Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sivga P-II Recenzja - Żywiołowy romantyk


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję recenzji. Zdaje się, że dobrze obrazuje to jak grają, a opis według mnie spokojnie mógłby pasować do moich Takstarów, niemal idealnie, ale z małym ale. Zastanawiam się czy Sivga tak jak HF580 zmienią się trochę wraz z wygrzewaniem. Z początku grały bujnymi kolorami, wyraźnie barwnie z nutą ciepła. Teraz dalej mają swój tembr i swoje specyficzne granie, ale nie jest już tak barwnie, za to jest jaśniej i bardziej klarownie. Ciekawe czy przy P2 też nastąpi taka zmiana. 

 

Podejrzewam, że z moimi HE-4XX dalej by nie wygrały. Choć jak ktoś celuje w takie właśnie granie i chce też cieszyć oko to pewnie warto je mieć w kolekcji. Postanowiłem jednak zostawić sobie HF580 bo choć nie brylują to całościowo są przyjemne i dają odmianę. 

 

Jeszcze mam taką uwagę odnośnie kwestii technicznej. Da się coś z robić z tą wyskakującą belką podczas czytania bloga? Strasznie to upierdliwe jest. @Spawn

 

Screenshot_2021-06-09-12-29-32-356_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosto z pudełka to ich słuchałem moze z 10 minut. Potem grały sobie okolo 70-80 godzin po czym zacząłem ich używać to teraz to już pewnie mają ponad setke godzin. Nie wiem czy i jak się zmieniały w trakcie wygrzewania bo nie monitorowałem tego.

 

W tej belce jak wyłączysz adblocka to zobaczysz reklamę i jak w nią klikniesz to dostane kilka groszy :P

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, audionanik napisał:

Recenzja prawie perfect. Prawie, bo nie zgodzę się z niewrażliwością na jakość nagrania. Między plikiem, a tidalem była wyraźna różnica na plus w przypadku tego pierwszego.

@Spawn powinieneś kasować za recki.

 

Mnie bardziej chodzi o sposób realizacji. Na HD800s przykładowo możesz mieć dwa różne nagrania z podobną muzyką gdzie jeden brzmi sucho, płasko i bez życia i źle się tego słucha natomiast drugi jakimś cudem brzmi pełniej, cieplej i przyjemniej i nawet konkret bas się pojawia jak by z innych słuchawek. Na Sigvach nie odnalazłem takiego rozróżnienia bo obydwa takie albumy brzmią jakimś cudem dobrze.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez ten aksamit na średnicy (dołek w zakresie odpowiedzialnym za utwardzenie wokali i większości instrumentów- ok. 2khz) i zaokrąglenie krawędzi dźwięków. Myślałem że mocniej pociśniesz po tym entuzjastycznym zakresie 800hz:D, ale rzeczywiście nie jest to dokuczliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób w jaki grają Sivga p-II przywodzi mi na myśl duży i wygodny fotel obity wyśmienitej jakości skórą. Nie jest to jednak opasły i wysiedziany mebel po dziadku z którego ciężko wstać. To fotel nowy, sprężysty, dający odpowiednie podparcie dla kręgosłupa oraz przede wszystkim jest niesamowicie przyjemny i dający uczucie luksusu w obyciu.🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za recenzję. 😉👍

 

"Sivga P-II w szczególności polecam osobom wyczulonym na sybilizację i ostrości. Ich tutaj po prostu nie ma. Nawet najostrzejsze nagrania przechodzą kurację wygładzającą."

 

Ja się poważnie zastanawiam nad tym, czy słuchałem tych Pivg PII, czy mi się tylko przyśniły, gdyż kompletnie nie zgadzam się z powyższym. Bo o ile wyższa średnica nie kłuje, tak już sama góra daje konkretnie w palnik. Wychodzi na to, że miałem pecha i natrafiłem na jakiś "wyjątkowy" egzemplarz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audionanik napisał:

Zenek, swojego realizatora wylej na pysk:D

No właśnie sęk w tym, że realizator spisuje się na medal, bo ostatnie wydania brzmią referens i chętnie używam ich do testów. Niejeden zachodniak, mógłby się od niego uczyć w tej materii. 😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pilotKA napisał:

Dostajesz lepsze wykonanie, odpinany kabel, pewnie inne troszkę wykończenie dźwięku i +5 do prestiżu za tysiaka więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super recka, w sam raz bez wodolejstwa i przesadnego popadania w techniczne aspekty, nawet porównanie z iBasso SR2 się znalazło a przyznam że oba te modele są gdzieś tam u mnie na orbicie zainteresowań, jak to się mówi :D

Przy okazji chyba najlepszy opis "plenarnego basu" jaki czytałem i miło mi że nie tylko ja mam taki jego odbiór. Dla mnie to "coś innego" niż z dynamików właśnie i nawet takie niebasowe w ogólnym rozrachunku Aeony Closed, czy nawet otwarte HE560, mają ten bas w stylu który mi się podoba (świetnej jakości niski), gdzie nawet potwory pokroju Ultrasów PRO900 czy Denonów D7100 (a w szczególności te drugie słyną z subbasu) to nie ta bajka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @MrBrainwash i @pilotKA jak nie macie nic ciekawego do dodania, to przestańcie śmiecić, bo temat przetworników był już poruszony przeze mnie w fanklubie sivga. Zaczyna się dokładnie, to co w temacie hołków - tam też co i rusz jakiś Filip wyskakiwał z konopii i przybierając pozę odkrywcy ogłaszał wszem i wobec rewelację przewałkowaną już 3-5 razy w temacie.

W Polsce taksy 580 kosztują 1k, a pigwy u @bigmaras-a 1,6k i czym tu się podniecać? Wystarczy porównać wykonanie i wyposażenie. Jak na audio jest to w pełni uzasadniona różnica w cenie. W innych "zasłużonych" markach można znaleźć gorsze kominy i kurioza.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że ja tam bym się nie przejmował przetwornikami tak czy inaczej, bo nieraz słuchając np. słuchawek z Niemiec (ręczne wykonanie) dużych czy małych, to mam wrażenie że drivery jakby z jednej fabryki były wzięte, choć ja miewam tak (niczym nwavguy kiedyś) że jak się porządnie postaram to mi nawet słuchawki potrafią podobnie grać, może dlatego :D

 

Najważniejsze żeby całość jako produkt spełniała swoje zadanie a tu widzę że jest z nawiązką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audionanik napisał:

przybierając pozę odkrywcy ogłaszał wszem i wobec rewelację przewałkowaną już 3-5 razy w temacie.

 przepraszam   nie   doczytałem   jeszcze   o tej 5 -krotnej  rewelacji , moje  niedopatrzenie

      

32 minuty temu, audionanik napisał:

W Polsce taksy 580 kosztują 1k, a pigwy u @bigmaras-a 1,6k i czym tu się podniecać?

 

      czyli   jak  mniemam  kilkaset  złotych wiecej za  wyglad ,   odpinany   kabelek ,przejscówke i  plastikowe  pudełko ,  to  dla  kogos  nie  znaczaca  róznica  ????  i  takie  same  przetworniki  jak n w  taksach   które  determinujaq   brzmienie----  super    oby  tak  dalej ,     ja  sweoje  taksy  kupilem  za  5  stowek   ciekawe  ile   potanieja  sivgi  po  roku  jak  sie  okaze   zem   plastikowe  pudelko  nie  gra  jak  powinnno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pilotKA napisał:

to  dla  kogos  nie  znaczaca  róznica  ????

No ale Ty piszesz z pozycji człowieka normalnego, a nie audiofila. Patrz na lepiarzy z Grado - dopiero w serii e ogarnęli się trochę z drajwerami; przedtem jechali całkiem na żywca. Kabel sztokowy do hd800 kosztuje ponad tysiaka itd...

3 minuty temu, pilotKA napisał:

takie  same  przetworniki 

Przetwornik jest niezwykle ważny i to podstawa, ale jego aplikacja też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  ...A  fotki  z  porównaniem   przetworników  wkleiłem  dla  osób   ktore  szukaja   słuchawek  planarnych  by  je  zakupic  i  prawdopodobnie  trafia  na  ten  watek ,  i  moze   czegos  sie  domysla ,  bo  po  zakupach  to  juz   bedzie  ''po  ptokach''` ,  bo   mamone  wydac  jest  łatwo ,  a  najgorzej   jak sie  kupujacy  zorientuje   ze  jest   ''skrojony ''  na    popierdólki  nie  majace  wpływu  na   dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Undertaker napisał:

Inna sprawa że ja tam bym się nie przejmował przetwornikami tak czy inaczej, bo nieraz słuchając np. słuchawek z Niemiec (ręczne wykonanie) dużych czy małych, to mam wrażenie że drivery jakby z jednej fabryki były wzięte, choć ja miewam tak (niczym nwavguy kiedyś) że jak się porządnie postaram to mi nawet słuchawki potrafią podobnie grać, może dlatego :D

 

Najważniejsze żeby całość jako produkt spełniała swoje zadanie a tu widzę że jest z nawiązką. 

 

W przypadku otwartych planarów sam driver i pady robią większość roboty podobno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

Przetwornik jest niezwykle ważny i to podstawa, ale jego aplikacja też.

 

 tak  zgadzam  sie  -- mozna  z  tego  samego  projektu  zrobic  arcydzieło  jak  i    przecietnosc.    Cholender  ,   kupie  swobie  te   sivgi  i  porównam  z  580  tkami.......... tylko  niewiem  kiedy   bo  płotno  w  kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności