Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Mid-end do home office'u - 5-10k


Jeycam

Pytanie

Hej, hej, 

 

W związku z tym, że tor głośnikowy mam już ogarnięty - przyszedł czas na zrobienie czegoś przynajmniej w jakimś stopniu porównywalnego do home office'u. Od jakiegoś czasu nie śledzę rynku, więc chciałbym się zapytać o Wasze rekomendacje. 

 

Tak jak pisałem - w głównej mierze chodzi o uniwersalny zestaw desktopowy, który będzie sprawdzał się zarówno podczas telekonferencji (może wyglądać głupio, trudno ;)), słuchania muzyki podczas pracy, jak i do. bardziej krytycznego odsłuchu. Sprzęt będzie w użyciu ok. 10h dziennie, więc komfort jest bardzo istotny (Audeze odpadają :/), a podczas wyboru wzmacniacza kierowałbym się bardziej w konstrukcję tranzystorową niż lampową (chyba, że lampowy wzmacniacz byłby drugi, dla urozmaicenia). Z słuchawek najchętniej poszedłbym w kierunku albo HD800 (chociaż kupienie ich w znośnej cenie zdaje się być obecnie niemożliwe) albo Staxów L700/SR-404 z sensownym DACiem z wbudowanym dodatkowym wzmacniaczem słuchawkowym (mój Mytek byłby tu idealny, ale drugi egzemplarz zdecydowanie przekracza budżet.)

 

Z tego co widziałem na rynku nieźle radzi sobie teraz Focal (ale, chyba Utopii, słuchałem tylko raz i wtedy mnie nie porwały) i różne mniejsze firmy pokroju MrSpeakers ze swoimi planarami. Co do budżetu - im mniejszy tym lepszy (Sennheisery HD6XX z Toppingiem według Ciebie niszczą wszystko? Daj znać!), ale za coś fajnego jestem w stanie wydać do ok. 10k.

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
2 godziny temu, Jeycam napisał:

Najlepiej wszystko, opcja nr 3.

Jak hd800, to wzmak od@majkela - potrafi te słuchawki zdyscyplinować, tak że zapomnisz staxach. Porównywałem bezpośrednio 507-ki z hd800 na balantine i wolałbym hd800. Wzmak może być już zaimplementowany w majkelokombie i w wersji bardziej dociążonej niż balantine. Niestety jednak nie będzie to midend, tylko hajend.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności