Skocz do zawartości

"Dociążone" Interconnecty XLR do 2k


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem właśnie w trakcie rozwoju swojego toru stacjonarnego. Czekam, aż przyjdzie do mnie nowy zbalansowany wzmacniacz - Singxer SA-1. Przetwornik, z którym będzie łączony to Topping D70. Czy moglibyście polecić jakieś porządne kable sygnałowe z wtykami XLR, które "zagrają" szeroko i przejrzyście, z dobrym dociążeniem (szczególnie na niższych tonach)? Nie chciałbym płacić więcej, niż 2000 PLN.
Zastanawiałem się nad następującymi modelami: Albedo Flat-One, AriniAudio Darkstarr, Cardas Parsec oraz Tellurium Q Black II. Czy ktoś miał może styczność z którymś z tych interkonektów, bądź ma też inne pasujące sugestie?
Na koniec dodam, że cały system będzie napędzać głównie słuchawki DCA Ether Flow 1.1 [otwarte], czasami też zmodowane Takstary HF-580.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze u siebie tego wzmacniacza, powinien być dostarczony na początku przyszłego tygodnia. Posiadam obecnie kabel Melodika MD2X w wersji XLR, który kiedyś kupiłem tak z ciekawości, ale kiedy próbowałem nim przyłączać swojego S.M.S.L'a SP200 to dźwięk był zauważalnie gorszy, niż poprzez kabel RCA Audioquest Big Sur (co prawda XLR gra mi szerzej, ale na tym się wszelkie plusy kończą). Jeśli jest szansa, że taki kabel Mogami będzie grał zauważalnie lepiej od tej Melodiki (a jest to ta sama półka cenowa), to nie widzę powodu, dla którego nie wziąć by go pod uwagę.
Po prostu tak jakoś sceptycznie - pomyślałem sobie, że jeśli chcę jak najwięcej wyciągnąć ze swojego sprzętu, to łączenie też powinno być na poziomie (czyt. drogie). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pabloj napisał:

@VexAv Co do Melodiki, to żeby nie obrazić, powiem, że grają mi... średnio 😜

Miałem kiedyś do czynienia z kilkoma wytworami .tego. 

Melodika okazała się lepsza od kabla z żelazka i nieznacznie gorsza od Canare za 7zł/mb.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z powyższym. Miałem NeoTech NEI-3001III, solidny kabel w rozsądnych pieniądzach. Jak najbardziej gra w charakterze dociążającym brzmienie, z zachowaniem gładkiej i rozdzielczej góry. Powinien się wpasować do zestawu autora wątku. Miałem i testowałem dużo droższe kable i nie grały lepiej, no może wyjątkiem był Neotech NEMOI-1220, ale tu już nie ma takiego dociążenia, gra neutralnie, ale za to ekstra scenicznie z aksamitnym detalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tommy66 napisał:

Z tą szerokością to różnie można trafić, reszta jak najbardziej. Warto poszukać coś Occ7N. Na ali można trafić coś fajnego za 100-200zł 2x 1m.

@espe0 jak trafię tą melodikię po 6,80zł/mb, to można brać w ciemno?

Z całą szczerością ...lepiej dopłacić te 20gr do Canare.

 

Serio to byłem zszokowany stosunkiem cena/jakość. Miałem kilka demówek na odsłuchu (IC i Głośnikowe), i mimo szczerego kibicowania Polskiej marce, przy odsłuchu wyszło co wyszło, a nic nie wyszło. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, od siebie polecę XLO UP-2A. Mam wersję chinch tego przewodu i szczerze polecam do krzykliwych zestawów. Temperuje troszkę górę (absolutnie nie tracąc tam szczegółów) co przyciemnia przekaz, zachowując kapitalną, nie rozdmuchaną przestrzeń. Bardzo organiczny i dynamiczny. Świetnie kontrolowany i nisko schodzący bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cain1916 napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć jaki jest sens kupowania ICków w cenie samego przetwornika? 

W tym przypadku dla dociążenia przekazu poszedł bym w monokrystaliczną, beztlenową miedź OCC, np. NeoTech NEI-3001III. 

 

Byłem kiedyś na odsłuchu, gdzie zmieniane były odtwarzacze CD i kable zasilające do nich. Jeden z tych kabli kosztował 16000zł. Odtwarzacz - podstawowy ayon za 7500zł kontra Accuphase DP700 za wówczas 60kzł. I najlepiej grającym zestawieniem okazał się ayon z tą sieciówką za 16k Acrolinka. Jakby ten Accuphase był mój, to bym się po tym odsłuchu nieźle wqrwił, bo można lepiej za mniej niż pół ceny DP700. Na jakiejś budżetowej sieciówce Accu był lepszy, ale nie z gruchy ni z pietruchy najtańszy ayon odleciał z lepszym kablem zasilającym. Słuchane było w salonie audio, na jakimś wysokim modelu głośników Dynaudio, wzmocnienie nie pamiętam, ale coś mi się kojarzą monobloki Accuphase. Tak, że w audio coraz mniej mnie zaskakuje.

 

Dwa niezależne ekrany i odpowiednia kombinacja miedzi, cyny i złota to jest to, na czym siedzę od kilku lat i uwolnić się nie mogę. Tylko sprawy geometryczne i elektryczne udoskonalam. Zresztą tacy, co kupili raz, to potem dokupowali kolejne komplety albo nowsze wersje, a posiadanie równocześnie np. Acrolinka Mexcel A7N-9100 nabywcy nie przeszkadzało. 

 

Producenci często nadużywają określenia "podwójne ekranowanie", bo np. te Neotechy są pojedynczo ekranowane, tylko ten pojedynczy ekran ma więcej warstw różnych przewodników. Podwójne ekranowanie to inna bajka z nowymi możliwościami. Kimber w wysokich modelach dopiero ma, tak od 9000zł za parę przy 1m. Piszę o Kimberach, bo z nimi bezpośrednio porównywana była wersja XLR i według zebranego grona zagrał lepiej od dużo droższej konkurencji, a kabel jest na użytku znajomego w głównym systemie głośnikowym od paru lat.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi i od razu dodam, że to nie jest tak, że napaliłem się na to, żeby z miejsca sporo wydać na te IC. Po prostu bezpiecznie przyjąłem trochę większy budżet, tak aby nie było sytuacji, że kabel będzie wąskim gardłem systemu. Przy składaniu toru raczej nie stosuję szablonu, że taki i taki element musi stanowić X % całości. Jeśli rozsądnie wycenione kable są w stanie zrobić robotę, to tym lepiej dla mojego portfela.

Być może trochę odpłynąłem z tematem wątku, pisząc "dociążone", bo rzeczywiście kable raczej nie spowodują jakieś drastycznej zmiany tonalności. Chodzi o to, że o ile bardzo lubię sposób grania Etherów, to mimo wszystko chciałbym uzyskać delikatną poprawę (ilościową) na najniższych częstotliwościach.
A jeśli ktoś z Was mógłby polecić jakiś DAC, który miałby szansę grać w dobrej synergii z tymi słuchawkami, to również byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MrBrainwash napisał:

 https://diyaudioheaven.wordpress.com/tutorials/cables/

 

Polecam ten artykuł i anegdote na końcu. 🤣

Tak samo ja mogę napisać, że parametry elektryczne marchewki nie mają wpływu na jej smak, i to też będzie całkowita prawda. Kluczowe jest tu czytanie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich obserwacjach tutejszej społeczności wnioskuje, że kolejna gala Fame MMA odbędzie sie pod szyldem walki wieczoru @majkel ewentualnie w zastępstwie @audionanikvs @MrBrainwash. Już widzę tą konferencje przed walką i słowne przepychanki na temat kabli 😂

 

Z żartem Panowie :)

 

 

@VexAv spróbuj Tellurium Q Black II. Sam się nad nimi zastanawiałem i przeczytałem chyba całe internety nt. tych kabli i wydaje mi się, że powinieneś być bardzo zadowolony z uzyskanych efektów. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VexAv napisał:

Dzięki za podpowiedzi i od razu dodam, że to nie jest tak, że napaliłem się na to, żeby z miejsca sporo wydać na te IC. Po prostu bezpiecznie przyjąłem trochę większy budżet, tak aby nie było sytuacji, że kabel będzie wąskim gardłem systemu. Przy składaniu toru raczej nie stosuję szablonu, że taki i taki element musi stanowić X % całości. Jeśli rozsądnie wycenione kable są w stanie zrobić robotę, to tym lepiej dla mojego portfela.

Być może trochę odpłynąłem z tematem wątku, pisząc "dociążone", bo rzeczywiście kable raczej nie spowodują jakieś drastycznej zmiany tonalności. Chodzi o to, że o ile bardzo lubię sposób grania Etherów, to mimo wszystko chciałbym uzyskać delikatną poprawę (ilościową) na najniższych częstotliwościach.
A jeśli ktoś z Was mógłby polecić jakiś DAC, który miałby szansę grać w dobrej synergii z tymi słuchawkami, to również byłbym wdzięczny.

Nie wiem na czym teraz słuchasz tych Ether i dlaczego zakladasz, że trzeba je dociążać. Mam te słuchawki i jak ustawię high gain na stacjonarce to zagrają naprawdę dużym dźwiękiem, ale na dapie m6 pro grały jałowo. Slucham na neutralnym kablu Mogami i jestem zadowolony, ale nie jestm fanem umpa,umpa i przesadnego basu.

 

BTW: też czekam na dostawę tego Singxer SA-1, który podepnę pod M400 lub SU9 na moim neutralnym kablu xlr  Mogami 2534- posłucham i będzie to odnośnik do tego czy chcę coś zmiemiać. Zamówię taki sam Mogami lub o innej charakterystyce od@Jimmi Dragon , który ma klika opcji np. miedź ze złotem- zapewne sprawdzi się jeśli chcesz pełniejszego dźwięku bez utraty detalu. Bardzo dobre kable w rozsądnej cenie.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash, niestety tak nas natura głupio wymyśliła, że jesteśmy podatni na psychologiczny efekt potwierdzenia...

 

@Cain1916 i @dj1978, dzięki za sugestię - postaram się wypróbować łącznik na bazie tego kabla NeoTecha.

 

@lobuz1, również nie jestem fanem umpa umpa, ale przy niektórych gatunkach muzycznych, które schodzą bardzo nisko w dolne rejestry mam wrażenie, że Ethery mają trochę nierówno grające niskie tony (tak jakby mid-bass był bardziej wysunięty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym słuchasz? U nnie nic nie jest wysunięte. Zbalansowane granie, z dużą przestrzenią, 3d i szczegółowością pod warunkiem że dostaną duuuużo prądu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności