Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Apple Music


Lord Rayden
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez The Grand Wazoo,

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Apple id ze starego 4s (chyba region PL). Jakbym słuchał to i tak na androidzie (tel nowy ma dolby atmos). Warto użyć strego ID czy nie ma znaczenia? Trzeba podać dane rozliczeniowe, może być paypal?Lepiej brać w darmowym rodzinne (było by ze 3 osoby)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem i nie mam :(

 

Ps.

Gdyby ktoś chciał dołączyć do rodziny to zapraszam. Mam ten abonament na 3 miesiące za free i tylko ja jestem w rodzinie, może wciągnę jeszcze żonę i kolegę (maks).

1 godzinę temu, gentillo napisał:

Mam już lossless i Dolby atmos na Androidzie:) Konieczna instalacja najnowszej bety z apkmirror.
Pa pa Tidal.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


 

 

43 minuty temu, Piotriks napisał:

Mam i ja, dzięki. cd6624cbf133c8b7a10c707ada1d0b41.jpg

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

3.6.0 beta z apkmirror? Bundle? Ciekawe czego u mnie nie ma, może trzeba wywalić wszystkie dane aplikacji i skonfigurować jeszcze raz hmm. Albo uaktywniają po stronie serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem i nie mam
 
Ps.
Gdyby ktoś chciał dołączyć do rodziny to zapraszam. Mam ten abonament na 3 miesiące za free i tylko ja jestem w rodzinie, może wciągnę jeszcze żonę i kolegę (maks).
 
3.6.0 beta z apkmirror? Bundle? Ciekawe czego u mnie nie ma, może trzeba wywalić wszystkie dane aplikacji i skonfigurować jeszcze raz hmm. Albo uaktywniają po stronie serwera.
Chętnie.
https://www.apkmirror.com/apk/apple-inc/apple-music/apple-music-3-6-0-beta-release/apple-music-3-6-0-beta-3-android-apk-download/
Są 3 wersje bety, trzeba wybrać tą z 15 czerwca.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka



Przy okazji. Znalazł ktoś może jakieś nagrania dostępne w hi res lossless?

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gentillo napisał:

Przy okazji. Znalazł ktoś może jakieś nagrania dostępne w hi res lossless?
 

 

 

wrzuć sobie do wyszukiwarki Apple Music "Hi-Res Lossless Audio" to wypluje Ci playlistę jakiegoś gościa z Reddita. Z tego co rzuciłem okiem na szybko, to większość na tej liście to 24/96

 

9 godzin temu, gentillo napisał:

Mam już lossless i Dolby atmos na Androidzie:) Konieczna instalacja najnowszej bety z apkmirror.
Pa pa Tidal.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


 

 

@gentillo dzięki za podpowiedź. Zainstalowałem i na pioneer xdp-100r działa ta beta bez problemu.

Edytowane przez summerinparis33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gentillo napisał:

Chętnie.
https://www.apkmirror.com/apk/apple-inc/apple-music/apple-music-3-6-0-beta-release/apple-music-3-6-0-beta-3-android-apk-download/
Są 3 wersje bety, trzeba wybrać tą z 15 czerwca.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


 

Przy okazji. Znalazł ktoś może jakieś nagrania dostępne w hi res lossless?

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

AA faktycznie, a ja pobrałem tą z 31 maja - dzięki.

 

Ps. wysłałem Ci PW + zaproszenie do rodzinki.

 

To teraz pozostaje tylko czekać na oficjalnąwersję i na to, aby działała na SR25, bo ostatnia działająca z jakiegoś powodu to niestety 3.4.0 😕

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś trafiłem na ten temat i zrobiłem upgrade jakości muzyki
Akurat dziś słuchałem wyłącznie przez Bluetooth. Testowałem na Sony h900n oraz bluedio t6s.

Co zauważalne to napis „lossless” pod okładka piosenki oraz moim zdaniem znacznie lepsza jakość względem Spotify premium.

Mam nawet wrażenie ze mocniej odczuwalna zmiana była przy bluedio niż Sony. Po kablu nie testowałem.
Nawet miałem kupić shanling m0 aby poprawić jakość muzyki, jednak teraz nie wiem czy to zagranie ma sens

No i tak, to placebo (po Bluetooth) czy faktycznie jest lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, misiajka napisał:

Ja dziś trafiłem na ten temat i zrobiłem upgrade jakości muzyki emoji3577.png
Akurat dziś słuchałem wyłącznie przez Bluetooth. Testowałem na Sony h900n oraz bluedio t6s.

Co zauważalne to napis „lossless” pod okładka piosenki emoji16.png oraz moim zdaniem znacznie lepsza jakość względem Spotify premium.

Mam nawet wrażenie ze mocniej odczuwalna zmiana była przy bluedio niż Sony. Po kablu nie testowałem.
Nawet miałem kupić shanling m0 aby poprawić jakość muzyki, jednak teraz nie wiem czy to zagranie ma sens emoji848.png

No i tak, to placebo (po Bluetooth) czy faktycznie jest lepiej emoji848.pngemoji848.pngemoji848.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@misiajka

Odnośnie uwarunkowań technicznych, a nie Twoich subiektywnych odczuć:

 

- jeżeli łączyłeś się z tymi swoimi słuchawkami z iPhone, to iPhone wspiera po bluetooth jedynie AAC (bitrate 265kbps) oraz SBC(bitrate 320kbps).

Natomiast losslees (bez Hi-Res) Apple to bitrate 1411kbps. jak sam widzisz jest istotna różnica.

 

Napis lossless wyświetla się w Apple Music na Twoich urządzeniach dlatego, że tak wysyła do Ciebie Apple utwór (ponieważ tak zaznaczyłeś w jakości muzyki), a nie dlatego że słyszysz lossless. Nie możesz tego zrobić przy tych kodekach po bluetooth.

 

Jakbyś odpalił Apple Music na urządzeniu, które obsługuje aptxHD (576kbps) lub LDAC(990kbps) oraz te słuchawki co masz Sony (obsługują aptx HD oraz LDAC), to wtedy po bluetooth dopiero zbliży się do lossless Apple.

 

Reasumując, jeśli chcesz Apple Lossless to słuchanie po kablu, jeżeli natomiast chcesz jeszcze wyżej, czyli Apple Hi-Res to zewnętrzny DAC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=50338]misiajka[/mention]
Odnośnie uwarunkowań technicznych, a nie Twoich subiektywnych odczuć:
 
- jeżeli łączyłeś się z tymi swoimi słuchawkami z iPhone, to iPhone wspiera po bluetooth jedynie AAC (bitrate 265kbps) oraz SBC(bitrate 320kbps).
Natomiast losslees (bez Hi-Res) Apple to bitrate 1411kbps. jak sam widzisz jest istotna różnica.
 
Napis lossless wyświetla się w Apple Music na Twoich urządzeniach dlatego, że tak wysyła do Ciebie Apple utwór (ponieważ tak zaznaczyłeś w jakości muzyki), a nie dlatego że słyszysz lossless. Nie możesz tego zrobić przy tych kodekach po bluetooth.
 
Jakbyś odpalił Apple Music na urządzeniu, które obsługuje aptxHD (576kbps) lub LDAC(990kbps) oraz te słuchawki co masz Sony (obsługują aptx HD oraz LDAC), to wtedy po bluetooth dopiero zbliży się do lossless Apple.
 
Reasumując, jeśli chcesz Apple Lossless to słuchanie po kablu, jeżeli natomiast chcesz jeszcze wyżej, czyli Apple Hi-Res to zewnętrzny DAC.
 
 

Bardzo dziękuje ci za wyjaśnienie.
Widocznie ta różnica słyszalna wynikała z faktu ze Spotify gra gorsza jakością, ewentualnie Apple Music mi bardziej podchodzi.

Czas wrócić do takstar hd6000 i cieszyć się bezstratnoscia Apple


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć ja też należę do tych, którzy zrezygnowali już z Tidala, to niestety z tą wysoką jakością w Apple wcale nie jest tak różowo.

Często okazuje się, że tylko myślimy, że słuchamy w jakiejś rozdzielczości, a tak na prawdę sprzęt robi downsampling i upsampling w ogóle o tym nie informując. 

Tu artykuł na ten temat:

https://darko.audio/2021/06/apple-musics-hi-res-streaming-is-a-bit-of-a-mess/


Ciekawe jak będzie na androidzie, bo może uda się przetestować na iBasso dx300..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xenofont napisał:

Choć ja też należę do tych, którzy zrezygnowali już z Tidala, to niestety z tą wysoką jakością w Apple wcale nie jest tak różowo.

Często okazuje się, że tylko myślimy, że słuchamy w jakiejś rozdzielczości, a tak na prawdę sprzęt robi downsampling i upsampling w ogóle o tym nie informując. 

Tu artykuł na ten temat:

https://darko.audio/2021/06/apple-musics-hi-res-streaming-is-a-bit-of-a-mess/


Ciekawe jak będzie na androidzie, bo może uda się przetestować na iBasso dx300..

 

@xenofont poprzez niezbyt precyzyjne sformułowanie "to niestety z tą wysoką jakością w Apple wcale nie jest tak różowo." , możesz nieświadomie wprowadzać innych użytkowników w błąd.

 

Po pierwsze trzeba odróżnić co udostępnia Apple, a w jakiej jakości dany utwór jest w stanie odtworzyć użytkownik, w zależności od posiadanego sprzętu.

Przykładowo: Apple udostępnia np. utwór "Sweet Love" Anity Baker  jako HI-Res 24-bit 192 kHz ALAC. 

 

Ponieważ jest to powyżej 48kHz to Apple wyraźnie pisze: "To listen to songs at sample rates higher than 48 kHz, you need an external digital-to-analog converter."

Stąd jak odpalisz taki utwór na "zwykłym" urządzeniu, to będzie downsampling to 48kHz mimo, że Apple wypuści 24-bit 192 kHz.

 

Oczywiście, jeżeli masz DAP z Androidem, gdzie możesz uruchomić Apple Music (obecnie jedynie beta 3.6.0 z czerwca z apk mirror) to wewnętrzny DAC to przetworzy.

Przykładowo, mam XDP-100, zainstalowałem betę i działa w HI-RES.

 

Jeżeli chodzi o jabłkowe urządzenia, to ja nabyłem Ikko Zerdę (potrzebowałem także optical output do pass through), która bez problemu przetwarza HI-Res 24-bit 192 kHz ALAC.

 

I tak naprawdę o tym jest cyt. przez Ciebie artykuł: mając zwykłe smartphony, tablety, PC lub Mac żeby posłuchać HI-RES musisz mieć dodatkowego DAC-a. Ale jak masz, to Apple dostarczy Ci tego HI-RES-a, więc jest różowo 😉

 

 

@xenofontJeżeli chodzi o DX 300 i apple music, to zobacz ten wątek

https://www.head-fi.org/threads/ibasso-dx300-qualcomm-snapdragon-660-octa-core-6gb-ram-128gb-rom-new-firmware-2-6-2021.943221/page-434

gdzie ludzie publikują screeny, że działa, w różnych konfiguracjach.

 

pozdrawiam

 

Edytowane przez summerinparis33
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blackromek napisał:

Panowie jak IPhone / IPad podłączyć do zewnętrznego dac

 

jeżeli Ipad też ma port lighting, to https://www.apple.com/shop/product/MK0W2AM/A/lightning-to-usb-3-camera-adapter

W tym kicie masz USB-A, więc dalej zależy jakie masz wejścia w DAC. Niestety, nie używam tej przejściówki, więc nie mogę Ci zagwarantować, że puszcza dalej "pass through".  W sieci goście twierdzą, że puszcza czysty.

Ja używam Zerdy i optycznego wyjścia na zewnętrzny amp i ona puszcza czysty sygnał. 

 

Jeszcze jedno, jak chcesz się bawić w przejściówki do lighting nie-apple, to zadbaj, żeby miały MFi-certified. Inaczej możesz się bawić, czy działa czy nie działa. 

Edytowane przez summerinparis33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, summerinparis33 napisał:

poprzez niezbyt precyzyjne sformułowanie "to niestety z tą wysoką jakością w Apple wcale nie jest tak różowo." , możesz nieświadomie wprowadzać innych użytkowników w błąd.

Przecież odesłałem do źródła, gdzie jest powiedziane dlaczego nie jest różowo, jak się doczyta to nikt nie pobłądzi. 

 

Piszesz o oczywistych rzeczach o tym, co apple udostępnia w jakiej jakości, a zupełnie nie odniosłeś się np. do konieczności upierdliwego przestawiania częstotliwości na MacOS. Tu są problemy największe i to niezależnie od podłączonego sprzętu. 

 

Poza tym brak implementacji AppleMusic w streemerach takich jak choćby Auralic. 

Jeżeli już chcemy puścić z telefonu przez AirPlay 2 jest cięcie wszystkiego wyżej do 24/48. 

W praktyce oznacza to, że musisz mieć iPada, albo iPhona podłączonego do sprzętu stacjonarnego z prostym sterowaniem przez choćby AppleWatch.

 

Tak więc: "nie jest tak różowo"...

 

Oczywiście na iOS w zasadzie działa bez problemów, np na ChordHugo 2 i generalnie DAC z zewnętrznym zasilaniem (z powodu ograniczeń poboru mocy na złączu Lightning). Poza tym też dobrze radzi sobie EarMen Sparrow.

 

Apple ma więc przed sobą jeszcze sporo poprawek w sofcie (przede wszystkim MacOS), żeby osiągnąć funkcjonalność Tidala pod względem różnorodności kompatybilnego sprzętu. Apple zdaje sobie z tego sprawę i stąd brak dopłaty za Lossless. 

Oczywiście nie mam nic przeciwko niższej cenie.... 

 

Działa i burczy na iBasso DX300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aby otrzymać WASAPI Exclusive w Apple Music należy się upomnieć:

1) Założyć temat na forum Apple -> Ask a Question

https://discussions.apple.com/community/music/apple_music_on_windows

2) Wysłać feedback -> I Have Feedback About: Playing music, movies, TV shows, apps, and more with iTunes

https://www.apple.com/feedback/itunesapp.html

3) Skontaktować się z pomocą techniczną -> wybieramy US i chat https://getsupport.apple.com/

4) Poprosić audiofilską społeczność na innych forach o to samo

5) Zrobić hałas na social media i nieoficjalnych forach jak

https://www.reddit.com/r/AppleMusic/

https://www.reddit.com/r/apple/

 

2021-07-04 22_26_23-.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Aby otrzymać WASAPI Exclusive w Apple Music należy się upomnieć:

 

Ciekawe czy Apple faktycznie będzie rozwijać funkcje związane z Losseless czy zostawi to tak jak jest.

Byłoby głupio zwłaszcza, jeżeli zostałoby tak na Mac-ach.

Ale jak ludzie ich już nagabują to dobrze, bo może się za to wezmą. 

Trzeba się przyłączyć do akcji.

Gdzieś też mieli oni stronkę, gdzie można było zgłaszać zapotrzebowanie na jakieś funkcjonalności w ich systemach, muszę poszukać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy.

 

Wątpię, że pospolite ruszenie coś da, to raczej egzotyczna funkcja dla zwykłych użytkowników. Może się mylę. Taki Deezer, na ten przykład, który chwalił się hi-fi jakością od paru lat, zlewa prośby o bit-perfect dla Windy od wieków - spójrzcie sobie na ich forum, od kiedy ticket z prośbą o implementację wisi: 3 lata :D.

 

https://en.deezercommunity.com/ideas/asio-amp-wasapi-support-for-desktop-2708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności