Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Tak już mam, że najpierw zwracam uwage na wyglad zewnetrzny, kolorystyke i jakość wykonania. Jeżeli cos mi się nie podoba, to tego nie kupie, choćby grało najlepiej na świecie.

No to Rafacio będzie musiał się srogo przyłożyć podczas produkcji.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MichalZZZ napisał:

@Bednaar Każdy ma jakies inne priorytety, ktorymi sie kieruje kupujac rzeczy materialne. Każdemu też może sie podobac co innego :)A czy kogoś stać, czy nie, to już nie wnikam. Nie moja sprawa. Nie tego tyczy sie dyskusja. 

No właśnie - mnie dziwią te opinie krytyczne, że ktoś tam kupił np. słuchawki za 50 000 zł. Stać go - jego sprawa. Ale faktycznie ta krytyka jest głównie od osób, które zazdroszczą - chcieliby, ale ich nie stać. Osobiście wiem, że nigdy bym tak drogich słuchawek nie kupił, nigdy nie zamierzałem posiadać najlepszego systemu stereo, by zaimponować innym. Ma po prostu umożliwiać mi relaks przy muzyce i tyle. Pewnie też dlatego nie zazdroszczę.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

A jak to jest z tymi rękawiczkami? Z tego co zauważyłem to przy pracy przy komputerze nie noszą (co w sumie rozumiem, bo nie uważam, aby była taka potrzeba). Ale tak właściwie to kiedy lekarz zawsze musi mieć rękawiczki? Podczas dotykania pacjenta, zastrzyku?

Po badaniu pacjenta rękawiczki powinien wyrzucić. 

Pielęgniarka po zastrzyku także powinna wyrzucić rękawiczki. 

Prędzej niż KurnaVirus dopadnie nas w szpitalu C lub B. Ale podobno ostatnimi laty , chorych na C łatwiej wyleczyć. Są też różne bakterie szpitalne itp.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bednaar napisał:

Kogoś stać na Hifiman Susvara za 30 000 zł -

Mi niem chodzi o to czy kogo stać. Mi chodzi o to, żę cena jest absurdalnie absurdalna, bo za tyle to wiele ludzi (w Polsce pewnie ponad połowa) żyje (je, ubiera się, mieszka) cały rok. A to cokolwiek by nie powiedzieć są tylko dwa głośniczki. I niech sobie nawet będą z berylu. Niektóre takie słuchawki są naprawdę złe. Choćby właśnie D8000 - szare, matowe i nijakie granie. Do tego, a to rozpadają się pady, a to jak u Clarka rozpada się regulacja. Ja rozumiem, że w szopie pewnych rzeczy nie przeskoczymy, ale cena jednak zobowiązuje by taki produkt chociaż mechanicznie był ideałem. Bo to jak gra to może być kwestia gustu. Z drugiej strony w studiach nagraniowych powszechnie tak drogich rzeczy się nie używa.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio - jestem świadom, że taka cena jest absurdalna (inna sprawa, że są ludzie, którzy nawet za wielokrotnie mniejszą kwotę żyją przez rok - ale tu już wchodzimy w kwestie moralne: temat na osobną dyskusję), sumaryczna cena użytych elementów jest wielokrotnie niższa, producent pewnie uzasadnia taką cenę "kosztami koncepcji": dlatego sam bym ich nie kupił. Jestem jednak daleki od  oceniania kogokolwiek - ale tu już @MichalZZZ ładnie napisał - pod czym sam też się podpisuję. Potwierdzam też, że wyśmiewanie w drugą stronę: gdy kogoś nie stać na lepszy sprzęt - jest może i rzadziej spotykane, ale równie krzywdzące. Jak nie stać Cię na Hifimany, to kup Koss Porta Pro, albo Superluxy: na nich też można z przyjemnością słuchać muzyki.

Reasumując: nie gorączkuję się drogimi słuchawkami. I tak ich nie kupię. A jak ktoś się na nie zdecyduje, to życzę przyjemnego słuchania. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bednaar napisał:

Reasumując: nie gorączkuję się drogimi słuchawkami. I tak ich nie kupię. A jak ktoś się na nie zdecyduje, to życzę przyjemnego słuchania. Tyle w temacie.

Oczywiście, że tak. Ja dodatkowo nie usłyszałem jeszcze lepszości takich słuchawek ponad takie Beyery Tesle, K812, HD600 i 800 czy moje 11 czy też, bo jakże mógłbym tego nie napisać K701 fabryczne. Bo od modowanych to może są i lepsze.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

@Bednar jak juz wchodzimy na taki temat, to na forum czy to zegarkowym, czy rowerow szosowych, czy modowe - moje najwieksze pasje. Czy chocby tutaj, zauwaz, ze najczesciej sa wysmiewani ludzie, ktorzy wydaja wiecej na cos, co tak na prawde nie jest tyle warte. Nie rozumiejac ich pasji. Takich ludzi sie zazwyczaj nazywa jeleniami - miales przyklad z dzisiaj. A teraz sobie wyobraz sytuacje odwrotną, ze ktos kogos wysmieje, bo go na cos nie stac. Chamstwo, buractwo i brak kultury - oczywiscie, ze tak. Niemniej jednak zauwaz, ze takich sytuacji nie ma, bo kazdy ma w sobie troche kultury osobistej, natomiast wysmiewanie ludzi, ktorzy przeplacają, bo lubią i mogą, jest na porządku dziennym.

 

Moja rada jest taka, zeby nie oceniac ludzi i nie zagladac im do portfela, a juz na pewno nie wysmiewac. Niech kazdy kupuje co chce, jak chce i za ile chce. 


A to nie jest tak, że Ci ludzie są przewrażliwieni i krytykę produktu odbierają osobiście bo się z nim utożsamili? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 13:43, deftones9 napisał:

Czy Ty Rafacio byłeś w swoim życiu z czegokolwiek zadowolony?

Dziwne pytanie. Wszyscy wkoło mnie pytają czy nie mam żadnych problemów w życiu, bo jestem ciągle zadowolony, a tu taka opinia. Co do kwiatów to doszły, odbiorczyni zachwycona, ale w perspektywie kilku miesięcy okazała się ta ekstrawagancja jednak bez sensu. Także nie warto. Ale może za młody jeszcze jesteś by uczyć się na cudzych błędach.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MrBrainwash napisał:


A to nie jest tak, że Ci ludzie są przewrażliwieni i krytykę produktu odbierają osobiście bo się z nim utożsamili? 

A to już nie do mnie pytanie. Ja nie lubię oceniać ludzi.

 

Moge sie wypowiadac za siebie - a ja jak juz pisalem wybieram najpierw oczami, a pozniej słuchem:) I nie mam z tym problemu, że jakieś sluchawki, ktore są wielokrotnie tansze, będą grały lepiej niż moje, które przykładowo mogą być wielokrotnie droższe.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zgodzimy się, że im większa dostępność produktów (przystępniejsza cena) tym lepiej dla hobby i społeczności audio?

Oraz że cena powinna mieć uzasadnienie? Poza tym wydaje mi się, że cena najwyższego modelu wpływa na ceny niższych modeli, jest w jakiejś relacji do niższych modeli - w takiej by oba produkty się sprzedały, i wydaje mi się, że będą drożeć mid-tiery, bo toptiery idą w górę z każdym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ocena brzmi "słuchałem i mi się nie podoba bo za dużo/mało basu, za szeroka/wąska scena, za dużo/mało szczegółów etc", to spox. Ba, nawet argument że wyglądają jak cygańskie wesele kupuję (bo faktycznie, kurde, te pikoki to straszna siara, a oczami tez się kupuje). Kiedyś strasznie hejtowałem jeden nóż, sebenzę konkretnie. Kto zna, ten wie o co kaman. Przeszło mi. Dorosłem :)
Jeśli ocena to "są beznadziejne, bo krzywa nie taka", albo "są beznadziejne bo są za drogie", to kaman, plażo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

A to już nie do mnie pytanie. Ja nie lubię oceniać ludzi.


No, ale ludziom którzy oceniają cenę produktu mogło się trochę oberwać, Twoją oceną, że zaglądają do kieszeni i krytykują właścicieli. Dla mnie to są równoważne rzeczy. Osobiście nie dostrzegam jakiś napaści na właścicieli takich słuchawek. Skoro istnieją możliwości w każdym z tych przykładów i znajdują się pojedyncze przypadki występowania każdego z nich to nie rozumiem po co wyróżniać jeden i robić z właścicieli męczenników uciskanych przez tych których nie stać. ;) 

IMO pasjonaci przecież źle na tym wychodzą tak samo jak reszta. Takie słuchawki nie koniecznie kupi pasjonat. Mogą być kupowane i zakładam, że to częsty scenariusz, przez ludzi których zwyczajnie stać i nie mają co z kasą zrobić a chcą poczuć swój status społeczny, bo pieniądz sam w sobie nie ma wartości, natomiast działa ekonomiczno-psychologiczna zasada "niedostępności" i "społecznego dowodu słuszności". Ot marketing. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

Ale już za takie Susvary w życiu nie zapłaciłbym 30k.

Ja też nie, i nie dlatego, że sobie nie moge na nie pozwolić, a dlatego, że zwyczajnie mi się nie podobają :)

 

Teraz, vonBaron napisał:

Ja np za takie Utopie byłbym w stanie zapłacić te 17k gdybym tyle miał bo bronią się tak wyglądem jak i dźwiękiem. 

Podobnie jak Ty masz z Utopiami, to ja mam z ZMF Verite. Dlatego chce mieć dwie pary, jedne zamknięte, a drugie otwarte :) Tak bardzo mi się wizualnie podobają i tak bardzo jestem zadowolony z ich brzmienia.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj trudno się częściowo przynajmniej nie zgodzić.
Drogie rzeczy często kupują ludzie, którzy mogą, a niekoniecznie z nich skorzystają. Vide pańcie po 60 z lujami witonami pod pachą pyrkajace do Lidla sportowymi samochodami typu tojka gt86 albo terenowymi landroverami - widuję dość czesto default_smile.png
Ale czasami jednak taki sprzęt kupuje ktoś, kto z niego korzysta.

Edit: I dzięki takim pańciom kupi go taniej z drugiej ręki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubachim napisał:

Podobnie jak Bentley za grubo ponad 1 mln euro nie ma uzasadnienia w cenie.

Podobnie Audeze - to jest produkt celowo drogi dla pasjonató i ludzi zamożnych, nie dla biedaka to, pogódź się z tym. Nie ma sensu racjonalizować ceny, kupi ten, kto może, bo... może :)

To się nazywa statut społeczny. Jednych stać to sobie kupi a dla takiego kowalskiego żeby tylko grało taki nieaudiofil ale z prmocji kupi z jakichś supermarketów lidl czy biedronka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności