Skocz do zawartości

DAC pod dt770 80ohm


Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie ludziska, napomnę z góry, iż jestem kompletnym laikiem w temacie sprzętu muzycznego. Dwa miesiące temu zakupiłem ww. dt'ki głównie do muzyki i w mniejszym stopniu gier, podłączyłem pierw do komputera, grały okropnie; zaś po podłączeniu do emu 0202 uzyskałem dużo lepszy efekt. Słuchawki użytkuję tylko i wyłącznie w domu, na komputerze. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy jest jakiś DAC, ewentualnie karta dźwiękowa, która pokaże pełne możliwości słuchawek (na emu ciągle czegoś mi brakuje, nie wiem jak to konkretnie opisać)? Dodam, że aktualnie mogę sobie pozwolić na zakup czegoś w kwocie 300-500zł, używane, nowe; obojętnie, pozdrawiam 🧐.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie duplikując tematu - posiadam te same słuchawki co autor.

 

Korzystam z nich jedynie na komputerze i dotychczas napędzałem je DragonFly Red i to połączenie było dla mnie całkiem akceptowalne ale wydaje mi się, że można coś jeszcze wycisnąć z tych słuchawek. Tym bardziej, iż zmuszony byłem wrócić na chwilę do SoundMagic HP151+ Dragonfly Black i teraz zastanawiam się, czy to jest nie lepszy duet od ww.

 

Czy w budżecie do 1000 zł byłoby możliwe znalezienie lepszej synergii z DT 770 80 Ohm od takiej którą daje czerwona ważka? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sar44 napisał:

Witam kup Shanling UA2 plus kabel zbalansowany 2,5mm do swoich słuchawek i będziesz bardziej niż zadowolony. Chociaż SE 3,5mm też daje radę.

 

 

Śliczne dzięki za polecenie sprzętu, ale póki co wstrzymam się i poczekam co na to sądzą inne osoby z forum. Ogólnie jak mam być szczery to powątpiewam w sprzęty przypominające pendrive. Zapewne się mylę, aczkolwiek tak jak wyżej, wolę poczekać na dalsze propozycje, pozdrówki 🔊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wuja_ napisał:

Nie duplikując tematu - posiadam te same słuchawki co autor.

 

Czy w budżecie do 1000 zł byłoby możliwe znalezienie lepszej synergii z DT 770 80 Ohm od takiej którą daje czerwona ważka? ;)

Służę: https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/earmen/2020120870732213153/8606108569221/earmen-tr-amp-mqa-dac-amp

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sar44 napisał:

Napiszę tak mam osobiście dx160 i ua2 o ile dx160 jest 5 razy droższy to nie przekłada się to na 5 razy lepszą jakość .

 

 

Nigdy nie ma takiego przełożenia. Za jednym wyjątkiem. Słabą dziurką z telefonu/integrą a dobrym i niedrogim  donglem. Tutaj widać cenowy i jakościowy szok. Tak wiele dobrego dźwięku za tak niewiele. Za każdy następny progres trzeba już niestety coraz bardziej słono płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ciężko przekonać mi się do tego sprzętu, mógłby mi ktoś z Was rozjaśnić czy będzie to grać lepiej od przykładowo:

- fiio e17/18

- aune x1s (mam ofertę używanej w sensownej cenie)

- focusrite scarlett solo 3rd (wyprzedzając, hobbistycznie zajmuje się muzyką)

to chyba takie trzy propozycje, które przykuły moje oko, co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej ua2 nie ustępuje tak bardzo dx160 a sprzęty ,które podałeś są o półkę niżej względem dx160.

Do tych słuchawek nie warto kupować czegoś z wyższej półki bo będą tylko wąskim gardłem , UA2 w zupełności wystarczy ,ale to tylko moje zdanie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio i Aune bym sobie darował do Beyer'ów, za to bardziej bym się skierował w stronę sprzętów wypychających średnicę i temperowanie góry, czyli np. ifi Hip Dac po taniości lub stacjonarnie Zen Dac plus Zen Can - był ten zestaw ostatnio w komisie za nieco ponad 1kzł, trzeba było brać. ;)

 

Ps.

Czerwona ważka słabo się paruje z v-kującymi słuchawkami tj. z Twoimi DT770, imo ofkors. ;)

7 godzin temu, sar44 napisał:

Witam kup Shanling UA2 plus kabel zbalansowany 2,5mm do swoich słuchawek i będziesz bardziej niż zadowolony. Chociaż SE 3,5mm też daje radę.

Balans to jedyne rozwiązanie, SE nie pociągnie dobrze 770'tek. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze teraz więcej korzystam z Redmi note 9s + UA2 i ATH MSR7B niż z dx160 jakoś bardziej mi pasuje dźwiękowo szczególnie teraz gdy mam przejściówkę na balans ,a co do dt770 fakt balans musowo. ATH MSR7B mają 36 ohm więc łatwiej napędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neonlight napisał:

Fiio i Aune bym sobie darował do Beyer'ów, za to bardziej bym się skierował w stronę sprzętów wypychających średnicę i temperowanie góry, czyli np. ifi Hip Dac po taniości lub stacjonarnie Zen Dac plus Zen Can - był ten zestaw ostatnio w komisie za nieco ponad 1kzł, trzeba było brać. ;)

 

Ps.

Czerwona ważka słabo się paruje z v-kującymi słuchawkami tj. z Twoimi DT770, imo ofkors. ;)

Balans to jedyne rozwiązanie, SE nie pociągnie dobrze 770'tek. ;)

Ciekawa propozycja, a znajdzie się coś może w niższej cenie od ifi hip-dac, z mniej więcej podobnym graniem? Stacjonarkę w tym przypadku musiałbym sobie odpuścić, dużo przekracza budżet na tę chwilę 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neonlight napisał:

Czerwona ważka słabo się paruje z v-kującymi słuchawkami tj. z Twoimi DT770, imo ofkors.

A czysty IFI Zen Dac nie za bardzo ociepli brzmienie całości i podbije już wyraźny dół?

I przede wszystkim czy wystarczy mu mocy aby sensownie napędzić te słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich głośnościach słuchacie ,ale ja na dłuższych odsłuchach na dx160 nie przekraczam 40% ,a na UA2 47%  . Słuchając na próbę na UA2 na 100% rozsadza głowę tak nie da się słuchać nie wspomnę już o dx160 , ale moje słuchawki mają 36ohm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sar44 napisał:

Nie wiem na jakich głośnościach słuchacie ,ale ja na dłuższych odsłuchach na dx160 nie przekraczam 40% ,a na UA2 47%  . Słuchając na próbę na UA2 na 100% rozsadza głowę tak nie da się słuchać nie wspomnę już o dx160 , ale moje słuchawki mają 36ohm.

 

Powiem tak, moje źródło nie jest jakichś wysokich lotów aktualnie (emu 0202), dodatkowo sterowniki pod tą kartę skończyły się na win7 przez co musiałem kombinować mając win10. A co do samej głośności, mam ustawioną na 100% wszędzie, manewruje potencjometrem w trakcie słuchania danej piosenki i nie rozsadza mi głowy, ale to tylko dlatego, że ta karta prawdopodobnie nie jest w stanie napędzić moich dt'ków w odpowiednim stopniu.

Pytanie na przyszłość na DAC/AMP combo jestem w stanie łatwo przesterować słuchawki? Podpinając behringer umc22 w pewnym momencie przesadziłem i przesterowałem, całe szczęście nic nie uszkodziłem, bo ogólnie ze słuchawek jestem mega zadowolony - idealnie trafiły w moje gusta; może trochę właśnie brakuje mi średnicy, oraz niekiedy jest za dużo bassu czy góry. Dlatego też właśnie szukam czegoś w miarę taniego, co pozwoli dodać trochę pokory do obecnych DT770, pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wuja_ napisał:

A czysty IFI Zen Dac nie za bardzo ociepli brzmienie całości i podbije już wyraźny dół?

I przede wszystkim czy wystarczy mu mocy aby sensownie napędzić te słuchawki?

Czy za bardzo ociepli, to kwestia gustu, trochę ciepła na pewno doda, przygasi górę i być może lekko podbije bas, ale mimo wszystko wyrówna je według mnie. Można też spróbować z Aune BU1, który jest bardziej neutralny i oszczędny w basie od ifi, też ma "wyeksponowaną" średnicę jednak już bez takiego zaokrąglenia tyle, że to portable. ;)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 13:15, neonlight napisał:

Czy za bardzo ociepli, to kwestia gustu, trochę ciepła na pewno doda, przygasi górę i być może lekko podbije bas, ale mimo wszystko wyrówna je według mnie. Można też spróbować z Aune BU1, który jest bardziej neutralny i oszczędny w basie od ifi, też ma "wyeksponowaną" średnicę jednak już bez takiego zaokrąglenia tyle, że to portable. ;)

 

 

Wiesz może czy znajdę podobny sprzęt do ifi hip-dac w cenie 300-500 zł max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 13:15, neonlight napisał:

Czy za bardzo ociepli, to kwestia gustu, trochę ciepła na pewno doda, przygasi górę i być może lekko podbije bas, ale mimo wszystko wyrówna je według mnie. Można też spróbować z Aune BU1, który jest bardziej neutralny i oszczędny w basie od ifi, też ma "wyeksponowaną" średnicę jednak już bez takiego zaokrąglenia tyle, że to portable. ;)

 

 

Udało mi się wypożyczyć IFI Zen Dac od znajomego.

 

I moje odczucia po kilku godzinach są zbliżone do Twojej prognozy. Głównie jeżeli chodzi o ujarzmienie góry, z basem nie zauważyłem, żeby jakoś specjalnie się zmienił.

Co się jednak zmieniło - i nie wiem jeszcze, czy to in plus czy minus - IFI odebrał trochę rozrywkowego charakteru słuchawkom. W połączeniu z Redem miało się wrażenie znajdowania się w centrum wydarzeń i bycia blisko całego instrumentarium. Mnie akurat na dłuższą metę to nie męczyło ale też nie słuchałem muzyki w słuchawkach przez więcej niż kilka godzin dziennie.

 

Będę słuchał dalej i zastanawiał się. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rotgut napisał:

Tak to już jest. Zyskujesz jedno, tracisz drugie. Żeby nie było coś za coś, to niestety często musisz zsumować koszty tych dwóch urządzeń, a i to może nie wystarczyć. ;)

 

 

Staram się podchodzić do tego racjonalnie, bo nadal chodzi mi o przyjemność ze słuchania muzyki a nie sprzętu. ;)

 

Ale co do tego sprzętu, chyba coraz mniej mi się podoba. Np. zniekształcenia przy muzyce bardziej dynamicznej ale przy wcale nie tak dużej głośności. Aż nie chce mi się wierzyć, że pendrive Dragonfly Red trzyma to lepiej w ryzach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzaski/przester przy basie? Jeżeli tak, to słuchawki nie wyrabiają, Red nie napędza ich dobrze, więc nie ma przesterowania basu, stąd ogólnie będą grać głośniej, prócz basu. Nie ma fizycznie opcji, żeby DFR był mocniejszy od ifi. ;)

 

Swoją drogą, musisz głośno słuchać, skoro 770'ki przesterowujesz bez podbicia basu. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności