Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Upgrade dla Radsone ES100/FiiO BTR3 - DAP?


Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

 

przerobiłem chyba wszystkie najpopularniejsze adaptery bluetooth: FiiO BTR3, Radsone ES100, FiiO BTR3K, Shanling UP4, FiiO BTR5, Qudelix 5k.

 

Z wyżej wymienionych najbardziej podoba mi się brzmienie BTR3 oraz ES100. Mają odpowiedni poziom ciepła, muzykalność. BTR3 jest nawet bardziej rozrywkowy od ES100, ale ma mniejszą moc, brak balansu, uboższą funkcjonalność.

 

Do rzeczy - zastanawiam się nad możliwym upgradem dla ES100/BTR3. Zależy mi na podobnym strojeniu, ale jeszcze lepszej jakości dźwięku. Ostatnio miałem okazję posłuchać Oriolusa 1795 i również jest dość ciepło, ale jak dla mnie ES100 oraz BTR3 mają przyjemniejsze niższe tony (ze względu na lekkie podbicie w midbasie) - są bardziej sprężyste, uderzenie w Oriolusie jest szybkie, ale trochę zbyt twarde. Góra w ES100 oraz BTR3 również jest spokojniejsza niż w 1795. Oczywiście Oriolus przebija je rozdzielczością oraz sceną, ale ja mało "audiofilsko"  stawiam na muzykalność i fun ;) . No i rozmiary 1795 to już poziom mniejszych DAPów. W podobnym przedziale gabarytowym są FiiO Q5s oraz xDuoo XD05 Balanced, ale z tego co wyczytałem, to są to sprzęty grające neutralnie/analitycznie, liniowo, więc nie moja bajka.

 

Z tego względu zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś kompaktowego DAPa (w segmencie adapterów bluetooth wyczerpałem możliwości ;) ) najlepiej z Androidem i z funkcją odbiornika bluetooth w granicach +/- 1000 zł (w grę wchodzą używki). Na celowniku mam Hiby R5 (ponoć ciepły, muzykalny), ale niestety według informacji od producenta nie jest już produkowany i nie będzie w sprzedaży. Wersja "Saber" ponoć jest ponoć bardziej analityczna, co mi nie w smak, ale ma te same przetworniki Cirrusa, więc różnica nie powinna być kolosalna...

 

Macie może jeszcze jakieś propozycje kompaktowego sprzętu z muzykalną, gładką, funową sygnaturą dźwięku? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o sprawdzeniu jeszcze czegoś innego niż DAP, np DAC malutki. Mam np. ibasso DC02 i Ibasso DC03 i lubię z nich słuchać podpiętych do telefonu bądź tabletu i naprawdę dają radę. Nawet w porównaniu z Dragonfly wypadły dla Mnie bardzo dobrze.

Z DAP polecam iBasso DX160, urzekł Mnie brzmieniem i świeci jak dobry telefon. Ale też poniżej 1599 ciężko go kupić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 16:03, Muniek1804 napisał:

Macie może jeszcze jakieś propozycje kompaktowego sprzętu z muzykalną, gładką, funową sygnaturą dźwięku? :) 

Ja mam podobne upodobania do Ciebie i jestem zadowolony z Ifi Xdsd. Słucham głównie po kablu, ale po BT też daje radę. Ma świetne podbicie basu :)

XDużo Xd05 też świetny, również możesz sprawdzić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, astral_emersion napisał:

A nie myślałeś o sprawdzeniu jeszcze czegoś innego niż DAP, np DAC malutki. Mam np. ibasso DC02 i Ibasso DC03 i lubię z nich słuchać podpiętych do telefonu bądź tabletu i naprawdę dają radę. Nawet w porównaniu z Dragonfly wypadły dla Mnie bardzo dobrze.

Z DAP polecam iBasso DX160, urzekł Mnie brzmieniem i świeci jak dobry telefon. Ale też poniżej 1599 ciężko go kupić. 

 

Dongle dla mnie są trochę mało praktyczne - nie lubię operować telefonem, kiedy z niego coś zwisa ;) . Miałem Lotoo PAW S1, ale w porównaniu z ES100 był dla mnie trochę nudnawy.

 

Myślałem też nad DX160, ale po pierwsze trochę duży, a po drugie może - względem moich preferencji - brakować mu dociążenia. Czytałem, że oferuje dość konturowe brzmienie.

 

 

35 minut temu, Najner napisał:

Ja mam podobne upodobania do Ciebie i jestem zadowolony z Ifi Xdsd. Słucham głównie po kablu, ale po BT też daje radę. Ma świetne podbicie basu :)

XDużo Xd05 też świetny, również możesz sprawdzić.

 

Ifi Xdsd - ciekawa opcja. Co do Xduoo Xd05, to masz na myśli zwykłą wersję? Bo wersja Balanced jest na kościach Sabre (do tej pory żaden sprzęt na Sabre mi nie podszedł) i ma chyba dość analityczne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muniek1804 napisał:

Co do Xduoo Xd05, to masz na myśli zwykłą wersję? Bo wersja Balanced jest na kościach Sabre (do tej pory żaden sprzęt na Sabre mi nie podszedł) i ma chyba dość analityczne brzmienie.

Zwykły. @requal ma to xduoo i sobie chwali, słyszał też przez chwilę mojego Ifi, więc może jest w stanie się wypowiedzieć jakie są różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDSD ma balans w tym samym gnieździe co single. Oczywiscie musisz mieć do tego dedykowany kabelek żeby nie było za łatwo ;)

 

Generalnie, jeśli chodzi o brzmienie IFI, to jak słyszałeś Oriolusa, to wyobraź sobie , że ma bass boost. Grają bardzo podobnie (oba na kostkach Burr Brown). Oriolus ma trochę większą i bardziej poukładaną scenę, ale nie wiem czy to nie zasługa balansu, bo ja kabelka 3,5 nie miałem żeby potestować balans w IFI. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Najner napisał:

Zwykły. @requal ma to xduoo i sobie chwali, słyszał też przez chwilę mojego Ifi, więc może jest w stanie się wypowiedzieć jakie są różnice.

Moje Xduoo ma prawie wszystkie kondy wymienione na Elny Tonerex i Nichicony Es, to już inny zawodnik. Nie wiem, czy nie wziabym TR-Ampa zamiast stocka Xd 05+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam. Kupowałem na Allegro jak były jeszcze odpowiednie. Wymieniłem sam. Do tego opek lme49720HA - najlepiej mi pasował. 

Natomiast zamiast tej Elny 3300 uf wsadziłem Nichicona KA. Wszystko pod Neutrona układałem, bo najbardziej go lubię

Edytowane przez requal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności