Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test HiFiMAN HE400se


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 Na razie to się zastanawiam, czy zostać z tymi 400se (które całkiem lubię) czy zwrócić i zamienić na Sundary. Szczerze poprzednie Sundary raczej nie były dla mnie warte dopłaty, ale o tych nowych wszyscy mówią, że takie dobre...

Bierz Sundary, jeśli Cię stać. W mp3 store w promocji teraz są tanio. Miałem Sundary i he400se równocześnie. Podobne granie, ale Sundary lepsze technicznie, bardziej dojrzałe, wyrafinowane granie. Miałem  je kupić, ale żona mi kupiła 812 :P 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, neonlight napisał:

@manuelvetroDobrze gada, jak nie podoba Ci się napowietrzenie HE400 (😱), to w Sundara masz mniejsze, są bardziej intymne. 😉

 

Jutro pojadę się przekonać nausznie. Tylko jeśli te różnice na korzyść Sundary nie są jakieś wielkie, to chyba sobie odpuszczę, bo i tak głównie słucham w IEMach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kuba_622 napisał:

 Tylko jeśli te różnice na korzyść Sundary nie są jakieś wielkie, to chyba sobie odpuszczę, bo i tak głównie słucham w IEMach :)

Wielkie nie, z resztą, zależy od audiofila, dla mnie są dosyć spore. ;) Najlepiej przygotuj sobie muzykę opartą na żywych instrumentach i wsłuchaj się w ich wybrzmiewanie, jakie poczucie realizmu dają w porównaniu do HE400. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neonlight napisał:

Najlepiej przygotuj sobie muzykę opartą na żywych instrumentach i wsłuchaj się w ich wybrzmiewanie, jakie poczucie realizmu dają w porównaniu do HE400. :) 

 

Miałem podobne rozkminy - brać Sundary czy HE400se. Niestety, przed zakupem nie dane mi było posłuchać tych pierwszych (ani drugich), a zatem wyboru musiałem dokonać na podstawie niezliczonych recenzji i videorecenzji... Tak naprawdę gdyby różnica w cenie nie była tak duża, wybrałbym pewnie Sundary, jednak wielu recenzentów zwraca uwagę, że w gruncie rzeczy to bardzo podobne modele i - jak to w audio bywa - napewno jedne nie są dwukrotnie (albo i więcej) lepsze od drugich. HE400se ze stockowym kablem dawały już nieźle radę, ale po podłączeniu przewodu od @Perul (o którym słów kilka wkrótce napiszę) to poziom absolutnie mnie satysfakcjonujący. Jest więcej niż dobrze! Powiem więcej - jakiś czas temu miałem okazję nieco dłużej posłuchać LCD-2 Classic oraz LCD-X i być może dla niektórych będzie to herezja, ale HE400se... bardziej mi podeszły niż LCD-2 Classic (LCD-X to trochę inna historia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sundary, mam 400i v.2020.

 

Moje stare uszy wielkiej różnicy nie odczuły, natomiast mój stary portfel zdecydowanie tak :D  

 

Któryś z recenzentów powiedział, że 400i v. 2020 to 80% Sundar za 50% ceny. Jestem podobnego zdania :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pecha bo jestem ciekawski. Słuchałem sobie HE4XX z bananem na twarzy... ze wszystkich pojedynków u mnie wychodziły obronną ręką. Ale ciekawiła mnie ta "subtelna" różnica. 

 

HE4XX mają wyśmienitą jakość i wysoką wartość, więc reszta 400tek pewnie też. Jeśli podejdą to nie można na nich źle wyjść.

 

Powiedziałbym, że Sundary to inny zwierz. One nie czarują tak jak 4XX, nie zachwycają, nie urzekają. Natomiast są dojrzałe i kompletne (po EQ) IMO. Za to warto było mi dopłacić. Aczkolwiek wyszło to po czasie bo decyzja o ich zatrzymaniu była kaprysem. :P

 

 Doceniłem je dopiero jak już na spokojnie sobie z nimi siedziałem bez presji czy zatrzymam czy nie. 

 

Jeśli 400se mają charakter Sundara ale jakość 4XX to ja osobiście nie widziałbym potrzeby upgrade'u. U mnie Sundara z 4XX nie rywalizują tylko się uzupełniają. :)

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Powiedziałbym, że Sundary to inny zwierz. One nie czarują tak jak 4XX, nie zachwycają, nie urzekają.

Oj, czarują, zachwycają i urzekają tak samo, a nawet bardziej. To już jest ten wyższy poziom audiofilskiego plumkania, dostępny w słuchawkach za kilka tysi. HE400i są blisko, ale to jeszcze nie jest ta przysłowiowa wisienka na torcie, kiedy słychać wyraźnie fizyczną obecność i fakturę instrumentów.

 

Sundary są takim złotym środkiem pomiędzy wyżyłowanymi technikaliami, a zbytnim pogrubieniem, pokolorowaniem brzmienia, grają naturalnie, z delikatnym maźnięciem koloru. Jeśli ktoś zaakceptuje ich braki w budowaniu sceny wgłąb, to może spokojnie zatrzymać się na nich i nie szukać dalej, bo nie ma sensu, imo. Dobrać tor i cieszyć się muzyką. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight jak najbardziej. Zgadzam się. Chciałem po prostu nakreślić różnicę, że 4XX dodają takiego połysku i tak łączą dźwięki, że dodaje to takiego ich własnego bajkowego uroku. 🌈W porównaniu - Sundara nic nie robią z dźwiękiem prócz jak to określiłeś "delikatnego maźnięcia kolorem", a oprócz tego jest po prostu bardzo wysoki poziom, ze świetnym obrazowaniem materiału muzycznego samego w sobie, że się tak wyrażę. Dla mnie to jest dojrzałość 🤵‍♂️ która oczywiście ma swoją charyzmę, która może przyciągać i zniewalać. ☺️

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 06:41, Rafacio napisał:

Tak piszecie i piszecie o tych HE400. Może se kupię pierwsze własne planary, ot tak dla jajec. Zwłaszcza, że tych to nawet na oczy na żywo nie wqidziałem.

Jedyne Hifimany w sensownej cenie. Z planarnych jeszcze Fostexy T40RP i T50RP są w podobnych rejonach cenowych.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 09:35, Bednaar napisał:

Jedyne Hifimany w sensownej cenie.

Używane HE500 i HE400 (te pierwsze bez literek) po dostrojeniu padami imo lepsze, a cenowo ostatnio widziałem też całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, joysofjoyc4 napisał:

gdzie HE500 latają w dobrej cenie?

Teraz to już nie wiem gdzie, a swoje "upolowałem" u nas w komisie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlightwiem, o których mówisz. Wiszą tam co najmniej od maja, a przynajmniej wtedy się na nie natknąłem po raz pierwszy 🙂

 

@Perul, proszę bardzo, wydało się, kto rozwiązał mój dylemat zakupowy 😀 miałem je brać. Skończyłem jednak z DT1990 i nie żałuję. 

Edytowane przez joysofjoyc4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE400 z padami i okablowaniem i wychodzi parę stówek mniej niż Sundary, jak dla mnie średni interes. Słuchałem kilka różnych modeli Hifimana i Sundary (te z obecnej produkcji) to jest taki złoty środek w kwestii jakość/cena. I nawet padów nie trzeba zmieniać, bo od razu są dobre :)

 

Żeby nie było, wciąż lubię HE400se i gdybym nie posłuchał Dt990 pro to bym twierdził, że to najlepsze nauszne do 1000 zł. Ale jednak Sundary to, jak ktoś wyżej pisał, dojrzalsze brzmienie, a cena nadal atrakcyjna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności