Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Custom Art


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że fanklub CA nie istnieje, a osobny dział Custom Art przepadł dawno temu, to zakładam należny wątek.

 

Okazję mam dobrą, bo po latach rozłąki z ich słuchawkami, dziś przyszedł do mnie model Fibae 3x3 w uniwersalu. Jakoś tak po mojej miłości do Pro330 v1 i bardzo dobrych Pro330 v2, skierowałem się ku innym firmom, ale po pierwszych odsłuchach już wiem, że 3x3 znów wzbudzą u mnie stare uczucie :)

 

Na początek ciekawostka - słuchawki grają nawet z kartofla i zachowują swój sposób grania, więc bardzo miła odmiana przy coraz większej ilości prądożernych doków. Mimo małego zapotrzebowania na prąd, nie są specjalnie czułe na szumy źródła.

 

A jaki jest ich sposób grania? Na tyle ciekawy, że na początku nie wiedziałem co się dzieje. Niby skupione na średnicy, ale na skrajach niczego nie brakuje, niby dociążone, ale bas nigdy się nie wyrywa do przodu, niby dużo góry, ale nie są agresywne, niby bezpośrednie i bardzo intymne, a zachwycają sceną i wielkością źródeł pozornych. Dźwięki wiszą długo, ale jednocześnie są szybkie i dokładne - świetne połączenie muzykalności z graniem zrównoważonym i naturalnym. Lubią jednak materiał w dobrej jakości, bo przez wspomnianą bezpośredniość, dość mocno rzucają w twarz niedostatki w nagraniach.

Jak do całości dodamy dobrą ergonomię, to mamy słuchawki na długie odsłuchy. Spokojnie można w nich leżeć, bo kopułki nie są grube.

 

Ale żeby nie było, że wszystko jest świetne, to dwa minusy - kabel jest trochę za sztywny, a za suwak robi kawałek termokurczki, przez co przewód wygląda dość tanio i odbiera uroku słuchawkom przy pierwszym kontakcie. Sonicznie jest jak najbardziej w porządku, wydaje się solidny, ale estetów nie zadowoli.

 

IMG_20210531_161222.thumb.jpg.fcdab5a87f90dcbbbd0c5a6b6799a197.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem oddanym fanem Custom Art ze względu na obsługę i podejście do klienta. Miałem Harmony 8.2, mam FIBAE3. CIEMów używam kilka godzin dziennie, głównie w ruchu, podczas różnych aktywności. Udało mi się raz stanąć na słuchawkę, raz jedną zgubić. Ceny za takie usługi były BARDZO rozsądne, szczególnie jak na sprzęt wyceniany wcale nie na małe kwoty. Reshell nie wymaga sprzedania nerki albo dwóch, jak u innych. Mimo różnych ... ekhm ... wypadków przy pracy, żaden driver jeszcze nigdy nie padł sam z siebie, jedyne uszczerbki na stanie technicznym były moją winą.  Jeśli trzeba czekać dłużej, to od razu informują o takiej sytuacji + kontakt jest błyskawiczny.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Inszy napisał:

Jako że fanklub CA nie istnieje, a osobny dział Custom Art przepadł dawno temu, to zakładam należny wątek.

 

Okazję mam dobrą, bo po latach rozłąki z ich słuchawkami, dziś przyszedł do mnie model Fibae 3x3 w uniwersalu. Jakoś tak po mojej miłości do Pro330 v1 i bardzo dobrych Pro330 v2, skierowałem się ku innym firmom, ale po pierwszych odsłuchach już wiem, że 3x3 znów wzbudzą u mnie stare uczucie :)

 

Na początek ciekawostka - słuchawki grają nawet z kartofla i zachowują swój sposób grania, więc bardzo miła odmiana przy coraz większej ilości prądożernych doków. Mimo małego zapotrzebowania na prąd, nie są specjalnie czułe na szumy źródła.

 

A jaki jest ich sposób grania? Na tyle ciekawy, że na początku nie wiedziałem co się dzieje. Niby skupione na średnicy, ale na skrajach niczego nie brakuje, niby dociążone, ale bas nigdy się nie wyrywa do przodu, niby dużo góry, ale nie są agresywne, niby bezpośrednie i bardzo intymne, a zachwycają sceną i wielkością źródeł pozornych. Dźwięki wiszą długo, ale jednocześnie są szybkie i dokładne - świetne połączenie muzykalności z graniem zrównoważonym i naturalnym. Lubią jednak materiał w dobrej jakości, bo przez wspomnianą bezpośredniość, dość mocno rzucają w twarz niedostatki w nagraniach.

Jak do całości dodamy dobrą ergonomię, to mamy słuchawki na długie odsłuchy. Spokojnie można w nich leżeć, bo kopułki nie są grube.

 

Ale żeby nie było, że wszystko jest świetne, to dwa minusy - kabel jest trochę za sztywny, a za suwak robi kawałek termokurczki, przez co przewód wygląda dość tanio i odbiera uroku słuchawkom przy pierwszym kontakcie. Sonicznie jest jak najbardziej w porządku, wydaje się solidny, ale estetów nie zadowoli.

 

IMG_20210531_161222.thumb.jpg.fcdab5a87f90dcbbbd0c5a6b6799a197.jpg

Dzięki za założenie wątku i krótką recenzję.

 

Co do kabla jest to Null Audio Ethos (w wersji MKIII) przewodnik to posrebrzana miedź, więc generalnie jest to produkt lepszy od wszystkich kabli Plastics1, które zazwyczaj są dodawane przez producentów IEMów, i które my dawaliśmy przez długie lata. Null Audio zapewniało nas również o wystarczającej wytrzymałości kabla do użytku scenicznego, więc myślę że może mimo tego iż nie wygląda na najbardziej high-endowy kabel, jest to świetny kompromis pomiędzy jakością i ceną i dobrze spełni swoje zadanie.

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Firegon napisał:

Ja jestem oddanym fanem Custom Art ze względu na obsługę i podejście do klienta. Miałem Harmony 8.2, mam FIBAE3. CIEMów używam kilka godzin dziennie, głównie w ruchu, podczas różnych aktywności. Udało mi się raz stanąć na słuchawkę, raz jedną zgubić. Ceny za takie usługi były BARDZO rozsądne, szczególnie jak na sprzęt wyceniany wcale nie na małe kwoty. Reshell nie wymaga sprzedania nerki albo dwóch, jak u innych. Mimo różnych ... ekhm ... wypadków przy pracy, żaden driver jeszcze nigdy nie padł sam z siebie, jedyne uszczerbki na stanie technicznym były moją winą.  Jeśli trzeba czekać dłużej, to od razu informują o takiej sytuacji + kontakt jest błyskawiczny.

 

 

Podpisuję się obiema rękami!

 

Obecnie nie mam już żadnych CIEM-ów, ale swego czasu miałem Music Two, Harmony 8 Pro i potem 8.2 i zarówno wszystkie modele, jak i jakość obsługi wspominam bardzo miło, więc kto wie, może kiedyś wrócę do tego typu słuchawek ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 21:09, Inszy napisał:

Jako że fanklub CA nie istnieje, a osobny dział Custom Art przepadł dawno temu, to zakładam należny wątek.

 

Okazję mam dobrą, bo po latach rozłąki z ich słuchawkami, dziś przyszedł do mnie model Fibae 3x3 w uniwersalu. Jakoś tak po mojej miłości do Pro330 v1 i bardzo dobrych Pro330 v2, skierowałem się ku innym firmom, ale po pierwszych odsłuchach już wiem, że 3x3 znów wzbudzą u mnie stare uczucie :)

 

Oj tak, miłość do Pro330 v1 do dzisiaj wspominam je, gdyż były bardzo unikalne w prezentacji średnicy i niższych wysokich tonów. A Pro330v2 i F3 też są bardzo dobre. Zresztą każde słuchawki spod ręki Piotrka mają dla mnie fenomenalną prezentację żeńskich wokali, gdyż jest jedocześnie nasycenie, intymność, blask i kiedy potrzeba pokażą pazura w głosie żeńskim, a z obecnie produkowanych słuchawek to Fibae7 to dla mnie top i o pierwsze miejsce biją się z VE Elysium, nie ma zwycięzcy, gdyż Elysiumy uwielbiam za barwę i teksturę.
I jak zawsze przeczytam że ma wyjść jakaś nowość od CA to zawsze jestem ciekawy jak te słuchawki zagrają i chce je posłuchać. 

 

Fibae 3x3 mają coś w sobie bardzo ciekawego, pierwsze co się mi się rzuciło w uszy jak słuchałem tego kabla, to barwa basu, zupełnie nie przypomina tą z armatury, tylko bardziej przetwornik dynamiczny i w ciemno był powiedział że to są słuchawki hybrydowe jak bym nie znał wcześniej jakie ma przetworniki.

 

15 godzin temu, piotrus-g napisał:

Dzięki za założenie wątku i krótką recenzję.

 

Co do kabla jest to Null Audio Ethos (w wersji MKIII) przewodnik to posrebrzana miedź, więc generalnie jest to produkt lepszy od wszystkich kabli Plastics1, które zazwyczaj są dodawane przez producentów IEMów, i które my dawaliśmy przez długie lata. Null Audio zapewniało nas również o wystarczającej wytrzymałości kabla do użytku scenicznego, więc myślę że może mimo tego iż nie wygląda na najbardziej high-endowy kabel, jest to świetny kompromis pomiędzy jakością i ceną i dobrze spełni swoje zadanie.

 

Bardzo dobry ruch przejścia na ten kabel. Klienci, dla których brałem ostatnio te kable byli bardzo zadowoleni, gdyż nie spodziewali się takiego przyrostu jakości dźwięku w stosunku do stockowego kabla, który daje Weston do swoich CIEMów, czy do kabla Fiio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
22 godziny temu, pylaczynski napisał:

Czy ktoś miał do czynienia z kolaboracją AAW X CustomArt Project 4+2? 

Konfiguracja brzmi bardzo kusząco, jednak bardzo mało danych w internecie można znaleźć...

No właśnie bardzo mało inf na naszym forum a wydają się ciekawym kolabo 2 firm uznanych na rynku audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję, przelotnie przesłuchać... niestety to było ~1 rok temu, więc mogę trochę konfabulować. Co zapamiętałem? Bass, taki "sub-wooferowy", nie grały IMO, jak z CA, pewnie bliżej AAW. Osobiście tego dołu było dla mnie za dużo, już przy normalnych filtrach. Możliwe, że przy filtrze vocal (tych z najmniejszym dumperem), te BA wypychają średnicę, i grają bardziej jak ze stajnii CA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.03.2022 o 20:18, Krissaldo napisał:

@piotrus-g Czy możesz coś więcej napisać Ty lub ktoś inny w temacie nowych Fibae 7?

 

W dniu 28.03.2022 o 21:36, wegiel21 napisał:

Podpinam się pod zapytanie o różnice w Fibae mkI i ver Unkimited.

 

@piotrus-g może napiszesz 2 słowa?

Hej, sorry za późną reakcję ostatnie dni są trochę szalone.

W pierwszej kolejności zapraszam do przeczytania tekstu o nich na naszej stronie https://thecustomart.com/fibae-7-unlimited-announcement/

myślę że jest w nim zawarte sporo odpowiedzi

Dajcie znać co jeszcze dokładnie chcielibyście wiedzieć o FIBAE7U to z chęcią poopowiadam coś więcej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli ktoś jest zainteresowany to oczywiście mamy u siebie w biurze demo F7U. Na razie jeszcze nie wysyłamy do testów ale można nas odwiedzić i posłuchać na miejscu

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, linecur napisał:

Slyszalem Go One i Fibae 7 - w tym momecie stać mnie na nowe 3x3 - czy ma ktoś jakieś doświadczenie i mógl by troche porównać? Dziekuje...

Ale bardziej podobały się Tobie Go One (kabel/BT?), czy F7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, linecur napisał:

Jednoznacznie F7 - przestrzeń, dystans instrumentów, lepiej pasowaly w uszach:)

Zdecydowanie Fibae 7 jest kilka klas wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności