Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Budżet ok 3 tyś


WiWi

Pytanie

cześć

Tym razem szukam pomocy w wyborze słuchawek z nieco wyższej półki niż ATH a990Z

btw w którymś poście narzekałem na to, że mój grajek nie napędza tych słuchawek tak jak by się wydawało, że powinien. Za radą jednego z kolegów poprosiłem o mod kabelkowy i teraz mam zbalansowany kabel (a nawet dwa)  a w słuchawkach wtyczkę - no i jest tak, że to czego mi brakowało (czyli moc, głośność i mięcho) są...ale zabrało przestrzeni, separacji. Scena schowała się w głowie a separacja jest powiedzmy...raczej średnia. Czyli nigdy nie jest tak, żeby wszystko przypasowało .

Ale do rzeczy

Będę chciał kupić słuchawki wokół uszne, kabelkowe (żadne tam blututy mnie nie interesują), czy będą zamknięte, czy otwarte to nie ma znaczenia.

Ale ma znaczenie to, że życzyłbym sobie mocnego ale sprężystego basu (ewidentnie z subbasem) cała "reszta" może być równa bez podkreślenie wokali czy sopranów (oczywiście wszelkie świsty w ucho wykluczam) , dużej sceny, konkretnej separacji. Wiem, że nie można mieć wszystkiego - tym bardziej w tym budżecie ale może coś podpowiecie

 

Poniżej lista którą sobie utworzyłem ale jedynie po przeczytaniu recenzji ( chciałbym na odsłuch pojechać już z rozpoznanymi dwoma - trzema modelami - przecież nie pójdę i nie poproszę, żeby mi wyjąć 10 modeli na ladę a ja sobie posłucham i może się zdecyduję a może nie 😉 )

a może podsuniecie jeszcze jakąś propozycję?

to co wybrałem po recenzjach:

Focal Elegia

Ultrasone Signature Pro

Pioneer SE Monitor 5

ATH WP900

Obravo  HAMT-3 MKII

Grado RS 1e

Aeon 2c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, discodroid napisał:

Oddaję swój głos na Final Audio SONOROUS VI.

Średnio wygodne słuchawki, ale kurde - jak one brzmią! 

Po co polecać komuś niewygodne słuchawki?

W temacie - sprawdź sobie Beyerdynamic T5. Z opinii, bo ja nie znam tych słuchawek poleciłbym sprawdzić Ultrasone Signature Pro, ale niestety też podobno niewygodne. Jak widać u mnie z różnych powodów Ultrasone okopało się mocno.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store
2 minuty temu, Rafacio napisał:

Po co polecać komuś niewygodne słuchawki?

W temacie - sprawdź sobie Beyerdynamic T5. Z opinii, bo ja nie znam tych słuchawek poleciłbym sprawdzić Ultrasone Signature Pro, ale niestety też podobno niewygodne. Jak widać u mnie z różnych powodów Ultrasone okopało się mocno.

Źle się wyraziłem - wydaje mi się, że w przypadku tych Finalków poczucie wygody jest mocno subiektywne. Może dlatego napisałem "średnio", bo swego czasu porównywałem je z Fostexami TH610, które o wiele przyjemniej leżały mi na głowie, ale ogółem to naprawdę nie ma jakiejś tragedii. Propozycja wydaje mi się ciekawa ze względu na preferencje OPa, który wymienił m.in. Ultrasony Signature Pro. Parę miesięcy temu miałem Klienta, który wybierał między tymi Ultrasonami, Final Audio oraz Fostexami i finalnie zdecydował się właśnie na Sonorousy, ze względu na poczucie momentami absurdalnie gigantycznej przestrzeni, która nabierała jeszcze większych rumieńców w nagraniach live.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, WiWi napisał:

a jak się mają do tego d7200 bo podany przez Ciebie model chyba już nie jest dostępny

Gorsze i pod względem SQ i komfortu, warto zapolować na używane. 😉👍 

 

Edit.

Możesz jeszcze pomyśleć nad używanymi Ether Flow. 👍

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dorzuć do listy "do spróbowania" stax'y l300 / l500 - przed zakupami z tej półki warto spróbować żeby się upewnić czy to nie jest czasem twoja bajka (i nie wierz recenzjom że im brakuje subbasu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Rafacio napisał:

Po co polecać komuś niewygodne słuchawki?

Dla mnie wygodne .inne pady (HM5) tez bardzo dużo robią dla osób dla których są bardzo niewygodne. Co prawda zmienia się dźwięk ale w tek kwocie nie znajdziesz nic lepszego co zagra przestrzenniej.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, whero napisał:

dorzuć do listy "do spróbowania" stax'y l300 / l500 - przed zakupami z tej półki warto spróbować żeby się upewnić czy to nie jest czasem twoja bajka (i nie wierz recenzjom że im brakuje subbasu ;) )

A nie wygonią mnie z miasta, jak wyjde na dwor z tym na glowie? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, WiWi napisał:

A nie wygonią mnie z miasta, jak wyjde na dwor z tym na glowie? 😉

Jak zaopatrzysz się w takie pociski przeciwroszczeniowe, jak ten pan poniżej, to spokojna Twoja rozczochrana.. ;)

finale.jpg

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Biorąc pod uwagę Twój budżet zaproponuję Ci coś co sam mam. Po 10 latach szukania, testowania (ale bez przesadyzmu cenowego bo nie miałem słuchawek wartych więcej niż 4-5K) pozostałem przy:

- Beyerdynamic Amiron Home (muzykalność i otwarte, nie przekonały Mnie od razu ale - finalnie - mają coś, że każda muzyka na nich dobrze gra i nie męczą na dłuższą metę)

- z zamkniętych DT1770 (też Beyery) - świetny bas dla Mnie i całość brzmienia jak na zamknięte. Używam je też w domowym studio. Kiedyś mocno siedziałem na budżetowych DT770 PRO ale jednak to nie ta półka. DT1770 są świetne. Nawet DT1990 (otwarta wersja) Mnie tak nie przekonały do siebie.

- finalnie, z zamkniętych mam też Fostex Th610, warto kiedyś choć raz je posłuchać. Dają radę.

Wszystkie w budżecie lub promce koło 2 z kawałkiem luz poniżej.

Edytowane przez astral_emersion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, WiWi napisał:

A nie wygonią mnie z miasta, jak wyjde na dwor z tym na glowie? 😉

to w końcu zależy ci na dźwięku czy wygodzie / opinii innych / wyglądzie? kup co ci gra a nie kieruj się tymi nieważnymi aspektami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, whero napisał:

to w końcu zależy ci na dźwięku czy wygodzie / opinii innych / wyglądzie? kup co ci gra a nie kieruj się tymi nieważnymi aspektami

to żart był

 

sam chodzę po ulicach i jeżdżę w środkach komunikacji publicznej w ATH A990Z więc zwisa mi co tam sobie ktoś myśli - niech myśli jak nie ma co innego do roboty.

Staxy mają cudaczny wygląd i tylko do niego się odniosłem - jak mi przypasują dźwiękowo to nikt i nic nie jest w stanie mi ich zdmuchnąć z głowy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nieograniczona przestrzeń, doskonała separacja, transparentność, detaliczność a zarazem bardzo łagodna góra, mocny i sprężysty bas to bezsprzeczne atuty HEXów. Dodatkowo świetna efektywność z każdego najmniejszego grajka potrafią zagrać. Komfort 6/6 - im większa głowa tym lepiej :) Tylko nie wiem czy jest sens kupowania otwartej konstrukcji przy słuchaniu na ulicy czy w komunikacji miejskiej. Na prawdę nie przeszkadza Ci to że słyszysz równie wyraźnie wszystkie szumy i hałasy dookoła Ciebie ?

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z wymienionych na początku ja osobiście polecam Aeon2c W wersji Noir. Wygodne, zamknięte, z dużą przestrzenią,dobrym basem. Do tego fajnie się składają,więc na zewnątrz jak znalazł. Problem w ich przypadku to ich prawidłowe napędzenie, potrzebują mocnego grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, cpu1 napisał:

Nieograniczona przestrzeń, doskonała separacja, transparentność, detaliczność a zarazem bardzo łagodna góra, mocny i sprężysty bas to bezsprzeczne atuty HEXów. Dodatkowo świetna efektywność z każdego najmniejszego grajka potrafią zagrać. Komfort 6/6 - im większa głowa tym lepiej :) Tylko nie wiem czy jest sens kupowania otwartej konstrukcji przy słuchaniu na ulicy czy w komunikacji miejskiej. Na prawdę nie przeszkadza Ci to że słyszysz równie wyraźnie wszystkie szumy i hałasy dookoła Ciebie ?

 

 

ale jaki jest problem, żebym mobilnie słuchał ath a990z albo fiio fh3 a w domu w ciszy i spokoju na otwartych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności