Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sivga P-II Recenzja - Żywiołowy romantyk


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Whooy napisał:

 

Jestem przekonany, że...jak te pipy szukacie ... Baby też tak robią... by było....inaczej. Czyż to nie... patologia?  

 

Zastanówcie się na tym.

 

... zamiast karmić.... sprzęt, na pewno o wiele za drogi w stosunku do swoich możliwości, syfem z Tidala. 

 

Mocny przekaz, tylko tak trochę nie wiadomo do kogo konkretnie i po co.

 

21 minut temu, Whooy napisał:

 

 przyzwyczaić się do danych słuchawek...

 

 polować na jakieś genialne płyty, których nie znam i je odkrywać

 

To jest dobra strategia. Z tym, że zwiedzanie koralowców też może dać frajdę nawet jak się Atlantydy nie znajdzie. ;)

... no i można jednak spotkać perły. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MrBrainwash napisał:

 

Mocny przekaz, tylko tak trochę nie wiadomo do kogo konkretnie i po co.

 

Czy to ważne. Najważniejsze jest mocne wejście. Kolega jest w formie jak Czarek w najlepszych rolach :).

 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Whooy napisał:

 

Jestem przekonany, że zamiast przyzwyczaić się do danych słuchawek, które mają dla nas potencjał to jak te pipy szukacie nieistniejącej Atlantydy. Baby też tak robią, nawet super laski, tapeta, tipsy, wargi glonojada, jeśli nie ma co poprawiać, to trzeba s******lić by było....inaczej. Czyż to nie jest w pewien sposób patologia?  

 

Zastanówcie się na tym.

 

Ja już wolę polować na jakieś genialne płyty, których nie znam i je odkrywać, zamiast karmić super sprzęt, o ile w ogóle jest taki super, a na pewno o wiele za drogi w stosunku do swoich możliwości, syfem z Tidala.  

 

A tak nawiasem mówiąc, to całe forum jak i inne tego typu, jest po to i tylko po to, byście się jarali tym, co mp3store i inni dostawcy sprowadzili właśnie do Polandii i by się interes kręcił. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale trzeba mieć tego świadomość. 

 

Czołem.

Tak jakoś mi się skojarzyło.

oni-to-wiedza-kocie.jpg

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Whooy napisał:

Baby też tak robią, nawet super laski, tapeta, tipsy, wargi glonojada, jeśli nie ma co poprawiać, to trzeba s******lić by było....inaczej. Czyż to nie jest w pewien sposób patologia?  

  Patologia  albo  przeeeeegiecie .   bo kto  '''normalnym''' sie  zainteresuje

 

2 godziny temu, Whooy napisał:

Ja już wolę polować na jakieś genialne płyty, których nie znam i je odkrywać, zamiast karmić super sprzęt, o ile w ogóle jest taki super, a na pewno o wiele za drogi w stosunku do swoich możliwości, syfem z Tidala.  

 

A tak nawiasem mówiąc, to całe forum jak i inne tego typu, jest po to i tylko po to, byście się jarali tym, co mp3store i inni dostawcy sprowadzili właśnie do Polandii i by się interes kręcił. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale trzeba mieć tego świadomość. 

     Zaczynam  lubic  tego  W......uja.     No  ale   przeciez   ten  nowy  sprzet  ma  nowe  lepsze   hiper  super technologie   i  jest  lepszejszy  od  poprzedników .  i  jak  go  nie  sprawdzic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 09:51, Spawn napisał:

 

Reszta planarów co znam to jednak wyższa liga ale i zdecydowany odjazd cenowy no bo takie Ether Flow i Arya to 7 tysi, LCDi4 - 12tys a D8000 - 15tys :D

 


Wracając do tematu- trafna recenzja i słuchawki rewelacyjne w tym budżecie, ale słuchając na Ether Flow na kablu Vivo 4.4 już nie tak chętnie chce się siegnąć po Pigwy. Słucham od rana, porównuję i to rzeczywiscie nie ta liga. Pod względem sonicznym (w kaźdym aspekcie) i ergonomii. 30 stopni w mieszkaniu i pocę się w tych Pigwach a Etherów nie czuję. We wtorek może będę miał miedź ze zlotem od jd i liczę na ciekawe efekty, zobaczymy.

AB6AE803-FC82-4521-AB82-04604A579B23.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Słucham od rana, porównuję i to rzeczywiscie nie ta liga. Pod względem sonicznym (w kaźdym aspekcie) i ergonomii.

Do mnie dopiero jadą, a Ty takie rzeczy piszesz :D Dobrze, że dopiero teraz, bo bym miał zepsuty weekend, a tak tylko jego końcówkę.

 

A tak serio, to zaintrygowała mnie ta miedź ze złotem. Jakie to ma brzmienie? Rozświetla, przyciemnia, neutralne? Mi się jakoś złoto kojarzy z muzykalnością. W sumie nie znam charakterystyki takiego kabla. Miałeś już wcześniej takie połączenie, albo ktoś z forumowiczów? Sam zastanawiam się nad kabelkiem do Pigw, myślałem o hybrydce ze srebrem, ale jeszcze decyzji nie podjąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są ponad 4x tańsze od Etherów co może uzasadniać, że są od nich gorsze, ale wciąż reprezentują wysoki poziom- bardzo fajne brzmienie. Miedź ze złotem kupiłem do innych słuchawek, ale podłączę też Pigwy. Nie miałem z takim kablem do czynienie (mam od jd hybrydę), ale z opisu wynika, że:

 

 Miedź JD (połączenie miedzi oraz miedzi złoconej) - neutralne brzmienie, dobre dociążenie, szczegółowość, holografia. Opcja najbezpieczniejsza. Wnosi ogólną poprawę bez ingerencji w dotychczasowy charakter brzmienia toru. Sprawdzi się tam, gdzie drastyczne zmiany nie są pożądane.       
 

Hybryda ze srebrem moim zdaniem fajnie sprawdzi się z Pigwą.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lobuz1 napisał:

ale wciąż reprezentują wysoki poziom- bardzo fajne brzmienie

A jednak wieczór uratowany :D Tak kojarzyłem, że Ethery znacznie droższe. Mi zależy na dobrym brzmieniu i alternatywy do Hawków. Myślę, że i tak będę z nich bardzo zadowolony. Zwłaszcza, że nie sybilują i nie atakują jazgotaniem :)

 

Ok dzięki za opis. Rzeczywiście ma to sens z tym zachowaniem charakteru brzmienia. Ja myślę, żeby zaryzykować i delikatnie je doświetlić, ale zanim podejmę decyzję, to muszę ich dobrze posłuchać. (Na razie opieram się między innymi na powyższej recenzji i opisie niektórych użytkowników). Jak przyjdzie ten kabelek, to po osłuchaniu możesz się podzielić wrażeniami.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Whooy napisał:

 

Jestem przekonany, że zamiast przyzwyczaić się do danych słuchawek, które mają dla nas potencjał to jak te pipy szukacie nieistniejącej Atlantydy. Baby też tak robią, nawet super laski, tapeta, tipsy, wargi glonojada, jeśli nie ma co poprawiać, to trzeba s******lić by było....inaczej. Czyż to nie jest w pewien sposób patologia?  

 

Zastanówcie się na tym.

 

Ja już wolę polować na jakieś genialne płyty, których nie znam i je odkrywać, zamiast karmić super sprzęt, o ile w ogóle jest taki super, a na pewno o wiele za drogi w stosunku do swoich możliwości, syfem z Tidala.  

 

A tak nawiasem mówiąc, to całe forum jak i inne tego typu, jest po to i tylko po to, byście się jarali tym, co mp3store i inni dostawcy sprowadzili właśnie do Polandii i by się interes kręcił. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale trzeba mieć tego świadomość. 

 

Czołem.

Ja tam nic nie jestem przyzwyczajony do żadnych słuchawek. Jak mnie się coś podoba to biorę - jednak każdy opisuję słuchawki czym się róźnią a podobieństw lub kopii przez najbliższe 100 lat są powielane.

Które to modele powstawały 100 lat temu i nadal się sprzedają jak ciepłe bułeczki?

Zaczynałem od szmelcu a skończyło się na premium. Stwierdzenie cena do jakości.

Pisałem już wielokrotnie dla mnie audiofilizm to było jak stąpanie po drabinie na wyższy szczebel.

Poza tym w każdym marketingu powielają to samo że niby lepsze i to jest to czego szukamy, dodając reklamy i opłacając youtuberów którzy hejtują produkty.

Jednak wiadomo że w Boga to możemy pobawić się jedynie zmieniając parametry technologii ale nie tego jak cżłowiek odbiera dźwięk i zostało to z góry ustalone tak jak napisałeś to szukanie Atlantydy gdzie kobiety mogą być tego przykładem. 

Możemy kształtować dźwięk jak garncarz co lepi z gliny i nadaje różne kształty i wzory.

je różne kształty i wzory.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności