Skocz do zawartości

DAC/AMP do DT990/M1060/X2HR


Rekomendowane odpowiedzi

  aune   x1s   {pierwsza  wersja }  kupiłem  ze  wzgledu   na  ..........zasilacz  i recenzje  pochlebne   a  jakze .......  okazało  sie  ze   to  ustrojstwo     jest  łatwe   w  instalacji        dysponuje   mała  moca  wbudowanego  wzmacniacza  słuchawkowego ,  jak  ktos  chce  niech  podłaczy  bd 990 ver 250 ohm  i  juz  jest  zadyszka   ,   inne  słuchawki   by  dostały  mocy    potencjometr  na   2-3  godzine .   10  omów  na  wyjsciu  ---  akurat  z  tym nie  było  klopotu   ..dzwiek ------   plaski   ,  ostry    i   meczacy techniczny  ..........  jak  porównałem   ze  stara  karta   asusa  st   i   fx  audio x6   [  opamp  mod }   sprzedałem  w  trzy  godziny   ten  wynalazek ------ naszczescie    wzmak  aune  x7s   pracuje  dobrze  ,

   teraz   mam   karte  evga  i   tr  ampa   ,      dobrze  ze  nie  ma  x1s   bo  byłby   nokaut  z  krwia  w  tle.

   x1s  grał  lepiej   od  .....fx audio  x3   [ uzywka 50  zł  }

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i 100%. Nie wiem, bo nie mam aż takiej wyobraźni by rozróżniać między sobą aż tak dace i wzmaki.  Dla mnie grał normalnie jak każdy tego typu nielampowy sprzęt. No może poza audioGd. Ale to przykład z dupy wzięty.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pilotKA napisał:

  aune   x1s   {pierwsza  wersja }  kupiłem  ze  wzgledu   na  ..........zasilacz  i recenzje  pochlebne   a  jakze .......  okazało  sie  ze   to  ustrojstwo     jest  łatwe   w  instalacji        dysponuje   mała  moca  wbudowanego  wzmacniacza  słuchawkowego ,  jak  ktos  chce  niech  podłaczy  bd 990 ver 250 ohm  i  juz  jest  zadyszka   ,   inne  słuchawki   by  dostały  mocy    potencjometr  na   2-3  godzine .   10  omów  na  wyjsciu  ---  akurat  z  tym nie  było  klopotu   ..dzwiek ------   plaski   ,  ostry    i   meczacy techniczny  ..........  jak  porównałem   ze  stara  karta   asusa  st   i   fx  audio x6   [  opamp  mod }   sprzedałem  w  trzy  godziny   ten  wynalazek ------ naszczescie    wzmak  aune  x7s   pracuje  dobrze  ,

   teraz   mam   karte  evga  i   tr  ampa   ,      dobrze  ze  nie  ma  x1s   bo  byłby   nokaut  z  krwia  w  tle.

   x1s  grał  lepiej   od  .....fx audio  x3   [ uzywka 50  zł  }

 

Nie wiem jaki sens ma rozmowa o golfie 3, gdy temat dotyczył mk8 (x1s od obecnej wersji Pro dzieli 7 lat). W każdym razie do mocnej Vki dobieranie technicznej integry rzeczywiście mogło być średnim pomysłem i znacznie lepiej sprawdzał się mocniejszy, gładszy i dociążający średnicę T1 / T1 SE.

 

Ja proponuję T1s, a autorowi może uda się odsłuchać polecane mu sprzęty i ocenić samemu, przy okazji dzieląc się spostrzeżeniami ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Samin napisał:

Mam wspomnianego wyżej ta-10r i nie wiem jak będzie z Beyerami ale z m1060 I x2hr jest bardzo fajnie.

Jest w nim coś z lampy w brzmieniu, czy raczej ta bańka, to na pokaz? 😗

9 godzin temu, Rafacio napisał:

Może i 100%. Nie wiem, bo nie mam aż takiej wyobraźni by rozróżniać między sobą aż tak dace i wzmaki. 

To nie wina braku wyobraźni, tylko doświadczenia, z czasem je nabędziesz, to zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Samin napisał:

Trochę lampę słychać, ba nawet podatne to na zmiany lamp jest.
Ale samo urządzenie jest fajne bo ma dobrą implementację DACa i duzo mocy :)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Pytam, bo chodzi mi po głowie zakup jakiegoś lampowca, ale o typowym brzmieniu ciepłej, nasyconej i gładkiej lampy, tylko nie chcę wydawać po kilka tysi, bo nie wiem, czy to się na dłużej ostanie, czy to takie moje widzimisię. Ostatni kontakt z lampiaków miałem z Cayin HA-1A i PhaSt H. SE, i te już fajnie grały. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja aż takiego doświadczenia z lampami nie mam, nie będę w stanie pomóc.
Wiem za to że jak kupiłem tego ta-10r to uznałem że póki co to wszystko czego mi trzeba.
Jak nie potrzebujesz combo to może jakiś inny model, typowo lampowy wzmacniacz albo coś.

No i zawsze można skądś testówke posłuchać :)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Samin napisał:

A to ja aż takiego doświadczenia z lampami nie mam, nie będę w stanie pomóc.

Jasne, rozumiem. 

13 minut temu, Samin napisał:

Jak nie potrzebujesz combo to może jakiś inny model, typowo lampowy wzmacniacz albo coś.

DAC'a w sumie mam, więc sam wzmak też mógłby być, tylko właśnie te tanie wzmacniacze bardziej, jak tranzystor grają, stąd moje zapytanie o TA-10r, bo "a nóż..". 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster
Niestety nie mam możliwości przetestowania żadnego z w/w urządzeń. Także na chwilę obecną kieruję się opiniami osób które mają te urządzenia.

Na chwilę obecną jestem najbardziej zainteresowany xDuoo TA-10R. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem lampy, ale może to ten czas żeby spróbować czegoś nowego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 06:24, neonlight napisał:

Jest w nim coś z lampy w brzmieniu, czy raczej ta bańka, to na pokaz? 😗

Lampa jak to lampa jest po to by wprowadzać zniekształcenia. Kiedyś były bufory lampowe wstawiane w tor w tym celu, teraz lampę mamy wsadzoną już do urządzenia. Kompletny bezsens.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Nie ten rząd wielkości. Miejsce lampy jest w muzeum.

      Ja  wlasnie porzez takie  wpisy   zwlekałem z zakupem  wzm lampowego .   i  kupilem   , pewnie  obsmiewany   nobsoud  litlle  bear p7   srrp ,  sprzedajacy dołozył  słynna  6s13r   i  ja  to  zagrało  to byłem   w  lekkim  szoku   ,   pozniej  był  p1tube od fx audio   i  nakoncu yaqin  5881   ktory  sponiewierał   moje  słuchawki dokumentnie. jesli  mam bycz  szczery    to  250-tki    BD 990    sa stworzone do lampy   i mocnych tranzysów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już pisałem 18 lat temu wiedziałem, gdzie jest miejsce lamp. Nie bronie nikomu ich używać. W końcu zniekształcenia przez nie generowane są ponoć miłe dla ludzkiego ucha.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafacio napisał:

a jak już pisałem 18 lat temu wiedziałem, gdzie jest miejsce lamp. Nie bronie nikomu ich używać. W końcu zniekształcenia przez generowane są ponoć miłe dla ludzkiego ucha.

 ja  nikogo  do  lamp nie  namawiam ,   jednak z  wlasnego doswiadczenia wiem ze dobrze zaprojetowana  lampa  brzmi  fenomenalnie    i    tranom  czasami daleko   do  tych  zniekształcen  co  niby sa  ale jak  sie  wsłuchac.......to bywa  róznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pilotKA napisał:

 ja  nikogo  do  lamp nie  namawiam ,   jednak z  wlasnego doswiadczenia wiem ze dobrze zaprojetowana  lampa  brzmi  fenomenalnie    i    tranom  czasami daleko   do  tych  zniekształcen  co  niby sa  ale jak  sie  wsłuchac.......to bywa  róznie

Dokładnie tak, nie mam dużego doświadczenia z lampami, ale każda lampa, na której dane mi było słuchać, brzmiała przyjemnie, analogowo, bez żadnego cyfrowego nalotu, natomiast tranzystory zdarzały się suche, bezbarwne, kliniczne, wręcz nienaturalne. Z dwojga złego, osobiście wolę kolorowanki, niż jakiś bezpłciowy wzmak tranzystorowy. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem juz lampy w torze DACa czy wzmacniacza i nie wiem o co chodzi z tymi zniekształceniami.

Dużo bardziej mnie irytuje fakt jak dany sprzęt ma kiepską barwę czy gra ofensywnie, ale w xDuoo TA20, Feliksie Arioso, czy bardzo dobrym DACku XiangSheng DAC 05b nie czułem brudnego dźwięku.

Swoją droga chętnie bym wrócił do źródła z lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Aro91 napisał:

Słuchałem juz lampy w torze DACa czy wzmacniacza i nie wiem o co chodzi z tymi zniekształceniami.

Bo to wiedza tylko dla wtajemniczonych czyt. słuchających wykresy. :P

23 minuty temu, hammerh34d napisał:

Jeden facet na jutube mówił że są default_wink.png

Hallelujah!!! 🙏😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aro91 napisał:

Słuchałem juz lampy w torze DACa czy wzmacniacza i nie wiem o co chodzi z tymi zniekształceniami.

Dużo bardziej mnie irytuje fakt jak dany sprzęt ma kiepską barwę czy gra ofensywnie, ale w xDuoo TA20, Feliksie Arioso, czy bardzo dobrym DACku XiangSheng DAC 05b nie czułem brudnego dźwięku.

Swoją droga chętnie bym wrócił do źródła z lampą.

Nie wyewoluowalyśmy w stronę wychwytywania zniekształceń nieliniowych. :)Więc "złe" (IMD, TIM) dadzą jedynie pewne nieprzyjmne choć ciężkie do zidentyfikowania odczucie, a te "dobre" pogrubią Ci pewne dźwięki dźwięki, a inne zabarwią. Wydaje mi się, źe często nie tyle chodzi o zniekształcenia. Tylko o to jak pracuje wzmacniacz z danym obciążeniem i słuchawkami.  Był o tym artykuł na stronie behingera.  

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności