Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO E10K Olympus 2 czy można prosić o opinię?


Rekomendowane odpowiedzi

Hey, mógłby ktoś wyrazić opinię na temat daca FiiO E10K Olympus 2? 
Czy jest to opłacalny DAC, czy może słabe urządzenie i nie warto? 

Wolałbym oczywiście Topping L30, ale to cudeńko kosztuje 650 zł, więc mnie nie stać :)

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, neonlight said:

Ok, jeszcze budżet?


Nie jestem w stanie określić budżetu, aczkolwiek na pewno będzie to coś budżetowego, bo niestety nie stać mnie. A zanim uzbierałbym np na Topping L30, to z rok czasu by minęło, więc chyba nie ma to większego sensu... 
Póki co zostaje mi pozbierać informacje jaki DAC byłby dobry i ewentualnie info o tym E10K :) 
Oczywiście z szacunkiem dla osób, które odpowiadają w tym temacie i ich czasu prywatnego. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, niebond said:

jeśli "coś" w dzisiejszych czasach nowości co tydzień jest na rynku 8 lat to ... nie ma lepszej rekomendacji

 

jest to produkt dla tych co nie sięgają powyżej 96kHz


Ja się nie znam, dlatego pytam jakie modele budżetowe były by ok, bo jak wspomniałem nie stać mnie na Topping L30. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde balans, miałem to ustrojstwo wieki temu. Nie spodziewałem się, że jeszcze ktoś to pamięta. Grało podpięte do Szczurów SRH440. O ile pamięć mnie nie myli, fajnie je ocieplało, łagodziło górę i robiło im miększy bas.

 

17 godzin temu, niebond napisał:

Jest to produkt dla tych co nie sięgają powyżej 96kHz

 

Pytanie do OPa - a masz w kolekcji płyty >96kHz? Albo korzystasz z jakichś Qobuzów na kiju? Jeśli nie, to nie przejmuj się tym ograniczeniem. 

 

17 godzin temu, Jad szopa napisał:

Superlux HD681, MDH8500, Fidelio X2HR 

 

Z podanych modeli słuchałem tylko tych pierwszych, ale shandlowałem je koledze po jakimś czasie. Nie mój gust. Trudno mi powiedzieć, jak to się będzie zgrywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, joysofjoyc4 said:

O kurde balans, miałem to ustrojstwo wieki temu. Nie spodziewałem się, że jeszcze ktoś to pamięta. Grało podpięte do Szczurów SRH440. O ile pamięć mnie nie myli, fajnie je ocieplało, łagodziło górę i robiło im miększy bas.

 

 

Pytanie do OPa - a masz w kolekcji płyty >96kHz? Albo korzystasz z jakichś Qobuzów na kiju? Jeśli nie, to nie przejmuj się tym ograniczeniem. 

 

 

Z podanych modeli słuchałem tylko tych pierwszych, ale shandlowałem je koledze po jakimś czasie. Nie mój gust. Trudno mi powiedzieć, jak to się będzie zgrywać...


Moja płyta główna to H61M-VG3, muzyki słucham na YouTube / Spofity na kompie, bo nie mam specjalnych urządzeń do tego. 
Więc pewnie nie ma najmniejszej opcji na przekroczenie tych 96kHz. 

W kwestii dźwięku / muzyki wiadomo, że na to potrzeba trochę lat, żeby ogarnąć temat. Dlatego wolę zapytać jakie DAC'i były by dobre pod te Fidelio X2HR np. 
Po prostu X, Y, Z no i poczytać sobie opinie, recenzje itd i zobaczyć ile w ogóle będzie budżetu. Zakup planuję na Black Friday, bo promocje wiadomo, ALE nie chce zrobić się w... dlatego też, chcę robić screeny każdego miesiąca jakie są ceny i porównać później. Żeby nie było, że dziś E10K kosztuje 300 zł, a na Black Friday MAGICZNIE z 370 na "300" zł... 

Nie będę też tu wydziwiał i wymyślał sobie budżetu, jak wiem, że jestem biedny jak mysz ^^ Na Fidelio musiałem bardzo długo zbierać, więc no bywa, co nie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, tweed77 said:

@Jad szopa nie musisz mieć specjalnych urządzeń wystarczy terminal z softem Volumio + DAC audio na usb + wzmacniacz i masz streamer muzyki.

 


Problem w tym, że nic z tego nie rozumiem :(

To prawda, że przy E10K gniazdo mini jack urywa się przed upływem gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 Raspberry Pi 3 model B WiFi Bluetooth 1GB RAM 1,2Gz = 169 zł
HiFiBerry DAC+ ADC Pro - karta dźwiękowa do Raspberry Pi 4B/3B+/3B = 379 zł
= 548 zł + koszty wysyłki + reszta = między 600-700 zł? :D

Nie mam na to pieniędzy, a tym bardziej wiedzy i umiejętności, żeby się z tym bawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jad szopa napisał:


Problem w tym, że nic z tego nie rozumiem :(

To prawda, że przy E10K gniazdo mini jack urywa się przed upływem gwarancji?

Niet. Może się coś tam trafiło, ale to pojedyncze przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, joysofjoyc4 napisał:

O ile pamięć mnie nie myli, fajnie je ocieplało, łagodziło górę i robiło im miększy bas

to chyba jednak starsza wersja była (bez "k") bo ta obecna gra raczej jasno i ostrawo. Ja wolałbym od olympusa chociażby Fx-audio X3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, neonlight said:

A ten Fijoł e10k Olympus 2 to jest Hi-End? 😆

 

Ja np. nie przepadam za urządzeniami Fiio, bo są zbyt (j/w) sterylne i cyfrowe w brzmieniu, przynajmniej te poniżej 1kzł. 


Wiadomo, że 200-300 zł to budżetowe sprzęty. X3 obsługuje próbkowanie 16 bit/48 kHz, a ja chciałbym po prostu coś lepszego niż FX-Audio DAC-X3 i to tyle :)
Dlatego poprosiłem, czy mógłby ktoś wymienić takie DAC. 
Jeżeli to trudne od tak, no to niech ktoś wymieni jeżeli może i ma czas DAC w przedziale od 300 do 500 zł (z tym, że to nie jest budżet jaki posiadam, tylko chodzi o to, żeby wiedzieć jakie ma się możliwości). 
Jedyne z czym miałem styczność to FX-Audio DAC-X3 i na tym się kończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nic lepsze znacząco od X3 w tych pieniądzach nie będzie. Chyba żeby jakiegoś dongle kupić ale wtedy wygodnej regulacji głośności brak. Miałem 10k i nie tęsknię wcale. Co prawda Fidelio X2 nie miałem ale że mocno się im przyglądałem i chłonąłem wszystko na ich temat to uważam że nie będzie to dobre połączenie a X3 gra raczej równo to powinien być dla nich niezły kompan. Zmiana DAC/AMP to rzadko kiedy jest znacząca różnica.

12 minut temu, Jad szopa napisał:

X3 obsługuje próbkowanie 16 bit/48 kHz, a ja chciałbym po prostu coś lepszego

a wykorzystasz więcej? Po optyku masz 24/192.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Birken said:

Moim skromnym zdaniem nic lepsze znacząco od X3 w tych pieniądzach nie będzie. Chyba żeby jakiegoś dongle kupić ale wtedy wygodnej regulacji głośności brak. Miałem 10k i nie tęsknię wcale. Co prawda Fidelio X2 nie miałem ale że mocno się im przyglądałem i chłonąłem wszystko na ich temat to uważam że nie będzie to dobre połączenie a X3 gra raczej równo to powinien być dla nich niezły kompan. Zmiana DAC/AMP to rzadko kiedy jest znacząca różnica.

a wykorzystasz więcej? Po optyku masz 24/192.


No to nie rozumiem po co jest TYLE tych DAC na rynku i w ogóle? :(
Im bardziej w te tematy dźwięk, DAC to odechciewa się kupować. To po co mam kupować przykładowo Topping L30, jak to nie będzie różnicy między E10K, czy X3? 

Chcę po prostu, żeby lepiej było słychać efekty muzyki, muzykę, i całokształt. Więc, żeby taki efekt uzyskać to co? Musze kupić słuchawki z większym Ohm 80-600? 
Czy zmienić kabel w słuchawkach na inny - lepszy? 
Czy w ogóle wymienić jeszcze komputer z nowszą płytą główną? 
Czy jeszcze inaczej, trzeba wydać Bóg wie ile, żeby było? 
 

A z tego co widziałem na zagranicznych, to polecają to 
https://www.amazon.pl/dp/B07VDQQY95?geniuslink=true#customerReviews

https://www.amazon.pl/dp/B088FXH2GK?geniuslink=true

https://www.amazon.com/Syba-Headphone-Amplifier-Digital-Coaxial/dp/B07XJ89KV6?tag=hardwar0d-20&geniuslink=true


https://www.schiit.com/products/magni-1

No i Fiio E10K 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz słychać muzyki w dobrej jakości zainwestuj w gramofon z dobrą wkładką i igłą. Do tego dobrej jakości wzmacniacz i kolumny. I dobrze jakościowo tłoczonymi płytami najlepiej z taśm - matek.

 

Pół żartem - pół sero był kiedyś ślepy test kabli zasilania oraz kabli połączeniowych pomiędzy każdym elementem sprzętu.

Kable łączące wzmacniacz z kolumnami to najlepiej zagrały kable - przewody miedziane 2,5 - 3,5 takie prądowe co są w ścianach ;)

 

Na poważnie muzyka odgrywana z nośników cyfrowych i tak jakością nie przeskoczy płyty CD - to tylko konwersja na zapis zero jedynkowy.

 

Płyty komputerowej wymieniać nie musisz - wystarczy także DAC-X3 USB.

 

Co do słuchawek tu masz pole do popisu można kupić używane dobrej jakości modele Sennheiser - Beyerdynamic - Koss i parę innych modeli.

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, tweed77 said:

Chcesz słychać muzyki w dobrej jakości zainwestuj w gramofon z dobrą wkładką i igłą. Do tego dobrej jakości wzmacniacz i kolumny. I dobrze jakościowo tłoczonymi płytami najlepiej z taśm - matek.

 

Pół żartem - pół sero był kiedyś ślepy test kabli zasilania oraz kabli połączeniowych pomiędzy każdym elementem sprzętu.

Kable łączące wzmacniacz z kolumnami to najlepiej zagrały kable - przewody miedziane 2,5 - 3,5 takie prądowe co są w ścianach ;)

 

Na poważnie muzyka odgrywana z nośników cyfrowych i tak jakością nie przeskoczy płyty CD - to tylko konwersja na zapis zero jedynkowy.

 

 

 


Czyli mogę sobie darować kupowanie czegokolwiek co jest DAC poniżej 600-650 zł? 

Mam też pytanie, bo nie rozumiem tego fenomenu... 
Jak daję na FX-Audio X3 głośnośc powiedzmy 50% na DAC'u. A na komputerze na Youtube głośność na 5% i całość gra tak normalnie, nie głośno, ani nic... To odnoszę wrażenie, jakby słuchawki lepiej grały? Lepszy efekt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności