Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

JDS Labs pierwsze wrażenia, Element II i Atom Dac+ + Atom AMP


MP3store Krakow

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Kilka dni temu miałem trochę czasu, aby przetestować produkty amerykańskiego producenta i cieszę się, że znalazły się one w ofercie MP3store.

 

Zarówno JDS Labs Element II jak i połączenie Atom Dac+ i Atom AMP to produkty o ciekawej stylistyce, praktycznej, kompaktowej formie, wykonane dobrze jak na ten przedział cenowy.

 

Urządzenia bazujące kolejno na chipie AKM AK4493EQ (Element II) i ES9018K2M (Atom Dac+) oferują naturalne, dynamiczne, przestrzenne brzmienie. Moim zdaniem nieco rozjaśnione z dobrą ilością i jakością detali, podoba mi się również objętość i dobra kontrola basu.

 

Niepozornie wyglądające urządzenia i zaskakująca moc którą mogą wygenerować 1W dla Atom Dac+ i Atom AMP i aż 1,3W dla Element II gwarantuje łatwość w napędzeniu większości słuchawek. Warto dodać, że mogą one służyć jako przedwzmacniacze np. dla aktywnych monitorów a przełączanie sygnału wyjściowego jest bezproblemowe.

 

Element II i Atom Dac+ + Atom Amp zagoszczą na dłużej na stanowisku odsłuchowym, zapraszam wszystkich zainteresowanych do testowania.

Sprzęt JDS Labs dostępny jest we wszystkich sklepach MP3store.

Informacje dotyczące produktów dostępne są w linkach poniżej.

https://mp3store.pl/search?controller=search&search_query=jds+labs

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/jds-labs/2020461254376232723/2021055300004/jds-labs-element-ii-copper-ring-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/dac/jds-labs/2021440586566002821/2021064900004/jds-labs-atom-dacplus-przetwornik-usb-dac

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/jds-labs/2020291244893012956/2021054900007/jds-labs-atom-amp-wzmacniacz-sluchawkowy

IMG_20210628_114653.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Zachorowałem  na  sam  wzmacniacz   atom   amp   jds     moze  cos  wiecej   by  udało  sie  skrobnac  ????  jak  wyglada  parowanie  z   innymi   dakami   np  tr-ampem ?

  Es9018  jest  mi  znany  z   aune  x1s    tylko  niewiem  czy  dokładnie  w  tej  samej  wersji   ,  jednak   18-tka  w  aune  nie przypadła  mi  do  gustu i  raczej  wolale  ja  omijac  łukiem.

 akm ak 4493   mam  w   nu  evdze  i  ten  dac  moge  polecic  z  czystym  sumieniem  ,  o  ile    wszystko jest   dobrze   ''zaimplementowane''.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Hej, dzięki za posta.

 

Posłuchałem dzisiaj Earmena TR-Amp w połączeniu z JDS Labs Atom AMP. Podczas testów wynotowałem sobie uwagi, więc opis będzie treściwy :) 

 

Po dołożeniu wzmacniacza prezentacja zrobiła się bardziej bezpośrednia. Średnica jest nieco wypchnięta, przesunięta w stronę słuchacza, wyższa średnica zyskała na detalu, jest bogatsza i dokładniejsza. Kontury stały się bardziej wyraźne.

Brzmienie zyskało więcej energii, jest bardziej żywe/zrywne. Mam też wrażenie, że w niektórych utworach górne zakresy zostały uporządkowane i nieco uspokojone.

 

Opisane różnice nie były spektakularne, ale zauważalne, używałem Sennheisera HD650.

 

Jeżeli będziesz miał ochotę przetestować urządzenie to odezwij się na priv, postaram się pomóc. 

 

 

IMG_20210629_155528.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    

58 minut temu, walekkk napisał:

rzmienie zyskało więcej energii, jest bardziej żywe/zrywne. Mam też wrażenie, że w niektórych utworach górne zakresy zostały uporządkowane i nieco uspokojone.

 

  WLASNIE  POROWNYWAŁEM   wbudodowane   wyj  słuchawkowe   'trampka''  i  moje  wunderwaffe   wzmaki  słuchawkowe  i  moge  to  potwierdzic  co   napisałes   .  ciekawostka-   wbudowany  wzmak  w  trampku  z   fidelio x2   grał  mi  dziwnie  .  bas zalewał  wszystko  dziwna  srednica  była  i   góra  przygaszona  ,  a  na   popdlaczonym  zewnetrznym  wzmaku  wszystko  ok .

  kusisz   tym   atomem  a  jutro  wypłata.

  jak bym  nie widział  tych  wykresów   na  ASR   to  byłby  spokój   .  korcił  mnie   toppping  l30   ale  cosik   mi  sie  zdaje  ze   atom   lepszejszy   bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem zdjęcie i to postanowiłem sam zrobić testa. :D

11.jpg22.jpg

 

Będzie raczej krótko. :)

SP200, TR-AMP, IC cordial, X2, HE-4xx 
Znów ten sam album ostatnio katowany:
https://tidal.com/browse/album/4373378

Pod spodem brał udział w testach jeszcze The Wire, który dał te same wyniki co SP200. 

Porzuciłem wszystkie dotychczasowe wnioski jakie mogłem zebrać i skupiłem się od nowa na słyszeniu.

Na pierwszy ogień poszły Hifimany. Ma tu znaczenie ich użycie gdyż grają dość neutralnie z podbitą górą, ale co ważniejsze to planary i mają równą impedancje na całym spektrum FR. To oznacza, że nadają się do oceny jakości sygnału a nie jak słuchawki zareagują na dany sprzęt. 

Wynik był taki, że w każdej konfiguracji sprzęty te grają identycznie. Na początku miałem wrażenie, że TR-AMP w roli wzmacniacza i przedwzmacniacza. Pogrubia i ociepla trochę dźwięk, ale przyjrzałem się dokładnie, pobawiłem się głośnością i się okazało, że po wyrównaniu tego jak głośno grają to nie wychwyciłem różnic. 

Potem wrzuciłem X2, po wyrównaniu głośności pre- i line-out grają tak samo. Słuchawki zagrały jednak trochę inaczej, tzn. na SP200 i The Wire tak samo, a na TR-amp X2 dostały pewnej subtelnej buły na basie, przez co dźwięk cały wydał się trochę bardziej ocieplony, nie tak klarowny. Rożnica nie duża, ale do usłyszenia. 

Podejrzewam, że Atom i L30 zagrają identycznie jak SP200. 

Ja bym przemyślał zakup, a jak już to kierował się ceną, wykonaniem, funkcjonalnością i wyglądem. I na podstawie tych rzeczy wybrał między nimi. No oczywiście jeśli zależy Ci na równiejszej charakterystyce takich słuchawek jak np. X2, czyli w tym wypadku lepiej prowadzonego basu, przez co kapkę czyściejszego przekazu. 


 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja mam Element II jeszcze kupiony poza PL zanim była u nas dystrybucja. Super minimalistyczny, ale funkcjonalny sprzęt, któremu brzmieniowo absolutnie nic nie brakuje. Jest moc, jest czyste granie, szeroka scena, a przy okazji cieszy oko. Na pewno można lepiej, ale taki pakiecik w tej cenie i w takiej formie to rzadkość :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.12.2022 o 22:04, Suszec napisał(a):

Ktoś słuchał i bawił się Elementem III ? ;)

Nikt się nie chciał skusić, to ja się skusiłem :D Od wczoraj Elemencik w trzecim wydaniu zagrzewa miejsce na moim biurku.

 

Na pytanie czy mnie przekonał odpowiedzieć może obecność poprzedniego modelu w komisie :) 

 

Brzmieniowo nadal jest neutralnie, ale scena, holografia, gradacja planów i ogólnopojęta przestrzeń to duży skok do przodu. Separacja instrumentów jeszcze uległa poprawie i takie DT1990 brzmią z Element III wręcz zabójczo dobrze.

 

Miałem parę pytań do supportu JDS i muszę powtórzyć opinie krążące już po necie, ale to naprawdę firma z jednym z najlepszych podejść do klienta. Odpowiedzi zawsze są szybkie, konkretnie i pomocne.

 

P.S. Ogromny plus dla załogi mp3store za błyskawiczną realizację!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności