Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki o charakterystyce podobnej do Snab ep-101m


d123

Pytanie

Chciałbym zrobić upgrade moich Snabów do czegoś lepszego. Bardzo odpowiada mi sposób w jaki Snaby ep-101m grają. Ostatnio zamówiłem FiiO FH1S, lecz po przesłuchaniu kilku utworów (głównie rock), wiedziałem że w moim odczuciu nie grają one tak satysfakcjonująco jak Snaby. Oczywiście doceniam znacznie lepszą szczegółowość, oraz scenę, jednak mimo wszystko rocka słucha mi się przyjemniej na snabach. Trudno jest mi określić czym to jest konkretnie spowodowane. Na pewno snaby mają bardziej odczuwalne basy, co powoduje że frajda ze słuchania jest większa. Poza tym coś mi nie pasuje w wokalach w przypadku FH1S. Te w moim odczuciu są jakby mniej przyjemne i mniej naturalne niż w przypadku snabów.

 

Słucham sporo rocka, ale czasami innych gatunków również. W miarę możliwości dobrze aby słuchawki były dość uniwersalne pod tym względem.

 

Proszę przede wszystkim o informacje z jakich różnic w charakterystyce obu słuchawek mogą wynikać moje odczucia i na co zwracać uwagę następnym razem czytając testy. Szczególnie jeśli chodzi o te wokale, z czego może wynikać mój brak satysfakcji przy FH1S. Oczywiście polecenie konkretnego modelu jest mile widziane. Z uwagi na fakt że dużo używam słuchawek na zewnątrz, wydaje mi się że słuchawki dokanałowe będą najbardziej uniwersalne. Jednak jeśli różnica w jakości dźwięku będzie duża, mogę rozważyć zostawienie snabów do użytku na zewnątrz i zakup słuchawek nausznych do użytku w domu. Zależy mi na odpinanym kablu. Większość moich słuchawek kończyła szybko w ten sam sposób - z uszkodzonym przewodem przy wtyczce.

 

Budżet do około 350zł. Jeśli na prawdę warto, mogę wydać trochę więcej.

Edytowane przez d123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności