Skocz do zawartości

Apple Music


Lord Rayden
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez The Grand Wazoo,

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MrBrainwash napisał:

Nie słyszę różnicy z i bez. Żeby odpalić foobara to muszę i tak zdezaktywować go. 

Jprdl, ale słuchając z apki desktopowej (nie przez Foobar'a), po załączeniu trybu Exclusive, pomijasz sterowanie systemowe i wtedy jest głośność na maxa, może stąd różnica w głośności u Ciebie?! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash No widzisz, co ten mózg z nami robi ;)

 

@jacmiszcz92 Z założenia podchodzę do appsów 3rd party logujących się do kluczowych usług jak do jeża, nawet w przypadku opensource. A pomijając to, sytuacje typu MEDIA_LICENSE error co pół godziny są niedopuszczalne, więc sam rzut oka na ich listę issues i się odechciewa. I to nawet nie ma znaczenia czy to wina webappsa od apple - ich dedykowane aplikacje działają bez problemu, a webapps, cóż. Może w każdej chwili zniknąć, mogą zmienić api, mogą zrobić cokolwiek co rozwali aplikację 3rd party. Zresztą, mobilny apps od apple mi wystarcza, z desktopowego pod macOS korzystam z reguły jak szukam czegoś nowego do dodania do biblioteki i tyle.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ten media license error występował przez jakiś czas na wersji stabilnej. Niedługo powinniśmy otrzymać dostęp do wersji 3.0 beta która ma mnóstwo nowych funkcji.  Korzystam z nightly i jest znacznie bardziej stabilna niż tydzień temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, neonlight napisał:

Jprdl, ale słuchając z apki desktopowej (nie przez Foobar'a), po załączeniu trybu Exclusive, pomijasz sterowanie systemowe i wtedy jest głośność na maxa, może stąd różnica w głośności u Ciebie?! 😁

ah, szukasz przyczyny w różnicy głośności. Suwaczek blokuje inne urządzenia, ale nie zmienia dźwięku czyli głośności też, więc jak na nic nie wpływa to znaczy nie stanowi o różnicy. Czemu foobar gra głośniej? Nie mam pojęcia. Możliwe, że coś w systemie jest namieszane albo to już po prostu taka jego natura. To ta zmiana natężenia dźwięku sprawiała, że interpretowałem dźwięk jako bardziej dynamiczny, żywy i bezpośredni. Na Amazon był dźwięk słumiony, a mózg jeszcze dorobił mi takie specyficzne coś w dźwięku. Po wyrównaniu, nie dość że dynamizm wrócił na swoje miejsce to jeszcze to specyficzne coś zniknęło bez śladu. 

 

To już moje x*n spotkanie z psychoakustyką. Dlatego nie biorę na poważnie opinii o tym jak komuś kable czy DACi grają. Jeśli spotykam się z jakąś różnicą to przeważnie chodzi o wzmacniacz i jego wyjście np. wysoką impedancje lub właśnie coś w oprogramowaniu. Bo co w dobrze mierzącym urządzeniu mielibyśmy słyszeć? Skoro ślepego testu nie przejdę to i nie usłyszę jakiś nano-zmian w przepływie elektronów podczas normalnego słuchania muzyki.

 

Jeśli te zmiany wpływają na charakter miksu tudzież prezentacji muzycznej to nie ma bata, że nie odbiłoby się to w sygnale w zakresie słyszalności i nie wyszłoby to w pomiarach. Dajmy na to różnice związane z kodekami BT wychodzą w pomiarach, więc jakaś szansa jest je usłyszeć. 

 

Godzinę temu, unic0rn napisał:

@MrBrainwash No widzisz, co ten mózg z nami robi ;)

Widzę, słyszę i często czytam na forum ;)

 

Dzięki, za wnikliwość. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

ah, szukasz przyczyny w różnicy głośności. Suwaczek blokuje inne urządzenia, ale nie zmienia dźwięku czyli głośności też, więc jak na nic nie wpływa to znaczy nie stanowi o różnicy.

U mnie, jeżeli nie przesunę suwaczka, to głośność jest ustawiona w połowie i nie da się tego ruszyć, dopiero aktywowanie Exclusive dobija głośność do końca. 

 

Porównując pod tym względem Amazon M. do Spotify, to ten drugi jest minimalnie cichszy, lecz i tak różnica w jakości dźwięku po wyrównaniu jej, jest bez problemu słyszalna i na korzyść Amazon M..

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

 To już moje x*n spotkanie z psychoakustyką. Dlatego nie biorę na poważnie opinii o tym jak komuś kable czy DACi grają. Jeśli spotykam się z jakąś różnicą to przeważnie chodzi o wzmacniacz i jego wyjście np. wysoką impedancje lub właśnie coś w oprogramowaniu. Bo co w dobrze mierzącym urządzeniu mielibyśmy słyszeć? Skoro ślepego testu nie przejdę to i nie usłyszę jakiś nano-zmian w przepływie elektronów podczas normalnego słuchania muzyki.

 

Jeśli te zmiany wpływają na charakter miksu tudzież prezentacji muzycznej to nie ma bata, że nie odbiłoby się to w sygnale w zakresie słyszalności i nie wyszłoby to w pomiarach. Dajmy na to różnice związane z kodekami BT wychodzą w pomiarach, więc jakaś szansa jest je usłyszeć. 

 

Widzę, słyszę i często czytam na forum ;)

 

Dzięki, za wnikliwość. 

 

Odnośnie słyszenia kabli, DAC'ów itp., to oczywistym jest, że różnic wielkich nie ma i często można się wyłożyć w ślepym teście, a już w dłuższym odstępie czasowym, to w ogóle. Jednak zdarza się, że te różnice są bardziej lub mniej słyszalne, ale są, pomimo tego, że w pomiarach tego nie "słychać".

 

Musiałbym być skończonym idiotą, żeby wmawiać sobie, że słyszę różnice na podstawie ceny, wyglądu, firmy, pomiarów itp. itd., bo nie o to chodzi, a przynajmniej nie w moim przypadku, gdzie baaardzo ostrożnie podchodzę do tematu zmian wnoszonych przez wszelkie akcesoria audio. W szczególności jestem daleki od pisania i interpretowania na poważnie, wybujałych opisów, jakie te akcesoria wnoszą w dźwięk, za cienki w uszach na to jestem, przyznaję bez bicia i nie raz o tym pisałem. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, neonlight napisał:

U mnie, jeżeli nie przesunę suwaczka, to głośność jest ustawiona w połowie i nie da się tego ruszyć, dopiero aktywowanie Exclusive dobija głośność do końca. 

 

Porównując pod tym względem Amazon M. do Spotify, to ten drugi jest minimalnie cichszy, lecz i tak różnica w jakości dźwięku po wyrównaniu jej, jest bez problemu słyszalna i na korzyść Amazon M..

Dlatego mówię tylko o Amazonie. Spotify trzeba byłoby sprawdzić. Ale kiedyś dla mnie wyraźnie barwił. W Amazonie głośność była z początku na połowie, ale ja dałem radę ją wymaksować. Jednak poziom się zrównał dopiero jak w Foobarze trochę ściszyłem. Jak na moje ucho to teraz nie słyszę różnic (nawet jeśli jakieś są).

 

Spotify dawno nie sprawdzałem. Pamiętam, że kiedyś ingerował do tego stopnia, że wolałem na nim słuchać DT990, bo tak nie cięły po uszach na nim ;)

 

46 minut temu, neonlight napisał:

Musiałbym być skończonym idiotą, żeby wmawiać sobie, że słyszę roznice na podstawie ceny, wyglądu, firmy, pomiarów itp. itd., a nie o to chodzi, a przynajmniej nie w moim przypadku, gdzie baaardzo ostrożnie podchodzę do tematu zmian wnoszonych przez wszelkie akcesoria audio.

Oczywiście. Ja i Ty sobie nie wmawiamy. Lecz też jesteśmy tylko ludźmi. ;) 

 

46 minut temu, neonlight napisał:

W szczególności jestem daleki od pisania i interpretowania na poważnie, wybujałych opisów, jakie te akcesoria wnoszą w dźwięk, za cienki w uszach na to jestem, przyznaję bez bicia i nie raz o tym pisałem. ;)

 

👍

 

Na opisy subiektywne też jest miejsce w tym hobby IMO. Tyle, że te opisy mają wartość ekspresyjną, ale nie koniecznie mają wartość argumentacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogarnąłem podłączenie przejściówką usb-c na usb a , teraz jest problem że dac odtwarza tylko mp3 320 , na iPad w ustawieniach poprzestawiane

Ogarnąłem podłączenie przejściówką usb-c na usb a , teraz jest problem że dac odtwarza tylko mp3 320 , na iPad w ustawieniach poprzestawiane

na bezstratną jakość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 17:25, joysofjoyc4 napisał:

 

Podbijam pytanie. 

Przede wszystkim mam wrażenie na razie na Tidalu jest więcej muzyki w gęstych formatach, ale to działa na plus, kiedy się posiada dobrego Dac-a z MQA.

Na Apple Music rzadziej spotyka się coś więcej niż zwykłe bezstratne. Poza tym wąskim gardłem jest zawsze sprzęt i środowisko. Tidala da się słuchać z wielu sprzętów i programów, w przypadku Appla zawsze problem, że w grę wchodzi tylko Applowski program, a moim zdaniem na tym cierpi jakość.

Np. Tidal lepiej gra na PC z Audrivany niż z Tidalowego programu itp.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
See (serial)
Tak, See i wiele innych ciekawych pozycji.
Jakość obrazy również na plus. O cenie nie wspominając , choć tu małe zastrzeżenie. Na Apple TV sa też płatne rzeczy, co jednak nie zmienia mojej ogólnie pozytwynej oceny.
Netflix poszedl w odstawkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, See i wiele innych ciekawych pozycji.
Jakość obrazy również na plus. O cenie nie wspominając , choć tu małe zastrzeżenie. Na Apple TV sa też płatne rzeczy, co jednak nie zmienia mojej ogólnie pozytwynej oceny.
Netflix poszedl w odstawkę.
Są płatne na Apple TV, abonament płacisz za Apple TV+. Mam od początku i póki co, tylko jeden mi się bardzo podobał - Physical. Ale parę rzeczy mam jeszcze do sprawdzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona przepada za The Morning Show, ja pare innych prócz tegoż i See oglądałem i przyznam, że trzymają poziom. Nawet Emily Dickinson oglądałem z dużą satysfakcją.

Dobre są dokumentalne, przyrodnicze etc. Tam „czuć misję” a nie tylko piniondz. Razem z Apple TV mam Apple Music , 200gb w chmurze dla rodziny i Apple Arcade - gry na urządzenia, konsole, etc. Nie ma tam gupich gier, agresywnych etc. Takie dla całej rodziny, można dzieciakowi lat 6 dać konsole do łapy i krzywdy sobie nie zrobi nieodpowiednią treścią. Także, „czuć misję”. Jaką ? Amerykańską, prorodzinną, proedukacyjną także, w całym w.w. pakiecie. 39,99 płacę za wszystko ale każdy w rodzinie ma dostęp na wszystkich swoich urządzeniach. Żona ze starszym synem korzystają aktywnie, młodszy dopiero zaczyna, ale i jemu prócz konsoli czy iPada zdarza się odpalić Apple Music, bo swoją bibliotekę już ma, czy Apple TV na jakiś serial dla dzieci, lub film… dokumentalny. Także, nie ma co porównywać Apple TV z netflixem, etc, bo Apple TV jest tylko częścią pakietu i o co innego tam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.11.2021 o 12:40, Palpatine napisał:

Jak AM wypada względem Tidal jeśli chodzi o jakość muzyki w najwyższych pakietach?

Mam wrażenie że jest ok jeśli chodzi o jakość, jest przestrzennie, detalicznie, ale mam wrażenie że dość klinicznie i odrobinę jaśniej, mniej basu niż w Tidalu. Nie wiem, może to jakaś moja obsesja, ale brzmienie Tidala trochę bardziej mi leżało. 
To nie są duże różnice, ale i tak mnie to denerwuje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że jest ok jeśli chodzi o jakość, jest przestrzennie, detalicznie, ale mam wrażenie że dość klinicznie i odrobinę jaśniej, mniej basu niż w Tidalu. Nie wiem, może to jakaś moja obsesja, ale brzmienie Tidala trochę bardziej mi leżało. 
To nie są duże różnice, ale i tak mnie to denerwuje
W pełni się zgadzam - właśnie tak odbierałem Apple vs. Tidal.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wróciłem do Spotify, bo choć niektóre rzeczy brzmią lepiej, przestrzenniej na AM, tak np. Ultra HD grają ciszej i bardziej płasko od wersji HD i Spotify Premium 320kb/s. Więc ostatecznie wolę nieco gorsze SQ, ale jednakową barwę i głośność na wszystkich utworach. ;) A ten Atmos w AM, to nieporozumienie.

 

Edit.

Sorki, pomyliły mi się serwisy, pisałem o Amazon Music, nie Apple Music. 🤪

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności