Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Monitory do 2000zł


hibix

Pytanie

Cześć!

 

W niedalekiej przyszłości planuję zakupów pierwszych IEMów. Budżet to 2000zł niemniej jednak chętnie przyjrzę się tańszym propozycjom. Źródłem dźwięku będzie iPhone 12 + Lotoo PAW S1 - myślę, że ten DAC powinien bez problemu dobrze zgrać się z monitorami z tego przedziału cenowego. Jako, że większość jest sprzedawana z fabrycznym kablem 3,5 mm od razu możecie mi polecić jakiś dobry kabel balanced 4.4 mm. Wpadły mi w oko FiiO Fa7 - co o nich myślicie? No i też zasadnicza sprawa - czy w tych pieniądzach uświadczę znaczącej poprawy w jakości dźwięku w stosunku do moich MDR-1AM2? - mam na myśli szerszą scenę, większą szczegółowość itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 27.06.2021 o 18:24, hibix napisał:

Wpadły mi w oko FiiO Fa7 - co o nich myślicie

Da się kupić dużo lepsze słuchawki w tej cenie. FA7 są ciemne i raczej mało szczegółowe, takie FH7 będą dużo lepsze moim zdaniem. Polecam pojechać do MP3Store i posłuchać kilku modeli osobiście. Lotoo Paw S1 to bardzo dobre źródło, da radę ;) Daj znać jakiej muzyki słuchasz i jaką sygnaturę dźwięku preferujesz. Ma być raczej ciepło i funowo jak w Twoich Sony?

 

Rzucę kilka propozycji, poczytaj sobie o nich coś więcej:

- Anew X-one  

- Moondrop Blessing 2

- Fiio FH7 

- Fiio FH3 (tańsze i nie tak dobre technicznie, jak pozostałe, ale wciąż bardzo fajne granie imo)

- Dunu SA6 (delikatnie ponad budżet, tych osobiście nie słyszałem, ale jest o nich dużo szumu ostatnio, podobno są fantastyczne)

- Ibasso AM05 

- Shanling ME500

- ISN H40

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie za odpowiedź! Jasne, jak najbardziej, na pewno przed zakupem chciałbym wybrać się do mp3store w Warszawie na odsłuch różnych modeli. Dzięki za propozycje, które podałeś, poczytam o nich. Na co dzień słucham dosyć różnorodnej muzyki niemniej jednak dominuje rock, alternatywa, muzyka latynoska i trochę popu. Nie ukrywam, że tym razem, dla odmiany od tego co mam w sony poszukuję bardziej analitycznego brzmienie z naciskiem na szeroką scenę i szczegółowość, ale oczywiście modele bardziej rozrywkowe/ciepłe są również mile widziane. Generalnie jestem laikiem w tym temacie więc nie mam jakichś wygórowanych wymagań. Co do samych modeli - wiele z nich niestety ciężko dostać na polskim rynku. Czy muszę liczyć się z koniecznością zapłaty podatku VAT jeżeli będzie to towar np. z USA?

 

 

 

Edytowane przez hibix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 30.06.2021 o 00:53, hibix napisał:

Co do samych modeli - wiele z nich niestety ciężko dostać na polskim rynku. Czy muszę liczyć się z koniecznością zapłaty podatku VAT jeżeli będzie to towar np. z USA?

O ile wiem, to tylko ISN H40 nie są w polskiej dystrybucji, reszta powinna być do ogarnięcia (no chyba, że się skończyły, ale może byłyby do załatwienia u dystrybutora). Przy zakupie z USA trzeba liczyć się z dużymi kosztami dodatkowymi, wg mnie gra niewarta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja od siebie bym jeszcze dorzucił jeszcze do listy kolegi @Najner :

- Astell & Kern Diana. Jest to granie raczej jasne, analityczne, scena na bardzo dobrym poziomie, tylko trzeba je "przymierzyć" bo nie każdemu dobrze leżą w kanale 😕

 

Kurcze, tak szczerze to myślę, że idealne dla ciebie byłyby Nanny, ale to już ostro poza budżetem 😕

Ewentualnie FH7ki na czarnych filtrach z piankami mogłyby się sprawdzić dobrze ;)

 

Detaliczne zamawianie z USA jest już przedsięwzięciem praktycznie całkowicie nieopłacalnym z racji płacenia podwójnych podatków, opłat manipulacyjnych (cła), jak i sam shipping z reguły swoje kosztuje i w razie jakichś problemów praktycznie zerowa możliwość odzyskania pieniędzy 😕

 

Blessingi mogę śmiało polecić, miałem okazję je osłuchiwać i szczerze ich charakterystyka brzmienia kojarzyła mi się trochę z Sundarami - bardzo ciekawa przestrzeń, przyjemne, naturalne brzmienie, ale kategorycznie nie dla bassheadów :D, ale do muzyki jaką słuchasz powinny być w sam raz.

 

Niedługo będziemy mieli FH5s , zapowiadają się ciekawie.

 

Ale najważniejsze w przypadku sprzętu tej klasy jest go osłuchać przed zakupem.

Bo IEM'ów są setki i po prostu ciężko jest doradzić w ciemno co będzie lepsze dla kogo :<

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie za pomoc i odpowiedzi, teraz tylko odłożę kaskę i będę szykował się do odsłuchu. Nanny wyglądają bardzo fajnie i na pewno byłoby to ciekawe wrażenie odsłuchowe, ale niestety nie jestem w stanie przeznaczyć 3500 zł na monitory, ale chętnie posłucham. Co byście jeszcze powiedzieli o FH5? o FH5s słyszałem różne opinie. Ogólnie co do wyżej wspomnianych Dunu sa6 bylibyście w stanie je sprowadzić?

Edytowane przez hibix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do S1 w tym przedziale cenowym, to bym widział tak:

- Custom Art Fibae 3x3 - rewelacyjna holografia, zrównoważone granie,

- Shanling ME700 (choć tu już potestowy egzemplarz lub ME700 Lite) - najbardziej gładko i bezpiecznie,

- Dunu EST112 - najbardziej rozrywkowo, ale ciągle z dobrym balansem,

- Moondrop Blessing 2 - wypadkowa Fibae i Dunu, najtańsze.

 

Unikałbym ciepło grających słuchawek, bo Lotoo lubi przy nich wybrzydzać.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności