Jump to content

Barwa, kolor, tembr - teoria, sprzęt, wrażenia subiektywne

konrad_a

Recommended Posts

24 minuty temu, hammerh34d napisał:

Oni nie piszą o półprzewodnikach, a o przewodniku w kablu

30 minut temu, audionanik napisał:

Solid core znowuż, to drut a nie linka.

24 minuty temu, hammerh34d napisał:

Kontekst jest jasny.

Zasadniczo tak - albo dajesz się ładować od tyłu, albo cię-nie-stać, więc nie jesteś partnerem do rozmowy dla audiofili.

A poważniej, to dla mnie liczy się wyłącznie praktyka - coś gro/niegro; czasem dziwne rzeczy mają wpływ na dźwięk, a czasem "kosmiczne" rewelacje okazują się wydmuszkami:D.

Jeśli chodzi o usb to mam wireworld chroma8 i wolę czarnucha za 9,99. Różnice są minimalne, tylko ww ładniejszy.

Edited by audionanik

Nieno, jasne.

Problem w tym, że niektórzy przesadzają z bulszitem do tego stopnia, że nawet laik ma szansę wyłapać że coś nie jest tak. A skoro świadomie piszą bzdury, to szansa że świadomie produkują szit jest również spora.
Kiedyś lubiłem aq, potem kupiłem hołki, a potem mi przeszło.

Bajdełej, skoro drut to solid core, to co to jest semi-solid concentric conductor?... :D

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

Bajdełej, skoro drut to solid core, to co to jest semi-solid concentric conductor?... :D

Tak na chłopski rozum to te kable są w połowie solidne a w połowie nie ;) Szacun, że się do tego przyznają. A tak na serio, to chodzi o to, że jest to skrętka z drutów ułożonych z warstw skręcanych w przeciwnym kierunku tak, że każda warstwa tworzy jakby osobny przewodnik (drut z drucików). 

2 godziny temu, hammerh34d napisał:

Semisolid to stan skupienia pomiedzy stałym a płynnym.

Ciekłe kryształy? ;)

A propos miałem kiedyś IC Audioquest Jade i to było po prostu solid core, czyli po jednym drucie na kanał. Ale miał skopane wykonanie, bo czasem bieguny wewnątrz wtyku się stykały, tzn. do zwarcia nie dochodziło (chyba za mały prąd), po prostu był brak dźwięku w jednym z kanałów, musiałem rozkręcać wtyk i odginać styki. 

Ja tam na razie nie wnikam co to ma w środku. Ważne że lepiej reprodukuje mi barwę niż kabelek za 10zł.

Zamówiłem jeszcze taki za 25zł i porównam jak dotrze.

Mam ochotę kiedyś jeszcze posłuchać tej Supry:

https://sklep.bestaudio.pl/supra-usb-2-0-a-micro-b-kabel-usb/

20 godzin temu, konrad_a napisał:

Ja tam na razie nie wnikam co to ma w środku. Ważne że lepiej reprodukuje mi barwę niż kabelek za 10zł.

W ogóle ja jestem zwolennikiem IC solid core - mam wrażenie, że dźwięk jest czystszy, bez nienaturalnych podbarwień. Teraz mam IC solid core Melodika Purple Rain i jestem bardzo zadowolony - lepszy dźwięk, niż Prolink Exclusive. Kupiłem ten IC parę lat temu jeszcze za 99 zł, teraz np. w RMS chcą 175 zł za 0.5 m.