Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przewód zbalansowany do DT150


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Perul napisał:

Jak chcesz dociążenia, to przede wszystkim duże przekroje przewodów oczywiście miedzianych, OCC też trochę dociążenia daje.

Do tego powyższego bardziej pasuje Neotech NECH-3001, bo ma sporo grubsze żyły.

 

Żyły ma zbliżone, nawet o mniejszym przekroju podejrzewam (musiałbym jutro sprawdzić), skąd 'sporo grubsze'? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audionanik napisał:

Do eksperymentów to lepi tańsze jakieś. Z neotecha to KHS-y jakieś lub KACSA tańszy rebrand); albo klasyki: sommer, cordial, canare. Sommer siedzi fabrycznie np. w t1v1 a jego wymiana to bezsens.

W nowszych sztukach, np. mojej, siedzi Cordial CMK422. Zmyte ma napisy, ale jestem pewny, że to on, bo mam jego kawałki z metra, i to jest identyczny kabel. Sommer Peacock Mk II był cieńszy. Takie Beyerki też miałem. I być może przejście na Cordiala odpowiada za ten bardziej zmysłowy dźwięk niż w starych sztukach? :unsure:

13 godzin temu, CoagulaHavoc napisał:


Tylko nie Cordial. Miałem CMK 209 i sucha padaczka.

CPK220 jest zaprzeczeniem tego opisu. Zrekablowałem nim CAL! kiedyś, ale po kilku tygodnia miałem przesyt z tymi kolorkami na średnicy. Kwestia jest jeszcze jak został użyty ten CMK209, bo jak pojedynczo, to będzie tak, jak piszesz. Jeśli po jednym kablu na słuchawkę, to inna bajka, i wtedy + i sygnał powrotny lecą żyłami. Ekran nawet lepiej olać i nie łączyć nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mayster napisał:

skąd 'sporo grubsze'?

z danych na Twojej stronie Neotech NECH-3001 ma

- Całkowita średnica: 3 mm
- Przewodnik z izolacją: 0,9 mm
- Przewód miedziany: 0,6 mm

Więc przyjąłem 0,6mm średnicy miedzi, co daje 0,3mm promień, stąd przekrój 0,3x0,3x3,14=0,28mm2

Z tabel przeliczeniowych 26 AWG to niecałe 0,13-0,14mm2 - czyli jakieś 2x mniej niż 0,28mm2

19 minut temu, majkel napisał:

I być może przejście na Cordiala odpowiada za ten bardziej zmysłowy dźwięk niż w starych sztukach? :unsure:

CMK422 w formie fabrycznej rzeczywiście trochę taki jest, ale wystarczy wypruć żyły i zapleść, a otrzyma się przeciwieństwo takiego grania (jak na miedź oczywiście). Zwłaszcza góra zamiast lekko stłumiona, to lekko podbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, majkel napisał:

Kwestia jest jeszcze jak został użyty ten CMK209


Używałem go w M40x. Standard - po jednym przewodzie na kanał i ekran - uziemienie. Natomiast Canare Starquad po przewodznie na kanał i 2 - uziemienie. Izolacja i ekran zostały usunięte z Canare.
Różnica w brzmieniu na korzyść Canare.

 

41 minut temu, Perul napisał:

CMK422 w formie fabrycznej rzeczywiście trochę taki jest, ale wystarczy wypruć żyły i zapleść, a otrzyma się przeciwieństwo takiego grania (jak na miedź oczywiście). Zwłaszcza góra zamiast lekko stłumiona, to lekko podbita.


Samo wyprucie żył i zrobienie z nich warkocza zmienia brzmienie??? Jestem w szoku.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, CoagulaHavoc napisał:

A ja znów myślę o tym OCC 7N Audeosie.

Najpierw zastanów się jakiej zmiany oczekujesz po kablu.

Potem zorientuj się jaką ma charakterystykę ten OCC 7N litz kyro, bo zdaje się "litz" gra trochę inaczej niż zwykła miedź. 
Nie mam w "litz" zbytniego doświadczenia, bo póki co tylko jeden taki kabelek dla @audionanik robiłem, i to taki, którego na swoich słuchawkach nie miałem jak posłuchać (inne wtyki).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Perul napisał:

bo zdaje się "litz" gra trochę inaczej niż zwykła miedź


Neotech też podobno LITZ ;)
Czego oczekuję? Zachowania obecnego balansu z ogólną poprawą brzmienia. Bas w ilości takiej samej lub większej z kontrolą. Góra nie wyostrzona, ale deczko więcej detalu nie zaszkodzi. Pod hasłem "ogólna poprawa brzmienia" mam na myśli, większą holografię, szerszą/głębszą scenę, z zachowaniem przyjemności ze słuchania/muzykalności.

No dobra, nie te druciki, to jakie z tych ogólnie dostępnych? ;)

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, CoagulaHavoc napisał:

Neotech też podobno LITZ ;)

A rzeczywiście, nie doczytałem w opisie

 

19 minut temu, CoagulaHavoc napisał:

... jakie z tych ogólnie dostępnych? ;)

Jak budżetowo, to praktycznie każdy z mikrofonowych firmy "nie krzak" (np Sonolene 3014, Canare L4E5C, Cordial CMK422), a żeby dodać przestrzenności, to wypruć z niego żyły i zapleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Perul napisał:

Sonolene 3014


A przepraszam, gdzie ja mogę go kupić? ;)

Tego Canara to nawet mam 1,5 metra i pewnie rzeczywiście go spróbuję. Po tych fleszach na górze i odjętych basach mam dość LITZa :( Zależy jeszcze jaki to był producent.

No dobra, a z tych niebudżetowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CoagulaHavoc napisał:

te wyjebolity z neotecha i linki Audeosa podobno cieple, basowe i powietrzne. Tak z opisów wynika.

to cecha typowa dla OCC, zapewne przeważyła nad jasnością litza, skoro takie opisy brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Perul napisał:

to cecha typowa dla OCC, zapewne przeważyła nad jasnością litza, skoro takie opisy brzmienia.


Perul, co innego z OCC polecasz? Może być droższe niż 10zł/m ;)

No dobra, takie coś jeszcze -> https://allegro.pl/oferta/sommer-cable-square-4-core-mkii-4-x-0-20-mm2-pvc-9814989838
Gdzieś to polecałeś Perul zamiast Canare, bo ponoć robi ciężej i nie ostrzy. Powierzchnia przekroju większa o 0,05mm
Jak to jest w porównaniu do Canare?
Oczywiście izolacja i ekran do kosza i wszystko w nylon soft.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Perul napisał:

z danych na Twojej stronie Neotech NECH-3001 ma

- Całkowita średnica: 3 mm
- Przewodnik z izolacją: 0,9 mm
- Przewód miedziany: 0,6 mm

Więc przyjąłem 0,6mm średnicy miedzi, co daje 0,3mm promień, stąd przekrój 0,3x0,3x3,14=0,28mm2

Z tabel przeliczeniowych 26 AWG to niecałe 0,13-0,14mm2 - czyli jakieś 2x mniej niż 0,28mm2

CMK422 w formie fabrycznej rzeczywiście trochę taki jest, ale wystarczy wypruć żyły i zapleść, a otrzyma się przeciwieństwo takiego grania (jak na miedź oczywiście). Zwłaszcza góra zamiast lekko stłumiona, to lekko podbita.

 

Porównanie 1 żyły z Neotecha do żyły 7N Audeos:

20210512_172829.jpg

 

Generalnie to na dźwięk wpływa wiele rzeczy i ciężko mówić, że OCC gra tak, a Litz tak, bo składowych jest cała masa. Czystość miedzi, izolacja, emalia, rodzaj litzu (jest ich kilka), wypełnienia ewentualnego, geometria wiązek, grubość pojedynczych żyłek, ich budowa, splot, ekrany. Sam nie słyszałem, aby Neotech czy ta moja 7N były ciepłe, basowe itp., ale często takie wrażenia powoduje przejście z innego (pytanie jakiego) kabla. Może z jakiejś podłej srebrzanki, może z czegoś grubości włosa, jest dużo możliwości. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Pozostanę na razie przy Canare i sprawdzę co to da. Chcę wyciągnąć go z izolacji i ekranu. Już to kiedyś robiłem do innych słuchawek, ale nie plotłem warkocza, tylko na oryginalną skrętkę nałożyłem oplot nylon soft. Jendnak napotkałem gdzieś w netach uwagę, że warkocz to trzeba umieć zrobić, żeby nie miało to negatywnego wpływu na dźwięk. Serio? Jest jakaś tajemna technika zaplatania kabli? Bo im dalej brnę tym bardziej mi to wszystko voodoo zalatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.05.2021 o 17:37, Mayster napisał:

 

Porównanie 1 żyły z Neotecha do żyły 7N Audeos:

20210512_172829.jpg

 

Generalnie to na dźwięk wpływa wiele rzeczy i ciężko mówić, że OCC gra tak, a Litz tak, bo składowych jest cała masa. Czystość miedzi, izolacja, emalia, rodzaj litzu (jest ich kilka), wypełnienia ewentualnego, geometria wiązek, grubość pojedynczych żyłek, ich budowa, splot, ekrany. Sam nie słyszałem, aby Neotech czy ta moja 7N były ciepłe, basowe itp., ale często takie wrażenia powoduje przejście z innego (pytanie jakiego) kabla. Może z jakiejś podłej srebrzanki, może z czegoś grubości włosa, jest dużo możliwości. 

 

 

Mayster, czy masz może informację, jaką średnicę ma pojedynczy drucik w tym przewodzie z Audeos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jednak nie... Ten monokryształ robi z DT150 tragiczne buły. Basiwo i mocniej przygaszona góra. Po wielokrotnych podejściach poddałem się, wróciłem do stocka i głowa na powrót zaczęła się kiwać. Może z jakimiś jasnymi, lub neutralnymi nausznikami by się sprawdził. Do 150tek kompletnie się nie nadaje. Mogłem posłuchać Jimmiego D. Ten litz o ile coś daje, to tylko w**** przy lutowaniu ;) Srebra już nie chce, bo te wynalazki za dużo kosztują :P Kupiłem Mogami 2534 i jeszcze raz spróbuję balansu. Jak mi znów tak cofnie średnicę, zatępi górę i wyleje rezonujący beton to chyba będę pierwszy, który stwierdzi, że DT150 nie nadają się do balansu :P

Edytowane przez CoagulaHavoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności