Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki Bluetooth do 1.5k


Kimes

Pytanie

Cześć, szukam słuchawek BT ww. budżecie. Jako nieaudiofil i czlowiek nie znajacy pojec postaram sie opisac wam to czego szukam.

Nie lubie zbyt przesadzonego basu i mułu, dzwiek ma być szczegółowy, z dobra separacja dzwiekow. Muzyki slucham roznej.

Słuchawki ktore przetestowalem do tej pory:
Sony wh-1000xm4
Beyerdynamic Lagoon ANC
Bose ANC 700
Dali io6
Sennheiser Momentum 3
Shure Aonic 50

Sony - kompletna porazka, za duzo rozlewajacego sie basu, ja w tych sluchawkach nic nie slysze poza basem, zero szczegolow. Dobre ANC i mikrofon.
Beyerdynamic Lagoon ANC - w miare okej aczkolwiek nadal za duzo meczacego basu, wzglednie wygodne ale troche plastikowe

Bose ANC 700 - graja tylko okej, bas do przezycia, niewygodne, sztywne, pomimo designu wygladaja tanio, spoko ANC i mikrofon

Dali io6 - graja dobrze, bardzo neutralnie, dobra szczegolowosc ale jak dla mnie niewygodne, nie bylem w stanie ulozyc ich komfortowo na mojej glowie. Brak EQ, brak apki. Dobra praca baterii.

Sennheiser Momentum 3 - z tych wszystkich sluchawek ktore sztucznie podbijaja bas ten brzmi najlepiej, szczegołowość ok, design taki sobie, uzyta skora. Wygodne.

Shure Aonic 50 - podobne do Dali, neutralne dobre brzmienie, wysoka szczegółowość, basu tutaj za wiele nie ma, ciezko mi powiedziec czy zostal wyciety czy jest on naturalny, wydaje mi sie ze w dali jest go minimalnie wiecej aczkolwiek Shure brzmia ciut lepiej od dali. Sa duze i ciezkie ale w miare wygodne.

 

Osobiscie sklaniam sie ku Sennheiser Momentum 3 albo Shure Aonic 50. Shure graja lepiej ale boje sie ze jezeli je wybiore to z czasem moze zaczac mi brakowac basu (nigdy nie przepadalem za przesadzonym basem). Mam tez pewne obawy ze pomimo tego ze obie pary tych sluchawek leza w miare komfortowo to po dluzszym sluchaniu moze byc problem z przegrzewaniem sie uszu, zwlaszcza np gdy zdecyduje sie z nimi wyjsc na zewnatrz. Słuchawki kupuje glownie do home office (skoro siedze w domu to moge miecn a kablu, co nie? kiedys przyjdzie na to czas) wiec chcialbym miec je na uszach 5-8h.

Powiedzcie mi prosze jeszcze jak Sennheisery i Shure maja sie do Bose QC35ii, ja wiem ze to troche nizsza polka ale te Bose to najwygodniejsze sluchawki swiata. Zastanawiam sie czy nie kupic ich jako druga pare do podrozowania, outdooru itp. Przymierzalem QC35ii ale tylko na standzie w Media Markt wiec nie bylem w stanie podlaczyc swojej muzyki do nich, nie wiem jak graja. Warto je kupic w 2021 mimo wszystko?

Jezeli istnieja jakies sluchawki w tym przedziale cenowym ktore przeoczylem a sa warte uwagi to slucham waszych propozycji, z góry dziekuje!

 

Edytowane przez Kimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To przetestuj Huawei FreeBuds Studio ANC, Pioneer SE-MS9BN. Huawei (które posiadam) mają niezły ANC, a pod względem dźwięku i wykonania są lepsze od Sony XM3, XM4 nie słyszałem. Dużo lepsze moim skromnym zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to może spodobały by ci się ATH-DSR7BT. Niestety dla mnie małe nausznice, podczas pracy po BT słyszalny szum w przerwach między utworami (do przyzwyczajenia i szybko o nim się zapomina) przeciętny zasięg, u mnie około 7m. Ciekawostka, w pełni cyfrowe, nie potrzebują DAC do PC ale odpada analog po kablu.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, neonlight napisał:

Nie lepiej kupić jakieś wygodne na welurach, otwarte, o dobrej jakości dźwięku, a na wyjście tańsze BT lub doki?! ;)

No zoba, ostatnio sam se kupił dwa malutkie głośniczki() a innym każe siedzieć w słuchawkach po 5-8 godzin dziennie. Bo otwarte, bo welury, pfff... :P 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności