszych argumentów). 

Mimo wszystko temat sam w sobie spoko, bo przynajmniej wyniosłem jakieś minimum wiedzy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa w tym hobby trzeba trochę posiedzieć i mieć trzeźwą głowę, aby czegokolwiek użytecznego się dowiedzieć z czyichś recenzji i oddzielić plew od zboża. Większość informacji to śmieci i nie daje Ci adekwatnej perspektywy. Nawet Ci co siedzą w tym hobby od dłuższego czasu często nie wiedzą jak działają sprzęty których słuchają, jak działa ludzki słuch i nie potrafią odróżnić tego co im się wydaje od faktów.

 

Paradoksalnie to właśnie subiektywne doświadczenia i ich niezgodność z opisami sprawiły, że postanowiłem zajrzeć pod maskę i dopiero wtedy rzeczy zaczęły klikać ze sobą. Polecił bym Ci jakieś źródło by poczytać o dźwięku, ale żadnego przystępnego, jasno i w pigułce przedstawiającego temat nie znam niestety, tym bardziej w języku polskim. 

 

Pomyśl sobie o tym całym obszarze jak o kasynie, gdzie ludzie się spotykają by spędzić przyjemnie czas i wydać trochę nadmiar gotówki w portfelach. Każdy próbuje Ci sprzedać najlepszy sposób na wygraną w ruletkę, najbardziej obiecujące liczby, lecz obiektywnie one nic nie znaczą. Czasem przez przypadek ktoś rozbije bank i trafi na coś co mu się estetycznie spodoba i to wcale nie musi iść w parze z obiektywną jakością dźwięku. Najlepszym przykładem jest chyba firma Abyss ze słuchawkami za tysiące dolarów, które mają więcej zniekształceń niż moje HE-4xx za ~170 dolarów. 

 

O ile w przypadku słuchawek mogę to sobie jakoś uzasadnić. Bo to jak z kawą, każdy może polubić co innego. To kwestia elektroniki do pewnego momentu była tak wypaczona, że inaczej niż scam bym tego nie mógł nazwać. Ale to działa bo ludzie przenoszą metodologię ze słuchawek i oczywistych różnic na poziom kosmiczny, gdzie w ślepym teście nie rozpoznaliby co właśnie gra. A nawet jakby mieli wytrenowany słuch i po bardzo specyficznych wskazówkach byli by wstanie odróżnić źródło to już samo spojrzenie na to z boku pokazuje, że chodzi o (wg. mnie) nieistotne różnice, gdy skupiasz się na muzyce.

 

Zaletą wyżej wymienionego zestawu jest moc i spokój ducha, mentalna satysfakcja. Lecz na co dzień mogę szczęśliwie żyć z Q5k który ma wyraźnie słabsze parametry, ale dalej akceptowalne i czerpać korzyści z PEQ dużo bardziej wymierne od jakichkolwiek kabli, które rzekomo mają Ci stroić dźwięk. 

 

W skrócie: o jakość swojego audio nie musisz się martwić i jak gra Ci on przyjemnie to jesteś w dobrym miejscu. Możesz jedynie się smucić, że nie stać Cię by pograć sobie w kasynie. Ale czy każdemu to do szczęścia potrzebne? :)

 

Jeszcze wspomnę o kwestii słuchawek.

 

Ja sobie dzielę w nieoficjalny sposób, nawet nie wiem czy poprawny ale ułatwiający myślenie. 

 

Modele, które uważam za godne uwagi w ujęciu całościowym to dzielą się na segmenty.

 

Są słuchawki niekiedy bardzo tanie jak superluxy brainwavz CAL i jakieś udane podstawowe modele znanych lub chińskich marek które do kilkuset złotych zagrają bardzo przyjemnie. Nie koniecznie z jakąś większą jakością. Ale przeciętna mało zainteresowana osoba może z nimi żyć szczęśliwie. 

 

Potem widzę jakieś pojedyncze modele premium często jakieś klasyki, które za rozsądną cenę dają Ci baaardzo dobry dźwięk. Na tej półce znajdują się Fidelio. 

 

Następnie masz modele ultra-premium. One już nie muszą być rozsądnie wycenione i przeważnie nie są. Ale dają te dodatkowych kilka procent wzrostu jakości lub wprowadzają coś miłego do dźwięku. To już jest bardzo płynna półka i to co się na niej znajdzie może się sporo różnić od osoby do osoby. Dla mnie Sivga P2 czy Sundara ledwie wskakują na tą półkę, ale będąc rozsądnie wycenione to już pewnie na niej siedzą. Masz też DT1990, które dla mnie są na szczycie tej półki, ale cena nowych zaczyna być już wątpliwa. Na szczęście są promocje outlety itd. co robi z nich dobre deal'e. 

 

Potem masz już półkę produktów luxusowych. Gdzie wszystko pływa bo już nie bardzo jest jak je wyceniać. Nie jestem zaznajomiony z tą półką i nawet nie mam ochoty się zaznajamiać. Jest kilka modeli co potencjalnie dały by mi wzrost jakości jeszcze o te parę procent ale kosztują nie raz 4x tyle i więcej. Jakbym miał dużo siana to bym sobie kupił takie, ale mając ograniczony budżet nie czuje żalu siedząc na półce niżej. 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash To jest racja, dlatego postanowiłem, że zaczekam sobie na Black Friday i zobaczę, czy w ogóle cokolwiek będzie przecenione. Bo równie dobrze mogą dać sprzęty, które mnie nie będą interesować...
Albo w ogóle okaże się, że nie będę nic jednak kupował i zainwestuje w kursy. 

Dużo też myślałem i tak na prawdę, to nie ma różnicy, czy teraz coś zakupię, czy zaczekam i kupię za rok... 
A już tak na prawdę w ostateczności wezmę ten Sound BlasterX G6 ponieważ patrząc na to racjonalnie. W cenie 330 zł dostaję coś co i tak gra lepiej niż mój X3. Bo nie ma co się czarować, przecież ten DAC-X3 nie jest jakimś cudem świata... 

No i G6 da jakiś tam przyzwoity dźwięk, mimo, że mogą być lepsze warianty to po prostu - mnie na nie będzie stać :)

Jeżeli chodzi o DAC, to nie służy mi tylko do muzyki, ale filmy, gry, kursy i wszystko co daje dźwięk na PC. 


 

 


 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość zwrotu to weź g6 na testy i sobie porównaj na własnych uszach. Wtedy będziesz wiedział czy ta inwestycja jest dla Ciebie coś warta inaczej się nie dowiesz.

 

Nie raz już były głosy, że ludzie brali tego fiio E10 i nie czuli różnicy w stosunku do integry. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Dają rok gwarancji i chyba 30 dni na zwrot. To jest z 660 na 330 bo ze zwrotu (stock) czy coś takiego. Wydaje mi się, że nic innego nie wymyślę, ale to ostateczność. Zaczekam sobie na spokojnie. 

Też czytałem takie opinie, że E10 nie zmieniał za wiele, więc daruję sobie. Tam też jest opcja zwiększania bassu chyba, mi to nie potrzebne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa I co, kupujesz tego SAP2?

Napiszę krótko: będąc człowiekiem nie do końca zadowolonym ze swojego toru słuchawkowego udzielałem się na tym forum... aż do momentu zakupu SAP2 (grudzień 2018). Teraz zaglądam tu sporadycznie, raczej z sentymentu - po zakupie SAP2 mogę wreszcie skupić się na muzyce, nie na sprzęcie. To jest po prostu cudo - gra już prawie 3 lata u mnie i wciąż jestem pod wrażeniem. Tylko jedna uwaga: bardzo mocny wzmacniacz, pod słuchawki wysokoomowe. Mam AKG K530 o  impedancji 55 ohm, SPL 102 dB - musiałem dokupić iFi Audio Ear Buddy, żeby można było sensownie ustawić głośność na niskim poziomie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bednaar napisał:

@Jad szopa I co, kupujesz tego SAP2?

Napiszę krótko: będąc człowiekiem nie do końca zadowolonym ze swojego toru słuchawkowego udzielałem się na tym forum... aż do momentu zakupu SAP2 (grudzień 2018). Teraz zaglądam tu sporadycznie, raczej z sentymentu - po zakupie SAP2 mogę wreszcie skupić się na muzyce, nie na sprzęcie. To jest po prostu cudo - gra już prawie 3 lata u mnie i wciąż jestem pod wrażeniem. Tylko jedna uwaga: bardzo mocny wzmacniacz, pod słuchawki wysokoomowe. Mam AKG K530 o  impedancji 55 ohm, SPL 102 dB - musiałem dokupić iFi Audio Ear Buddy, żeby można było sensownie ustawić głośność na niskim poziomie.

👍

 

To jest właśnie piękne w takim normalnym dobrym wzmacniaczu. Czysty sygnał i tylko czepać radość z muzyki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Bednaar said:

@Jad szopa I co, kupujesz tego SAP2?

Napiszę krótko: będąc człowiekiem nie do końca zadowolonym ze swojego toru słuchawkowego udzielałem się na tym forum... aż do momentu zakupu SAP2 (grudzień 2018). Teraz zaglądam tu sporadycznie, raczej z sentymentu - po zakupie SAP2 mogę wreszcie skupić się na muzyce, nie na sprzęcie. To jest po prostu cudo - gra już prawie 3 lata u mnie i wciąż jestem pod wrażeniem. Tylko jedna uwaga: bardzo mocny wzmacniacz, pod słuchawki wysokoomowe. Mam AKG K530 o  impedancji 55 ohm, SPL 102 dB - musiałem dokupić iFi Audio Ear Buddy, żeby można było sensownie ustawić głośność na niskim poziomie.


Moje słuchawki mają 32 Ohm, są otwarte więc jak to działa? Dam minimum głośności i nadal będzie GŁOŚNO tak jakbym dał w DAC-X3 na 50%? Czyli bardzo głośno? 
Nie do końca rozumiem to stwierdzenie. SAP2 chciałbym podłączyć jeśli już do DAC-X3 kablami.
Nie lepiej mi jest kupić po prostu Sound BlasterX G6 w cenie 330 zł? 

Ja nie wiem jakie są różnice między Sound BlasterX G6, a SAP2, dlatego pytam. 
Jeżeli ktoś mógłby racjonalnie mi wyjaśnić, dlaczego powinienem i był by to lepszy wybór niż Sound BlasterX G6 to ok. 
Wtedy mogę zaryzykować i się skusić. Ale tak to mam nijakie info, a wręcz były stwierdzenia, że mogę nie odczuć róznicy między SAP2 i DAC-X3. 

X3 używam do muzyki, filmów, seriali, gier, kursów, oglądania streamów itd. 
Po prostu uniwersalne zastosowanie i najlepiej neutralne brzmienie, bo nie wiem jak Wy, ale... Ja słyszę różnicę między tymi słuchawkami z filmiku poniżej i to bardzo... I te DT są podbite, jedne bardziej, drugie mniej i nie pasuje mi to. Brzmi to jakbym bawił się ustawieniami, ulepszaczami itd i na początku fajne, ale na dłuższy odsłuch nie... 
Za to X2 grają neutralnie, świetnie. X3 też gra neutalnie i po prostu jest oddawana natura utworu taka jak ma być. Ale wiadomo, że może być LEPIEJ i tego "lepiej" szukam. 
 


 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jad szopa napisał:

Ja nie wiem jakie są różnice między Sound BlasterX G6, a SAP2, dlatego pytam. 

Tez nie wiem, nie miałem do czynienia z Sound BlasterX G6  - ja nie siedzę tak głęboko w sprzęcie, korzystam tylko z doświadczeń bardziej obeznanych Kolegów. Bardziej ze mnie meloman, niż audiofil. Podłączałem też 32-ohmowe Koss Porta Pro - tu było bardzo głośno na skali potencjometru SAP2 blisko minimum. Do KPP mam wtyczkę DUNU podbijającą impedancję o 75 ohm, dopiero wtedy da się słuchać. W ogóle mało miałem do czynienia ze sprzętem komputerowym albo portable, jestem stare pokolenie dużego Hi-Fi o szerokości 42-44 cm, więc SAP2 mogę porównać tylko ze wzmacniaczami zintegrowanymi oraz z jedynym słuchawkowym, jakiego krótko miałem: Holdegron H1 starsza wersja podstawowa (włączał się przez pokręcenie potencjometru z minimum). Mimo, ze w SAP2 i H1 wykorzystano ten sam układ scalony, dźwięk SAP2 jest lepiej wypełniony zwłaszcza w basie, cieplejszy, ale chyba trochę mniej analityczny (choć jak dla mnie to zaleta, bo H1 zbyt mocno "dzielił włos na czworo"). Niestety, nie wiem, jak SAP2 wypada w porównaniu z Twoim sprzętem, bo go nie znam.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar No właśnie, o to chodzi :) To nie jest sztuka coś kupić nie mając wiedzy i się denerwować, bo dźwięk jest za głośny i nic z tym nie mogę zrobić. 
A to byłby bardzo duży problem dla mnie niestety... Ja pamiętam sprzęt ze starych czasów, ale tutaj już nic nie mam od dawna. Stare radia na pokrętła i w ogóle, fajna sprawa była.  

 

Z SAP2 no tak średnio widzi mi się bawić, kupić SAP2 i dokupować jeszcze coś, żeby grało ciszej + kable... To musi ktoś wyjaśnić co i jak, byłoby fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jad szopa napisał:

@Bednaar No właśnie, o to chodzi :) To nie jest sztuka coś kupić nie mając wiedzy i się denerwować, bo dźwięk jest za głośny i nic z tym nie mogę zrobić. 
A to byłby bardzo duży problem dla mnie niestety... Ja pamiętam sprzęt ze starych czasów, ale tutaj już nic nie mam od dawna. Stare radia na pokrętła i w ogóle, fajna sprawa była.  

 

Z SAP2 no tak średnio widzi mi się bawić, kupić SAP2 i dokupować jeszcze coś, żeby grało ciszej + kable... To musi ktoś wyjaśnić co i jak, byłoby fajnie. 

 

W tej genialności SAPa jest to, że to normalny wzmacniacz jest czyli wszystko co normalna osoba potrzebuje aby głośno i poprawnie napędzić słuchawki. Jest on na kości TPA, która ma bardzo dobre parametry i taki konstruktor wzmacniacza wystarczy, że wypełni ogólne zalecenia producentani już masz super sygnał. Chcesz więcej o tym się dowiedzieć to poszukaj materiałów od "Reduktor Szumów" na YT bo on robił projekt takiego wzmacniacza. Audiofilom się nie podoba bo nie wprowadza własnych naleciałości i sobie placebo zarzucają, że im coś tam nie brzmi. Każda inna normalna osoba będzie zadowolona, czego z reszta masz przykład w osobie Kolegi tu wypowiadającego się. 

 

Sęk w tym, że choć sap2 byłby już wystarczający to ja optuję za L30 bo to już high-endowy wzmacniacz z którym mogą Cię już pochować za xxx lat bo więcej Ci nie będzie potrzeba. Po prostu lepsza świadomość, ale sap2 jak najbardziej ok.

 

Co do głosności to by poprawić wygodę regulacji wystarczy zmienić poziom ja źródle np. w windowsie. Najlepiej dk tego stopnia aby lrzy komfortowym poziomie głośności potencjometr był w połowie skali. 

 

Z G6 jest tak samo, pewnie byłby wystarczający, ale to kwestia czy samo urządzenie by Ci odpowiadało, nie miało problemów ze sterownikami na przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash No tak, kierując się tym, co napisał kolega to SAP2 będzie bardzo głośny, więc to będzie problem...
Na windows nie mogę - nie wiem dlaczego, ściszać dźwięku w panelu ikoną jak podłączyłem DAC-X3. Po prostu się nie da, nie reaguje. 
Topping L30 to byłaby najlepsza opcja, ale moja sytuacja jest z tyłka, więc niestety odpada. A wątpię, aby kosztował na promocji 330 zł, czy coś. 
Ogólnie to im dłużej w temacie, to bardziej mam dość. Bo G6 jedni piszą, że problemy ze sterownikami itd, inni że git... 
I takie ciągle podzielone opinie wszędzie... 
SAP2 ok git, cena - tylko ten dźwięk... Nie chce się denerwować, nie mam na to sił po prostu. 

Więc wychodzi na to, że z takim budżetem, albo biorę G6, albo czekam ze 2 lata i kupuję Topping L30 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jad szopa napisał:

@MrBrainwash No tak, kierując się tym, co napisał kolega to SAP2 będzie bardzo głośny, więc to będzie problem...
Na windows nie mogę - nie wiem dlaczego, ściszać dźwięku w panelu ikoną jak podłączyłem DAC-X3. Po prostu się nie da, nie reaguje. 
Topping L30 to byłaby najlepsza opcja, ale moja sytuacja jest z tyłka, więc niestety odpada. A wątpię, aby kosztował na promocji 330 zł, czy coś. 
Ogólnie to im dłużej w temacie, to bardziej mam dość. Bo G6 jedni piszą, że problemy ze sterownikami itd, inni że git... 
I takie ciągle podzielone opinie wszędzie... 
SAP2 ok git, cena - tylko ten dźwięk... Nie chce się denerwować, nie mam na to sił po prostu. 

Więc wychodzi na to, że z takim budżetem, albo biorę G6, albo czekam ze 2 lata i kupuję Topping L30 :D

 

Nie wiem czy załapałeś perspektywę z której ja się wypowiadam (trochę na pewno, ale czy w całości) bo sprawa dla mnie nie jest tutaj mocno skomplikowana. G6 obiektywnie by robił robotę, ale mi się subiektywnie nie podoba i wolę rozwiązania plug&play. 

 

X2 nie są takie wymagające, a i jakość dźwięku wystarczająca to dzisiaj nie problem, wystarczy omijać słabe konstrukcje. Ja Ci już o jednej alternatywie pisałem. Kupujesz dongla, nie musi być sonata, aby był czysty sygnał (tak 40-60zł pewnie da się coś znaleźć). A że chcesz potencjometr i ładne pudełeczko na biurku to kupujesz sap2. Razem masz fajny tani i dobrze grający zestaw. (Nie wiem na ile poczujesz różnice z X3 tutaj nie mogę Ci nic zagwarantować).

 

Za dwa lata taki zestaw możesz sprzedać prawie bez strat. I doinwestować w L30 i porządny DAC, albo integre. Teraz np. Wyszła fajna pozycja w formie topping EX5 obecnie cię nie stać, ale może za dwa lata zmieni się twoja sytuacja, a ta integra to już to jest top-end jeśli chodzi o parametry i będzie w dobrej cenie 300-350$. Ale wcale nie musisz w to iść bo SAP2 może okazać się zupełnie wystarczający. :)

 

Btw. można zainstalować taki program do regulacji głośności i zarządzaniem głośnością na różnych źródłach, jest on taką wtyczką do APO więc z ustawieniem poziomu nie będzie problemów. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash A może być taka opcja jak podam? 
SAP2 + https://allegro.pl/oferta/cordial-2x-rca-mini-jack-3-5mm-neutrik-hi-end-1-5m-5232480228 i tym kablem podpiąć SAP2 do DAC-X3? 
No i głośność ustawiać z X3? W ostateczności ten program wspomniany. 
Tylko wtedy musiałbym mieć 100% pewności, że mogę tak to podłączyć i nie będzie problemów.

W sumie jakby tak na to spojrzeć, to można się zaśmiać,bo ja nie mam pojęcia o sprzęcie :D Nie wiem, czy SAP2 różni się dźwiękiem od X3, czy też nie. 
Jak chodzi o moje słuchawki, to nie chodzi mi właśnie o ich wymagania Ohm, tylko ogólnie o jakość dźwięku. Przedstawię to w taki prymitywny sposób. 
Jak pije się drinka, czy wódeczkę, to na początku jest spoko, ale im dłużej to czuje się taki niedosyt... A jak się skończy i zostaje niedosyt to chce się więcej. 
Tak mam z dźwiękiem, żeby to było jeszcze bardziej takie żywe. Tylko odnoszę wrażenie, że mimo iż DAC-X3 daje radę, dźwięk poprawia i jest bardziej nasycony. To wydaje mi się niekiedy, jakby moje słuchawki wołały "jeść" żeby mogły w pełni się rozwinąć i grać w pełni dźwiękiem. Ale mogę się mylić, takie mam odczucia po prostu. 

No i mój największy problem na prawdę, to jest teraz SAP2, czy czekać na G6 z dostępnością. 
Wiem, że musiałbym zapytać kogoś, kto miał oba sprzęty i mógłby mi opisać różnice, więc zostaje trudna decyzja. 
Z jednej strony kusi mnie cena G6 i wygląd, a z innej strony mogą być problemy... Czytałem o tych problemach, ludzie pisali, że musieli konfigurować, bawić się, coś się odłącza,coś nie gra itd... Inni, że jest świetnie, nic się nie dzieje. To mnie bardzo zastanawia, żebym później nie miał nerwów, że coś nie halo... 
Z drugiej strony SAP2 kusi, bo jest tańszy i jak kolega wspominał, jest zadowolony i w ogóle. Może po prostu zrobię tak, że skończę się z tym użalać. 
Wezmę ten SAP2 i będę się cieszył, zwyczajnie, po prostu cieszył :) A tak to kiedyś kupię sobie Topping i będzie spokój.

A jakie jest najlepsze źródło do muzyki, bo YouTube to wiem, że nie jest... Spofity chyba tak sobie. 
A do muzyki to też będzie ciężko, bo chciałbym stworzyć taką playlistę ze starymi kawałkami, np 
 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jad szopa napisał:

Wiem, że musiałbym zapytać kogoś, kto miał oba sprzęty i mógłby mi opisać różnice, więc zostaje trudna decyzja. 

Z jednej strony kusi mnie cena G6 i wygląd, a z innej strony mogą być problemy...


Źle nie powinno być z G6 więc jeśli Ci się podoba.... mi się nie podoba i wolałbym opcje z SAPem. :)

Ale o żadne porównania bym się nie pytał bo to nie jest miarodajne, albo sam musisz ocenić na własne ucho po wyrównaniu poziomu głośności, albo ufasz pomiarom. Takie jest moje podejście przynajmniej. 


https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/amp/smsl-sap-II.php#gsc.tab=0

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-sound-blasterx-g6.7016/

Wydaje mi się, że SAP-II wypada lepiej, ale mogę się mylić i coś źle odczytać. Ktoś musiałby się lepiej temu przyjrzeć. Na X2 będziesz miał zniekształcenia 0,005% czyli tyle co kot napłakał. AMP gra linearnie czyli neutralnie. masz powyżej 200mW mocy i 100mA mocy. Na philipsy aż nadto.

No i wolałbym dobrze mierzącego dongla niż tego X3 aby zyskać lepszy sygnał. 

Tylko dalej powtarzam, czy ktoś usłyszy poprawę czy nie to kwestia bardzo indywidualna. 

Z programem nie będzie problemów. A tym kablem podłączysz, ale możesz w sumie użyć 3 rodzaje kabli aby podłączyć jack-jack Jack-2xrca lub 2x rca-rca. Proponowałbym poszukać jakiegoś na chacie może masz jakiś z kompletu z telewizora albo jakiegoś radia, albo u sąsiada gdzieś w piwnicy leży nieużywany. :)  Jak już chcesz porządniejsze wtyki i pewność co do lutów to wtedy bierzesz coś stylu tego podlinkowanego. 


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash A jakiego dongla miałbym szukać? 

Chociaż ogólnie wolałbym nie kombinować w sensie, nie musieć dokupować kilku rzeczy, bo na samą wysyłkę wyjdzie około 30 zł. 
 

Albo do 300 zł jakiegoś używanego wzmacniacza, czy coś mógłbym szukać, żeby grać z X3? Czy X3 po prostu nie da sygnału czystego? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 13:54, Jad szopa napisał:

@MrBrainwash A jakiego dongla miałbym szukać? 

Chociaż ogólnie wolałbym nie kombinować w sensie, nie musieć dokupować kilku rzeczy, bo na samą wysyłkę wyjdzie około 30 zł. 
 

Albo do 300 zł jakiegoś używanego wzmacniacza, czy coś mógłbym szukać, żeby grać z X3? Czy X3 po prostu nie da sygnału czystego? 
 


Musiałbym podpytać na innym forum, który tani dongiel dostatecznie dobrze mierzy się. Sam tak jak pisałem zamówiłem CX3-pro i zdam relacje jak dojdzie, ale lipa bo też w ciemno biorę, nie widziałem jego pomiarów. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Co do głosności to by poprawić wygodę regulacji wystarczy zmienić poziom ja źródle np. w windowsie. Najlepiej dk tego stopnia aby lrzy komfortowym poziomie głośności potencjometr był w połowie skali. 

Niestety (z drugiej strony stety, bo ładnie gra) mam pod SAP2 podpięty amplituner CD Marantz M-CR503 - nie mogę regulować poziomu głośności na wyjściu RCA, dlatego musiałem się ratować w inny sposób. Tak w ogóle: Marantz gra u mnie 11 lat, AKG - 13 lat - przy nich 3-letni SAP2 to szczaw. Wiekowość mojego sprzętu świadczy o tym, że nie jestem gorączkowo zmieniającym swój system audiofilem (Edit: nie jest to żadne przechwalanie się, czy wywyższanie - po prostu daję do zrozumienia Koledze @Jad szopa, kto mu rekomenduje SAP2 ;) ). Mnie taki SAP2 wraz z całą resztą może grać do końca życia, jedynie ewentualna (tfu!) awaria mogłaby mnie skłonić do zmiany w systemie. 

PS. Tannoy M1 - kolumienki - grają u mnie już 24 lata :)

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar Chodzi mi o to, że jakbym chciał zakupić SAP2, to musiałbym zakupić kable + 60 zł = 270 zł, do tego jakiegoś dongla i już robi się nie fajnie, bo kombinacje :)
No i musiałbym sprawdzić, czy program będzie obsługiwał poziom głośności SAP2. Ciągle używam tego pokrętła od głośności, przyzwyczaiłem się do tego, jest komfortowe. 
Dlatego pytałem o Sound BlasterX G6, czy byłby dobry... 
Ale już sprawdziłem tyle opcji, że mnie boli głowa i powoli odechciewa się wszystkiego. Nie mam sił na kombinacje ogólnie, chciałbym po prostu coś zakupić, podłączyć i git gra.  
I chyba sobie dam spokój, bo to chyba nie ma większego sensu mając tyle PLN co ja. 
Ale to przynajmniej nauczka, że jak się na czymś kompletnie nie zna, to nie warto się w to pchać... 
Już nie mam siły biegać po YouTube, googlach sprawdzać, patrzeć, pytać tu. 

Czy NuForce uDAC 3, czy SMSL 3
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jad szopa napisał:

Chodzi mi o to, że jakbym chciał zakupić SAP2, to musiałbym zakupić kable + 60 zł = 270 zł, do tego jakiegoś dongla i już robi się nie fajnie, bo kombinacje :)

Oj tam, załatw sprawę solidnym, ale tanim Prolink Exclusive - 35 zł za 1,2 metra - i szafa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Bednaar said:

Oj tam, załatw sprawę solidnym, ale tanim Prolink Exclusive - 35 zł za 1,2 metra - i szafa gra.


Myślałem, że kupię ten SAP2, kupię kable, podepnę go do DAC-X3 i elegancko.
A tu się okazuje, że problemy z głośnością, trzeba dongla kupować jeszcze, to nie dla mnie... 

G6 dowiedziałem się, że ma problemy z USB, odłącza się i w ogóle... Więc tak jak myślałem, że to jest "zbyt piękne" Jak coś jest do "wszystkiego" to wiadomo jak będzie działać...

Dlatego nie chce żadnego DAC z BT i innymi głupotami. DAC ma być podłączony do komputera / laptopa i na tym jego rola się kończy na amen.
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności