Skocz do zawartości

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Mój zestaw z bazarku d10s+lampowa suczka jest do wzięcia. D10s to świetne granie za rozsądną cenę i moim zdaniem nie ma konkurencji. Pozdrowienia.

 Jszopa  pisał  ze  jest   mu  za  drogi......a  zestaw  przyzwoity  jak  dla  niego.

 

30 minut temu, Rafacio napisał:

Dbanie o jakość nagrań, wysoki bitrate lub dsd, dbanie o bitperfect, ustawianie foobara wg. Majkela itd., a za tym wszystkim nagle lampa.  I jej zniekształcenia.

  Rafacio-  nie  wprowadzaj   innych  w  bład ---bo  nie  słuchałes   ''suczki'' - ja   mam  wersje   jako  przedwzmacniacz  i  musze  napisac  ze     to  uzadzenie {moje}   nie wprowada  ZADNYCH    zniekształcen ,  jesli  mam  byc  szczery   to  znakomicie  działa  regulacja  barw  dzwieklu   ,  bez      manipulowania  korekcja w odtwarzaczu .

     ps   a  wogóle  J  szopa   ma  ustawiony   fooobar ? zacznijmy  od  tego

   na  foto    jest  suczka  w  takim  zestawieniu  {  nie  moja}  o  czym  to  swiadczy.

Screenshot_19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Mój zestaw z bazarku d10s+lampowa suczka jest do wzięcia. D10s to świetne granie za rozsądną cenę i moim zdaniem nie ma konkurencji. Pozdrowienia.

 Jszopa  pisał  ze  jest   mu  za  drogi......a  zestaw  przyzwoity  jak  dla  niego.

 

30 minut temu, Rafacio napisał:

Dbanie o jakość nagrań, wysoki bitrate lub dsd, dbanie o bitperfect, ustawianie foobara wg. Majkela itd., a za tym wszystkim nagle lampa.  I jej zniekształcenia.

  Rafacio-  nie  wprowadzaj   innych  w  bład ---bo  nie  słuchałes   ''suczki'' - ja   mam  wersje   jako  przedwzmacniacz  i  musze  napisac  ze     to  uzadzenie {moje}   nie wprowada  ZADNYCH    zniekształcen ,  jesli  mam  byc  szczery   to  znakomicie  działa  regulacja  barw  dzwieklu   ,  bez      manipulowania  korekcja w odtwarzaczu .

     ps   a  wogóle  J  szopa   ma  ustawiony   fooobar ? zacznijmy  od  tego

   na  foto    jest  suczka  w  takim  zestawieniu  {  nie  moja}  o  czym  to  swiadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pilotKA napisał:

na  foto    jest  suczka  w  takim  zestawieniu  {  nie  moja}  o  czym  to  swiadczy.

Jedynie o tym, że ktoś lubi zniekształcenia wnoszone przez lampy. I ja to rozumiem. Tylko mam nadzieję, że taka osoba nie dopieszcza bezsensownie części cyfrowej, w której zniekształcenia są o kilka rzędów niższe i potem ten dopieszczony sygnał przepuszcza przez lampy. Bo to trochę tak jakby dopieścić samochód, zrobić super silnik, zawieszenie, układ kierowniczy superprecyzyjny, a na koniec założyć lekko owalne i niewyważone koła. A potem mówić, że fajnie buja.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Dla mnie na ten moment końcowy sprzęt. A szukałem kilka miechów temu dac/amp tak do 3000 zł. 

Przecież już ma przyzwoity sprzęt.

Z innej beczki to po co komu przyzwoity dac którego jakość psuje lampowa suczka? Dbanie o jakość nagrań, wysoki bitrate lub dsd, dbanie o bitperfect, ustawianie foobara wg. Majkela itd., a za tym wszystkim nagle lampa.  I jej zniekształcenia.

Nie rozumiem w takim razie po co ten temat. Każdy ma inne potrzeby, zdanie na pewne sprawy i nie zamierzam przekonywać do jednego słusznego rozwiązania. Uważam że szkoda czasu na przyzwoite, nieciekawe integry. Warto (moim zdaniem) zainwestować w wyróżniający się dac z potencjałem i budżetowy wzmacniacz, który (gdy budżet pozwoli) może zostać zastąpiony lepszym. Dzięki temu jest to zestaw otwarty, podatny na zmiany. Nikomu nie wciskam na siłę d10s z mojego bazarku, ale szczerze polecam.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafacio napisał:

a na koniec założyć kwadratowe koła.

    a  co  sie  stanie  jak  załozysz  pirelli  okragłe  ?  tak  działaja  lampy -pomysł  stary  jak  swiat ,   ale  w  połaczeniu  z   nowymi  techologiami    moze   podłozyc  noge  tranzystorom . ma   yaqina 5881   jako  wzmak  słuchawkowy i  po  właczeniu  go  do  sieci   poniewiera  słuchawkami .  krotko  piszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pilotKA Ja to nie wiem, co to jest foobar :(

 

Głównie na początku kierowałem się opinią na audiofanatyk, bo było stwierdzenie, że inne DAC będą lepsze niż ten X3. To pomyślałem, że jak zmienię DAC to powinien grać lepiej? 
W sensie nigdy nie miałem nic innego poza X3, więc nie mam nawet porównania... Jedyne co, to mogę czytać, pytać, radzić się. 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jad szopa napisał:

@pilotKA Ja to nie wiem, co to jest foobar :(

 

 

Wujek google chętnie pomoże :)

 

Cytat

foobar2000 (znany również jako fb2k) – odtwarzacz plików dźwiękowych dla systemu Windows. Program został stworzony przez Petera Pawlowskiego[1] twórcę niektórych wtyczek do innego odtwarzacza audio – Winampa. Program obsługuje 64-bitoweprzetwarzanie i 32-bitowe próbkowanie dźwięku z ditheringiem. Duża liczba wtyczek umożliwia rozszerzenie podstawowych funkcji programu [3]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Birken said:

@Jad szopaty to w ogóle czytasz co my piszemy? Podsyłałem ci link do tematu Majkela z foobarem i ustawieniami jakie on sobie dopracował a o equalizerze to już kilku nas wspominało a ty dalej w tym samym miejscu.

Pisałem już, ze dla mnie te tematy są jak budowa atomówki. Właśnie dlatego pytałem jaki DAC kupić itd, żeby było gotowe fabrycznie. 
Nie chciałem zabierać nikomu czasu, ani marnować. Jestem upośledzony w tym temacie elektroniki... 
 

Quote

Na początek laptop - krótko. Na końcu kabla DC jest taka puszka. Trzeba to rozciąć wzdłuż, potem tak ponacinać, żeby został sam walec ferrytowy na kablu, następnie walnąć go młotkiem leżącego na odpowiednim podłożu, a okruchy wyrzucić. 


Mam rozwalać kabel? Pójdę pozbieram rok czasu 700 zł kupię Topping L30 i będzie spokój. 
Temat można zamknąć. 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pilotKA napisał:

po  właczeniu  go  do  sieci   poniewiera  słuchawkami .  krotko  piszac.

A powinna pojawić się muzyka.

Godzinę temu, Jad szopa napisał:

Na początek laptop - krótko. Na końcu kabla DC jest taka puszka. Trzeba to rozciąć wzdłuż, potem tak ponacinać, żeby został sam walec ferrytowy na kablu, następnie walnąć go młotkiem leżącego na odpowiednim podłożu, a okruchy wyrzucić. 

Po co kolega jad ma rozwalać kabel? To jakaś audiofilska rozwałka? Ja też mam taką puszkę na kablu od zasilacza thinkpada. Też powinienem ją rozwalić? Co to w ogóle ma dać? Dochodzimy do jakiegoś absurdu powoli. A kolega pytał tylko czy fiio będzie lepszy od tego co ma.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mu nie doradzał aby rozwalić ten kabel. Kolega wrzucił ten cycat z polecanej tutaj lektury konfiguracji foobar. Po co to nie wiem,

Po co to spytaj autora poradnika.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że ktoś każe rozwalić kabel i mózg mi się zawiesza... Zastanawiam się, czy to jest na poważnie, czy żart... Bo już w życiu czytałem różne rzeczy... A rozwalę sobie kabel i będzie kaput po sprzęcie ^^ 
Mogę pobierać programy, ustawiać foobar jak w opisach itd, ale to będzie tylko kopiowanie autora, bo ja sam mało co zrozumiem. 

Od dziecka zmagam się z depresją, nigdy nie leczoną i w zależności od tego czego słucham, to mam chęć do walki, albo jest dołek... Dlatego uznałem, że ważnym punktem w życiu jest jakość dźwięku. Na urodziny nawet "znajomi" nie złożyli mi życzeń, więc no :D To chyba już mówi samo za siebie, dlaczego szukam pocieszenia w muzyce i jakości. 
Dla mnie stwierdzenie, że coś będzie lepiej grało równa się z tym, że biorę słuchawki za 20 zł i słuchawki za 200 zł... Te drugie grają lepiej. To zapytałem, czy skoro E10K jest droższy i dosłownie prawie wszędzie widzę go w rankingach polecanych DAC, to jest faktycznie coś na rzeczy. Na audiofanatyk prawie wszystkie gwiazdki na FULL w ocenie ostatecznej, więc dla mnie to "wow" dobry sprzęt... 
Do czego zmierzam, zanim założyłem temat sprawdziłem komentarze i oceny + cena. 
https://www.ceneo.pl/33087781
https://www.x-kom.pl/p/481921-wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-e10k-olympus-2.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click
https://www.morele.net/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-e10k-olympus2-422547/
https://www.youtube.com/watch?v=RzVxGhKjjpE

No i wszędzie są dobre opinie, albo w polecanych... Jako osoba, która nie ma pojęcia, to mówię, no chyba dobry jest.
Ale po co mam kierować się randomowymi komentarzami, które pewnie mają tyle pojęcia co i ja. To wolałem zapytać...
Czy wzmacniacz słuchawkowy FiiO E10k Olympus2 jest czymś dobrym, co można polecic, jakieś opinie, czy jednak nie warto. Bo to bardziej HYPE.. 
I tylko o to mi chodziło głównie :(
Dlatego podkreśliłem, że szanuję czas innych osób, bo wiem, że muszą pracować, czas dla siebie, czas dla rodziny, a dzień jest krótki... i nikt nie będzie spędzał Bóg wie ile czasu, żeby NOOBowi tłumaczyć to i tamto.

Jak kupuję sprzęt to musi grać, musi być sprawny, bo musze na niego odkładać... A jak wydam np 200-300 zł i za pół roku zdechnie, a gwarancji brak. To zostanę z ręką w nocniku... Bo nie kupię następnego. 
Jasne, do tego też dostałem odp, ale zawsze może trafić się ten 1% niefartowny i sprzęt może paść... 
Dlatego moje obawy i chyba zrozumiałe... Dlatego wspomniałem o Black Friday, bo nawet jak coś będzie nie halo, to 2 lata gwarancji ratuje sytuację.  

Zresztą wydawało mi się to normalne, że zawsze gdzieś tam dąży się do posiadania czegoś lepszego, niezależnie od budżetu. 
Sorki jak zrobiłem coś złego... 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to rozwalanie filtra na kablu i resztę sprzetowych modyfikacji to już można sobie darować. Ty zainstaluj sobie najpierw foobara potem bobaw sie EQ i zobacz czy osiągnąłeś zamierzony cel. Potem ustaw foobara krok po kroku wg. poradnika i zobacz czy może wolisz takie granie. Jeśli w ogóle usłyszysz różnicę...

U mnie słyszalne zmiany sa po którymś z wydawało by się nieistotnych parametrów.

Ja już pisałem że wybrałbym sap2. Nie stracisz wiele na odsprzedaży jeśli nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Birken said:

bo to rozwalanie filtra na kablu i resztę sprzetowych modyfikacji to już można sobie darować. Ty zainstaluj sobie najpierw foobara potem bobaw sie EQ i zobacz czy osiągnąłeś zamierzony cel. Potem ustaw foobara krok po kroku wg. poradnika i zobacz czy może wolisz takie granie. Jeśli w ogóle usłyszysz różnicę...

U mnie słyszalne zmiany sa po którymś z wydawało by się nieistotnych parametrów.

Ja już pisałem że wybrałbym sap2. Nie stracisz wiele na odsprzedaży jeśli nie podejdzie.


No tak, Sap2 już wiem, żeby mieć na uwadze i w ogóle, git. Tylko dostałem też odpowiedź, żeby kupić konkretny DAC typi Topping D10s lub wyżej, a później przykładowo Sap2. 

Niby spoko, tylko problem jest i go nie ma. Bo ja nie wiem jak gra cokolwiek innego niż DAC-X3, a to Wy macie doświadczenie ze sprzętem. 
I dylemat mi zostaje taki - czekać na Black Friday, próbować zbierać budżet i zobaczyć co, jak... Później zbierać sobie na Sap2 używanego. 
Czy oiać Black Friday, olać lepszego DAC i kupować Sap2... 

Oczywiście najpierw użyję poradnika i w ogóle, zobaczę suwaki itp. Zapomniałem dodać, dopisać, że kiedyś używałem jakiegoś equalizera. Wtedy było to do słuchawek MDH8500 i co mogę powiedzieć... To było wielki FAIL, po prostu porażka... Każde ustawienie jakie wgrywałem było beznadziejne. Bo dźwięk był "głuchy" jakiś taki zmulony i w ogóle. 
Ale zobaczymy jak będzie z X2HR i poradnikiem od majkela. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopaPrzede wszystkim polecam terapię na nie leczoną depresję, szprzęt audio nie wyleczu dysfunkcji. Są miejsca gdzie są one za darmo itd lub w Twoim przypadku może na fundusz. Na pewno jest to o wiele lepsza inwestycja niż w audio na tym poziomie cenowym. Życzę zdrowia.

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, NuYam said:

@Jad szopaPrzede wszystkim polecam terapię na nie leczoną depresję, szprzęt audio nie wyleczu dysfunkcji. Są miejsca gdzie są one za darmo itd lub w Twoim przypadku może na fundusz. Na pewno jest to o wiele lepsza inwestycja niż w audio na tym poziomie cenowym.


A świat bez muzyki, byłyby bardzo smutnym miejscem, więc uśmiech i do przodu :D

 

 

Edytowane przez Jad szopa
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    jad  szopa-  jesli   zainstalujesz   sobie  foobara     ,  musisz  przejsc   ustawiena   od Majkela    najwazniejszy  jest    sterownik   o  nazwie  WASAPI  3,3    Musi  byc  na  pierwszej  stronie  w fobarze.zainstalowany.

      jesli  masz  teraz   fxaudio x3     to  kup  sapa2    i  podlacz   go  pod  x3    ,  bo  nie  ruszysz  z  moca  słuchawek i  na  x3  graja  tragicznie   .........  doskladaj  do  tego  topinga d10s     i  wtedy  z  sapem2  bdzie  udana  para ,  a moze  sie  trafi   smsl  sanskrit  10  th     ,  to   blizniak  cenowy     td10s.

   a  jak  ci  sie  spieszy   to  kup  nowy    fx  audio  x6   mk2    miałem  poprzednia  wersje   x6   bez  mk2   i   za  200zł   grało  to  nawet  nawet.

     fiio  olympus 2    ma   na   wyjsciu  moc  200 mW  na  32ohm   a  sap  2   960 mW \ 32  OHM      ,   to  jest  przepasc   ,     olympus  jest  słaby   i  nic  ztym nie  zrobisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, pilotKA said:

    jad  szopa-  jesli   zainstalujesz   sobie  foobara     ,  musisz  przejsc   ustawiena   od Majkela    najwazniejszy  jest    sterownik   o  nazwie  WASAPI  3,3    Musi  byc  na  pierwszej  stronie  w fobarze.zainstalowany.

      jesli  masz  teraz   fxaudio x3     to  kup  sapa2    i  podlacz   go  pod  x3    ,  bo  nie  ruszysz  z  moca  słuchawek i  na  x3  graja  tragicznie   .........  doskladaj  do  tego  topinga d10s     i  wtedy  z  sapem2  bdzie  udana  para ,  a moze  sie  trafi   smsl  sanskrit  10  th     ,  to   blizniak  cenowy     td10s.

   a  jak  ci  sie  spieszy   to  kup  nowy    fx  audio  x6   mk2    miałem  poprzednia  wersje   x6   bez  mk2   i   za  200zł   grało  to  nawet  nawet.

     fiio  olympus 2    ma   na   wyjsciu  moc  200 mW  na  32ohm   a  sap  2   960 mW \ 32  OHM      ,   to  jest  przepasc   ,     olympus  jest  słaby   i  nic  ztym nie  zrobisz.


Właśnie nie chce się spieszyć, bo po co. Być może na Black Friday (jako przykład) Topping L30 będzie z 650 na 500 zł i akurat będę miał taki budżet. Wiem, że pewnie małoo realny scenariusz, ale kto wie :)
No i jakby już mieć ten lepszy DAC w okazyjnej cenie, to zbierać sobie na SAP 2 i sprawa załatwiona. Czy taka potencjalna opcja będzie dobra?
Pytam z tego względu, że NIGDY nie patrzyłem na taki sprzęt na Black Friday, a może ktoś regularnie śledzi i wie :D A może wcale nie ma sensu czekać, bo są promocje z tyłka... 

Więc Fiio E10K odpada, dziękuje za info. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo fajne słuchawki tzn. Fidelio X2, też je mam i pomimo posiadania dużo droższych modeli często z nich korzystam i dają mi masę frajdy. Moim zdaniem grają one z przysłowiowego ziemniaka. Jeżeli koniecznie chcesz jakiś DAC/AMP to idź gdzieś na odsłuch lub zamów sprzęt z możliwością zwrotu i przekonaj się na własne uszy czy wydawanie kilkuset złotych jest tego warte. Możesz też się pobawić tym foobarem, ale ja też tam kiedyś grzebałem i moim zdaniem szkoda czasu na takie ******ły, bo wolę słuchać muzyki niż nasłuchiwać różnić pomiędzy WASAPI, a DS.

 

Też kilka lat temu miałem FX-Audio DAC-X6 i mile go wspominam. Jakość wykonania na poziomie wielokrotnie droższego SMSL SP200, grał dobrze, mocy miał wystarczająco dużo dla każdych normalnych słuchawek (w tym Beyerdynamic DT990 w wersji 600 ohm), a jeżeli nowa wersja jest równie dobra i jeszcze ma do tego bluetooth to jest to najprawdopodobniej świetna opcja.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra myślę, że tak zrobię, że narazie zakupię SAP 2, skoro DAC'a posiadam. 
A po prostu z czasem będę sobie zbierał jakiś konkretny budżet i zakupię lepszy DAC :)
Takie rozwiązanie wydaje mi się dobre. 

Tylko jeszcze raz zapytam dla pewności - nie muszę się bać, że ten SAP 2 zdechnie po krótkim czasie? 
Ewentualnie prosiłbym o porady. 

- O co zapytać / wypytać przed zakupem sprzętu używanego? Dziękuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa To zawsze jest ryzyk-fizyk, nawet jak kupisz nowy, to może się zepsuć już pierwszego dnia, ale w przypadku używki rekompensatą za brak gwarancji, jest cena. ;)

 

Z doświadczenia wiem, że rzadko się zdarza, żeby sprzęt audio padł w krótkim czasie, to są sporadyczne przypadki i nie przejmowałbym się tym zbytnio. 

 

Ten Sap II wygląda ok, a sprzedający wydaje się być w porządku, nie robi też problemu z odbiorem osobistym, więc ja bym zaryzykował i kupił z dostawą OLX, ale to Twoje pieniądze, więc musisz sam zadecydować. ;)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, neonlight said:

@Jad szopa To zawsze jest ryzyk-fizyk, nawet jak kupisz nowy, to może się zepsuć już pierwszego dnia, ale w przypadku używki rekompensatą za brak gwarancji, jest cena. ;)

 

Z doświadczenia wiem, że rzadko się zdarza, żeby sprzęt audio padł w krótkim czasie, to są sporadyczne przypadki i nie przejmowałbym się tym zbytnio. 

 

Ten Sap II wygląda ok, a sprzedający wydaje się być w porządku, nie robi też problemu z odbiorem osobistym, więc ja bym zaryzykował i kupił z dostawą OLX, ale to Twoje pieniądze, więc musisz sam zadecydować. ;)

 


No właśnie, jak działa teraz ten OLX? Przyznam, że NIGDY jeszcze nie robiłem zakupów na OLX... I nie ogarniam jak to na dzień dzisiejszy funkcjonuje. To jest jak na allegro? Czy jak to?
Klikam kup z przesyłką i co dalej? 
Na allegro to już kupowało się milion razy, a z OLX to nic nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedający na olx umożliwia zakup z przesyłką to kupujesz i płacisz a pieniądze trafiają do niego dopiero jak paczka zostanie dostarczona.

 

Jesli nie ma możliwości wysyłki przez olx to kontaktujesz się ze sprzedającym i ustalasz szczegóły płatności i dostawy indywidualnie bez udziału olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro masz "ochronę" transakcji, natomiast na OLX teraz są przesyłki OLX, dzięki którym, w razie niepowodzenia teansakcji, można uzyskać dane sprzedającego, ale Ebay to to nie jest, więc i tak zalecana jest ostrożność podczas dokonywania jakichkolwiek zakupów. ;)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności