Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Gdzie wcieło temat który założyłem - a może to mnie coś odbiło?


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jakiś czas temu założyłem taki temat "DACi MHDT (...)" 

 

Generalnie dyskusja o DACach MHDT i kościach TDA1541. 

 

Dyskusja nie była super zapierająca dech w piersiach ale była, było tam całkiem wiele - sporo - dużo informacji na temat DACów tej manufaktury.

 

Właśnie chciałem dodać kolejny wpis by podzielić się informacjami ale widzę, że wcielo temat

 

1. Nie umiem go odszukać via wyszukiwarka, słowo kluczowe "MDHT"

2. Nie ma go na liscie moich tematow

3. Postow nie ma na liscie moich postow

 

Tak jak ktos by go skasowal

 

@Weird_O

@The Grand Wazoo

@bpiotrow13

@Spawn

 

Wy chyba powinniście kojarzyć ten wątek.

 

Co tu sie kurde dzieje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fallow napisał:

Cześć,

 

Jakiś czas temu założyłem taki temat "DACi MHDT (...)" 

 

Generalnie dyskusja o DACach MHDT i kościach TDA1541. 

 

Dyskusja nie była super zapierająca dech w piersiach ale była, było tam całkiem wiele - sporo - dużo informacji na temat DACów tej manufaktury.

 

Właśnie chciałem dodać kolejny wpis by podzielić się informacjami ale widzę, że wcielo temat

 

1. Nie umiem go odszukać via wyszukiwarka, słowo kluczowe "MDHT"

2. Nie ma go na liscie moich tematow

3. Postow nie ma na liscie moich postow

 

Tak jak ktos by go skasowal

 

@Weird_O

@The Grand Wazoo

@bpiotrow13

@Spawn

 

Wy chyba powinniście kojarzyć ten wątek.

 

Co tu sie kurde dzieje :)

Ja mogę łatwo wytłumaczyć:

poszły, tak, jak kolega @Whooy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja co najmniej mnie ostro w****iła ale nie mogę się powstrzymąc od żartu.

 

Przecież @Whooy nie napisał tam nawet słowa.

 

Wracajać do rzeczy, coś tu jest bardzo k* nie tak. 

 

Może w takim razie rozważe zabranie się stąd @Whooy

Edytowane przez fallow
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fallow napisał:

Sytuacja co najmniej mnie ostro w****iła ale nie mogę się powstrzymąc od żartu.

 

Przecież @Whooy nie napisał tam nawet słowa.

 

Wracajać do rzeczy, coś tu jest bardzo k* nie tak.

Ale przecież mógł :D 

Już nie może, zbanowany.

Może nowe idzie na forum. Nowy ład?

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, może za chwilę będzie można dyskutować tylko o sprzętach z oferty. Co za orwellowskie prostackie metody. Tak jak by ktoś zapomniał o podstawowych zasadach budowania marki i rezygnował z zasięgu wymuszając konwersje. Podstawy. Nie, to nie pomoże w sprzedaży drodzy Panowie z mp3store.pl

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fallow napisał:

Na to wygląda, może za chwilę będzie można dyskutować tylko o sprzętach z oferty. Co za orwellowskie prostackie metody. Tak jak by ktoś zapomniał o podstawowych zasadach budowania marki i rezygnował z zasięgu wymuszając konwersje. Podstawy. Nie, to nie pomoże w sprzedaży drodzy Panowie z mp3store.pl

Ufam, ze to chochlik jakiś jednak, ze ktoś niechcący schował temat np. Inaczej to strzał w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow nie obrażaj się :)Przecież na tym forum ciągle coś nie działa, nawet było niedawno oficjalne stanowisko osób zajmujących się stroną techniczną, że forum internetowe jest tak skomplikowane, że jak jeden dział działa, to inny musi nie działać, inaczej się nie da (widział ktoś kiedyś jakieś forum, gdzie wszystko działa? :P).

Przez to to forum ma swój niepowtarzalny klimat :D

Może jakoś się uda przywrócić Twój temat, który pamiętam, że sam jakiś czas temu czytałem, więc raczej istniał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten wątek. Dziękuję.

 

Widzę, że teraz pojawia sie w wyszukiwarce tematów a wczoraj się nie pojawiał i go wcieło.

 

Co jest powodem tego, że zniknął i w jaki sposób się pojawił ponownie? 

 

@Kuba_622 Nie obrażam się, chcę się dowiedzieć co się stało, jeżeli moje wypociny miałyby przepadać bez śladu to wówczas jest dla mnie umiarkowany sens je pisać.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fallow napisał:

jeżeli moje wypociny miałyby przepadać bez śladu to wówczas jest dla mnie umiarkowany sens je pisać.

Pisanie na forum przecież nie ma żadnego sensu (jak nie wierzysz to spytaj kogoś normalnego lub kogoś kto wpadł na kretyński pomysł żeby się z forum czegoś dowiedzieć o brzmieniu); ma tylko sprawiać frajdę piszącemu i czasem oponentom, rzadziej współczłonkom z kółka wzajemnej adoracji.

Poza tym pisząc cokolwiek należy z góry zakładać, że to zniknie nawet jeśli jest na temat (wielu się o tym przekonało).

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow nie mam pojęcia dlaczego zniknął, widzę go pierwszy raz na oczy. Jakiś wpis był zgłoszony do ukrycia w tym wątku, więc może zamiast pojedynczego wpisu przypadkowo został ukryty cały wątek. Może przez zły dział.

 

Odkryłem go, w jaki inny sposób miałby się pojawić? Nic nie przepadnie, po to jest moderacja, by pomagać w takich przypadkach. Sprawdź czy możesz dodawać odpowiedzi.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, audionanik napisał:

Pisanie na forum przecież nie ma żadnego sensu (jak nie wierzysz to spytaj kogoś normalnego lub kogoś kto wpadł na kretyński pomysł żeby się z forum czegoś dowiedzieć o brzmieniu); ma tylko sprawiać frajdę piszącemu i czasem oponentom, rzadziej współczłonkom z kółka wzajemnej adoracji.

Dla niektórych może to być też sposób na napompowanie swojego ego, pokazanie jacy jesteś my wszystkowiedzący.
 

Np. dla @fallow moje pytanie lajkonika czy jest jakiś sens kupowania lamp niepomierzonych czy tylko droższe, dobrane w pary to profanacja tej materii. Chyba nie pasuję właśnie do takich kółek wzajemnej adoracji. Jestem skromnym inżynierem mechanikiem i ostatnio tłumaczyłem, żonie jak działa nasza spłuczka podtynkowa i załapała. Można wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienie komuś kto nie ma wiedzy na ten temat zamiast napinać się bo można puścić mokrego bąka. 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fallow napisał:

jeżeli moje wypociny miałyby przepadać bez śladu to wówczas jest dla mnie umiarkowany sens je pisać.

 

Zawsze jest taka opcja że przepadnie pisząc na czyimś forum. Nie masz nad tym kontroli bo ktoś może stwierdzić że np zamyka forum i już. Kilka moich recenzji w ten sposób przepadło jak się tak forum audiohead po prostu wzięlo i zamknęlo. Dlatego jak się teraz nad czymś napracuje to wrzucam se na bloga na serwerze googla. Wiem gdzie co jest, wiem że nie przepadnie i nic nie kosztuje. Najwyżej domena wygaśnie jak nie przedłuże to się tylko adres zmieni, ale będzie w tym samym miejscu. W pewnym momencie myślałem że się tym zajme porządnie wykupując serwer i stawiając od zera jakąś profesjonalną strone na zamówienie ale niestety nie mam ani aż tak dużo czasu aby na to poświęcić ani też dystrybutorzy jakoś nie skaczą z radości jak próbuje coś wypożyczyć do recenzji więc tym bardziej szkoda mojej energii :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja. To jest forum mp3store. Będę robił tam samo jak Ty @Spawn

 

Temat schowany ani słowa przepraszam jeszcze "odkryłem w jaki inny sposób miałby się pojawić"

 

Jakbym wrócił do PRLu.

 

Zdaje się że moderacja zapomniała że to moderatorzy są dla użytkowników a nie użytkownicy dla moderatorów.

 

@lobuz1

Nie pytanie o to czy parowac czy nie lampy było profanacja a Twoje nastawienie i podejście do tematu. 

 

Dawać mi tu co kupić, już. Mam kasę i mówić. Raz dwa.

 

Sam piszesz ze masz wzmacniacz od 2 tygodnii i nie zadałeś sobie nawet trudu by przejrzeć ten wątek, poczytać trochę o lampach.

 

Skoro tak traktujesz temat to nie dziw się proszę że z taką samą lakonicznością ja traktuje Twoje pytania.

Edytowane przez fallow
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, fallow napisał:

 

@lobuz1

Nie pytanie o to czy parowac czy nie lampy było profanacja a Twoje nastawienie i podejście do tematu. 

 

Dawać mi tu co kupić, już. Mam kasę i mówić. Raz dwa.

 

Sam piszesz ze masz wzmacniacz od 2 tygodnii i nie zadałeś sobie nawet trudu by przejrzeć ten wątek, poczytać trochę o lampach.

 

Skoro tak traktujesz temat to nie dziw się proszę że z taką samą lakonicznością ja traktuje Twoje pytania.

To, że chcę kupić i już to był taki żarcik. :)  Nigdzie mi sie nie śpieszy. Chcę poczytać, dowiedzieć się i podjąć decyzję. Dlaczego zakładasz, że nie czytałem tego wątku??? Właśnie dzięki niemu dowiedziałem się o Thomsonach, które mogę kupić bez problemu, natychmiast i wydać w ciemno 200 zł (pomierzone czy nie)-dzięki temu dowiem się jaki jaki mają wpływ na brzmienie i nie będzie to profanacja tej materii.  Kolega Pabloj pytał o charakterystykę i brzmienie jakiego można spodziewać się po tych lampach i nie otrzymał odpowiedzi- spłycanie? profanacja? Ciekawe jak TY zaczynałeś. Poczytałem o tych lampach, zadałem konkretne pytanie a Twój komentarz jakbym chciał założyć tam lampy od żyrandola. Przepraszam Waszmościa.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fallow napisał:

Cześć,

 

Jakiś czas temu założyłem taki temat "DACi MHDT (...)" 

 

Generalnie dyskusja o DACach MHDT i kościach TDA1541. 

 

Dyskusja nie była super zapierająca dech w piersiach ale była, było tam całkiem wiele - sporo - dużo informacji na temat DACów tej manufaktury.

 

Właśnie chciałem dodać kolejny wpis by podzielić się informacjami ale widzę, że wcielo temat

 

1. Nie umiem go odszukać via wyszukiwarka, słowo kluczowe "MDHT"

2. Nie ma go na liscie moich tematow

3. Postow nie ma na liscie moich postow

 

Tak jak ktos by go skasowal

 

@Weird_O

@The Grand Wazoo

@bpiotrow13

@Spawn

 

Wy chyba powinniście kojarzyć ten wątek.

 

Co tu sie kurde dzieje :)

Twój temat został ukryty 16 kwietnia tego roku. Edytowałeś ostatni wpis na kropkę, zamiast postu został ukryty cały temat. W historii moderacji jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spawn napisał:

Zawsze jest taka opcja że przepadnie pisząc na czyimś forum. Nie masz nad tym kontroli bo ktoś może stwierdzić że np zamyka forum i już

 

Niestety. Ot wilcze prawo każdego właściciela forum, tudzież moderacji. Z własnego niedawnego doświadczenia, usunięto mi posty z wątku DIY oraz z Fanklubu planarnych. W pierwszym przypadku poznałem powody (miła i grzeczna rozmowa z moderatorem), w drugim bez słowa. Wcześniej również to i owo znikało bez ostrzeżenia. Znów jednak - czyjeś forum, czyjeś zasady, czyjaś wola. Dlatego każdy większy post, jeśli już piszę, to z założeniem odgórnym, że zniknie. Czasami też zawierając stosowny disclaimer. Niemniej na dłuższą metę wszystko jest do wyjaśnienia, jeśli tylko jest taka wola po obu stronach.

 

31 minut temu, Spawn napisał:

Dlatego jak się teraz nad czymś napracuje to wrzucam se na bloga na serwerze googla. Wiem gdzie co jest, wiem że nie przepadnie i nic nie kosztuje.

 

Bardzo słuszne podejście. Boleśnie przekonałem się o tym dawno temu za czasów forumpc (próba przywłaszczenia moich treści z działu audio). Natomiast co u siebie to u siebie. 

 

33 minuty temu, Spawn napisał:

niestety nie mam ani aż tak dużo czasu aby na to poświęcić ani też dystrybutorzy jakoś nie skaczą z radości jak próbuje coś wypożyczyć do recenzji więc tym bardziej szkoda mojej energii

 

Na wszystko jest sposób. Jak nie da się wypożyczyć jednym sposobem, to da się drugim, np. od osoby prywatnej. Tak naprawdę więc jest to kwestia głównie samozaparcia. Choć musisz liczyć się później np. z potencjalnym trafieniem na blacklistę. Ot wilcze prawo dystrybutora tym razem.

Godzinę temu, audionanik napisał:

Pisanie na forum przecież nie ma żadnego sensu (jak nie wierzysz to spytaj kogoś normalnego lub kogoś kto wpadł na kretyński pomysł żeby się z forum czegoś dowiedzieć o brzmieniu); ma tylko sprawiać frajdę piszącemu i czasem oponentom, rzadziej współczłonkom z kółka wzajemnej adoracji.

Poza tym pisząc cokolwiek należy z góry zakładać, że to zniknie nawet jeśli jest na temat (wielu się o tym przekonało).

 

Można tylko wyrazić tęsknotę za starymi czasami, gdy forum służyło wymianom doświadczeń i konkretnej wiedzy. Jak w tym memie, "...kiedyś to było." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 na pewn

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

(...) Ciekawe jak TY zaczynałeś.(...) Przepraszam Waszmościa.

Ironizacja zupełnie niepotrzebna.

 

Zaczynałem na pewno z większą pokorą. Zapraszam do wątków na forum audiohobby, tam były moje początki ze stacjonarnym audio zamiast playerków.

 

---

 

Niestety, kiedyś to było.

Dla mnie te czasy forum skończyły się wraz z odejściem @getza

Bywały tu wątki w których lała się wiedza nt. budowy IEMów i sporo można było się nauczyć.

 

 

---

 

Dziękuję Wam. Uzyskałem odpwiedź i wezmę sobie Wasze rady do serca. Jeżeli piszę się po to aby to nie zginęło i miało czemuś służyć lub komuś, lepiej trzymać to u sebie.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fallow napisał:

@lobuz1 na pewn

Ironizacja zupełnie niepotrzebna.

 

Zaczynałem na pewno z większą pokorą. Zapraszam do wątków na forum audiohobby, tam były moje początki ze stacjonarnym audio zamiast playerków.

 

Właśnie mam pokorę i myślę się, że u Ciebie jest jej znaczny deficyt. Zaczynałem 30 lat temu na Diorach, Eltrach, Altusach :) Technicsach i pierwszych CD. Mam też wrodzoną skromność, brak poczucia nieomylności, nadmuchanego ego,  więc nie ma mojej ścieżki kariery i rozwoju w materii audio na forach. Jak mówi klasyk: „Nie ważne jak się zaczyna, ale jak kończy”. EOT.

 

Edit:

muszę to odszczekać.

Cytat

więc nie ma mojej ścieżki kariery i rozwoju w materii audio na forach

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności