Skocz do zawartości

Jaki przenośny DAC USB-C na 2,5mm zbalansowany do Diany do max 1k


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś do Diany, co uzupełni Hidizsa S8. Nie chce mi się korzystać z przejściówki, bo hidizs nie jest zbalansowany. Gra całkiem fajnie z innymi, niezbalansowanymi słuchawkami, ale może da się lepiej i od razu po balansie :) Dobrze, żeby zmieścić się w tysiaku.

 

z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qudelix 5K albo FiiO BTR5 warte sprawdzenia jeżeli pod 2.5mm balans. Jeżeli pod 3.5mm to używam i jest fajny ES9280C Pro ~ 115 zł. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 3,5mm to Hidizs jest bardzo ok. Jestem z niego zadowolony. Chciałbym jednak urządzenie w pełni zbalansowane, bo mam i takie i takie słuchawki. A do tego potrzebuje dwóch urządzeń, dla wygody :)

Qudelix i btr5 wydlądają identycznie jeśli mowa o technikalia. Pytanie, co gra lepiej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbalansowane wyjście 2,5mm ma iBasso DC01 - mam tego "dongla" i jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ważne każda propozycja dobra tylko czy trafi w Twój muzyczny gust :) Dodam jeszcze do listy iBasso DC04 tylko tutaj balans na 4.4mm. Czyli warto mieć kabelek na 2.5mm i ew. krótką przejściówkę na 4.4mm ;)

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cpu1 napisał:

Dodam jeszcze do listy iBasso DC04 tylko tutaj balans na 4.4mm

A to nie jest to samo co DC01, tylko z innym gniazdkiem?

 

3 godziny temu, jouhou napisał:

jeszcze dorzucę Earmen Sparrow

Jak rozmawiałem z @manuelvetro to też go bardzo chwalił, bardziej niż wspomniany DC01, no ale też cena inna, więc nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perul napisał:

A to nie jest to samo co DC01, tylko z innym gniazdkiem?

DC01 ma pojedynczy chip AKM AK4493 a DC04 dwa Cirrusy CS43131. Powiadają że dobry ale nie prędko będę miał okazję to sprawdzić 🙂

 

Znajomy właśnie napisał, że tego ESS ES9280C podłączył z Moondrop Blessing 2 i zachwycony. Też przerobił jak ja Cobalty, Sabaje i inne czary. W którymś topowym modelu DAP iBasso bodajże zastosowało dwa takie chipy. Nie przeczę że są lepsze ale za tą cenę upieram się że rozwala system :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perul napisał:

A to nie jest to samo co DC01, tylko z innym gniazdkiem?

 

Jak rozmawiałem z @manuelvetro to też go bardzo chwalił, bardziej niż wspomniany DC01, no ale też cena inna, więc nie bez powodu.

Nie wiem, jak gra Diana, ale Billie Jean jest ciepła, a EarMan Sparrow jak najbardziej świetny, niemniej też po cieplej, kolorowej stronie. Billie Jean wspaniałe mi zagrały z xdp100r, neutralnym, równym. W cenie do 1k dorwałem xdp300r, który ma dziurkę 2,5. O ile obiektywnie dużo lepszy technicznie i bardziej muzykalny  od dc01  jest Sparrow, to kierując się synergią brałbym dc01. Qudelix 5k bardzo fajnie pędził Billie Jean - barwowo jest podobnie jak dc01, ale jest ciut lepszy technicznie, ale pionek xdp100r zmiaźdzył towarzystwo. Nie słuchałem Billie Jean po balansie, ale nie miałby Q5K nawet po balansie startu do pionka po 3,5. Sparrow też nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, manuelvetro napisał:

pionek xdp100r zmiaźdzył towarzystwo

To tylko kolejny dowód na to że nie ma co na siłę iść w balans z dokami czy IEMami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, manuelvetro napisał:

Nie wiem, jak gra Diana

Niestety buła na wysokim basie i przełomie ze średnicą dyskwalifikuje ciepłe źródła. Trzeba szukać czegoś technicznego i suchego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cpu1 napisał:

To tylko kolejny dowód na to że nie ma co na siłę iść w balans z dokami czy IEMami.

Dokładnie tak. Synergia jest ważniejsza. I to o niebo.

26 minut temu, espe0 napisał:

Niestety buła na wysokim basie i przełomie ze średnicą dyskwalifikuje ciepłe źródła. Trzeba szukać czegoś technicznego i suchego. 

Dokładnie.

Pionek xdp100r byłby pewnie ideałem, pomijając 300r, pewnie trudniejszy do nabycia. Ja mam oba :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, manuelvetro said:

dorwałem xdp300r

Tyle, że w tej cenie to można ifi xDSD.

13 hours ago, espe0 said:

Niestety buła na wysokim basie i przełomie ze średnicą dyskwalifikuje ciepłe źródła. Trzeba szukać czegoś technicznego i suchego. 

Jeśli to jest buła to ja jestem przygłuchy (a pewnie jestem), ale nie wyobrażam sobie słuchać Diany z suchego, analitycznego źródła. Ja słucham dużo wokali, trochę jazzu, blues'a i sporo skrzypiec, trochę fortepianu (ten instrument mam wrażenie, że zawsze najtrudniej odtworzyć).

I o ile jeszcze skrzypce bym pewnie przełknął na takim analitycznym źródle, to wokale są nie do przełknięcia - a kluczowe jest dla mnie, żeby oddawał dobrze emocje. Słucham dla relaksu a nie w autobusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bombatu napisał:

Jeśli to jest buła to ja jestem przygłuchy (a pewnie jestem), ale nie wyobrażam sobie słuchać Diany z suchego, analitycznego źródła. Ja słucham dużo wokali, trochę jazzu, blues'a i sporo skrzypiec, trochę fortepianu (ten instrument mam wrażenie, że zawsze najtrudniej odtworzyć).

I o ile jeszcze skrzypce bym pewnie przełknął na takim analitycznym źródle, to wokale są nie do przełknięcia - a kluczowe jest dla mnie, żeby oddawał dobrze emocje. Słucham dla relaksu a nie w autobusie.

Instrumentalnie są świetne. Ale wokale potrafią strasznie nosowo zaśpiewać jak mastering jest kiepski. Przez to moje Diany leżą na dnie szuflady już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, espe0 said:

Instrumentalnie są świetne. Ale wokale potrafią strasznie nosowo zaśpiewać jak mastering jest kiepski. Przez to moje Diany leżą na dnie szuflady już ponad rok.

Na pewno jest to nieco nosowe granie w zakresie wokali, ale przy tym dość masywne, co mi akurat odpowiada. Jeśli masz porównanie, to może polecisz jakąś ciekawą alternatywę do Diany, która zabrzmi podobnie masą, ale bez tej nosowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ddHiFi TC44B gra niemal identycznie jak iBasso DC04 a nie trzeba dokupować przejściówki. Jest leciutki ale to niezabezpieczone wyjście kabla trochę niepokoi w kontekście "majtania się" przy kieszeni. Może jest to jakoś wewnątrz rozwiązane, nie wiem. Natomiast Shanling UA2 dopiero odsłuc**ję. Średnica jest mniej dociążona ale właśnie jeżeli słuchawki mają jakąś "bułę", czy jak tam zwał, na średnich to będzie OK. Ja mam tak z ISN H40 których słucha mi się dużo przyjemniej  z UA2 niż DC04. Na minus to ucinanie ok. sekundy początków kawałków(zarówno z telefonu jak i z kompa win10). No i zdarzało się że tracił połączenie z androidem przy dłuższym słuchaniu, chociaż leżał spokojnie a gniazdo usb trzyma mocno. Aha, dodam jeszcze że słucham z USB Audio Player Pro, a nie dedykowanej apki.

Przypomniało mi się że nadchodzą nowości od ddHifi: 

ddh.jpg

Edytowane przez mantr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bombatu napisał:

Na pewno jest to nieco nosowe granie w zakresie wokali, ale przy tym dość masywne, co mi akurat odpowiada. Jeśli masz porównanie, to może polecisz jakąś ciekawą alternatywę do Diany, która zabrzmi podobnie masą, ale bez tej nosowości?

Jedyną co uratowało Diany u mnie to hiby music na Androida, z wykorzystaniem MSEB. Teraz mam PAW6000 więc Diany leżą i czekają aż je sprzedam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, manuelvetro napisał:

pionek xdp100r zmiaźdzył towarzystwo

Też go mam i też mam DC-01, i są jedne słuchawki (ostatnio moje ulubione), gdzie zdecydowanie wolę ich słuchać z DC-01.

Pewnie i więcej by się takich słuchawek znalazło, ale z racji, że DC-01 nabyłem niedawno, a wcześniej nie miałem żadnego zbalansowanego grajka/źródła, to nie mam innych słuchawek, które mógłbym do DC-01 podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Perul napisał:

Też go mam i też mam DC-01, i są jedne słuchawki (ostatnio moje ulubione), gdzie zdecydowanie wolę ich słuchać z DC-01.

Pewnie i więcej by się takich słuchawek znalazło, ale z racji, że DC-01 nabyłem niedawno, a wcześniej nie miałem żadnego zbalansowanego grajka/źródła, to nie mam innych słuchawek, które mógłbym do DC-01 podłączyć.

Ja dzięki temu odkryciu, że IEMy , Billie Jean, 64 Audio Nio zagrały mi najlepiej z pionka 100r ze wszystkich źródeł które mam, zacząłem pod niego podpinać inne kolorowe IEMy i okazało się, że dosłownie miażdży wszystkie moje dongle, DC01, Q5K, earman sparrow. Kwestia IEM czy słuchawki jest tu chyba zasadnicza. Tuszę, że ja słuchałem go z IEM a Ty ze słuchawkami. Nadto zamarzyłem, dosłownie przyśnił mi się zbalansowany 100r i następnego dnia pojawił się w komisie. Xdp300r nazywa się, posiadłem go drogą barteru. Zjada shanlinga m6 w kwestii jakości dźwięku. No, może nie zjada, ale lepszy jest po całości.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności