Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dobór słuchawek/poprawienie jakości dźwięku


cezy

Pytanie

Zwracam się do Szanownych Forumowiczów o pomoc w sprawie doboru słuchawek wokółusznych do komputera stacjonarnego z kartą dźwiękową zintegrowaną Realtek ALC888B/ALC887. Słuchawki będą wykorzystywane do muzyki i gier. Lubię muzykę z oddolnym wykopem (niski i mięsisty bas + oczywiście miło widziane inne częstotliwości) - kiedyś posiadałem Xduoo X2 + Soundmagic E10 i  to było to!!!!!! - dźwięku było pełno. Obecnie używam przy komputerze ISK HP-580, ale wydaje mi się, że są one jakieś przytłumione (podobno mają mocny bas). W Top Hi-Fi odsłuchałem ATH-AVC500 i ATH-A550Z (na moim Fiio M6) i te drugie nawet przyjemnie brzmiały, ale jakoś tak chudziutko, czyli bez tzw. wygaru.

Co zaproponowalibyście przy moich preferencjach dźwiękowych ze słuchawek wokółusznych na jacka 3,5mm do max 400zł (mam dużą głowę i spore uszy :)). A może potrzebna mi jest zewnętrzna karta dźwiękowa/wzmacniacz + słuchawki, ale na tym to się już w ogóle nie znam - w takim przypadku może jakoś wysupłam 600zł. 

Bardzo proszę o porady i propozycje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przepraszam, ale zapomniałem poinformować, że interesują mnie produkty nowe.

Słuchawki wyglądają cacy.

"Odbieram brzmienie X2 jako delikatne „U”, ale nieduże. To więc słuchawki neutralne" - cytat z recenzji KROPKA, który trochę mnie zaniepokoił. Czy naprawdę mają one łojący bas? Sorry, ale już tyle razy się naciąłem z kupnem słuchawek, że zrobiłem się bardzo ostrożny.

Czy znalazłaby się jakaś tańsza alternatywa pod moje preferencje? Wiem wiem, testuję Twoją cierliwość😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez sensu brać nowe, skoro od tego gościa masz zaledwie kilkumiesięczne i z gwarancją na półtora roku, dodatkowo kilka padów i kabel za minimum 100zł. ;)

 

Ciężko określić, co masz na myśli pisząc, że "łoją basem", mają go dużo, jest zdecydowanie podbity, a jak nie będzie Ci pasowała jego ilość, to zawsze możesz się posiłkować equalizer'em. 

 

W tych pieniadzach i z takimi wymaganiami, nie znajdziesz nic lepszego, te słuchawki w dniu premiery kosztowały ponad tysiąc złotych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak wspomniał kolega @PlayISK MDH9000, ewentualnie HD9999, te pierwsze to wygodniejsza kopia M50x'ów, drugie to fantazja na bazie K240 (czy bardziej K271, zważywszy na ich zamkniętość). Jeśli chodzi o wygodę to poleciłbym bardziej HD9999, ilość basu - MDH9000, chociaż HDki mocno tutaj nie odstają ;).

Ewentualną ciekawą pozycją są AKG K361... ale są bardzo wrażliwe i trzeba o nie dbać, chociaż ergonomię (wiadomo to sprawa subiektywna) mają pierwszorzędną, jak i bardzo przyjemny, ciepławy dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności