Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RudiStor - co się stało z Rudim Storem?


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Na razie brak szkół do wyświetlenia ;)

 

rudi.png

Tiaaa, czyli na poprawę nie ma co liczyć. U mnie jego pomiot jako przedwzmacniacz spalił składową stałą średnio-niskotonowce w kolumnach. Jak wziąłem potem miernik, to okazało się że po załączeniu i wyłączeniu wali dc w porywach do 31 volt na wyjściu słuchawkowym i rca. Tytan myśli technicznej.

Najciekawsze jest to, że wzmak creek, do którego podłączyłem tego dziada miał zabezpieczenie przed składową stałą, które zadziałało...ale kilka sekund po sfajceniu emali na uzwojeniach cewek głośników :woot:

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz RPX-33 Mk II był na naprawie. Chodziło chyba tylko o przełącznik, ale nie pamiętam. W każdym razie podobało mi się rozwiązanie gniazd jack podpisanych jako LOW i HIGH. To pierwsze było podłączone pod to drugie dużymi rezystorami bodajże 33 omy 5W węglowe zwykłe 5%. Sam schemat jest mega prosty. Najpierw wtórnik na wielkim tranzystorze jako stabilizator zasilania, przy czym nie było nawet diod Zenera, tylko układ równoległy RC w bazie. Potem klasyczne WE-WK na pojedynczych tranzystorach w możliwie prostych aplikacjach, polaryzowane samymi rezystorami. I o ile mnie pamięć nie myli, to walnął wielkie kondensatory wyjściowe, które zanim się naładują to trochę czasu DC na wyjściu posiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

trochę czasu DC na wyjściu posiedzi. 

Utrzymywało się kilkanaście/dsiesiąt sekund po załączeniu i wyłączeniu; najpierw rosło do wartości ponad 30V, po czym spadało - wystarczyło jednak by załatwić kolumny po włączeniu go do koncówki mocy jako przedwzmacniacz. Sam dźwięk był sympatyczny - audiofylsko poczarowany, typowa klasa A;)

Kuna, ale jak se przypomnę jego cenę, to kuna...

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fallow napisał:

Czyli reasumując poza hejcikiem by design, nikt nie wie co się z nim stało? Pytam o człowieka, który jednak w audio był obecny.

Hejcik to był na head-fi wiele lat temu. Poszukaj sobie jak go dopadli za podawanie danych obalających prawa fizyki molekularnej. Konkretnie to ktoś mu wypomniał, że podał S/N dla topowego modelu niemożliwy do uzyskania, bo niższy od szumu termicznego. Ja nie wnikam w podłoże marketingowe takich akcji, gdzie stowarzyszenie składaczy M^3, Beta22 itp. chciało wykazać wyższość tych konstrukcji nad jego. Po prostu nagonkę urządzili. Ja nawet byłem za nim wówczas, bo nie jestem fanem rozwiązań Ti Kana, a w szczegółach się z nimi nie zgadzam. Były też głosy, że RP-010 gra lepiej niż Beta22, więc tym bardziej trzeba było niszczyć człowieka. Ile kto miał racji - nie mnie to osądzać. Tematy dawno minione dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaprojektował wzmacniacz tak ze nie odciął składowej stałej przed gniazdami rca (na słuchawkowym to pikuś bo obciążające je słuchawki szybko „spuszczą powietrze” z kondów); wiadomo ze dobra końcówka mocy to przeniesie, wzmocni i poda prąd stały na sekcję niskosredniotonową (przed gwizdkami jest zawsze kond w szereg). Odwala kaszanę (sorry Moderacjo) tworząc wyjście „Low” przy pomocy rezystorów. Wali na prosty a mimo to niedorobiony wzmacniacz cenę 1800 dolcow prawie. Jak się o tym pisze to jest hejt? A idź pan @Whooy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czyli reasumując, albo sumując drugi raz. Nikt nie wie co się stało z człowiekiem jako takim? Historie na head-fi czytuję od 2007 roku. Mam przesłanki, że po prostu odszedł. Ja nie pytałem tutaj o geneze jego oferty tylko o człowieka.

 

A historie które opisujecie, powiem tak: nie pierwszy w audio i nie ostatni. Można wymienić całkiem pokaźną ilość takich manufaktur audio. Znacznie lepszy przykład rozkładu to IMHO Singlepower. Zarówno bardzo popularny na headfi i równie bardzo znienawidzony.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności