Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, tweed77 said:

Zainwestuj te 600 - 650 zł w dobry wzmacniacz i kolumny głośnikowe monitory lepiej na tym wyjdziesz ;)


Nie mam miejsca w pokoju, żeby stawiać kolumny, ani warunków :P Mieszkam obecnie w bloku, gdzie drzwi od pokoju są z czasu PRL ^^ Słychać każdy pierd... 
Dlatego właśnie pytałem o DAC, ale skoro nie będzie różnicy to sobie daruję. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie muzyki nie polega na odkręcaniu pokrętła we wzmacniaczu na full.

 

Co do mieszkania w bloku - w sam raz się nadaje zestaw monitory ( na głośnikach Vifa - Peerless - ScanSpeak )  + dobry wzmacniacz.

W ostateczności wzmacniacz oraz słuchawki.

Co do używania słuchawek - nie jestem zwolennikiem - po kilku latach takiej zabawy można mieć problemy ze słuchem.

 

Oj bez przesady - czytać - czytać - szukać w dobrym stanie sprzętu używanego - często ludzie nie wiedza co sprzedają bo sprzęt z przełomu lat 70 / 80 ubiegłego wieku.

Najlepsza era sprzętu audio - wzmacniacze - kolumny - słuchawki.

 

Tak gwoli ścisłości ludzie i tak nie usłyszą więcej niż 16 - 20000 Hz i jakości płyty CD.

Reszta to sztucznie podbarwiane efekty.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, tweed77 said:

Słuchanie muzyki nie polega na odkręcaniu pokrętła we wzmacniaczu na full.

 

Co do mieszkania w bloku - w sam raz się nadaje zestaw monitory + dobry wzmacniacz. W ostateczności wzmacniacz oraz słuchawki.


Powiem tak :D Ja jestem debilem jeżeli chodzi o temat dźwięk, wzmacniacze, słuchawki itd... Czeka mnie bardzo długa droga, czytanie, recenzje itd, żeby ogarniać te tematy. 
Jedyna opcja dla mnie na ten moment, to słuchawki i nic więcej nie mogę ogarniać. A jeżeli miałyby być kolumny, to tylko do filmów... 
W słuchawkach spędzam można powiedzieć 90% i nie jestem sam w pokoju. 
Dlatego jak mi ktoś nie podrzuci linka, co ja nic nie ogarniam o co chodzi itd. 

Ogólnie to nie jest, że marudzę, wydziwiam, czy coś takiego. Tylko po prostu na dzień dzisiejszy mam takie warunki i będą przez najbliższe lata :(
A żeby zainwestować, to będę musiał bardzo długo zbierać. A nawet jeśli miałbym, to kompletnie nie mam pojęcia w co. Bo jestem bardziej niż zielony w temacie.

 

Słuchawek używam połowę życia, ale nie słucham głośno muzyki, bo wiem, że można sobie uszkodzić słuch i będzie koniec... 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 Dziękuje obejrzę te linki. 
A mam pytanie, bo czegoś nie ogarniam... Mam starego laptopa, który ma jeszcze GeForce 740M. Kiedy odpalam muzykę na PC z DAC i podpinam słuchawki do tego laptopa starego, odnoszę wrażenie, jakby dźwięk na laptopie był lepszy? Mimo, że laptop nie ma podpiętego DAC, to wydaje mi się, że po prostu lepiej brzmi... 
To faktycznie może coś być na rzeczy, czy mi się tylko tak wydaje? 

Windows ma znaczenie? 

Jak chodzi o Fidelio X2HR to są bardzo dobre słuchawki (moim zdaniem) i ściągają wszystko, to jak muzyka jest nagrana. Jak sa jakieś niedoróbki to je słychać - co jest dla mnie na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, tweed77 said:

Kwestia jaka karta muzyczna jest w tym laptopie ?. Czasami montowali naprawdę dobre jakościowo podzespoły. Model laptopa ?


Acer VA70_HC (U3E1)
Audio 
7.1 Surround Sound 
 

Przy PC na płycie głównej pisze audio 5.1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jad szopa napisał:

Czyli mogę sobie darować kupowanie czegokolwiek co jest DAC poniżej 600-650 zł? 

Każdy DAC/AMP gra na swój charakterystyczny sposób, zależnie od modelu, firmy, podzespołów itp. itd..

 

Olej próbkowanie, to jest mało istotny dla Ciebie parametr, a przynajmniej nie w tym budżecie.

 

Jeżeli chcesz lepszą jakość, to bliżej tysiąca złotych za DAC/AMP, a jak chcesz dużych zmian, to żąglowanie słuchawkami i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, neonlight said:

Każdy DAC/AMP gra na swój charakterystyczny sposób, zależnie od modelu, firmy, podzespołów itp. itd..

 

Olej próbkowanie, to jest mało istotny dla Ciebie parametr, a przynajmniej nie w tym budżecie.

 

Jeżeli chcesz lepszą jakość, to bliżej tysiąca złotych za DAC/AMP, a jak chcesz dużych zmian, to żąglowanie słuchawkami i tyle w temacie.


Dlatego wolałem zapytać, niż kupować coś w ciemno. To inaczej zapytam, tak bardziej konkret.
Które DAC są neutralne w brzmieniu i po prostu podkreślają brzmienie słuchawek? 
Albo na jakie modele warto zwrócić uwagę? No chyba, że trzeba będzie wymienić TYLKO modele około 1k zł, to nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To napiszę to. Bardzo dobra jest. W przykładowym bursonie za 15x tyle nie słyszałem nic lepszego. Fakt, że do spieprzonych he1000 czy 6  burson będzie lepszy, bo w ogóle je rozrusza. Ale poza mocą nie ma niczego.

 

To już napisałem po polubieniu, żeby nie było.

Swoją drogą do dobrze zaprojektowanych, z głową słuchawek moc 70mW to jest aż sporo ponad to co potrzeba. Ale to trzeba mieć pojęcie o projektowaniu sprzętu, a nie tylko przed nazwiskiem pisać dr.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tweed77 napisał:

Zainwestuj te 600 - 650 zł w dobry wzmacniacz i kolumny głośnikowe monitory lepiej na tym wyjdziesz

 

W dniu 2.07.2021 o 16:36, Jad szopa napisał:

kosztuje 650 zł, więc mnie nie stać

🙄

Dobry wzmacniacz i kolumny za 600 zł? To chyba nawet ja nie umiem tak żeby to jeszcze nie były na dodatek obdrapane parchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania na co dzień w domu.

 

Harman Kardon HK 620 - kupiłem za 100 zł. Opisywać nie muszę. Z zewnątrz bez żadnych rys - zadrapań. Po przeglądzie gra poprawnie. Wersja z dołożoną fabrycznie płytką dla podłączenia gramofonu.

Choć wolałbym wersję HK 630. 

ASW Sonus DC 70 Limited Edition - całkiem przyzwoite monitory - kupione w takim stanie jak na filmie - za 120 zł.

 

 

b4a53cde-2fd6-4670-a648-0c5445f3871c.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, napiszę to po prostu szczerze, może wtedy temat będzie bardziej jasny :)
Jestem osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, mam problemy ze zdrowiem, nogami, kręgosłupem i nie mogę pracować. Przeniosłem się tu, gdzie mieszkam razem z partnerką, która też ma problemy ze zdrowiem do jej rodziny, żeby pomagać jej i babce itd... 
Zostałem okrzyknięty "kaleką z chorobą" i "kazdy kto mnie zobaczy na ulicy pomyśli, że jestem kaleką" 
Mam problemy z chodzeniem, nie mogę dźwigać itd... Żyję w zaniedbanym mieszkaniu, pokój to kwadra może 3-4 metry, zaraz wrzucę fotkę drzwi z pokoju jakie mam ^^ 
Wrzucę, żeby pokazać dlaczego nie mogę sobie słuchać, bo nie jestem sam w pokoju, a przez te drzwi wszystko słychać, bo to jest istna tragedia... 
Nie znam tu nikogo, więc zostaje mi posłuchać sobie muzyki i inwestować czas w naukę - MOŻE kiedyś się uda pracować przy biurku i dostać w miarę pracę. 

Właśnie dlatego stawiam na sprzęt typu słuchawki, DAC itp. Bo jestem osobą z nadwrażliwością emocjonalną + introwertykiem i widzę, czuję, słyszę "więcej". 
Dlatego zapytałem, czy ten DAC Fioo E10K lub coś innego byłoby dobre, ponieważ prędzej dzik zamieszka w hotelu niż mnie będzie stać na DAC w okolicach 1000 zł ^^ Ale już wiem, że nie ma co liczyć na nie wiadomo co, więc luzik. Przynajmniej mam info co i jak. 
Ale pogodziłem się z tym i nie będę wydziwiał i prosił o polecanie Bóg wie jakiego DAC, skoro mnie nie stać - jednocześnie marnując czas innych osób. Bo ja cenię czas innych i szanuję... 
Więc tak, ogólnie AMP + kolumny brzmi świetne, wiadomo super sprawa na chillout. Tylko jak wspomniałem - nie mam na to warunków... 

Z uszanowaniem dla waszego czasu, żeby było wiadomo "na czym stoimy" 
 

drzwi.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się w ogóle odwaliło to ja nie wiem. Typ po tanią integre słuchawkową przyszedł pewien swoich potrzeb a z kolumnami chcą go odesłać 😵

Fiio 10k to żaden postęp w stosunku do X3 a śmiem twierdzić, że krok wstecz. Przynajmniej w połączeniu z Fidelio X2.

Nie wiem czy nie jest tak, że oczekujesz od słuchawek czegoś czego dać nie mogą. Fajnie jakbyś miał możliwość np. pożyczenia i przesłuchania czegoś lepszego. Może być tak że i za 10-krotność kwoty nie byłbyś zadowolony. Że z laptopem zagrały lepiej to jest oczywiście możliwe ale to nie jest prawdopodobnie zasługa jakości układu jako takiej tylko synergii ze słuchawkami lub zwyczajnie wpasowania się w twoje preferencje dźwiękowe. Ja układ dźwiękowy w swoim laptopie uwielbiam ale to wysoka półka była dawno temu. Łagodzi mi zazwyczaj wszystkie syki chińskich doków :P A z niektórymi gra źle. Ot synergia.

Windows lepiej gra jak masz na 100% systemowej głośności ale powiedzmy sobie szczerze że nie każdy te różnice słyszy. Zainstaluj coś z equalizerem i pokombinuj. Możliwe że osiągniesz to co chcesz bez wydawania nawet złotówki. Zajrzyj też do tematu:

 Majkel się napracował a czy przydatne i faktycznie korzystne ocenisz już sam. 

 

 

A drzwi masz identyczne jak ja tylko klamkę ładniejszą. Bo moja jak i drzwi mają ok 34 lata :P. Nawet tak samo zakleiłem najtańszą taśmą+papier kredowy z odzysku tylko potem zainwestowałem w tapicerkę drzwiową (75zł) i bardzo dobrze to wygląda oraz całkiem nieźle tłumi. 

 

 

Edytowane przez Birken
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektronice nie ma dużych skoków jakościowych, jeśli to co masz gra Ci przyjemnie to pewnie jest wystarczająco dobre żeby przeczekać. 

 

Ewentualnie:

 

Na olx masz smsl sap2 za 200zł

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-s-m-s-l-smsl-sap-ii-CID99-IDJGFVL.html

 

Lub możesz na forum się potargować.

 

do tego jakiś czysto grający dongiel z 2v na wyjściu i jesteś urządzony.

Na przykład:

Tutaj masz spoko dongla, wpinasz go w kabel mini-jack x 2chinch i do SAPa i masz już w porządku zestaw. Za minimalną kwotę.

 

W następnej kolejności zarzucasz na kompa equalizer APO i ustawiasz przyjemny dla Ciebie preset i więcej do szczęścia nie potrzebujesz. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komputera po USB wychdzisz na DAC -X3.  Z DAX-X3 po kablach czincz do SMSL SAP2. Słuchawki  do SMSL SAP2.

 

Druga opcja kupujesz oba SMSL czyli:

 

Z komputera po USB wychdzisz na SMSL M3.  Z SMSL M3 po kablach czincz do SMSL SAP2. Słuchawki  do SMSL SAP2.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ja, potem Rafacio a teraz Mr.Brainwash podrzuciliśmy ci jeszcze jedno rozwiązanie, które dla ciebie mogłoby być najlepsze patrząc na zastosowanie mianowicie sprzęt przenośny. Albo samodzielny odtwarzacz albo własnie dongle (taki malutki dac/amp na kabelku) do telefonu lub komputera. Mógłbyś wówczas słuchać gdzie ci się tylko podoba no chyba że koniecznie musi być z komputera ale wówczas dongle również się nadaje. Tylko może nie ten Charmtek do tych słuchawek. @MrBrainwash często pisze o tych słuchawkach powinien znać jakieś pasujące połączenia w niewielkim budżecie np. właśnie przenośne. 

Problem na tym polega, że ty wciąż nie określiłeś co byś chciał zmienić/poprawić w tych Philipsach oraz jakiej muzyki słuchasz, co w dźwięku ci się podoba co nie itd.

Pokombinuj z odtwarzaczem/equalizerem na kompie a potem przejdź dalej. A skoro na laptopie gra ci nawet lepiej to słuchaj z niego a x3 sprzedaj 😊 Tylko że to tak tanie jest że się chyba nie opłaci i lepiej by w szufladzie leżało. Masz pierwszą wersję?

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten dzyndzel co teraz podałem to nie najlepszy wybór, ale jako sam DAC powinien styknąć. We wcześniejszym temacie polecałem sonata hd pro i do tej pory nie mogę zrozumieć, czemu na niego nie padł wybór jeśli priorytetem jest jakość dźwięku i niska cena. Z tym, że pamiętam, że kolega chce coś na biurko z potencjometrem. Ten sap2 wydaje się odpowiedni.

 

Chodzi o to byś miał do niego jakieś dobre źródło co da czysty i mocny sygnał. Dużo dongli ma już wystarczającą jakość, a ich wielkość sprawia, że mogą być uznane za część kabla przy podpięciu do PC (nie mówiąc już że dodatkowo mogą się sprawdzać jako portable). 

 

image.png

 

image.png

Oczywiście można też watrzymać się i podłączyć sapa do integry bądź obecnego daca ale potrawy w ten sposób raczej nie uświadczymy. 

Potem zapolować na jakiś porządny DAC.

 

Ewentualnie jeśli komp ma wyjście optyczne, a tobie odpowiada ciemnidjsze granie to fiio D03k też się nada. Jak na dzisiejsze standardy może nie nalezy do najbardziej szczegółowych ale powinien pasować do tego zestawu z X2. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken Więc tak - Podoba mi się ta opcja po USB na DAC -X3 następnie z DAX-X3 po kablach czincz do SMSL SAP2, a słuchawki do SMSL SAP2.
Brzmi bardzo dobrze, bez kombinacji i cudowania, wymyślania, wybrzydzania :)
Słucham przy PC, bo przy komputerze głównie spędzam czas, to nie ma sensu się przenosić. Laptop z DAC-X3 brzmi jeszcze lepiej ogólnie. 
Mój DAC-X3 to jest wersja podstawowa (BEZ pro) FX-Audio słuchawkowy DAC-X3 kosztował 186 zł bodajże... Ogólnie już niedostępny w sklepach, na allegro jedynie widać wersję PRO. 
Sprzedawać go nie chcę, bo wolę mieć w domu sprzęt, nie zajmuje dużo miejsca. 
Jeżeli chodzi o słuchawki, to grają dobrze, elegancko jest miód. Z tego co czytałem, dowiedziałem się, to DAC-X3 to jest na prawdę taka PODSTAWA DAC'a i dostałem info, że E10K i inne DAC grają lepiej. Ja się z tym nie kłócę, bo się nie znam. 
Ogólnie mówiono, że DAC-X3 to jest podstawka, później polecano np DAC-X6 itd... 
Nie będę oczekiwał cudów, chciałbym po prostu coś przyzwoitego (wiem budżet), ale wiadomo o co chodzi. Żeby ten dźwięk był bardziej żywy taki i w ogóle. 
Nie będę też marudził na nic, skoro mówicie, że SMSL SAP2 będzie dobry, tzn że wiecie co i jak, więc dla mnie OK. 

@MrBrainwash Chodzi o to, że z tyłu już mam nawalone tyle kabli, że masakra do tego idzie tam kabel od modemu, kabel od routera, USB, monitor, niestety 1.50m kable internetowe za długie od neta router ~ modem. 
Dlatego wolę coś co postawię i będzie stało. 

Mam pytanie, mówiąc o donglu, znaczy się, że chodzi o kabel do słuchawek? 
Muzyka - przykładowa moja playlista:   
Playlista YouTube



A mówiąc prościej - chce poczuć się "fajniej" że coś mam, że mam coś fajnego, co jest fajnie podłączone, co daje fajny efekt, dźwięk itd... 
Nie koniecznie musi być to za XX tyś zł. 
 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności