Skocz do zawartości
  • 0

4.40hd, crusher 3.0, e55bt, club 700bt


misiajka

Pytanie

Cześć,

 

Poszukuje słuchawek , mogą być używane do 500zł.

Wyłącznie modele bezprzewodowe. Uwielbiam bas, przeszkadzają mi wysokie, niekontrolowane, ostre dźwięki.

Muzyka jakiej słucham to głównie elektroniczna(trance).

 

Słuchawki jakie najlepiej wspominam, które są nadal wzorem dla mojego słuchu to model takstar hd6000. Grają idealnie moim zdaniem, wciąż czekam na ich model bezprzewodowy :)

Posiadam tez KPP w wersji z Bluetooth , jednak niekiedy wspomnianego basu jest za mało (jednak feeling jest nieziemski) ;).

 

Modele jakie biorę pod uwagę to:

 

Sennheiser hd 4.40bt

Skullcandy crusher 3.0

Jbl club 700bt

Jbl e55bt

Sony xb950n1

 

Mogę prosić o pomoc w wyborze ? Niestety nie mam możliwości odsłuchu.

 

PozdrAwiam, Michał.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skullcandy mają w cholerę basu i góra nie jest mocno wyeksponowana, ale nie znam HD6000, więc nie wiem, czy to jest podobna sygnatura dzwięku. Musisz wziąć jednak pod uwagę fakt, że jest sporo sztuk z pękniętym pałąkiem, więc raczej ryzyk-fizyk. ;)

 

Ewentualnie fajne, ciepłe i dosyć basowe Sony WH-H900n, ale to z drugiej ręki, bo już są nieprodukowane.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedz.
Tez zauważyłem ze te pałąki ro chyba słaby element słuchawek..

Najbardziej intrygują mnie sennheisery 4.40hd, oponie o nich są bardzo pochlebne. Jednak jeśli mówimy o basie to zdania sa podzielone, dla jednych mocny aż nadto a inni twierdzą ze po prostu tam jest.
Co nie zmienia faktu ze mam je za taki produkt „musisz posiadać w swoim arsenale „ bo to jakby trochę klasyk wśród słuchawek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4.40 klasyk?! Nie no, bez jaj, Momentum to jest "klasyk", Sony WH1000xm to jest "klasyk", Bose QC35 to jest "klasyk".

No widzisz to ja zły wniosek wysnułem


Zostaje przy modelach: 4.40hd, jbl club oraz crusher 3.0.
Ktoś zna te modele i może się wypowiedzieć ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest zbyt ostry dla mnie, i bas jest mało dynamiczny. Jest, ale głównie w dolnych zakresach słyszalny. Kurde ciężko mi to opisac.

Zastanawiam się nad wymiana ich na model akg y50bt ewentualnie crusher 3.0.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym dorzucił jeszcze JBL Live 650 btnc, bardzo mnie zaskoczyły jakością dźwięku po BT. Basu jest tam wystarczająco z tendencją w kierunku ciepłego grania. Niedawno były do dostania za 450 zł, teraz widzę, że  podrożały, ale jakieś ofery w okolicach 500 zł jeszcze wiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są jeszcze Huawei FreeBuds Studio ANC. Lepsze od Sony XM 3 a do tego tańsze. Mam od lutego i z czystym sumieniem mogę polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
56 minut temu, Jaro54 napisał:

Są jeszcze Huawei FreeBuds Studio ANC. Lepsze od Sony XM 3 a do tego tańsze. Mam od lutego i z czystym sumieniem mogę polecić. 

Brak kodeków bezstratnych i "neutralne" strojenie przy włączonym NC, do tego słaba prasa. 😉 

 

Pod jakim względem są lepsze od XM3?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

Brak kodeków bezstratnych i "neutralne" strojenie przy włączonym NC, do tego słaba prasa. 😉 

 

Pod jakim względem są lepsze od XM3?

Bez kodeków grają lepiej niż Sony WH-1000 XM 3 z LDAC. I nie pisze na podstawie opisów tylko od 3 miesięcy używam. @Lord Raydenmiał je na odsłuchach i też może potwierdzić że są bardzo przyzwoite.

Od XM3 lepsze:

  • Dźwięk lepszy, nie zamulony 
  • Wykonanie premium, XM3 wyglądają przy nich jakby były ze sklepu po 5 zł 
  • ANC działa bardzo przyzwoicie. Trzeba tylko apke z kodu QR z pudełka zainstalować. 
  • O cenie nie wspomnę - niewiele dokładając do ceny XM3 masz 2x Studio ANC 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To mi teraz namieszaliście w głowie.
Chciałem zwrócić 4.40hd , dołożyć i kupić wspomniane xm3 ewentualnie model h900n.
Ma być duZo basu i mało szpilek z tonów wysokich

Z tym ze teraz to ja już nie mam pojęcia który z nich wybrać :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Huawei FreeBuds Studio ANC nie brakuje basu, ale jest to bardzo dobrej jakości bas a nie buła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Jaro54 napisał:

W Huawei FreeBuds Studio ANC nie brakuje basu, ale jest to bardzo dobrej jakości bas a nie buła. 

No ok, ale kolega pisze, że zależy mu na basie, jak ktoś coś takiego pisze, to zazwyczaj nie ma na myśli jakościowego basu, tylko właśnie "bułę". 😉

Teraz, misiajka napisał:

A w h900n jak jest z wysokimi tonami? Nie zbyt ostre ?

I jak tony wysokie w huawei?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W 900'kach wysokie tony w ogóle nie kłują, ogólnie te słuchawki są gładkie, dobrze nasycone, ciepłe i przyjemne, nic nie drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak chyba zależy mi na bule basowej :) niestety ani doświadczenie ani słownictwo fachowe nie pozwala mi opisac dokładnie czego oczekuje. Jedyne co wiem , to ze do tej pory ideałem był model takstar hd6000 i clip+ z RB


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bas czuć i to wyraźnie, jeśli oczywiście jest w utworze. Potrafią nieźle walnąć ale buły tam nie uświadczysz. Poziom w ogóle dźwięku jest wyższy i to mimo braku LDAC. I jedne z najwygodniejszych słuchawek 

Huawei FreeBuds Studio ANC są bardziej dźwiękowo podobne do Takstar HD 6000 niż Sony. Jeśli HD 6000 ci pasowały to i Studio ANC też powinny ci pasować 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam się z Jarkiem. Bardzo fajne słuchawki mimo braku kodeków aptX HD czy LDAC. Dobrze brzmiące i fajne ANC . Tylko musiałem je z aplikacji odpalić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poniżej zrzuty z aplikacji pokazują co one potrafią w dziedzinie ANC

Pierwszy pokazuję możliwości "nasłuchu" drugi wyciszenie w zależności od otoczenia 

Screenshot_20210605-173956~2.png

Screenshot_20210605-174032.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności