Skocz do zawartości

Problem z dzwiękiem po podłączeniu interkonektów XLR do Matrixa X Sabre Pro Mqa i Pathosa Aurium


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem natury technicznej. Postaram się wszystko opisać najlepiej jak tylko mogę. Mianowicie kupiłem sobie nowiuteńkie interkonekty Tellurium Q Black Diamond XLR i podłączyłem nimi DAC Matrix X Sabre Pro Mqa i wzmak Pathos Aurium. Wcześniej ten sam system grał po RCA i grał wspaniale, nie było żadnych problemów. Po podłączeniu wspomnianych interkonektów XLR i włączeniu pierwszych utworów dzwięk był dalece odbiegający od dobrego. Przedewszystkim faktura basu okropna, jak z tanich charczących głośniczków. Nie było czystości w brzmieniu. No nie da rady tego słuchać :( Pomyślałem sobie, że coś nie tak z tymi kablami... Wtedy dla próby podłączyłem tymi samymi kablami Bursona C3XP z Pathosem Aurium, ustawilem Bursona na tryb DAC i tutaj wszystko zagrało z Aurium jak należy, czyściutko o świetnej fakturze basu. Dziwne, prawda? Wygląda więc na to, że problem leży w Matrixie i gniazdach XLR, a może w jakiś ustawieniach? Pojęcia nie mam. Kiedy przełączam z powrotem źródło na RCA, to wszystko jest w porządku z dzwiękiem.

 

Miał ktoś kiedyś podobny przypadek ?

 

Macie jakieś pomysły co mógłbym zrobić, co sprawdzić ?

 

Pomóżcie bardzo prosze człowiekowi w potrzebie. Będę po stokroć wdzięczny.

 

Napisze może jeszcze jak mam ustawione ustawienia w Matrixie X Sabre pro.

 

Dither (on/off) mam ustawione na on
DSD filter kHz (47, 50, 60, 70) mam ustawione na 47
Gain (0dB/+18dB) ustawione na 0 (myślałem na początku, że tutaj mam źle ustawione, bo pamiętam jak dla próby włączyłem kiedyś +18dB, to mialem podobny dzwięk, w sensie do kitu.
Jitter Reducer (on/off) mam na on
DAC Mode (Async/Sync) mam Async
DPLL BW (Normal/High) mam Normal
IIS Data (Native/Rev) mam Native

 

Na koniec zdjęcia podłaczonych interkonektów :


 

IMG_8876[1].jpg

IMG_8878[1].jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Pod Aurium są takie małe przełączniki, trzeba było pierwszy przełączyć do góry, tak jak na zdjęciu :)

 

Ależ poprawa dzwięku, ciesze się jak małe dziecko - noc będzie teraz nieprzespana :D

 

 

 

 

IMG_8898.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności