Skocz do zawartości
  • 0

Dunu Zen vs Dunu SA6 vs iBasso IT07 vs Craft Ears Four- and the winner is...?


Dirian

Pytanie

Cześć. Od jakiegoś czasu rozglądam się za dokanalowkami, obecnie na placu boju zostały Dunu Zen, Dunu SA6, iBasso IT07 oraz Craft Ears Four. Budżet to 3k z lekkim hakiem.

 

Szukam słuchawek z dobrym, nisko schodzącym basem, coś na wzór FiiO FH5. Może być go trochę mniej, niż w FH5, ale fajnie jakby miał podobną głębię.

 

Lubię intymność damskich wokali, ale męskie też muszą być na odpowiednim poziomie.

 

Oczekuje grania lekko funowego, ale żeby nie przedobrzyc. Chce jednocześnie słyszeć detale, ale nie chcę sprzętu grającego analitycznie i do bólu poprawnie. To mają być słuchawki dajace czysta frajdę z odsłuchu ;)

 

Lubię szczegółowe i wyraźnie zaznaczone wysokie tony, ale jednocześnie nie cierpię "świstów" w tym paśmie. 

 

Na razie najbardziej kuszą mnie iBasso IT07, bo jestem mocno zadowolony z nausznych SR2. Spotkałem się jednak z opiniami, że są do bólu poprawne pod wieloma względami i przez to mogą być trochę... Nudne?

 

Dunu Zen też wyglądają ciekawie, kusi mnie spróbować dobrej klasy przetwornika dynamicznego. Wyczytałem jednak, ze potrafią czasami "zaświszczeć", przez co mam pewne obawy.

 

SA6 kuszą wieloma pozytywnymi opiniami, ale z opisów dźwięku nie jestem do końca przekonany czy to aby na pewno mój typ.

 

Zostały Crafty, które podobno mają bardzo fajny bas i ogólnie są przyjemne w odbiorze. Tutaj nie ma problemu z wypożyczeniem na odsłuch, więc pewnie sproboje je przesłuchać.

 

Gdzieś tam jeszcze myślę o Andromedach, ale te kanciaste kopułki raczej nie są dla mnie - sporo słucham doków w łóżku...

 

Jakieś sugestie? :)

 

aha - słuchać będę z Earmen Sparrow (lub innym donglem jakby ten się nie zgrywał) i stacjonarnie z xDuoo XA-10, którego planuje w najbliższych tygodniach zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mialem przyjemność słuchać Zen i IT07. Nie są nudne, za to są równe. Zen świetne, niemniej  IT07 lepsze technicznie imo, zabawa filtrami, 3 nieco odmienne brzmienia, można do gustu dopasować, czy nastroju.  Ja ich nie łączyłem ze sparrowem, słuchałem z dapów, xdp300r i shanling m6. Niemniej Sparrow jest kolorowy i rozrywkowy i one to oddadzą. Z drugiej strony z dobrego DAPa, moim zdaniem powinny zagrać lepiej, czyli Sparrow będzie je ograniczał. Z mojego doświadczenia wynika, że dongle (DC01, Sparrow, Q5K), fajnie grają z nausznymi, pokroju he400se, dt1990, czasem lepiej niż moje np. dapy, jeśli chodzi o IEM, sytuacja ma się odwrotnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Inszy napisał:

IT07 ciężko określić jako nudne z dwóch powodów: po pierwsze są energiczne, a nie wygładzone, po drugie granie można sobie korygować filtrami.

 

A Crafty Four może słuchałeś, dałbyś radę jakoś porównać je do IT07? To podobna półka, czy jednak dopłata do IT07 jest uzasadniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Dirian Four są gładsze, mniej szczegółowe. Ja mam Crafty, ale dlatego, że zamiast iBasso kupiłem i Czwórki i Fibae 3x3. Jakbym miał brać tylko jedną parę, to był postawił na IT07.

Czy warto dopłacać? W takim przypadku bym dopłacił.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 Mestów nie słuchałem, ale miałem przyjemność z 64audioNio, to półka chyba ta sama i przepaści z IT07 nie było. Odsłuch nie był oczywiście łeb w łeb. Mało tego , dla siebie brałbym IT07 właśnie. Nie znalazłem w nich wad, uniwersalne, techniczne znakomite, ze znakomitym basem. I takie, normalne, nieudziwnione.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem jeszcze dopytać czy ktoś słuchał IT07 w połączeniu z DX300? W teorii powinno się to dobrze zgrywać (flagowe słuchawki, flagowy do momentu wydania DX300 MAX) odtwarzacz producenta... Jak jest w praktyce? ;)

 

Tak dopytuje bo chciałbym rozwiązać na dłuższy czas problem ze źródełkiem. Testowałem sporo dongle na USB i żaden mi nie podszedł tak jakbym tego chcial. Myślałem, że rozwiązaniem będzie DX160 (dźwiękowo dla mnie super), ale tu z kolei zbyt słaby hardware zabił przyjemność z użytkowania sprzętu. No więc chyba szarpne się na DX300 - tylko czy to się fajnie zgra z IT07? 👀

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Dirian napisał:

Chciałem jeszcze dopytać czy ktoś słuchał IT07 w połączeniu z DX300? W teorii powinno się to dobrze zgrywać (flagowe słuchawki, flagowy do momentu wydania DX300 MAX) odtwarzacz producenta... Jak jest w praktyce? ;)

 

Tak dopytuje bo chciałbym rozwiązać na dłuższy czas problem ze źródełkiem. Testowałem sporo donglena USB i żaden mi nie podszedł tak jakbym tego chcial Myślałem, że rozwiązaniem będzie DX160 (dźwiękowo dla mnie super), ale tu z kolei zbyt słaby hardware zabił przyjemność z użytkowania sprzętu. No więc chyba szarpne się na DX300 - tylko czy to się fajnie zgra z IT07? 👀

IT07 są neutralne, więc się zgra. Nie znam dx300 :P Z shanling M6 i xdp300r IT07 się zgrały doskonale. Z dx300 może być tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Methuselah - a byłbyś w stanie skrobnac krótkie porównanie Fir VxV vs iBasso IT07? Z tego co przewalkowalem forum, słuchałeś obydwu modeli. Jedne i drugie słuchawki określane są jako "uniwersalne", jedne i drugie mają szereg dobrych opinii. Na które osobiście byś postawił, zakładając podobną cenę (promka na VxV na mp3store)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności