Skocz do zawartości

Czy da się uratować te fajne słuchawki? Ktoś reanimował z sukcesem swoje w podobnym stanie?


Bert_777

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem w temacie o jakie sluchawki chodzi, ponieważ to niezalezne jest od modelu, tak posypać sie mogą każde. Sprawa dotyczy akurat Parrotów ZIK 2. Mam i HD660S i AKG712 ale te Parroty tez lubię i czasami słucham. 

 

Jak widac na poniższych fotkach, posypała się zewnętrzna warstwa która powlekała materiał. 

Przeszukałem siec, ale już nie widzę dostępnych padów do nich. Poza tym sypie się też pałąk i zewnętrzne, ozdobne elementy padów. Szkoda ich, bo grają fajnie i są technicznie w 1000% sprawne. 

 

Co radzicie:

1. Odpuścić

2. szukać oryginalnych części (może napisać do Parrota? ) 

3. Oczyścić materiał i czymś okleic? Spryskać? Farbą do skór? Inne pomysły? 

4. Zrobić przeszczep do innych, tanich sluchawek, np. CAL? 

 

Co ciekawe, to co widzicie nie zrobiło sie od częstego używana ich lecz od... zbyt rzadkiego! Wiele lat wisiały nieużywane. 

20210605_104227.jpg

20210605_104208.jpg

20210605_104201.jpg

Edytowane przez Bert_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Okleić skórą? Oddać komuś, kto sie tym zajmuje zawodowo i to ogarnie, czy januszować samemu? Doswiadczenie jakieś tam mam, raz mi sie udalo ładnie reanimować słuchawki. 

 

Ponizej wyglad oryginalny i po mojej naprawie. 

 

 

sluchawki-bluetooth-prestigio-pbhs2-biale.jpg

Screenshot_20210605-114922_Photos.jpg

Screenshot_20210605-115114_Photos.jpg

Edytowane przez Bert_777
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, espe0 napisał:

No widzisz! jak doświadczenie jest to działaj!

Nikłe. Jak widzisz, Prestigio to powierzchnie niemal płaskie. Parroty mają normalne, wklęsłe pady. Nie bardzo wiem, jak to okleić. 

 

Ktoś ma inne pomysły? 

 

Czy można taką powierzchnię czymś pomalować? Chodzi mo glowie farba do skór, ale nie wiem, czy to możliwe i rozsądne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zeskrobał i takie używał. Ewentualnie co do padów, to można poszukać czegoś zbliżonego kształtem i wielkością, chyba Sennheiser Momentum OverEar będą podobne (albo trochę mniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności