Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co zamiast FiiO FH3 do hip-hopu


Muniek1804

Pytanie

Drodzy,

 

zastanawiam się nad alternatywą dla FiiO FH3. Próbowałem je z Radsonem Earstudio ES100, FiiO BTR3K oraz FiiO BTR3 i ogólnie jest dobrze, no ale... Słucham głównie hip-hopu, podoba mi się dynamika i zróżnicowanie dołu FH3, jednak problem stwarza nieprzyjemnie agresywna (jak dla mnie) wyższa średnica. W EQ muszę mocno ścinać pasmo 8 kHz, a ta ingerencja odbija się wysuszeniem średnicy. Wspomnę, że podmieniłem w nich kabel na Kbear Rhyme (zbalansowany, 8 żył, miedź).

 

Zastanawiam się nad tym, jakie IEMy brać pod uwagę, żeby porównać je z FH3  (w podobnym przedziale cenowym) - dynamiczne, ale z opanowaną średnicą, muzykalne. Basu może być nawet ciut mniej niż w FH3. Fajnie, gdyby były równie wygodne.

 

Z moich poszukiwań wynika, że warto spróbować Moondrop Starfield. Myślałem też nad  ikko Oh1 albo ikko Oh10, ale tutaj chyba może być zbyt ostro. 

 

Może macie jakieś sugestie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Isn H40 - góra gładka, a dół nawet lepszy, chociaż ilościowo chyba nieco go mniej było wzgl. FH3

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Muniek1804 napisał:

Z moich poszukiwań wynika, że warto spróbować Moondrop Starfield. Myślałem też nad  ikko Oh1 albo ikko Oh10, ale tutaj chyba może być zbyt ostro. 

 

Może macie jakieś sugestie? :) 

 

OH10 też mają momentami upierdliwa górę, więc w tym kierunku bym zdecydowanie nie szedł. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, requal napisał:

Isn H40 - góra gładka, a dół nawet lepszy, chociaż ilościowo chyba nieco go mniej było wzgl. FH3

 

Po przejrzeniu recenzji dopisuję do listy :)

 

5 godzin temu, Loke13 napisał:

Od siebie polecam używki dk2001/dk3001. Dla mnie do hiphopu ciężko o coś fajniejszego

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
 

 

W recenzji na kropka.audio wyłapałem, że dk2001 też mają podbicie w na pasmie 8 kHz, podobno niepopadające w przesadę, aczkolwiek włączyła mi się lampa ostrzegawcza ;) 

 

2 godziny temu, neonlight napisał:

Ode mnie FH5 - większa scena od FH3 i brak ostrości na wyższej średnicy.

 

Trochę się obawiam, że FH5 ogólnie będą trochę za jasne, zbyt analityczne, liniowe. Ogólnie lubię cieplejsze granie.

 

2 godziny temu, blueme napisał:

A ja polecę stare dobre i zacne EPH100 z dynamicznymi przetwornikami, a więc bez ostrości armatur

https://www.amazon.pl/Yamaha-EPH-100-stereo-sluchawki-douszne/dp/B005LT8BP6

 

Może właśnie konstrukcje oparte wyłącznie na dynamikach są wyjściem. Stąd moją uwagę skierowałem w stronę Starfieldów.  Miałem okazję posłuchać Moondrop SSP, które są właśnie na dynamiku, i tam problemu z wyższą średnicą nie było, no ale ogólnie nie ta klasa, co FiiO FH3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, Muniek1804 napisał:

Może właśnie konstrukcje oparte wyłącznie na dynamikach są wyjściem. Stąd moją uwagę skierowałem w stronę Starfieldów.  Miałem okazję posłuchać Moondrop SSP, które są właśnie na dynamiku, i tam problemu z wyższą średnicą nie było, no ale ogólnie nie ta klasa, co FiiO FH3.

 

To nie kwestia typu przetwornika, tylko rezonansu w kanale słuchowym. Większość słuchawek dokanałowych ma problemy z pikiem w okolicach 8 kHz, można kombinować ze zmianą gumek, próbować je głębiej wcisnąć, w ostateczności pianki Comply powinny poradzić sobie z pikiem, niestety mogą mieć negatywny wpływ na resztę brzmienia.

Moondrop rzeczywiście pracował nad wyeliminowaniem tego problemu, więc jest to sensowny kierunek. Ale obawiam się, że będzie to kosztem wyczynowego basu, za który wielu lubi Fiio. Nie miałem okazji posłuchać FH3 i Starfield, natomiast porównywałem Blessing 2 i FH5 i o ile te pierwsze ogólnie były o klasę lepsze i znacznie lepiej strojone, to sam bas był zdecydowanie bardziej efektowny we Fiio. Więc coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0
Godzinę temu, Muniek1804 napisał:

Zastanawiałem się też nad Aune E1, ale strata w dynamice może być chyba spora.

W porownaniu do FH5 będzie znacznie mniejsze scena, która według mnie jest największym walorem w tych słuchawkach.😉

 

16 minut temu, Muniek1804 napisał:

I w przypadku FH5 będzie poprawa względem FH3, jeśli chodzi o wyższą średnicę? 

 

Tak jak wspomniałem, tonalność FH3 i ich dynamika podobają mi się, ale ten peak, krzykliwość wyższej średnicy trochę psuje całkowity efekt ;) 

Ja jestem bardzo wrażliwy na wszelkie ostrości, dlatego FH3 z tego powodu zjechałem, choć wiele osób uważa, że żadnego kłucia w wyższej średnicy nie ma, ot.. kwestia indywidualna. ;)

 

Polecam też, gdybyś się zdecydował na FH5'ki, tipsy SpinFit cp145, rozmiar większe, niż zazwyczaj używasz.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Muniek1804 napisał:

Trochę się obawiam, że FH5 ogólnie będą trochę za jasne, zbyt analityczne, liniowe. Ogólnie lubię cieplejsze granie.

Mam je od kilku dni i na ten moment mogę jednoznacznie stwierdzić że nie są analityczne. Za to jak na razie są trochę jasne momentami zbyt. Mam nadzieję że za jakieś 80 - 100h grania będzie lepiej. Za to niskie no to rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ISN H40 bierz w ciemno, w totalne ciemno.Za tydzień stawiasz flaszke ;)  Miałem FH3, Fh5 i Fh7. ISN bierze je bez popity.Uwierz mi na słowo.Jak sobie pomyśle, że sie kiedyś jarałem tymi pofalowanymi pierdziawkami czyli FH5 to mi sie śmiać chce.

A na poważnie... ISN H40 !!!!

 

Edytowane przez deftones9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak się ma dynamika dołu w Isn H40 w porównaniu do FiiO FH3? Można natrafić na opinie, że bas jest mniej dynamiczny, bardziej rozlazły. Za to wyższa średnica chyba nie jest tak rozgrzana ;) . 

 

Nie powiem, opisy analogowego, słodkawego i jednocześnie rozrywkowego brzmienia sprawiają, że się trochę napaliłem na H40 ;) . Póki co zamówiłem Moondrop Aria, żeby mieć kolejny punkt odniesienia względem FiiO FH3. Jak się odkuję z kasą, to chyba w następnej kolejności zapoluję na H40.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Muniek1804 napisał:

A jak się ma dynamika dołu w Isn H40 w porównaniu do FiiO FH3? Można natrafić na opinie, że bas jest mniej dynamiczny, bardziej rozlazły. Za to wyższa średnica chyba nie jest tak rozgrzana ;) . 

 

Nie powiem, opisy analogowego, słodkawego i jednocześnie rozrywkowego brzmienia sprawiają, że się trochę napaliłem na H40 ;) . Póki co zamówiłem Moondrop Aria, żeby mieć kolejny punkt odniesienia względem FiiO FH3. Jak się odkuję z kasą, to chyba w następnej kolejności zapoluję na H40.  

Nie wypowiem się z całą pewnością, bo Fh3 słuchałem tylko chwilę, ale akurat wtedy gdy mialem ISNy jeszcze.. Według mnie rozlazly bas to miały raczej FH3.. poza tym chudą i niezbyt rozdzielczą górę. 

Isn pomimo "analogowego" brzmienia nie są przesłodzone. 

 

Jeśli Arie nadal oscylują na poziomie Moondrop Kanas Pro, to też Isnki będą jednak lepsze. Single DD w strojeniu Moondropa to faktycznie bezpieczna przystań od męczącej góry, ale rozdzielczość znów nie ta co w dobrych hybrydach, czy multi-ba. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Muniek1804 napisał:

A jak się ma dynamika dołu w Isn H40 w porównaniu do FiiO FH3? Można natrafić na opinie, że bas jest mniej dynamiczny, bardziej rozlazły. Za to wyższa średnica chyba nie jest tak rozgrzana ;) . 

 

Nie powiem, opisy analogowego, słodkawego i jednocześnie rozrywkowego brzmienia sprawiają, że się trochę napaliłem na H40 ;) . Póki co zamówiłem Moondrop Aria, żeby mieć kolejny punkt odniesienia względem FiiO FH3. Jak się odkuję z kasą, to chyba w następnej kolejności zapoluję na H40.  

 

Bas nie jest rozlazły, bas jest dynamiczny i łapie faktury.Teraz kiedy jeszcze jakiś czas temu miałem na odsłuchach EE Nemesis to mogę śmiało powiedzieć, że rozlazły bas to miały Nemesis i było go za dużo.Choć też pamiętam jak mi sie mocno przez pewien czas podobał, jednak na dłuższą metę męczył.Tutaj jest odwrotnie.

Jeśli chodzi o scene to między FH3 a ISN jest przepaść, tu nie ma ogóle o czym mówić.W połaczeniu z Lotoo S1 ISN brzmią ******ście funowo, poprostu banan z gęby nie schodzi.Jak dostaną lepszego kompana np dx160 to już widać, że mocno sie otwierają, dostają powietrza i basik wskakuje lvl wyżej.Góra nie męczy, zależy też od realizacji płyt.

Ale do hip hopu panie w tej cenie nie znajdziesz nic innego.Jak sobie wczoraj zapuściłem Powierzchnie Tnące to mózg został wyprany, dosłownie.Trzęsie jak na dobrym subie.

Do tego są wygodne a oryginalny kabel jest wystarczający.Ale zawsze można zmienić.Na miedzi od Jimmiego jeszcze bardziej sie otworzyły a intrumenty dostały wyrazistości i większej masy.

Jakby ktoś sie pytał jak grają metal? odpowiedź jest jedna, najlepsze doki do metalu jakie słyszałem.Wydawanie 10k na doki które mają 100 armatur i ma to zagrać dobrze metal to jest samobójstwo i całkowite obrzydzenie sobie doków bo wtedy stajesz przed ścianą i sie pytasz ''o co tu k*** chodzi? ''

Bierz je w ciemno, powodzenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurdę, czyli trzeba iść w H40 :).  Niemęcząca góra, niekrzykliwa peakująca średnica są dla mnie priorytetem.

 

A jak wygląda kwestia ergonomii, wygody, izolacji w przypadku tego modelu? Muszę przyznać, że przy FH3 nie miałem problemu ze złapaniem seala, uszy nie bolały, no i całkiem skutecznie izolowały od otoczenia. Z tego co gdzieś przeczytałem, to H40 nieco bardziej wystają z małżowin. 

 

Z tego co widzę, to H40 dostępne są wyłącznie w Penon Audio (na Alie i na oficjalnej stronie), chyba że się jeszcze ukrywają w jakichś zakamarkach sieci?

Edytowane przez Muniek1804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Muniek1804 napisał:

Kurdę, czyli trzeba iść w H40 :).  Niemęcząca góra, niekrzykliwa peakująca średnica są dla mnie priorytetem.

 

A jak wygląda kwestia ergonomii, wygody, izolacji w przypadku tego modelu? Muszę przyznać, że przy FH3 nie miałem problemu ze złapaniem seala, uszy nie bolały, no i całkiem skutecznie izolowały od otoczenia. Z tego co gdzieś przeczytałem, to H40 nieco bardziej wystają z małżowin. 

 

Z tego co widzę, to H40 dostępne są wyłącznie w Penon Audio (na Alie i na oficjalnej stronie), chyba że się jeszcze ukrywają w jakichś zakamarkach sieci?

Są dość duże, ale bardzo dobrze wyprofilowane. Jeśli nie masz problemów z Fh3 to tutaj będziesz jeszcze miał wyższy komfort. 

Czasem pojawiają się w komisie na forum też. 

Sam sprzedałem w zasadzie tylko dlatego, że lubię jeszcze więcej góry. 

 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności