Skocz do zawartości

Gr07x - the minimalist


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, tytułowy minimalizm, nie dotyczy tylko tego, że kopułki małe są i świetnie siadają w uchu. Do tego mają ruchome tulejki, więc ergonomia – minimalistyczna i cudnie przemyślana, jest najlepsza. Tak, najlepsza ze wszystkich IEM, które miałem do tej pory, a zebrało się tego kilkadziesiąt już. Nienajwiecej, Mistrzowie w setki idą, ale wciąż nieźle i układ odniesienia jakiś – całkiem spory – jest.

Otóż, dla mnie gr07x to najlepszy IEM. Zaraz gromy spadną, że jak to, wielu lepszych słuchałem. Prawda. Słuchałem wielu dźwiękowo lepszych. 

Czytaj dalej:  https://muzostajnia.wordpress.com/2021/06/05/gr07x-the-minimalist/

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podobały. Graly mizernie jak na te czasy. Nie wspominając o górze, bo to oczywiste. A ergonomia.. ten kabel.. chyba też wiele dobrego tutaj nie doświadczyłem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, requal napisał:

Mi się nie podobały. Graly mizernie jak na te czasy. Nie wspominając o górze, bo to oczywiste. A ergonomia.. ten kabel.. chyba też wiele dobrego tutaj nie doświadczyłem. 

A ja właśnie odwrotnie - doznałem szoku, jak znakomicie grają - że się nie zestarzały wcale, bardzo równe, bdb granie, mając prawie tydzień po tygodniu w uszach IT07, Dunu Zen, 64 Audio Nio... oczywiście dźwiękowo lepsze, ale, wyjaśniłem rzecz w tekście... A ergonomia dla mnie najlepsza ze wszystkich, w uchu siedzą pewnie, seal od strzała, nie grymaszą. A góra? Bdb, w przeciwieństwie do gr07. Gr07x NIE sybilują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VSonic jak to VSonic - albo się kocha, albo nienawidzi :D Wyrównane granie, dla niektórych zapewne dość chude, na moje ucho celują w diffuse field (z podbiciem basu relatywnym do tej krzywej), w GR07X sybilizację ograniczono, ale nadal pewne mechaniczne rezonanse membrany mają miejsce w dość nieprzyjemnym dla ucha regionie. Moim zdaniem bardzo solidne doki i dobra, znacznie tańsza alternatywa dla Sony MDR-EX1000 :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał się męczyć z górą to wziął bym Pinnacle P1 z klasyków. 

Ogólnie balans tonalny w GR07x był ok (poza ostrością). Natomiast rozdzielczość mizerna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MrSheep napisał:

VSonic jak to VSonic - albo się kocha, albo nienawidzi :D Wyrównane granie, dla niektórych zapewne dość chude, na moje ucho celują w diffuse field (z podbiciem basu relatywnym do tej krzywej), w GR07X sybilizację ograniczono, ale nadal pewne mechaniczne rezonanse membrany mają miejsce w dość nieprzyjemnym dla ucha regionie. Moim zdaniem bardzo solidne doki i dobra, znacznie tańsza alternatywa dla Sony MDR-EX1000 :) 

No nie miałem ich obok siebie, znaczy EX800ST , bo te oddałem za xdp300r razem z Senfer mt300. Z pamięci, choć Sony ubóstwiałam, to leżą mi w gust bardziej gr07x - za mniej ! basu i kapkę góry więcej. EX800ST spektakularna przestrzeń jest nie do pobicia, wiec i gr07x jej się muszą pokłonić.

Teraz, requal napisał:

Jakbym miał się męczyć z górą to wziął bym Pinnacle P1 z klasyków. 

Ogólnie balans tonalny w GR07x był ok (poza ostrością). Natomiast rozdzielczość mizerna. 

Trudno mi się zgodzić, wczoraj słuchałem specjalnie stargasm, I’m ahab, explosia, Bukowina, Aqua dementia - krytycznie , pod tym kątem właśnie, znam każdą nutkę na pamięć od 2014 pewnie, na nich testowałem wszystkie słuchawki, nie jest gorzej niż w Campfire Audio Orion, które to grały w sposób (b)dB. Można lepiej, oczywiście, ale ja na rozdzielczość nie narzekam, bobym słuchawki zwrócił. Dla mnie  rozdzielczość jest b. ważna. Dlatego whizzer kiling grzeją ławę, np. :) 
Inna jest kwestia, o której nie napisałem w audiofelietonie. Źródło.

One neutralnie grają mi tylko z xdp100r. Z xdp300r są już po cieplej, kolorowej, muzykalnej stronie. A z shanling m6 grają prawie jak Billie Jean :D 

Byłem zszokowany, jak wyolbrzymiają wręcz charakter źródła.

Spodziewałem się dobrej synergii z touch6, taczka fajnie grała z Orionami (i he400se :D ) ale - niestety, na taczce magii nie było, rozdzielczości też za bardzo - choć Oriony ją miały...

Także, dla mnie jest perfect po SE jedynie z xdp100r. Sytuacja się zmienia, gdy odpali się je po balansie. Wtedy gra z xdp300r i m6 jest w pełni satysfakcjonujaca. Ja nie mam przejściówki na balans, także na krótkim firmowym kabelku bal, który za łącznik służy, słuchałem, testowo tylko, bo inaczej się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spisać protokół niezgodności hehe. Cięty jestem na nie. Mi zagrały za tyle za ile poszły w komisie max 150zł. Każdemu może się podobać co innego i nie podobać też. :)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ze swoimi Sony MH750. Co jakiś czas mam ochotę sprzedać wszystko i kupić wiadro tych słuchawek ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

Ja wiadra nie, ale nowe gr07x biere. Na zapas, jak te się zpsują.

Mh750 po 14 zł chodzą, więc zapas na całe życie mógłbym zrobić. 

Magia sub-bassu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, requal napisał:

Mh750 po 14 zł chodzą, więc zapas na całe życie mógłbym zrobić. 

No tak, czytam właśnie, tylko te sklepy mnie nie przekonują, które to oryginały? Wolałbym kilka razy więcej zapłacić i mieć pewność... Jak masz źródło sprawdzone, to daj link...na lato bym se kupił...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w czwartek kolejną parę na Allegro, to dam znać jak przyjdą. 

Mam też Mh755 zmodowane, ale dochodzę do obrzydliwego anty-audiofilskiego wniosku - fun to fun. 

Ten driver jednak umie w niskie tony.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kupiłem nową parę tytułowych gr07x.   A co!  Nie produkują już, na alliexpress nie ma, w mp3store się kończą... dzięki @kurop !!! Dzisiaj do mnie lecą, może jutro będą. Wygrzewać trzeba, co nie? Nie pamiętam ile godzin, będę proces przeżywał jeszcze raz... 

A zakupionych od @Weird_O niezbalansowanych używek - lecz wygrzanych :D - w pracy właśnie słucham z xdp100r, jak w 2017. Innych IEM w uszach nie miałem odkąd gr07x mam. 5 dzień już będzie... :D Ochoty brak na inne, te mnie zaspokajają. Gdzie ta audiopoliamoria moja podziała się? 

Może się ustatkowałem?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj święto. Dotarły gr07x nówki sztuki.

Siedze w nich któraś godzinę z xdp300r, m6 dopiero będę próbował, ale po balansie będzie dobrze.

I wiem, że ta nieracjonalna decyzja o zakupie nowych gr07x, jednej z ostatnich sztuk na świecie pewnie, jest najlepszą jaką w tym nawrocie audiochoroby podjąłem. 
W mój gust z IEM najlepiej wpasowały się ER4XR. Nie wpasowały się w za to w kanały, bo kanały je po kwadransie wyrzucały. Mogłem przeżyć jednokrotną ich aplikację, ale nie kilka na jedną sesję słuchania. Zastępowały mi je w 2017 godnie gr07x. Sprzedałem, na nadchodzącej  fali odwyku od audio. Teraz zaznajomiłam się blisko z kilkunastoma niezłymi IEM-ami. W gust wpadły najbardziej Dunu Zen i Ibasso IT07. A po nich właśnie gr07x. Co zrobić? Nie smakują mi AM05 ze srebrną meduzą już tak bardzo. Wolę delektować się - szczerze i obiektywnie prostszym, mniej wyrafinowanym, mniej subtelnym - smakiem gr07x.  
Po prostu maja to coś, co mnie zaspokaja muzycznie, jak miały wzmiankowane ER4XR, IT07, Dunu Zen. Miały to i AM05 i EX800ST i Campfire Orion. Ale w różnym i mniejszym, po prawdzie stopniu. Kolorowe, dla odmiany, zostawiłem sobie fh3 z theja 8x. Bo czasem mam ochotę na fajerwerki. Ale na codzień, gust wybiera muzykalną neutralność. Gr07x. The Minimalist.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności