Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przewód zbalansowany do DT150


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od dłuższego czasu polowałem na wtyk do DT150 i w końcu kupiłem. Jest już dostępny w jednym ze znanych sklepów z asortymentem DIY ;)
Wtyk do DT mam, a XLR to już nie problem, ale kabel może nim być. Jako że całkiem dobrze słucha mi się obecnie na stockowym SE, to sam nie wiem czego oczekiwać od przyzwoitego kabla zbalansowanego ;) Jedno jest pewne, nie chciałbym odchudzić przekazu, bo w torze z SU-9 i THX 887 jest całkiem fajne dociążenie, fakturowanie najniższych rejestrów i szybkość. Góry również nie chciałbym specjalnie rozświetlać, bo po przesiadce z ciepłego toru na w/w czasem mam wrażenie, że jest gorąco na górze mimo, że to DT150. Być może kwestia obycia, bo w większości odsłuchów jest super, ale mam dni, kiedy jest nieprzysiadalnie... Ale to chyba też naturalne zjawisko. Chociaż powoli się przyzwyczajam, a sprzęt się grzeje (wszystko nowe i może THX przerobił ze 150h, z czego SU-9 może 50h), to jednak chciałbym zachować obecne proporcje, bo jest ok. DT150 to czołgowo-subtelne brzmienie, jednak z neutralnie, bądź klinicznie brzmiącym torem bywa już różnie. SU-9 nie gra klinicznie, to ja jednak będąc przyzwyczajonym do bardziej ciepłego brzmienia wolałbym nieco więcej masy w przekazie. Nieco więcej ciała i wibracji. Choć teraz słuchając ostatniego Cohena jest idealnie... :) Generalnie, to w ogóle dziś mam ******sty dzień na słuchanie muzyki i wszystko brzmi niezwykle muzykalnie i wciągająco (raptem wczoraj było o wiele gorzej). Nie ma zmęczenia, nie czuję nachalności, jest równowaga i przyjemność. A słucham wszystkiego, od najbardziej mrocznego, ciężkiego i chorego metalu, przez post rocki, postmetale, avant popy/shoegaze, dark ambienty, ambienty, po modern jazz. Na pewno coś po drodze pominąłem, bo jest tego wiele.
Do rzeczy. Na chwilę obecną mam 2 typy z w/w sklepu z DIY:

Neotech NECH-3001 i niestety zdradzę sprzedawcę, bo to podobno kabel na specjalne zamówienie -> OCC 7N 26 AWG Litz Cryo v2 Audeos.

Reszta kabli w torze:
- USB Wireworld Ultraviolet 8
- IC XLR Wireworld Equinox 8 na wtykach Neutrik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dociążenia, to przede wszystkim duże przekroje przewodów oczywiście miedzianych, OCC też trochę dociążenia daje.

Do tego powyższego bardziej pasuje Neotech NECH-3001, bo ma sporo grubsze żyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

DT150 grają nieco grubo i są bardziej niż mniej dociążone więc skoro potrzebujesz je dociążać to jednak świadczy o tym że THX i SU-9 mocno odchudzają.

Nie wiem jak to jest w rzeczywistości, bo osobiście nie miałem okazji porównywać. Jednak starałem się zapoznać z opiniami i recenzjami zanim kupiłem sprzęt. O ile THX jest wg opinii liniowy i jak to opisują przezroczysty (nie wiem czy można nazwać go chudym), to z kolei SU-9 ma być tym najbardziej dociążonym, delikatnie cieplejszym i nieco zaoblonym na górze z konkurencji w podobnym przedziale cenowym (D70/D70s/D90). W sumie w połączeniu z DT150 powinno być grubo ;) Ale zaznaczam, wcześniej miałem nieco cieplejszy DAC i AMP i stąd pewnie takie moje wrażenie. Jak piszę wczoraj akurat było ok i być może wydziwiam, bo mam inne przyzwyczajenia. Na razie próbuję się rozeznać i być może najlepszym wyjściem będzie odczekać aż wszystko się ułoży a mózg przyzwyczai do nowego brzmienia. SU-9 sypie detalem w porównaniu do modowanego DM100 i pewnie też to powoduje że przekaz jest żywszy i bardziej angażujący. Porównywałem te DACi łeb w łeb.

P.S. Miałem przez kilka dni MEZE 99 Clasic (chwalone swego czasu przez Ciebie Spawn) i dosłownie nie dałem rady ich słuchać, taka buła... Bas tragicznie przewalony i zero góry. Znaczy była ale zaoblona pilnikiem do drewna... Wytrzymałem z nimi 30min i koniec, zwróciłem do sklepu. Po tych doświadczeniach kupiłem DT150 i od razu inna bajka, prosto z pudełka. Kontrolowany, zróżnicowany bas z fakturą i o wiele lepszą górą, która i tak nie jest jakoś super analityczna. Dla mnie te słuchawki to całkiem inne brzmienie. Skoro DT są BARDZO dociążone, to jak nazwać granie Meze? Jak dla mnie, te słuchawki to żart. Totalne rozczarowanie, a cena to kpina. Jedyne wytłumaczenie takiej ich popularności, to hype na forach wywołany przez jakiegoś basoluba. Tak swoją drogą, to nie wiem czy inny żart w postaci WH-1000MX nie są bardziej analityczne od tych Meze...

Edytowane przez CoagulaHavoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś się zmieniło bo Meze 99 które ja posiadałem kilka lat temu miały akurat mniej basu niż DT150 :) Ktoś pisał że ponoć teraz pady są inne w porównaniu do pierwszych modeli. Pamiętam też że im tego basu ubywało w miarę wygrzewania. Co do DT150 to niektórzy też tu już pisali że to totalna buła i sam bas ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś się zmieniło bo Meze 99 które ja posiadałem kilka lat temu miały akurat mniej basu niż DT150  Ktoś pisał że ponoć teraz pady są inne w porównaniu do pierwszych modeli. Pamiętam też że im tego basu ubywało w miarę wygrzewania. Co do DT150 to niektórzy też tu już pisali że to totalna buła i sam bas
To miałeś jakieś wyjątkowe Meze 99, bo pierwsze wypusty miały już taki bas - ilościowo było go więcej niż w DT-150 i był boomiasty, ten z Beyerów też nie jest szczytem kultury i zdyscyplinownia, ale zdecydowanie bardziej niz w Meze, do tego Meze grały bardziej midbasem, kiedy DT-150 bardziej subbasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał:

Co do DT150 to niektórzy też tu już pisali że to totalna buła i sam bas ;)

:woot: 

Miałem je u siebie na welurach i basowej buły to tam na pewno nie było, nawet pewna lekkość bym powiedział. Jedynie źródeł tej ich legendy nie mogłem się doszukać za diabła.

Meziaki słuchałem kiedyś na micie i było bum bum jak talala, ale górę niezłą miały i ogólnie to niezłe były w swojej cenie.

4 minuty temu, szwagiero napisał:

DT-150 bardziej subbasem.

No i proszę, Szwagiero subbasu się doszukał w dt150:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Spawn napisał:

Możliwe że coś się zmieniło bo Meze 99 które ja posiadałem kilka lat temu miały akurat mniej basu niż DT150 :) Ktoś pisał że ponoć teraz pady są inne w porównaniu do pierwszych modeli. Pamiętam też że im tego basu ubywało w miarę wygrzewania. Co do DT150 to niektórzy też tu już pisali że to totalna buła i sam bas ;)

No to Ci powiem, że chyba faktycznie się coś zmieniło z biegiem czasu, bo Meze to tragiczna buła, a DT150 grały co prawda nieco basowo, ale jednak duuużo lepiej były kontrolowane na tym samym torze. Na obecnym DT150 grają deczko ciężej od nieco analitycznych SR50BT, czyli wniosek taki, że dostają to czego im potrzeba do poprawnego wysterowania. Jak pisałem, być może mam przyzwyczajenia do cięższego i ciepłego brzmienia po poprzednim sprzęcie. I być może przedwczoraj miałem kiepski dzień na słuchanie czegokolwiek. Jednak zbalansowany kabelek chciałbym sobie zrobić (bo mam w końcu taką możliwość) i stąd moje pytania i uwagi. Wolałbym, żeby proporcje były zachowane bez odchudzania, czy wiercenia na górze.

34 minuty temu, audionanik napisał:

Miałem je u siebie na welurach i basowej buły to tam na pewno nie było, nawet pewna lekkość bym powiedział. Jedynie źródeł tej ich legendy nie mogłem się doszukać za diabła.

Sorry, że przypominam, ale jak już kiedyś ktoś zauważył przy dyskusji o tych słuchawkach, to Ty nie miałeś DT150. Ty miałeś DT150-MOD (welurami), więc trudno Ci było rzetelnie opisać ich brzmienie, a tym bardziej szukać źródeł legendy.
 

 

34 minuty temu, audionanik napisał:

No i proszę, Szwagiero subbasu się doszukał w dt150:D.

Patrz wyżej ;)

Posłuchaj DT150 ze stockowymi padami i wtedy możemy dyskutować. Bez urazy ;)

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, CoagulaHavoc napisał:

Posłuchaj DT150 ze stockowymi padami i wtedy możemy dyskutować. Bez uraz

Też słuchałem😂. Tyle że nie miałem ich na dłużej u siebie. Nie zmieniło to dt150 w dobre słuchawki.:)

No, pora spadać zanim mnie tu wintydżowym kijem oćwiczą, albo inną studyjną czterdziestoletnią pałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Spawn napisał:

Dla niedowiarków pomiary egzemplarzy z tamtego okresu

No i z tych wykresów wynika, że na Meze od 1kHz następuje gwałtowny spadek o 20-25dB i górka pojawia się dopiero na ok. 9kHz, która i tak jest niżej o ok. 5dB od największego natężenia w niższych częstotliwościach. Czyli mocno wycofana góra -> ogólnie bułowaty charakter brzmienia.

 

29 minut temu, audionanik napisał:

Też słuchałem😂. Tyle że nie miałem ich na dłużej u siebie. Nie zmieniło to dt150 w dobre słuchawki.:)

No, pora spadać zanim mnie tu wintydżowym kijem oćwiczą, albo inną studyjną czterdziestoletnią pałką.


Nie kupiłem dlatego, że to "wintydż", czy legenda. Mnie moda omija, tym bardziej w audio. Kupiłem, bo podoba mi się ich uniwersalne brzmienie i są o tyle DOBRE, że z powodzeniem konkurują z dwukrotnie droższymi HD600/650 (wg mnie), a o Meze to nawet szkoda wspominać. Nie rozumiem, o czym my tu dyskutujemy, skoro tematem jest "kabel zbalansowany do DT150", a nie gusta, czy preferencje brzmieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audionanik napisał:

Ja też nie, bo ja tylko Społnowi odpisywałem na temat basu w dt150, nie oczekując pouczeń od Ciebie:D


Ja też nie wiem po co przytyk o wątpliwej legendzie DT150, skoro mowa była o basie. Nie domyśliłeś się, że również nie oczekiwałem tego typu uwag w temacie o zupełnie czymś innym?

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, CoagulaHavoc napisał:

No i z tych wykresów wynika, że na Meze od 1kHz następuje gwałtowny spadek o 20-25dB i górka pojawia się dopiero na ok. 9kHz, która i tak jest niżej o ok. 5dB od największego natężenia w niższych częstotliwościach. Czyli mocno wycofana góra -> ogólnie bułowaty charakter brzmienia.

 

 

Jak jedne uwazasz za bulowate to drugie niestety tez musisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Spawn napisał:

 

Jak jedne uwazasz za bulowate to drugie niestety tez musisz :)

No niestety nie. Słuchałem obu par.

Poza tym z wykresu wynika, że góra w meze bardziej wycofana. Przecież to jednoznaczne ze znacznym przechyleniem tonalności w stronę ciepła i bułowatości właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@audionanik ja wiem, że lubisz mi dopiekać (ja tez to troche lubie, pewnie mam syndrom sztokholmski) ale ja nie uważam DT150 za jakiś cud. Ot spoko słuchawki, szkoda że nie trafiłem na nie wcześniej bo mają wszystko czego szukalem na początku audiofilskiej przygody. W momencie w którym je sobie sprawilem troche dla beki to już było za późno bo sound quality nie takie jakie by mnie satysfakcjonowalo. Głównie to ich używam do grania na konsoli po nocy i jako jakiś tam odnośnik jak grają "normalne" słuchawki. Kosztowały mnie o ile dobrze pamiętam 400zł. 

 

Podobnie mam teraz z Audio Technica R70x które niedawno zanabyłem w zasadzie z nudów dlatego że nigdy żadnej Audio Technici nie miałem. No ******aszcze słuchawki brzmieniowo w niewygórowanej cenie bez wad  i niedomagań które odnalazłem wcześniej w HD600, K701, SR325, DT880 itp przez które przeszedłem kiedyś jak burza. Niestety znowu, za późno bo to już nie to sound quality które by mnie jakoś specjalnie robiło. Fajnie się w nich słucha jak czekam na kuriera bo otwarte ;) Przy nich DT150 to rzeczywiście buła no ale 2 razy taka cena i otwarta konstrukcja to cięzko sie dziwić.

 

Co do Meze 99 to mi się podobały 5 czy 6 lat temu bo to były wtedy jedne z niewielu moim zdaniem przyjemnie grających, łatwo napędzalnych, cieplejszych, przenośnych słuchawek z solidnym basem w sam raz do biura. Swierdzenia że społn to je poleca a to kicha to deczko nie na miejscu bo społn to ich nigdzie nie poleca (chyba ze ktos sie podemnie podszywa) tylko podobały mu się 6 lat temu. Sporo się na rynku zmieniło przez ten czas i jak chcecie sobie pogadać o tym co było 6 lat temu to macie możliwość użyć wyszukiwarki poczytać co wtedy kto pisał i cofnąć się tym samym w czasie.

 

 

Społn w 2021 się juz nie zna i mu się coraz częściej zwyczajnie nie chce gadać setny raz o tym samym ani tłumaczyć jak sie czyta wykresy. Zresztą jak czasami poczytać to niektórzy zarówno słyszą i widzą to co sobie umyślą.

 

Pozdroofka.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meze 99 Classic to jedne z najbardziej absurdalnych słuchawek jakie słyszałem, normalnie audiofilskie Beatsy :DNawet jeśli były jakieś normalnie grające wersje, to też zbyt dobrze o producencie nie świadczy - co, wypuszcza te same słuchawki z tą samą nazwą, tylko niektóre mają bas podbity o 15dB? Trochę to kiepskie :)

 

Co do przewodu do DT150 to niestety nic nie mam na ten temat do powiedzenia, poza tym, że DT150 to najlepsze słuchawki do 2 tys. dolarów ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Spawn napisał:

ale ja nie uważam DT150 za jakiś cud. Ot spoko słuchawki


Wściekłeś się z tą powagą, czy co? Przecież wiem o tym doskonale.

44 minuty temu, Spawn napisał:

Społn w 2021 się nie juz nie zna

Mam podobnie:D.

Też mi się dużo pozmieniało przez lata; po naszej ostatniej spinie jeszcze bardziej:D.

20 minut temu, Kuba_622 napisał:

niestety nic nie mam na ten temat do powiedzenia, poza tym, że DT150 to najlepsze słuchawki do 2 tys. dolarów ;)

Do tej pory latały po dwa koła ale w złotówkach:D. Przespałem coś?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, CoagulaHavoc napisał:

Idźcie sobie pogadać nie na temat gdzie indziej.

Sorry jeszcze raz. Przeczytałem uważnie Twojego posta i radziłbym uważać z tym  Neotechem, bo może zacząć sopran w niższych partiach dokuczać. Na Twoim miejscu olałbym wynalazki oraz drogie wyjebolity i kupiłbym coś zwykłego z porządnej fabryki w układzie starquad np canare za kilka zeta/metr - on nic kombinuje z dźwiękiem.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, CoagulaHavoc napisał:

No nic, pozostaje mi samemu eksperymentować.

Do eksperymentów to lepi tańsze jakieś. Z neotecha to KHS-y jakieś lub KACSA tańszy rebrand); albo klasyki: sommer, cordial, canare. Sommer siedzi fabrycznie np. w t1v1 a jego wymiana to bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności