Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co zamiast DT880?


falman

Pytanie

Mam aktualnie DT880 600Ohm podłączone do Feliks Audio Espressivo.

Nawet fajnie grają, ale czasem wolałbym trochę mniej sopranów, a trochę więcej basów.

 

I teraz na co wymienić powyższe? Zdecydowanie otwarte i raczej wzmacniacza nie będę wymieniał (mam jeszcze uNostromo w razie czego, ale robi tylko za DAC w tej chwili)

Budżet ~1500zł na nowe.

 

Słucham właściwie wszystkiego z wyjątkiem rap (i pokrewnych) oraz metalu.

 

Zastanawiałem się nad Sennheiserami HD650, ale może jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 minuty temu, falman napisał:

Mam aktualnie DT880 600Ohm podłączone do Feliks Audio Espressivo.

Nawet fajnie grają, ale czasem wolałbym trochę mniej sopranów, a trochę więcej basów.

 

I teraz na co wymienić powyższe? Zdecydowanie otwarte i raczej wzmacniacza nie będę wymieniał (mam jeszcze uNostromo w razie czego, ale robi tylko za DAC w tej chwili)

Budżet ~1500zł na nowe.

 

Słucham właściwie wszystkiego z wyjątkiem rap (i pokrewnych) oraz metalu.

 

Zastanawiałem się nad Sennheiserami HD650, ale może jeszcze coś innego?

Nie będzie za ciepło już z hd650? Espressivo zapamiętałem jako ciepły. Bardzo lubiłem z niego k701, a jak koledze basu brakuje w 880, to bym szedł w k712 

klasyka - espresso z klasyką - k712 - się polubią

chyba, że ciepło i miód niestraszne, to wtedy - brać te hd650

Jak 880 mają zostać, to imo jednak 650, dwie pary o odmiennych sygnaturach, jedna się nudzi, zakładamy drugą 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, manuelvetro napisał:

Nie będzie za ciepło już z hd650? Espressivo zapamiętałem jako ciepły. Bardzo lubiłem z niego k701, a jak koledze basu brakuje w 880, to bym szedł w k712 

klasyka - espresso z klasyką - k712 - się polubią

chyba, że ciepło i miód niestraszne, to wtedy - brać te hd650

Jak 880 mają zostać, to imo jednak 650, dwie pary o odmiennych sygnaturach, jedna się nudzi, zakładamy drugą 

 

Kuszą te HD650 pewnie spróbuję. A jakbym celował w używane to są jakieś podobnie grające?

Może Sennheisery HD580?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, falman napisał:

Może Sennheisery HD580?

Pod ciepłą lampkę nawet HD58X/660s. 😉 

Całkiem spoko oferta, choć brak oryginalnego kartonu i tylko jedna fotka - potargowałbym się i dopytał o więcej zdjęć. ;)

https://www.olx.pl/d/oferta/sennheiser-hd58x-jubilee-CID99-IDJYyvK.html

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym polecił Beyerdynamic Amiron Home, mają przejrzystość Beyera, połączoną z duża ilością przyjemnego (szczególnie mid) bassu. Wg. mnie brzmią bardziej naturalnie niż 880, a już na pewno obiektywnie można powiedzieć, że przyjemniej :), nie mają aż takiej agresywnej góry jak DT'ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, MP3store Lodz napisał:

Ja bym polecił Beyerdynamic Amiron Home, mają przejrzystość Beyera, połączoną z duża ilością przyjemnego (szczególnie mid) bassu. Wg. mnie brzmią bardziej naturalnie niż 880, a już na pewno obiektywnie można powiedzieć, że przyjemniej :), nie mają aż takiej agresywnej góry jak DT'ki

 

Amirony są jednak trochę ponad budżet. Inna sprawa że opinie o nich czytałem różne, łącznie z takimi że już lepiej kupić właśnie DT880. Dodatkowo trochę boję się że grałyby zbyt podobnie do DT880.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Amirony ani trochę nie są podobne do DT880. Nie mają w ogóle podbitej góry jak 880-ki. Wg mnie w dobrze dobranym torze, to Senny HD660 z lepszym basem i czystszym wokalem.

A i szybsze od Sennków, znacznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Whooy napisał:

Amirony ani trochę nie są podobne do DT880. Nie mają w ogóle podbitej góry jak 880-ki. Wg mnie w dobrze dobranym torze, to Senny HD660..

O.. i do tego miejsca, teoretycznie, się w 100% zgadzam z opisem Amiron'ów, ale tylko teoretycznie, bo miałem dwie czy trzy pary DT880 i każda grała deko inaczej. Ta pierwsza, ładnych parę lat temu (używka, ale na nowych padach!), grała bardzo równo, bez cienia ostrości i podbitego basu, zupełnie tak, jak wynikało to ze starych opisów w recenzjach. 

 

Po jakimś czasie, zatęskniłem za tym brzmieniem lub zwykła audiofilska ciekawość sprawiła, że kupiłem ponownie DT880, oczywiście jedyną-słuszną 600Ω wersję i jakież było moje zdziwienie, gdy ze znanym, wyrównanym i nienachalnym brzmieniem 880'tek, nie wiele miały wspólnego. Podbity sopran i bas, a średnica zniknęła, jak bym założył DT990, chociaż przy tym modelu zachodzą takie same zjawiska niewyjaśnione i każda sztuka (ze 4-5?!), gra po swojemu - Viva Beyer! 😆

 

1 godzinę temu, Whooy napisał:

..z lepszym basem i czystszym wokalem.

A i szybsze od Sennków, znacznie. 

Hmm.. lepszy, bo niżej schodzący, to tak, ale czy Amiron'y są szybsze i mają czystszy wokal, to bym polemizował. Zarówno HD58X, jak i HD660s odebrałem, jako precyzyjniejsze w całym paśmie, Amiron grały mi jakby ścianą dźwięku, bez wyraźnych konturów, były zdecydowanie mniej dokładne od T90 i praktycznie na podobnym poziomie, co DT880, tylko z bliższą średnicą, lepszym oddaniem jej barw, no i nie aż tak wygładzone. 

 

Tylko to pewnie standardowy misz-masz Beyer'a i co sztuka, to inna historia, więc możesz mieć rację. 😆

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem sobie Amirony, bo w internecie twierdzili, że to ulepszone T90. Były drogie jak na moje możliwości, więc przez wiele miesięcy wmawiałem sobie, że te słuchawki są dobre, tylko ja nie rozumiem geniuszu Beyerdynamic... W końcu się ich pozbyłem i nigdy do nich nie wrócę. Jak ktoś oczekuje nadmuchanego jak balon wyższego basu, średnicy ocieplonej i posłodzonej do mdłości, dziury w wyższej średnicy (rejon 2 - 3 kHz) a do tego beyerpeak w kształcie środkowego palca, to to słuchawki dla niego. Scena w kształcie sporego ekranu przed twarzą akurat była całkiem fajna, ale co z tego, jak właśnie brak jej było precyzji, źródła pozorne to duże plamy bez wyraźnego konturu, podział na kolejne plany też dość kiepski, dokładne przeciwieństwo T90.

 

HD650 czy HD660, czy nawet HD580 lub HD58X wybrałbym zamiast Amironów bez zastanowienia :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Kuba_622 napisał:

nadmuchanego jak balon wyższego basu, średnicy ocieplonej i posłodzonej do mdłości, dziury w wyższej

Jak ja coś takiego dawno temu napisałem to wyszło, że jestem debilem i pewnie za krótko słuchałem. Wg. niektórych teorii sprzętu trzeba słuchać tak długo aż się spodoba nawet jak się nie podoba. A nazywają to różnie, m.in. jego odkrywaniem itp.

 

Nie sądzę, żeby którekolwiek HD6.. mogły zastąpić DT880. Niedawno słuchałem sobie 600 i 650 i nadal dla mnie są praktycznie takie same - szybko muszę je zmieniać by była różnica, a to dla mnie oznacza, że różnice są kompletnie nieistotne.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Kupiłem sobie Amirony, bo w internecie twierdzili, że to ulepszone T90. Były drogie jak na moje możliwości, więc przez wiele miesięcy wmawiałem sobie, że te słuchawki są dobre, tylko ja nie rozumiem geniuszu Beyerdynamic... W końcu się ich pozbyłem i nigdy do nich nie wrócę. Jak ktoś oczekuje nadmuchanego jak balon wyższego basu, średnicy ocieplonej i posłodzonej do mdłości, dziury w wyższej średnicy (rejon 2 - 3 kHz) a do tego beyerpeak w kształcie środkowego palca, to to słuchawki dla niego. Scena w kształcie sporego ekranu przed twarzą akurat była całkiem fajna, ale co z tego, jak właśnie brak jej było precyzji, źródła pozorne to duże plamy bez wyraźnego konturu, podział na kolejne plany też dość kiepski, dokładne przeciwieństwo T90.

 

HD650 czy HD660, czy nawet HD580 lub HD58X wybrałbym zamiast Amironów bez zastanowienia :)

 

I tak Ci grały z czego? 

 

Środek jest fajny, coś jak w Koss Porta Pro, tylko lepszy, bas to u mnie na iFi jest skromny. Ale faktycznie z SMSLa grają lipnie.

Ja myślę, że Ty szukałeś słuchawek technicznych, a nie relaksacyjnych. Trzeba było DT1990Pro brać i po sprawie. T90 to rzeźnia dla niektórych, a Tobie się podobały. Tak więc każdy ma swoją wizję dźwięku i dobrze, że na rynku jest wybór. 

Edytowane przez Whooy
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
44 minuty temu, Whooy napisał:

 

I tak Ci grały z czego? 

 

Środek jest fajny, coś jak w Koss Porta Pro, tylko lepszy, bas to u mnie na iFi jest skromny. Ale faktycznie z SMSLa grają lipnie.

Ja myślę, że Ty szukałeś słuchawek technicznych, a nie relaksacyjnych. Trzeba było DT1990Pro brać i po sprawie. T90 to rzeźnia dla niektórych, a Tobie się podobały. Tak więc każdy ma swoją wizję dźwięku i dobrze, że na rynku jest wybór. 

Ja właśnie wziąłem DT1990 pro, ale nie twierdzę że Amirony są złe. Nie są tylko hifi i nie są dla każdego.  Choć to raczej sidegrade dla Zenków niż upgrade. Pro zdecydowanie lepsze, ale właśnie też mocno angażujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Whooy napisał:

 

I tak Ci grały z czego? 

 

Środek jest fajny, coś jak w Koss Porta Pro, tylko lepszy, bas to u mnie na iFi jest skromny. Ale faktycznie z SMSLa grają lipnie.

Ja myślę, że Ty szukałeś słuchawek technicznych, a nie relaksacyjnych. Trzeba było DT1990Pro brać i po sprawie. T90 to rzeźnia dla niektórych, a Tobie się podobały. Tak więc każdy ma swoją wizję dźwięku i dobrze, że na rynku jest wybór. 

Dla mnie Amirony to żaden relaks, bo lejący się przełom średnicy i sopranu, a potem długo nic, to dla mnie bardziej była męczarnia. Rozciągnięcie skrajów pasma słabe, rozdzielczość prawie żadna. Porównywałem do modzonych T90 i chyba też Audeze LCD-2F brały udział w "konkursie". Te dwa modele bardzo pozytywnie, Audeze zwłaszcza na balansie, i każdy model na swój sposób, choć nie przepastnie odmienny. Amirony... ale o so chozi?

 

Do Autora, skoro chcesz tylko dodać basu i odjąć sopranu, to zmień pady na tych DT880, a pozostałe pieniądze ulokuj w inne upgrade systemu. Espressivo ma przede wszystkim kiepskie zdolności sceniczne. Robi bałagan i gra mi za głową. Przy Twoich słuchawkach inne jego wady nie mają aż takiego znaczenia, ale jakbyś kupił np. HiFimany HE400 coś tam - obojętne, które, to je zagłodzisz zwłaszcza na basie.

 

Co do padów - te.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, majkel napisał:

Do Autora, skoro chcesz tylko dodać basu i odjąć sopranu, to zmień pady na tych DT880, a pozostałe pieniądze ulokuj w inne upgrade systemu. Espressivo ma przede wszystkim kiepskie zdolności sceniczne. Robi bałagan i gra mi za głową. Przy Twoich słuchawkach inne jego wady nie mają aż takiego znaczenia, ale jakbyś kupił np. HiFimany HE400 coś tam - obojętne, które, to je zagłodzisz zwłaszcza na basie.

 

Co do padów - te.

 

Z padami spróbuję chętnie bo wydatek niewielki, a kto wie może akurat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może używane Senn HD660 podejdą, bardziej mi się podobają od HD650 czy K712, które mam czy też miałem okazje słuchać, no i na pewno o niebo lepsze od DT990 pro, nie wiem jak DT880. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności