Jump to content

Dac do Apple

Recommended Posts

Witam . Mam pytanie do użytkowników iPhone i iPada .

Jaki przenośny dać możecie polecić . Co do ceny raczej nie mam sprecyzowanych wydatków .

Dziękuje za ewentualne podpowiedzi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

50 minut temu, CoATI napisał:

ok, a teraz jakiś sensowny/sprawdzony kabelek lightning-usb-c? taki do 10-15cm? wszystko co znajduję, to 20+ cm :< 

Możesz sprawdzić ddHiFi TC28i. Bardzo fajnie wykonany adapter, do tego kabel od nich TC05, lub jakiś inny z C do C. Ale działa to jedynie ze sprzętami audio niestety.

3 godziny temu, CoATI napisał:

ok, a teraz jakiś sensowny/sprawdzony kabelek lightning-usb-c? taki do 10-15cm? wszystko co znajduję, to 20+ cm :< 

https://audeos.pl/pl/p/Kabel-Lightning-dla-Lotoo-PAW-S1-ICS-S1L/1257
https://audeos.pl/pl/p/OEAudio-OEOTG-USB-C-do-Lightning/1306

Co do DACa, to j/w - Lotoo S1, ewentualnie Ikko Zerda. Pytanie też do jakich słuchawek, z jakim kablem.

• Like 2

• MP3store

Ja ze swojej strony zdecydowanie polecę ALO Audio Pilot. Nie dość, że urządzenie jest ultra kompaktowe, to moim zdaniem w podobnym segmencie cenowym trudno jest znaleźć coś, co brzmi lepiej i bardziej uniwersalnie. Na plus warto wspomnieć również o sporej mocy i wbudowanej obsłudze kodeka MQA. Sprzęt standardowo zakończony jest wtykiem usb c, ale w zestawie jest również przejściówka do złącza lightning.

odnośnie połączeń z Iphone, mam taki dylemat:

przykładowa Zerda ma Cirrus Logic CS43198. Myślę żeby ją podłączyć do Iphone przez łącze lightning, a następnie puścić dalej optykiem, przez wyjście optyczne do mojego dac w Pioneer NC-50DAB, który ma na pokładzie SABRE32 Ultra DAC (ES9016).

W związku z tym, że w konsekwencji w tym łańcuchu przesyłania sygnału będą brały udział 3 x dac( iphone, cirrus, SABRE) to czy ma to wpływ na końcową sygnaturę dźwięku? A jeżeli tak, to jaką?

edit: chyba sobie sam odpowiem. Ponieważ Zerda mając digital out, jak rozumiem będzie działała po podłączeniu w trybie „digital pass through”, to puści dalej niezmieniony sygnał do Sabre w moim pioneerze.

Edited by summerinparis33