Skocz do zawartości

Przewód zbalansowany TRRRS 4.4mm to jack. Czemu taki drogi?


docik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym ogólnie zapytać się dlaczego przewody zbalansowane są takie drogie. Czy tu chodzi o wtyk, czy o to, że takie kable / wtyki nie są masowo produkowane? Zastanawiam się, czy kupując wtyki i przewód złożenie takiego kabla wymaga jakieś dodatkowej wiedzy niż ta gdybym robił kabel zbalansowany ? Zastanawia mnie również czy sama gra jest warta świeczki. Czytałem sporo ale interesuje mnie wasze subiektywne odczucie. Zapytałem o to w funklubie hifiman ale nie dostałem odpowiedzi. Chciałbym połączyć ZEN dac z hifiman sundara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zbalansowane kosztują podobnie do zwykłych. 

Do Sundar zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Można też samemu dłubnąć, a wymaga to tylko wtyków, minimum czterech żył do kabelka i właściwego polutowania pinów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, docik napisał:

Zastanawia mnie również czy sama gra jest warta świeczki... Chciałbym połączyć ZEN dac z hifiman sundara.

Na pewno warto, Sundara to słuchawki planarne, a jeszcze nie spotkałem planarów, które źle zareagowałyby na większą moc

Wyjście zbalansowane w sprzętach ma zasadniczo większą moc od zwykłego, stąd głównie biorą się pozytywne opinie na temat takiego połączenia.

 

Godzinę temu, docik napisał:

chciałbym ogólnie zapytać się dlaczego przewody zbalansowane są takie drogie.

A co to dla Ciebie znaczy "drogie"? Zwykłe kable nie są wg Ciebie "drogie"?

 

Godzinę temu, docik napisał:

Czy tu chodzi o wtyk, czy o to, że takie kable / wtyki nie są masowo produkowane?

Na pewno jest to jeden z czynników, bo fakt wtyczki zbalansowane są droższe, ale dochodzi do tego też trochę większa robocizna z jego "obrobieniem".

 

Godzinę temu, docik napisał:

Zastanawiam się, czy kupując wtyki i przewód złożenie takiego kabla wymaga jakieś dodatkowej wiedzy

Wiedzy, który pin w jednej wtyczce ma być połączony z jakim pinem w drugiej - schematy można znaleźć w necie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wtyki zbalansowane są droższe od zwykłych. Najtańszy jest prosty 2.5mm ale nie praktyczny, potem XLR, następnie 2.5mm kątowy, 4.4mm prosty i najdroższy 4.4mm kątowy. Do tego tak jak przedmówcy dobre przewodziki, porządne koszulki termo z klejem + ew. oplot. Zrobić porządnie, schludnie zbalansowany kabelek zajmuje mi 1-2 godzin. W praktyce używam balansu tylko mobilnie gdzie moc jest niższa na SE. Stacjonarnie mocny amp na SE 6.3mm mnie osobiście w zupełności wystarczy. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności