Skocz do zawartości

dolby w grach


Crash Override

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc, powiedzcie mi prosze taką rzecz
jak mam oficjalnie legalnie kupione gry jak 
Snowrunner
GTA V
Forza Horizon 4
Hitman 2 i 3
Far Cry 5
wszystko na PC

Czy te gry mają audio w jakichś kodekach typu Dolby Digital albo DTS albo Dolby Atmos?

Co musiałbym mieć ? tj. DAC czy jakiś xonar na usb,żeby móc te kodeki usłyszeć na słuchawkach nauszynch na jack 3.5mm?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gry i jakimi głośnikami dysponujesz

 

Na PC generalnie standardem jest 5.1/7.1 w PCM czyli wielokanałowy nieskompresowany sygnał.

 

Gry mogą mieć zaimplementowany dolby digital i DTS ale to jest gorsze od PCM bo to są wielokanałowe formaty stratne. Są po to żeby dało się przesłać kilka kanałów np przez kabel optyczny który nie ma przepustowości aby tyle danych przesłać. Tak musisz mieć odbiornik z dekoderem DD I DTS. W zasadzie wszystkie amplitunery mają i w zasadzie zadne daci nie mają bo są stereo. Są też nowsze odmiany typu DD True HD który już jest bezstratny ale sygnał musisz puścić przez hdmi do amplitunera który to obsługuje. Na słuchawkach zadnego DD nie uslyszysz bo do tego trzeba mieć kilka głosników a w sluchawkach masz po prostu 2.0 stereo.

 

Atmos to kolejna ewolucja DD gdzie dodane są dodatkowe kanały dla głośników montowanych na suficie. Jest jeszcze Atmos for headphones ale to jest dodatkowo płatna wtyczka która programowo sztucznie uprzestrzennia dźwięk do puszczenia go w słuchawkach.

 

Jak mówimy o słuchawkach to używaj po prostu stereo PCM, ewentualnie jak gra ma zaimplementowane w opcjach 3d audio to mozesz sprawdzic jak dziala. Zazwyczaj do kitu ale przykladowo w takim Battlefield V znowu działa rewelacyjnie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 29.06.2021 o 21:23, zgreg napisał(a):

Mam w telefonie dolby atmos, czy spotyka się go w DAP ach?


 

Niech zgadnę : Motorola ? To co masz w telefonie to dźwięk stereo z ulepszeniami, tak aby dawał wrażenie dźwięku przestrzennego, ja bym to nazwał swego rodzaju korektorem na wypasie zależnie od wybranego profilu , da pogłos,podbije jakieś pasma itp.  A co do drugiego to chyba chodziło Ci o DAC? Szczerze jeszcze się nie spotkałem ,ale mogę się mylić.

W dniu 25.06.2021 o 23:55, Crash Override napisał(a):

Co musiałbym mieć ? tj. DAC czy jakiś xonar na usb,żeby móc te kodeki usłyszeć na słuchawkach nauszynch na jack 3.5mm?

Na słuchawkach stereo nie ma szans,ewentualnie działanie jak wyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności