Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne z dobry subbasem i sceną.


dweet

Pytanie

Cześć, 
nadszedł ten czas, że potrzebuję inspiracji:
Szukam słuchawek wokółusznych (nie na- i nie IEMów), które będą miały naprawdę dobry bas, niski, głęboki, odczuwalny cały ciałem, ale nie dudniący i bijący po uszach. Przypuszczam, że jego najniższa partia powinna być nieco mocniejsza, niż wyższa. Jednocześnie zależy mi na naprawdę dobrej przestrzeni - takiej, w której dźwięk jest dobrze umieszczony, poukładany, szeroki, nawet trochę monumentalny :) Zamknięte, czy otwarte - bez różnicy, oby miały powyższe cechy. Budżet to 5K, ale jak coś naprawdę dobrego się trafi, to do rozważenia jest lekkie jego przekroczenie. 

 

Żródłem będą FiiO M15 i RME ADI-2 DAC, muzyka głównie z Qobuz, Tidal i czasem trochę FLACów/DSD


Z ostatnich poszukiwań mam takie spostrzeżenia, może pomogą określić o co mi dokładnie chodzi:
- Denon D7000 - takiego basu szukam, takich wysokich, ale zdecydowanie więcej przestrzeni
- Sony MDR-Z7M2 - mniej więcej taki bas, chociaż wydaje mi się, że właśnie tego wyższego basu jest trochę za dużo i jest buła. Mogłyby mieć trochę większą scenę, być trochę szybsze i żywsze
- ZMF Eikon - nieco jednak za chude na dole (ale świetny ten głęboki bas), piękne wysokie, niezła scena
- Audeze LCD-XC - bas niezły, ale nie do końca brzmi dla mnie naturalnie, trochę za ostre na górze
- Sennki HD800S - fajne wysokie, scena aż za duża, strasznie chude na dole, wręcz sterylne
- HIFIMan Arya - dziwna scena, bywają strasznie ostre na górze
- MrSpeakers Ether Flow - niezła scena, no i tyle :)
- Beyerdynamic DT1990 PRO - świetny bas, trochę za mała scena, strasznie kłujące wysokie
- Focal Stelia - wszystko idealnie, ale scena jednak za mała. Cena też trochę nieproporcjonalna do jakości (moim zdaniem)
- Audioquest NightOwl - fajna scena, niezły bas, trochę jednak za muliste i z dziwnym pogłosem

- ZMF Atticus - totalnie nie to, pod prawie każdym względem :/
- Dharma D1000 - tu jesteśmy bliżej, mają niezły bas (chociaż chciałbym więcej), dobrą scenę i odrobinę tylko za dużo wysokich (chyba nie umiem się przekonać do elektrostatów)


Jak widzicie powoli mi się kończą opcje, więc może polecicie coś, co Was naprawdę urzekło? :)

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czytałem, że Abyss mówi, że pomiary mogą wypaść niezbyt korzystnie. Ja te wszystkie pomiary traktuje troche z przymruzeniem oka, bo np. na ASR pomiary ZMF Atticus też wypadły blado, a ja je uwielbiam, tylko z jednym bardo ważnym zastrzeżeniem! MUSZĄ obowiązkowo dostać srebro, to raz, a dwa są bardzo podatne na źródło. Na każdym grają inaczej. U mnie na torze Matrix + Pathos + Keces grają nieziemsko, ale kiedy je wrzucam na maly zestaw IFI, to jest kiła i mogiła, takie zamulone, że sie tego słuchać nie da. Na Bursonie też nie ma szału, pomimo, że Burson idzie w ciut jasniejszą strone, wiec teoretycznie powinny zagrac dobrze. Dlatego teraz juz wiem, że liczy się odsluch na wlasnym torze, wlasny gust, oraz wlasne preferencje brzmieniowe, a nie to co pokazuje wykres. Co też nie znaczy, ze nie są to ważne informacje, takie wykresy, bo są :) Zawsze to garść dodatkowych informacji, a ja lubie sobie mieszac w glowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@dweet czyli zostały jednak Z1R. Jak Ci grają z M15? On nie ma za dużej sceny sam z siebie, i dół może się robić kinowy, acz dobrze prowadzony, to tak z moich doświadczeń z basowymi słuchawkami, do których Z1R trzeba zaliczyć (dla mnie to +) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Jaworrr napisał:

@dweet czyli zostały jednak Z1R. Jak Ci grają z M15? On nie ma za dużej sceny sam z siebie, i dół może się robić kinowy, acz dobrze prowadzony, to tak z moich doświadczeń z basowymi słuchawkami, do których Z1R trzeba zaliczyć (dla mnie to +) :) 

 

Szału nie ma, jednak te słuchawki wolą stacjonarne zestawy. Po balansie da się słuchać, ale w niektórych kawałkach się robi trochę za muliście i spokojnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, neonlight napisał:

XD05Plus powinien je ładnie wysterować. 😉

 

Nie no, sam M15 jest spory, a jak mam jeszcze robić kanapkę, to już wolę biurkowego Bursona 3XP :)

A propos to ten Burson jednak trochę drogi jak na swoje możliwości, słuchałem SMSL SP400 i aż takiej przepaści nie ma, a cena sporo niższa. Zastanawiam się, czy nie ma jednak tańszych alternatyw...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są tańsze alternatywy, np. mój Burek z bazarku :)

 

Pamietaj, że Bursony potrzebują czasu, żeby zagrac na miare swoich możliwości. Mi zaczął grać zauważalnie lepiej tak po około 3 tygodniach. Zresztą nie tylko ja mialem takie odczucia z nowymi egzemplarzami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, MichalZZZ napisał:

Są tańsze alternatywy, np. mój Burek z bazarku :)

 

Pamietaj, że Bursony potrzebują czasu, żeby zagrac na miare swoich możliwości. Mi zaczął grać zauważalnie lepiej tak po około 3 tygodniach. Zresztą nie tylko ja mialem takie odczucia z nowymi egzemplarzami. 


Burson wygrzany jak diabli, tak samo Soniaki. Wciąż nie wydaje mi się, że dźwiękowo była wielka różnica. Z Bursonem po prostu przychodzą inne rzeczy, których nie ma SMSL - wygląd, jakość wykonania, dłuższa gwarancja, itd. Bardziej, że tak zacytuję ich hasło: Lavish Experience :D
Ale, że u mnie i tak to leży za monitorem i w sumie na oczy tego nie widzę, a poprzedni Playmate zepsuł się ze dwa razy... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Final Audio D8000, nie znam nikogo, kto by narzekał na moc basu
Tak, myślę o nich cały czas. Kiedyś je słyszałem przelotnie i mnie pozamiatały. Niestety cena również :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, dweet napisał:
3 godziny temu, Qaz12 napisał:
Final Audio D8000, nie znam nikogo, kto by narzekał na moc basu

Tak, myślę o nich cały czas. Kiedyś je słyszałem przelotnie i mnie pozamiatały. Niestety cena również 😕

Są tu w komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdzieś tam pomiędzy testami topowych modeli polecam sprawdzić Monolity M1570. Wydaje mi się że subbas i głębia to ich największe zalety. Oswajam się z nimi co raz bardziej i na pewno wypychają moje LCD-Xy na sprzedaż.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, dweet napisał:

 

Nie no, sam M15 jest spory, a jak mam jeszcze robić kanapkę, to już wolę biurkowego Bursona 3XP :)

A propos to ten Burson jednak trochę drogi jak na swoje możliwości, słuchałem SMSL SP400 i aż takiej przepaści nie ma, a cena sporo niższa. Zastanawiam się, czy nie ma jednak tańszych alternatyw...

 

Po części się zgodzę. Nie to, że Burson zły, ale ja nie tak dawno temu puściłem mocno po kosztach swoją stacjonarkę żeby sobie jakiegoś kupić, padło więc na C3 Performance. Gorzej to nie zagrało, ale czy lepiej? Niekoniecznie. Trochę sobie inaczej wyobrażałem to brzmienie. Niemniej jednak przyzwyczaiłem się do niego i polubiłem głównie za wygląd i funkcję BT, ale jak ktoś z tej ostatniej nie korzysta to ostatnio sam się przekonałem że sporo tańsza integra DAART Aquila może "podobnie za mniej" a do tego ma balans, do którego znowu u Bursona trzeba dopłacić. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W kwestii subbasu, a przy tym dobrej sceny i w ogóle jakości brzmienia, dynamiki to na pewno 1More H1707 Triple Driver (534 zł, kiedyś ponoć 1100 zł)

Niby nie lubię nausznych/wokółusznych (kupiłem ogólnie do testów m.in.: wszystkie Superluxy (w tym HD685), Koss - porta, ur40, ksc 75, Philips SHL 3300, ISK 9999, Takstar ml750, Fidelio X2Hr, Samson Z55, AKG 702 pro, Sound Magic HP1000, Quad Era), a dzięki nim, no i malutkim Takstarkom (w relacji cena/jakość) polubiłem takowe. Oczywiście ciężkie, jakby za duże hełmofony Quad Era grają szerzej, dokładniej, subtelniej, monumentalnie, ale takiego subbasu to im brakuje, jak i wielu innym słuchawkom. "Plusy" Audiofanatyka w tym wypadku mówią wszystko. Dobry jakościowo, kontrolowany tłukący bas i przyjemne granie (działają na Aiyima DAC-A2).
Polecam do przetestowania ich każdemu, obowiązkowo   Jeśli ktoś zna jeszcze lepsze słuchawki tego rodzaju, to niech podzieli się wiedzą.

Edytowane przez aaamp3
dopisana myśl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 16.07.2022 o 11:35, aaamp3 napisał(a):

W kwestii subbasu, a przy tym dobrej sceny i w ogóle jakości brzmienia, dynamiki to na pewno 1More H1707 Triple Driver (534 zł, kiedyś ponoć 1100 zł)

Niby nie lubię nausznych/wokółusznych (kupiłem ogólnie do testów m.in.: wszystkie Superluxy (w tym HD685), Koss - porta, ur40, ksc 75, Philips SHL 3300, ISK 9999, Takstar ml750, Fidelio X2Hr, Samson Z55, AKG 702 pro, Sound Magic HP1000, Quad Era), a dzięki nim, no i malutkim Takstarkom (w relacji cena/jakość) polubiłem takowe. Oczywiście ciężkie, jakby za duże hełmofony Quad Era grają szerzej, dokładniej, subtelniej, monumentalnie, ale takiego subbasu to im brakuje, jak i wielu innym słuchawkom. "Plusy" Audiofanatyka w tym wypadku mówią wszystko. Dobry jakościowo, kontrolowany tłukący bas i przyjemne granie (działają na Aiyima DAC-A2).
Polecam do przetestowania ich każdemu, obowiązkowo   Jeśli ktoś zna jeszcze lepsze słuchawki tego rodzaju, to niech podzieli się wiedzą.

Mam pytanie co do tych  1More H1707 Triple Driver. One są bardziej nauszne czy wokółuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, side napisał(a):

@dweet Właśnie czekam na d7000 i z ciekawością przeczytałem twój wątek. Nadal masz z1r?

 

Cześć. Już od dawna nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności