Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Obecna pozycja Tidala na tle innych platform do streamowania muzyki.


NuYam

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najlepszy był, jak do tej pory, Tidal po przetestowaniu Spotify, Deezera i Qobuza.

Czy nadal najlepeij brzmi Tidal, po tych zmianach na rynku w stronę lossless większej ilości platform?

Pewnie zrobię takie testy sam, jak skończy mi się obecna subskrypcja, ale może już ktoś to zrobil i ma opinię?

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • NuYam zmienił(a) tytuł na Obecna pozycja Tidala na tle innych platform do streamowania muzyki.

Zdziwisz się ale spodziewam się odpowiedzi tutaj że tidal z tych 4 jest na 3 miejscu. Zanim już tylko Spotify.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwisz się ale spodziewam się odpowiedzi tutaj że tidal z tych 4 jest na 3 miejscu. Zanim już tylko Spotify.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po aferze jaką rozkręcił GoldenSound odnośnie MQA, warto samemu przyjrzeć się sprawie. Porównałem utwory w MQA do swojej biblioteki FLAC i wygląda na to, że wersja MQA ma obciętą dynamikę względem wersji FLAC. Niestety dostaje się też tym, którzy używają HiFi, bo jeśli dany utwór lub album jest wrzucony jako MQA, to jest on konwertowany do HiFi (pierwszy unfold), tym samym HiFi też ma obciętą jakość. Nie dotyczy to wszystkich nagrań, ale dość sporej części, względnie inne lepiej to znoszą. Ja muszę A7x słuchać ze foobar, bo z Tidala ma zauważalnie gorszą dynamikę.

Warto samemu sprawdzić. W wolnej chwili przetestuje Deezera, ale o ile się orientuje Qobuz ma na ten moment najlepszą jakość, tylko niestety u nas niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify jest całkowicie wystarczające. Zwłaszcza dla kogoś kto uczciwie sobie zrobił ślepy test i nie odróżnia mp3 256-320 od flac. Czyli dla mnie na przykład.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę różnicę pomiędzy Spotify, Tidal i FLAC, ale słucham z każdego z tych źródeł w zależności od okazji. Spotify na miasto/aktywności, Tidal do wyszukiwania nowej muzyki, FLAC jak mam czas na spokojne odsłuchy i mogę wyłapywać niuanse. Dlatego uważam, że wszystko ma swoje uzasadnienie w zależności od potrzeb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Spotify jest całkowicie wystarczające. Zwłaszcza dla kogoś kto uczciwie sobie zrobił ślepy test i nie odróżnia mp3 256-320 od flac. Czyli dla mnie na przykład.

Uczciwie to ja przechodzę test ABX w foobar2000 na mp3 320 kontra lossless 10/10. I to jest jeszcze utrudnione, bo to jest de facto porównywanie wave otrzymanego z FLAC vs. wave otrzymane z mp3, czyli odpada aspekt dekodowania mp3 w czasie odtwarzania i ewentualny wpływ tego na końcowy efekt przy odsłuchu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał:

Spotify jest całkowicie wystarczające. Zwłaszcza dla kogoś kto uczciwie sobie zrobił ślepy test i nie odróżnia mp3 256-320 od flac. Czyli dla mnie na przykład.

W bezpośrednim porównaniu Spotify - Deezer, na tych samych utworach, Spotify miało ciemniejsze, mniej dynamiczne brzmienie i zdecydowanie nie wymagało to żadnego wsłuchiwania się, tylko waliło prosto w twarz.

Dlatego zostałem przy Deezerze, nie wiem czy teraz coś się zmieniło. Tidal był za ciężki i miał problemy ze znikającymi i pojawiającymi się nagraniami (w tym podmiany płyt, przez co nagle znikały utwory z ulubionych, mimo że płyta w wykonawcy była dostępna).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tidal i Spotify to ten sam poziom, różnica wynika z barwy, neutralna vs ciepła. Jak porównać w/w z plikiem FLAC, to jest różnica głównie w dynamice, reszta pomijalna. Jak z kolei porównać skompresowane z Wave pliki FLAC i MP3 320kb/s, to różnić praktycznie żadnych nie słychać, a już w odstępie czasowym nie ma szans na ich odróżnienie, imo. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie

Spotify - ciepłe brzmienie

Tidal - też jakieś zmienione ale ciężko je opisać. W stronę chłodnejszego

Plik - znów inne, jakby bardziej dynamiczne. 

 

MP3@320 vs Flac - praktycznie nie do odróżnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gentillo napisał:

Przerzuciłem się ostatnio na apple music i jestem bardzo zadowolony z jakości. Nie zamierzam wracać do tiadala. Choć interfejs i filozofia działania aplikacji jest w jabłku bardzo do dupy.
 

Za pierwsze i drugie zdanie dałem lajka. Za trzecie, jako długoletni użytkownik Apple Music daję zdziwionko. Ale częściowo rozumiem, bo mnie ostatnio, podczas testów, tidal i spotify wkurzały okrutnie pod tym kątem właśnie. Pewnie tam, gdzie mamy bibliotekę swoją jest nam najlepiej użytkowo, po prostu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwsze i drugie zdanie dałem lajka. Za trzecie, jako długoletni użytkownik Apple Music daję zdziwionko. Ale częściowo rozumiem, bo mnie ostatnio, podczas testów, tidal i spotify wkurzały okrutnie pod tym kątem właśnie. Pewnie tam, gdzie mamy bibliotekę swoją jest nam najlepiej użytkowo, po prostu…
Oczywiście, że to kwestia przyzwyczajeń. Z interfejsem Apple da się żyć, aczkolwiek brakuje mi paru rzeczy. Bardzo lubiłem w Tidalu rekomendacje nowych albumów na podstawie tego czego generalnie słucham. Wielokrotnie trafiłem na coś nowego czego do tej pory nie znałem a idealnie trafiało w mój gust.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gentillo napisał:

Bardzo lubiłem w Tidalu rekomendacje nowych albumów na podstawie tego czego generalnie słucham. Wielokrotnie trafiłem na coś nowego czego do tej pory nie znałem a idealnie trafiało w mój gust.

 

Rekomendacje w Tidal to jakiś żart w moim przypadku. Od dawna, zdecydowanie częściej odpalam Deezer.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Rekomendacje w Tidal to jakiś żart w moim przypadku. Od dawna, zdecydowanie częściej odpalam Deezer.
A u mnie sprawdzało się bardzo dobrze. Co prawda była tego cała masa czasami trafiona bardziej czasami mniej, ale generalnie parę fajnych rzeczy przez to poznałem.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, all999 napisał:

 

Rekomendacje w Tidal to jakiś żart w moim przypadku. Od dawna, zdecydowanie częściej odpalam Deezer.

Michał ma rację. Polecanie mi rapu albo popu w sytuacji gdy na ulubionych, playlistach mam elektronikę i metal jest śmieszne.

Tidal nie rozróżnia wykonawców . Potrafi razem pokazywać płyty 2 różnych grup - przykład to Loom, Redshift. W jednej odsłonie.  Owszem.nazwy te same ale chyba wykonawcy zgłaszali się osobno. 

Poza tym skoro nie lubię rapu czy popu to czemu nie mogę tych gatunków wykluczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tidal nie rozróżnia wykonawców . Potrafi razem pokazywać płyty 2 różnych grup - przykład to Loom, Redshift. W jednej odsłonie.  Owszem.nazwy te same ale chyba wykonawcy zgłaszali się osobno. 


Riverside, Exodus... Tak na szybko przychodzi mi do głowy.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności