Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe "o uniwersalnym strojeniu"


VexAv

Pytanie

Cześć,

Jakiś czas temu zakupiłem słuchawki ThieAudio Monarch - do bardziej analitycznego słuchania. Obecnie posiadam jeszcze FiiO FH5 oraz FH7 i obydwie te pary chciałbym zamienić na jakieś porządne doki w budżecie do 3-4 tyś. PLN. Czy mógłby ktoś polecić jakieś modele o dość "bezpiecznym" strojeniu, które nie będą męczyć przy dłuższych odsłuchach i będą się nadawać np. do pracy? Do tej pory rozważałem DUNU SA6, Kinera Nanna 2.0 albo Shouer EJ07 - niestety nie miałem okazji przesłuchać żadnego z tych modeli.

Muzyka jakiej słucham najczęściej to prog rock/metal oraz jazz/ jazz fusion. Zdarza się też jakaś elektronika oraz inne rodzaje metalu i rocka.
Słuchawki będą parowane z odtwarzaczem Shanling M8.

Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • MP3store
3 godziny temu, VexAv napisał:

Cześć,

Jakiś czas temu zakupiłem słuchawki ThieAudio Monarch - do bardziej analitycznego słuchania. Obecnie posiadam jeszcze FiiO FH5 oraz FH7 i obydwie te pary chciałbym zamienić na jakieś porządne doki w budżecie do 3-4 tyś. PLN. Czy mógłby ktoś polecić jakieś modele o dość "bezpiecznym" strojeniu, które nie będą męczyć przy dłuższych odsłuchach i będą się nadawać np. do pracy? Do tej pory rozważałem DUNU SA6, Kinera Nanna 2.0 albo Shouer EJ07 - niestety nie miałem okazji przesłuchać żadnego z tych modeli.

Muzyka jakiej słucham najczęściej to prog rock/metal oraz jazz/ jazz fusion. Zdarza się też jakaś elektronika oraz inne rodzaje metalu i rocka.
Słuchawki będą parowane z odtwarzaczem Shanling M8.

Będę wdzięczny za sugestie.

Jakbyś chciał posłuchać NANNA to pisz śmiało mamy testówki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka opcji wartych rozważenia, gdy szuka się czegoś do codziennego słuchania:

- MMR Gae Bolg - jeżeli możesz dołożyć, to są świetną opcją, naturalne, swobodne i przestrzenne granie;

- Campfire Audio Andromeda 2020 - gładsza i nieco pełniejsza wersja Andro;

- Empire Ears ESR MKII - dość neutralne, ale naturalne tonalnie, szybkie i precyzyjne;

- Oriolus MKII/Crassirostris - przyjemne granie z fajnymi wokalami, ładnym oddaniem planów;

- Kinera Nanna - dynamiczne, dobrze wyważone (wymagają mocnego źródła, aby dół był dobrze kontrolowany);

- iBasso IT07 - mocny, ale dobrze kontrolowany dół, gładka średnica i szeroka scena;

- DUNU SA6 - przyjemne, gładkie i lekko ocieplone granie, ładne oddanie planów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, Methuselah napisał:

- Kinera Nanna - dynamiczne, dobrze wyważone (wymagają mocnego źródła, aby dół był dobrze kontrolowany);

 

M8 wystarczająco je napędza. Tylko szkoda że w zestawie jest kabel 3.5 bo po balansie jest lepiej. Fajna synergia z Shanlingiem, ale proponowałbym najpierw odsłuch bo dwa elektrostaty na górze mogą dla niektórych nie być zbyt "bezpieczne". Ja zmieniłem tipsy na Spiral Doty, żeby dodać trochę basu i zdjąć najwyższej góry i jest bardzo dobrze.

 

20210628_150115.jpg

 

Przy okazji zareklamuję DUNU DK-4001 które mam w komisie. Do bezpiecznego relaksacyjnego grania jak najbardziej się nadają. Dodatkowo są małe, więc nie będzie problemu z dłuższym słuchaniem, jeśli chodzi o wygodę. Z M8 bardzo dobra synergia.

 

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
56 minut temu, Methuselah napisał:

Kilka opcji wartych rozważenia, gdy szuka się czegoś do codziennego słuchania:

 

- Campfire Audio Andromeda 2020 - gładsza i nieco pełniejsza wersja Andro;

 

 

 

Andzie 2020 są "lepsze" niż Andzie 2019 V2 ? Nawet tu na forum słyszę opinie,że 2020 to model jednak "gorszy". Niestety nie słyszałem go stąd moje pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Lord Rayden napisał:

Andzie 2020 są "lepsze" niż Andzie 2019 V2 ? Nawet tu na forum słyszę opinie,że 2020 to model jednak "gorszy". Niestety nie słyszałem go stąd moje pytanie ?

 

Nieco inne. Odrobinę gładsze i pełniejsze - odpowiedź na to, że większość użytkowników właśnie w taki sposób personalizuje ja kablami (tonalnie też nieco bardziej naturalne). Akcent w ostatniej oktawie się też nieco zmienił, więc osoby, które lubiły Andro za blask w górze mogą preferować wcześniejsze wersje. Kwestia gustu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakby tu pasowały Moondrop Blessing 2? Podobno też neutralne i wyważone granie, ale czy mają szansę w starciu z wyżej wymienionymi modelami? Na zagranicznych forach się zachwycają że to absolutny killer dużo droższych słuchawek, ale wiadomo jak to z tymi zachwytami bywa... Ktoś słuchał, ma jakieś porównanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie do końca allroundery, bo są dość ofensywne i dla niektórych mogą być za jasne. Ale faktycznie całkiem fajnie poprowadzone strojenie, z lekko zaznaczonymi skrajami i technikaliami na bardzo wysokim poziomie w tym przedziale cenowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak pisze Kolega Inszy - mogą być za jasne. Jeżeli @VexAv szuka jakiejś relaksującej pary, żeby skontrować analityczne Monarch, to nie szedłbym tą drogą. Poziom techniczny B2 bardzo wysoki, ale moim zdaniem brakuje dociążenia. Ja im podbijam dół i jest super, dodatkowo mają fantastyczną holografię i prezentację sceny. W porównaniu z Nanna są mniej kolorowe, mniej dociążone, dużo bardziej liniowe, scena płytsza, ale szersza. Pozostałych z wątku niestety nie słyszałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Najner napisał:

Jak pisze Kolega Inszy - mogą być za jasne. Jeżeli @VexAv szuka jakiejś relaksującej pary, żeby skontrować analityczne Monarch, to nie szedłbym tą drogą. Poziom techniczny B2 bardzo wysoki, ale moim zdaniem brakuje dociążenia. Ja im podbijam dół i jest super, dodatkowo mają fantastyczną holografię i prezentację sceny. W porównaniu z Nanna są mniej kolorowe, mniej dociążone, dużo bardziej liniowe, scena płytsza, ale szersza. Pozostałych z wątku niestety nie słyszałem.

 

Zdaje się B2 z podbitym dołem to będzie granie Tanchjim Oxygen. B2 nie słyszałem, Oxygeny miałem długo i faktycznie grają tak jak opisujecie. A jeśli ma być większa głębia i mniejszy roll-off na górze bez utraty holografii i liniowości (poza lekko podbitym basem), to jest Dunu DK-4001.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I jeszcze dwa produkty polskie: Craft Ears Four (lub poczekać aż wejdzie do sprzedaży najwyższy model) oraz Custom Art Fibae 3x3. Te pierwsze bardziej rozrywkowe, drugie dokładniejsze, obie pary bardzo uniwersalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Jot R napisał:

 

Zdaje się B2 z podbitym dołem to będzie granie Tanchjim Oxygen. B2 nie słyszałem, Oxygeny miałem długo i faktycznie grają tak jak opisujecie. A jeśli ma być większa głębia i mniejszy roll-off na górze bez utraty holografii i liniowości (poza lekko podbitym basem), to jest Dunu DK-4001.

 

 

Oxygen mają ciepły tembr dynamika - lepszy niż w Blonach,  zreszta pasmo także o wiele równiejsze. B2 nijak nie mają takiej maniery. Technikalia lepsze w B2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki bardzo za sugestie. Postaram się bliżej przyjrzeć i doczytać nt. wszystkich wymienionych przez Was doków, a przy najbliższym pobycie w Warszawie postaram się zajść do tamtejszego salonu MP3store i może będą mieli dostępną na miejscu drugą edycję Kinera Nanna.  @Jot R Czy Twoim zdaniem zbalansowany kabel od ThieAudio (to jest bodajże miedź powlekana srebrem) miałby szansę zagrać dobrze z taką Nanną? Do Monarchów dokupiłem sobie grubszy kabel miedziany od CM Cable, aby przepuszczał trochę więcej dołu/dolnej średnicy.


Przy okazji spróbuję też przesłuchać najnowszych Andro. Kiedyś, gdy posiadałem jeszcze AK70 mk1 - miałem jedynie okazję posłuchać "tych starych, klasycznych" Andromed, ale ogólny przekaz wydawał mi się wtedy zbyt chłodny.


Jeszcze jedna rzecz mi tak ostatnio chodziła po głowie - co sądzicie o żywotności gniazd MMCX? Mając dwa modele FiiO zauważyłem, że jednak stopniowo się wyjeżdżają i tak sobie myślałem, czy dobrą taktyką byłoby przerzucenie się jedynie na słuchawki z gniazdami 2 pin'owymi. Zgaduję jednak, że to pytanie na inny wątek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@VexAv ja ich słuchałem z hybrydą JD i było ok, ale czy kabel od ThieAudio podejdzie, to ci nie powiem. Większe zmiany na pewno wprowadzają tipsy i jeśli byś potrzebował coś poprawić, to bym się raczej nimi pobawił. Jeżeli podejdzie ci brzmienie Nanna, to kablami będziesz się bawił na końcu.

Nie wiem czy w mp3store mają wygrzaną wersję, ale moje Kinery na początku były niesłuchalne, cięły górą, a bas był odklejony i grał sobie w tle. Dopiero ko kilkudziesięciu godzinach pokazały co potrafią.

 

@requal tak jak pisałem, nie słyszałem B2 dlatego wrzuciłem komentarz kolegi, na którym się oparłem (na head-fi też znalazłem podobne komentarze).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem okazji dziś dokładnie posłuchać Nanny oraz kilku innych ciekawych słuchawek. Co do Kinery - bardzo podoba mi się ich tonalność oraz sposób, w jaki prezentują scenę, dlatego się na nie zdecydowałem. Po robocie wróciłem do domu, zmieniłem im kabel na porządny, zbalansowany (domyślnie od Monarchów), a następnie włączyłem sobie ulubiony album Snarky Puppy, no i... zrobiło mi wodę z mózgu. :) Jestem ciekaw, czy po wygrzaniu mogą brzmieć jeszcze lepiej.
Podziękowania wszystkim, którzy polecali.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany używaną parą FH5 lub FH7 - to będę wystawiał w tym tygodniu, pozdrawiam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności