Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne otwarte + dac do 1200zł


Jokerz

Pytanie

Witam!

 

Zacznę od mojej małej historii z słuchawkami. Moimi pierwszymi "poważniejszymi" wokółusznymi słuchawkami były Hyperx Cloud Alpha miały służyć one do grania i słuchania muzyki na pc - kiedy pierwszy raz z nich odsłuchałem muzyki bardzo mnie urzekły lecz był z nimi jeden problem. Otóż małe pady z ekoskóry gniotły i bardzo mocno grzały moje uszy co było nie przyjemne w trakcie i po używaniu ich, ale nic więcej z tym nie zrobiłem choć mocno mi to przeszkadzało. Zainteresowałem się trochę słuchaniem muzyki na wyższym poziomie więc dokupiłem polecanego dac/amp dla moich Hyperx, którym był fx dac x3 pro. Był to dobry i udany zakup ale przez brak komfortu z używania Cloud Alpha i jeszcze lepszą jakość audio zdecydowałem się na kupno oddzielnie mikrofonu i słuchawek studyjnych. Wybór padł na AKG k361. Większe i miększe pady i oczywiście kolejny duży skok w jakości audio mnie zadowalały aczkolwiek po dłuższych sesjach na tych słuchawkach również uszy się grzały, w dodatku mocno przyzwyczaiłem się do brzmienia Cloud Alpha w grach i to w nich zazwyczaj grałem w gry typu FPS gdzie ważne jest pozycjonowanie. Żeby polepszyć komfort z użytkowania Hyperx dokupiłem pady od SPC GEAR z oddychającego materiału. Wiem że nie są to najwyższej jakości pady ale przez niską cenę je kupiłem. Pady od SPC są lekko większe od Hyperx ale wciąż lekko za małe i zbyt płytkie co nie poprawiło prawie w ogóle

komfortu.

 

Postanowiłem w takim razie poważniejszy zakup i można powiedzieć większą inwestycję w to rosnące hobby. Na pewno szukam otwartej konstrukcji, wokółuszne i jeśli będzie potrzebne coś mocniejszego od fx dac x3 to dodatkowy dac/amp na te dwie rzeczy chciałbym wydać około 1200zł. Jak x3 pro wystarczy to max 800zł na same słuchawki. Co do preferencji w brzmieniu to szukał bym słuchawek bardziej rekreacyjnych to znaczy o brzmieniu naturalnym czyli przyjemnie podkoloryzowanym tak żeby dawały jak najwięcej zabawy z słuchania muzyki, jestem fanem mocnego i soczystego basu i chciałbym go stosunkowo dużo w otwartej konstrukcji, szeroka scena i żeby oczywiście każdy inny element jak na przykład góra mocna nie odstawała. Co do wygody to jestem jak widać mocno wymagający na pewno wymagam miękkiego pałąku, pady - na pewno NIE ekoskóra myślę że oddychający materiał albo welur dały by radę zależy mi również żeby pady nie "zagłuszyły" basu który jest ważnym aspektem w słuchawkach dla mnie, co do wielkości (w środku) to muszą być duże około ponad 65 x 45 + głębokość też duża. Choć jeśli pady nie będą mi odpowiadać to jestem w stanie kupić już porządne pady od np. brainwavz czy dekoni ale wolałbym uniknąć takiego wydatku.

 

Modele nad jakimi się zastanawiam : Co do dac/amp mogę iść a nawet wolałbym iść w używkę ze względu na jak najlepszy stosunek jakość/cena  Pierwszy wybór to rekreacyjne Fideliio x2hr - Czy do nich potrzebuję wzmacniacz? Czy fx dac x3 pro wystarczy? Słyszałem że nie są to wymagające słuchawki. Jeśli x3 pro nie wystarczy to jaki dac/amp je dobrze uciągnie tak żeby ich nie ograniczać? Drugim wyborem pod moje kryteria są beyery dt990 pro 250 Ohm. Do nich wiem że potrzebuję dużo silniejszego wzmaka, dużo osób jako najtańszą przy czym najlepszą opcją pod te beyery podali sbx g6 (używka). Co myślicie o tym dacu? Wiele osób nawet znających się na słuchawkach i dacach polecało mi go zamiast używki ifi zen daca czy używki fiio k5 pro. 

 

Dodatkowe pytania : Czy x2hr dadzą mi możliwość zaczęcia przygody z na przykład tworzeniem beatów? Czy są zbyt podkoloryzowane? (Jest to dodatkowy pytanie i nie zależy mi aż tak na tym).

 

Przepraszam za tak niepoukładany wpis i tak dużo pytań ale mam totalny mętlik w głowie. Podawajcie swoje propozycję zestawów do moich wymagań. Każda pomoc chociaż na jedno pytanie jest dla mnie ważna. Zapraszam do dyskusji i pomocy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
16 minut temu, espe0 napisał:

Z tego co piszesz to jak ogarniesz Hifiman 4XX + E1DA to będziesz płakał ze szczęścia. A zestaw nowy.

Słuchawki obiły mi się o uszy ale bardzo mnie zaskoczyłeś z tym daciem. Byłbym wdzięczny jakbyś bardziej się rozpisał o obu produktach. Dlaczego właśnie te Hifimany zamiast x2hr? I oczywiście o co chodzi z tym daciem 😮, widziałem że jest na alliexpress byłbym w stanie go kupić ale muszę się o nim więcej dowiedzieć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, neonlight napisał:

X2 są mocniej pokolorowane od HE4XX, do miksowania się średnio nadają imo. ;)

Edit.

Obie pary bardzo wygodne, może HE4XX mniej, ale można im dołożyć gąbkę na pałąk i będzie miód. 👍

A czy na HE4XX mogę się już zacząć bawić właśnie z miksowaniem itp.? 

47 minut temu, espe0 napisał:

E1da świetnie wysterowuje 4xx które odwdzięczają się potężnym wibrującym basem. Kupa funu. Miałem takie połączenie przez chwilę i bardzo miło wspominam.

 

X2hr nie słyszałem.

Ale czy taki duet nada się jako moje "daily" będą to słuchawki do dużej ilości czynności np. granie w FPS-y, słuchanie ulubionych gatunków których swoją drogą zapomniałem dopisać w poście a jest to cloud rap, rap, trap a czasami Jazz. Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Jokerz napisał:

A czy na HE4XX mogę się już zacząć bawić właśnie z miksowaniem itp.? 

Albo mix albo rozrywkowe granie, nie pogodzisz tych dwóch rzeczy w jednych sluchawkach. ;)

 

HE4XX są dosyć uniwersalne, sprawdzą się dobrze we wszystkim, co wyżej wymieniłeś, jedynie miałbym obawy o pełne wysterowanie tym donglem E1da, bo trochę prądu to one potrzebują, ale nie znam go, więc mogę się mylić. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No trudno, będę musiał się zaopatrzyć w nowego daca. Co polecasz w takim razie? Budżet wstępnie nieokreślony, ale stosunkowo jak najniższy, lecz dac nie ma w żadnym stopniu ograniczać słuchawek. Ale raczej poszedł bym jednak w X2HR. Od razu podrzucę specyfikację fideliio, bo na dacach znam się jeszcze mniej niż na słuchawkach :)) Używka może być, przy dacu nie mam z tym problemu. Dac ma być jak najlepszy pod względem jakość/cena.

image.png

Edytowane przez Jokerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, neonlight napisał:

Ja bym kupił coś takiego i jednak HE4XX, zamiast X2. A jak nie chcesz przekraczać budżetu, to wtedy Fidelio X1 z Allegro i np. Xduoo XD-05Plus od kolegi z forum. 

 

Kupowanie w tej chwili HE4XX jest zupełnie nieopłacalne. Nowy model HE400se gra lepiej, do tego jest lepiej wykonany, kosztuje 700 zł, podczas gdy używane HE4XX chodzą po 500 zł, więc zupełnie nie ma sensu ich kupować.

 

 

15 godzin temu, Jokerz napisał:

A czy na HE4XX mogę się już zacząć bawić właśnie z miksowaniem itp.? 

 

 

Przecież na K361 możesz, bo to dość wierne i neutralne słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja kupiłem HE-4XX i nie żałuję. Opinie które lepsze i wytrzymalsze są różne. Niektórzy twierdzą, że HE-4XX dalej najlepsze z całej serii. 

 

Z tym, że jeśli o mnie chodzi to spekuluje, że różnice nie są wcale jakieś duże i pewnie sporo od preferencji zależy. HE-400se były określone jako najrówniejsze i dlatego najbardziej przypominające Sundary, ale też najnudniejsze i nie nadrabiają technicznymi zdolnościami jak Sundary.

 

Uwzględniając to wszystko nie żałuję i nie zamierzam zamieniać (bo nie ma to sensu), ale jakby nie miał żadnych i startował z Hifimanami to sięgnąłbym po HE-400se ze względu na ładniejszy pałąk i co może ważniejsze - polską 2 letnią gwarancję. :) Jakby HE-4XX były dostępne od ręki z gwarancją to bym miał problem... a tak to jak Kuba pisze iść w HE-400se jest obecnie sens. 

 

Inną kwestią jest to, czy autor z Hifimanów wyciągnie to czego oczekuje od brzmienia. Bo sposób grania wśród dobrych słuchawek ma wg. mnie większe znaczenie niż różnice w SQ w poszczególnych aspektach. 

 

X2 mają niby niższe sq i mniej referencyjny dźwięk, ale ogólnie to bezpieczny i bardzo opłacalny wybór, a granie może się podobać. Hifimany będą mieć bardziej liniowy i niżej schodzący bas - jak to planary, ale X2 mają za to ten "punch" lepszy, jak to w dynamikach. 

17 godzin temu, Jokerz napisał:

Postanowiłem w takim razie poważniejszy zakup i można powiedzieć większą inwestycję w to rosnące hobby. Na pewno szukam otwartej konstrukcji, wokółuszne i jeśli będzie potrzebne coś mocniejszego od fx dac x3 to dodatkowy dac/amp na te dwie rzeczy chciałbym wydać około 1200zł. Jak x3 pro wystarczy to max 800zł na same słuchawki. Co do preferencji w brzmieniu to szukał bym słuchawek bardziej rekreacyjnych to znaczy o brzmieniu naturalnym czyli przyjemnie podkoloryzowanym tak żeby dawały jak najwięcej zabawy z słuchania muzyki, jestem fanem mocnego i soczystego basu i chciałbym go stosunkowo dużo w otwartej konstrukcji, szeroka scena i żeby oczywiście każdy inny element jak na przykład góra mocna nie odstawała. Co do wygody to jestem jak widać mocno wymagający na pewno wymagam miękkiego pałąku, pady - na pewno NIE ekoskóra myślę że oddychający materiał albo welur dały by radę zależy mi również żeby pady nie "zagłuszyły" basu który jest ważnym aspektem w słuchawkach dla mnie, co do wielkości (w środku) to muszą być duże około ponad 65 x 45 + głębokość też duża. 

 

Do opisu wpasowują się M1060(z komisu) tylko musiałbyś zmienić pady velury/suede od ZMF aby nie mieć eko skóry. Są jeszcze M1070, które w komplecie mają welury, ale nie wiem jak u nich z dźwiękiem i zjadają cały Twój budżet. Duża scena, dobry bas (choć pewnie byś go sobie podbił EQ, co bez problemu da radę zrobi), ciepły przekaz, łagodna ale nie zaniedbana góra. Hifimany lepsze SQ mają ale są bardziej kliniczne w sposobie grania. A tych się po prostu miło słucha. Scenicznie to takie K712, tonalnie podobnie do HD650 tylko bardziej w stronę ciepełka Tygrów 300R i do tego charakterystyka planarnych słuchawek czyli fajnie przystko poukładane i odseparowane w przestrzeni.

 

Mnóstwo teraz dobrych słuchawek, ciężki wybór. Współczuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, MrBrainwash napisał:

Ja kupiłem HE-4XX i nie żałuję.

 

W HE400se zmienili przetwornik, teraz ma chyba magnesy z 2 stron, jak w wyższych modelach. W każdym razie to najlepiej grające tanie HifiMany jakie słyszałem. Do tego są ładnie wykonane i w dobrej cenie. Dlatego w używane 4XX czy 400i nie ma sensu się pchać.

Natomiast jak ktoś te 4XX już posiada, to inna sprawa. To trzeba by było porównać bezpośrednio 4XX i 400se i samemu zadecydować, czy te różnice są warte wydania 700 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, neonlight napisał:

OoOoo.. a skąd takie info, bom się zaciekawił tymi 400'kami? 😗

 

Tak wywnioskowałem z tego, co mi mówił kolega który je kupił, ale ja się nie znam na konstrukcji przetworników planarnych, do tego byłem po 2 piwach, więc mogłem coś pomylić ;) W każdym razie zastosowali jakieś tam rozwiązania z wyższych modeli i moim zdaniem to słychać, ale musiał byś się wczytać o co dokładnie chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

W HE400se zmienili przetwornik, teraz ma chyba magnesy z 2 stron, jak w wyższych modelach. W każdym razie to najlepiej grające tanie HifiMany jakie słyszałem. Do tego są ładnie wykonane i w dobrej cenie. Dlatego w używane 4XX czy 400i nie ma sensu się pchać.

Natomiast jak ktoś te 4XX już posiada, to inna sprawa. To trzeba by było porównać bezpośrednio 4XX i 400se i samemu zadecydować, czy te różnice są warte wydania 700 zł :)


Dla mnie to trochę informacja taka jak z wielkością, grubością i rodzajem materiału użytego przy membranie, albo pasmo przenoszenia słuchawek. Nie wydawałbym osądu opierając się na tym. Lecz nie wykluczam, że mogą grać lepiej, albo mogłyby mi się bardziej spodobać. Zwyczajnie ciężko cokolwiek w tym temacie powiedzieć. Bezpośrednie porównanie byłoby najlepsze. :) 

Jak czytałem o nich to spotkałem się z twierdzeniami o gorszych materiałach i o istnieniu dwóch wersji, z pojednynczymi i podwójnymi magnesami. Takie urban legends. ;) 


@neonlight no co kto lubi. Możliwe, że w czyichś gustach nie ma niczego do wyboru, albo zaczyna się dopiero od 3k w górę. Myślę, że poziom takich HE400se za 700zł powinien być już niezły i jest trochę par (wliczając w to używki do 1200zł) które orbitują, czy to niektóre klasyki, czy jakieś nowości na topie.  

Ja od pewnego czasu jestem cierpliwy, może sobie zrobię przesiadkę na pigwy dla wyglądu. Poczekam tylko, aż zacznie się wysyp w komisie. :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, MrBrainwash napisał:


Dla mnie to trochę informacja taka jak z wielkością, grubością i rodzajem materiału użytego przy membranie

 

Raczej nie jest to ten sam typ różnic, bo z tego co mi tłumaczono, to magnesy z 1 strony jak w 4XX to jest nieoptymalne rozwiązanie i tak nie powinno być, zrobiono to dla cięcia kosztów. A w 400se przetwornik jest zrobiony prawidłowo.

 

Dla mnie 400se wciąż mają problemy poprzedników, czyli pewna nienaturalność na przełomie wyższej średnicy i sopranu oraz bas nie ma odpowiedniego kopnięcia. Ale całościowo są na tyle przyjemne, że dobrze mi się ich słuchało. I tak wolę jakieś HD600 czy coś w ten deseń, może nawet HD560s, ale 400se są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Kuba_622 napisał:

Dla mnie 400se wciąż mają problemy poprzedników, czyli pewna nienaturalność na przełomie wyższej średnicy i sopranu oraz bas nie ma odpowiedniego kopnięcia. 

No to nie są dobre informacje. 😐 A co konkretnie jest "nie tak" w tym przełomie wyższej średnicy z sopranem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, neonlight napisał:

No to nie są dobre informacje. 😐 A co konkretnie jest "nie tak" w tym przełomie wyższej średnicy z sopranem? 

 

Na moje ucho (i nie tylko moje, bo jednak sporo osób o tym pisało) mają w brzmieniu taką sztuczność, ale jak w 4XX tego nie czułeś, to na pewno z 400se nie będziesz maił problemu.

 

A i sprawdziłem - 400se mają magnesy z 2 stron, do tego wersja europejska ma technologię Stealth (cokolwiek to znaczy, znika z radarów? ;)). Ogólnie Hifiman się postarał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, neonlight napisał:

 

 

 O tak, Hihiman się stara.. cały czas. 😆

 

 

Oj tam... W tych które ja miałem w ręku nic nie skrzypiało. Są to tanie słuchawki z Chin, więc wiadomo, że kontrola jakości nie jest tam na najwyższym poziomie i może się trafić gorszy egzemplarz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności