Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Monoprice M350 - już mam


x86

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy słabo szukam w necie czy faktycznie dokanałowe planary M350 to białe kruki wśród użytkowników. Przeczytałem kilka opinii na farmazonie ale nie wiele mi to zobrazowało jak one grają. Wnioski na razie tylko takie że nieźle grają i są o wiele wygodniejsze od M300. Miał ktoś u nas takie cudaki ? Cena 117 ojro i myślę czy nie ustrzelić w ciemno.

 

EDIT : Zamówione ;)

EDIT2 : Dziś przyjechały i zbieram info żeby podzielić się opinią na ich temat.

Edytowane przez cpu1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • x86 zmienił(a) tytuł na Monoprice M350 - już mam

Cześć, generalnie m350 jest dziwne. 1 - mało kto je ma i coś może o nich powiedzieć (mam od około miesiąca). 2 - sluchawki baaardzo zależne od gumek/pianek. Na piankach comply mnie zabijały gora, grały dziko. Pelna, wypełniona i miła średnica i dół. Gora niestety albo stety możliwa do modyfikacji. Na gumkach final e jest dużo lepiej. Graja równiej (mimo, że to v-ki). Wciąż gora może zaboleć. Na gumkach oryginalnych jest w moim odczuciu najbezpieczniej. 3 - komfort zależny od anatomi ucha, szeroki noozle, po dłuższym czasie w upale hooki za uszami przeszkadzają. Generalnie ciekawe sluchawki w moim odczuciu bardzo atrakcyjnie wycenione. Przez nie zacząłem myśleć o wyższych, podobnych modelach np i3 i i4 od Audeze. Miłego słuchania.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ruszyło się w temacie :) 

 

m3503.thumb.jpg.c4d63c638bfe3bd36a74d3e861f84244.jpg

 

W jednym zdaniu : bardzo ciepłe, intymne, ultra kameralne, mega muzykalne planarki.
Nie zgodzę się z @Horsemen89 że brzmią jak Vka. Dół i średnica to ich wyraźniejsze pasma. Góra wycofana.


Komfort noszenia :
Na początku nie mogłem załapać jak je zakładać. Trwało to dobre kilkadziesiąt sekund. Po tygodniu ćwiczeń trwa to już tylko parę sekund.
Monoprice nie byłby sobą gdyby nie zepsuł coś w konstrukcji mającej wpływ na komfort użytkowania. Zaczynam się przyzwyczajać, że jak Monoprice to trzeba poprawiać fabrykę bo inaczej nie da rady ich używać. Problemem w tym modelu są haki. Są wykonane z twardego, nieelastycznego, śliskiego plastiku. O tyle o ile może dla chińczyków oraz osób o małych uszach ich wyprofilowanie może być właściwe to już dla mnie są za niskie i po wetknięciu w uszy hak ciągnie ucho w dół i efektem jest odcisk i ból na pierwszym łuku styku z uchem. Do roboty zaangażowałem opalarkę ustawiając ją na 170 stopni (może być lutownica HotAir na gorące powietrze) i ostrożnie rozgrzewając plastik pałąka odgiąłem go na większy rozmiar (na zdjęciu powyżej już po zabiegu). Komfort poprawił się znacząco. Teraz mogę słuchać cały dzień bez odcisków i odczuwalnego dyskomfortu. 

Fabryczne tipsy silikonowe to mogą być najbezpieczniejszą dźwiękowo opcją ale ja zastosowałem chińskie pianki model bodajże T400 i cenię sobie jeszcze większe dociążenie z mocniejszym basem. UWAGA przez zastosowanie pianek zmniejsza się dystans między pałąkiem, a środkiem ucha i bez modyfikacji pałąków nacisk jest jeszcze bardziej odczuwalny. 

 

Dźwięk
Brak wrażenia że słucham dokanałówek - dźwięk otwarty ale też mięsisty.
Angażują i uzależniają swoją łagodnością jak hipnotyzer.
Pieruńsko szybkie - nie ma efektu zlewania się czy nakładania. 
Detaliczne i transparentne brzmienie jak to w planarach, super precyzja.
Bas świetny, ilościowo akurat. Zawsze dążyłem do jak największej ilości, a to są pierwsze słuchawki które przekazują go na tyle łagodnie i precyzyjnie, że same przemawiają do mnie "hej nie ma mnie za dużo ale zobacz co potrafię !" Subtelnie dociąża całe pasmo nie wchodzą tam gdzie nie jest proszony. Więc jest bardzo analogowo.
Góra jest bardzo łagodna więc instrumenty wygładzone i mocno ugrzecznione, nie są takie szarpidruty jak M1060C. Do rocka raczej nie polecam. Wokale brzmią aksamitnie i bez promila ostrości. 

Scena jest całkiem spora zarówno na szerokość jak i w głąb. Grają całkiem blisko ale nie tak bezpośrednio jak M1060C lub LCD-X. Bliżej niż HEXy.

Bardzo lubią wzmacniacz / dużo prądu choć niby tylko 18ohm i 103dB. 

 

Porównanie do innych słuchawek i podsumowanie.
Sygnaturą dźwięku w mojej opinii blisko im do HEX. Tylko dźwięk w M350 jest jakby za dodatkową cienką bibułą - bardziej złagodzony, deczko mniej transparentny, jeszcze więcej cukru w cukrze. To jest ten typ brzmienia, którego możesz słuchać z zainteresowaniem przez 24h i na koniec 0 zmęczenia. Brak w nim zadziorności, zero agresji ale też nie odczuwam zamulenia. Wszystko jest poprawne do bólu co do tej pory uważałem w HD650. Na chwilę przeskoczyłem by porównać i ... chyba nie powinienem nic pisać bo wkrótce pójdą na sprzedaż ale powiem krótko przepaść na korzyść M350 !

Czy warto za 500 zł ? Z jednej strony to sporo, a z drugiej otrzymujemy klasę brzmienia gdzieś słyszaną w dużo droższej grupie pełnowymiarowych słuchawek. Nie wstydzą się porównania z HEXami czy LCD-X. Monoprice robi pod tym kątem świetną robotę. Przypomnieć trzeba, że nie przypasują raczej fanom ostrego rocka gdzie instrumenty nie będą błyszczeć i są grzecznie schowane na drugi plan. Za to fani chilloutu, słuchania w tle czy odpoczynku mogą brać je w ciemno. Sam używam kręcąc się pod domu i jednocześnie nie tracąc kontaktu z otoczeniem dzięki otwartej konstrukcji. Określiłbym je zdecydowanym ulepszeniem HD580/600/650/K712 Pro. To jest już inna epoka i młode wilczki od Monoprice'a wypieraja stare legendy. Polecam parować z dynamicznymi, jasnymi dacami. Ja używam z Shanligiem UA2 ale taki Dragonfly Red lub podobny też powinien ładnie pasować.

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do M350 szczególnie polecam E1DA 9038SG3 Susumu 3000. Połączyłem przewodem TRN zbalansowanym na wtyk 2.5mm. Niesamowita synergia w mojej skromnej opinii :) Finalnie rewelacyjne brzmienie możliwe do uzyskania za mniej niż 1000 zł.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@Jot R Co to za tipsy używasz z M350 ? Od razu pytanko jakbyś mógł napisać w jakim kierunku one zmieniają brzmienie ?

20220502_151514.jpg

 

Pytam tutaj bo nie chciałem zaśmiecać wątku Mojo 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jot R napisał:

hybrydy Symbio W

Dzięki. Nie są drogie to wypróbuję. Te z fabrycznego zestawu M350 to nieporozumienie. 

4 minuty temu, lobuz1 napisał:

Jeśli koledzy się nimi intresują to może warto sprawdzić? 😀

Dla fanów łagodnego i przestrzennego brzmienia bez faworyzowania żadnego pasma są świetne w swojej cenie. Choć ostatnio przepadłem z ISN H40 i na fali euforii zamówiłem ISN EST50 od konkwistadora :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2022 o 14:41, Jot R napisał:

@cpu1 a kojarzysz jakieś inne tego typu słuchawki poza Audeze (otwarte planary)? Tak mi się dobrze ich słucha, że chciałbym je do domu, ale kupować drugie takie same nie ma sensu :)

No właśnie chyba nie ma nic innego na rynku poza nimi, a przynajmniej ja też nie słyszałem.

 

@Jot R Mam coś : RAPTGO HOOK-X.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności