Skocz do zawartości

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde bele, serio zamierzacie sprowadzić dyskusję do "nie stać Cię"?
Rafacio na przykład spokojnie myślę by sobie mógł kupić te lcd5 za gotówkę, wystarczyło by mu zredukować o połowę ilość konsumowanych piw na parę tygodni z tego co pisał. Ale widać chlop ma inne priorytety. Czyli pudło.
Na kazdym poziomie konsumpcji są rzeczy lepsze i gorsze przecież. Ważne, żeby mieć swoją opinię opartą na czymś. Mózgopracz np. swoje blurby opiera na czymś (czyli wykresach które zrobił jakiś noname z jutuba ;) ) - no i good, przynajmniej wiadomo że nie ma sensu dyskutować. Ale dyskusja o słuchawkach w oparciu o domniemany finansowy ból dupy jest poniżej krytyki. Szanujmy się jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, vonBaron napisał:

Zwykle od jeleni wyzywają frustraci którzy bardzo by chcieli ale nie mogą sobie pozwolić na lepsze sprzęty,

 

2 minuty temu, bleck55 napisał:

Zazwyczaj tak to wygląda że najbardziej szczypie **** tych których nie stać.

 

No już tak nie generalizujcie Panowie bogacze ;) Ja też widziałem już niejednego biznesmena tu na forum co kupił zabawkę za tyrane przez pół roku pieniądze a potem się nie mógł pogodzić z tym, że na meecie posłuchał 2-3x tańszego sprzętu i jakoś mu się wydawał lepszy... Ta nerwowo drgająca powieka frustracji i zagubienia ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Ciężko mi się zgodzić, że 4000 czy 5000 euro czy nawet dolarów jest normalną ceną za w sumie coś tak prostego jak słuchawki. Smutne zaś jest urobienie konsumentów, którzy takie ceny akceptują, a nawet się nimi podniecają.

A ja się z tym zgadzam - dopóki są też dostępne w sprzedaży słuchawki w różnych cenach. Ktoś kupi w markecie pchełki za 15 zł i jest szczęsliwy. Ktoś inny - KPP za 160 zł - też OK. Inna osoba AKG K701 za 650 zł - kolejny zadowolony. Kogoś stać na Hifiman Susvara za 30 000 zł - i też banan na twarzy. Kurde, każdy ma inne potrzeby, inne możliwości finansowe. Ja mam od 13 lat AKG K530LTD bez ozdobnych literek na muszlach i z pęknięciami na plastiku, owiniętymi taśmą samowulkanizującą - ale będą mi grać, dopóki nie padną, bo lubię ich brzmienie. Plus jeszcze rekablowane KPP na zmianę, bo niektóre płyty lepiej na nich grają. Tani sprzęt, bo teraz nie stać mnie na lepszy, ale nie kipię z zazdrości, jako ktoś swoje uczciwie zarobione pieniądze wydaje na słuchawki w kwocie, jaką niedawno wydałem na używanego Dustera ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Dacia rules ;) Przed Dacią miałem dwie Skody - Felicia, potem Fabia. Tylko marki z demoludów ;)

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Jeżeli ktoś jest zadowolony z tańszego sprzętu to super, sam przecież twierdzę że droższe nie znaczy zawsze lepsze ale niech nie wyzywa innych od jeleni.

Jeleń to bardzo dostojne, szlachetne zwierzę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, iż nie jeden audiofil wolałby wydać swoje całe oszczędności i wejść w posiadanie np LCD-5 niż być na tyle obrzydliwie bogatym i się nimi nie zainteresować. Majętni ludzie mają jednak inne priorytety na rozrywkę i spędzanie wolnego czasu niż słuchanie muzyki w intymnych warunkach😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szybko.
A teraz jeszcze w rekawiczkach. Czesto za dużych.
W receptach nie robie litrówek, bo nie bardzo mam jak, ale w skierowaniach zdarza się, faktycznie. A w dokumentacji elektronicznej to już w ogóle.
A ja mam aż 20 minut na pacjenta. Są lekarze którzy mają 6.
Nie ma czasu czytac co sie napisało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd ale nikt tutaj nie mówi, że tańszy znaczy gorszy. Ja to zauważyłem, że jestem nieco inny niż Wy wszyscy tutaj, bo dla mnie wygląd idzie w parze z brzmieniem. Więc mi to nie grozi, że wydam ileś tam pieniędzy i później posłucham jakiś x razy tańszych sluchawek, ktore będą brzmialy podobnie, albo i lepiej. Tak już mam, że najpierw zwracam uwage na wyglad zewnetrzny, kolorystyke i jakość wykonania. Jeżeli cos mi się nie podoba, to tego nie kupie, choćby grało najlepiej na świecie. Jestem wzrokowcem. Choc wiadomo, że staram się to łączyc i wybierać sprzet, który nie dość, że mi się podoba, to też świetnie gra. Oczywiście, że nie kupie też czegoś co gra przecietnie, ale mi się bardzo podoba :) Jak widać nie jestem typowym audiofilem. Po prostu uwielbiam rzeczy materialne i lubie pasje ludzi, którzy je produkują. Mniejsza z tym, że niejednokrotnie są to rzeczy przecenione. Mniejsza z tym, że czesto jest nam nawijany przyslowiowy makaron na uszy. Mniejsza z tym, że w wiekszosci przypadków to zwykły marketing :) Jeżeli coś mi się wizualnie podoba, to jestem zainteresowany, a jak do tego jest jeszcze dobre technicznie i ma doskonałe wsparcie klienta, oraz jakąś historie w tle, to już w ogóle super.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MichalZZZ napisał:

@lsd ale nikt tutaj nie mówi, że tańszy znaczy gorszy. Ja to zauważyłem, że jestem nieco inny niż Wy wszyscy tutaj, bo dla mnie wygląd idzie w parze z brzmieniem. Więc mi to nie grozi, że wydam ileś tam pieniędzy i później posłucham jakiś x razy tańszych sluchawek, ktore będą brzmialy podobnie, albo i lepiej.

Sendy Audio Peacock - lepiej grają od LCD3, do tego ładniejsze, porządniej zrobione i tańsze. I jeszcze ten erotyczny kuferek. :rolleyes: Bierz Pan!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi rękawiczkami? Z tego co zauważyłem to przy pracy przy komputerze nie noszą (co w sumie rozumiem, bo nie uważam, aby była taka potrzeba). Ale tak właściwie to kiedy lekarz zawsze musi mieć rękawiczki? Podczas dotykania pacjenta, zastrzyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majkel napisał:

Sendy Audio Peacock 

Dziekuje za propozycje, ale wole LCD4 albo LCD5. Choć przyznam, że bardziej mi się podobają czwórki, a do tego grają sygnaturą, którą lubie :) Zobaczymy. Któres pewnie sobie wybiore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MichalZZZ napisał:

Ja to zauważyłem, że jestem nieco inny niż Wy wszyscy tutaj, bo dla mnie wygląd idzie w parze z brzmieniem. Więc mi to nie grozi, że wydam ileś tam pieniędzy i później posłucham jakiś x razy tańszych sluchawek, ktore będą brzmialy podobnie, albo i lepiej. Tak już mam, że najpierw zwracam uwage na wyglad zewnetrzny, kolorystyke i jakość wykonania. Jeżeli cos mi się nie podoba, to tego nie kupie, choćby grało najlepiej na świecie. Jestem wzrokowcem. Choc wiadomo, że staram się to łączyc i wybierać sprzet, który nie dość, że mi się podoba, to też świetnie gra. Oczywiście, że nie kupie też czegoś co gra przecietnie, ale mi się bardzo podoba :) Jak widać nie jestem typowym audiofilem.

 

Też nie jestem typowym audiofilem: przede wszystkim meloman i większość pieniędzy u mnie idzie w kupowanie płyt. W odróżnieniu od audiofilów swoje oszczędności wydałbym np. na nowy box Milesa Davisa "Complete Bitches Brew Sessions" z dodatkami np. w postaci blueray czy DVD z koncertami, a nie na nowe słuchawki. Jestem melomanem, który docenia dobre brzmienie, tzn. takie, które uprzyjemnia mi słuchanie muzyki (niekoniecznie ogólnie przyjęte "referencyjne"). Wygląd - dla mnie sprawa drugorzędna, ale jezeli już, to lubię stylistykę pancerną, najładniejsze słuchawki: Beyerdynamic DT-150 :) OK, przyjąłem do wiadomości że są Audeze LCD-5, wyglądają na swój sposób ładnie, ale nie chcę ich kupować. Po pierwsze nie stać mnie, a po drugie - sprzęt u mnie gra do "zajeżdżenia", a nie do momentu, gdy mi się znudzi itp. Ale lubię zagladać na fora takie, jak to, bo jednak sprzętem się intetresuję - ale nie na tyle, by go mieć. No i - jak jakaś pijawka - korzystam z wiedzy Kolegów-Audiofilów bo wiem, że sprzęt wieczny nie jest i w końcu kiedyś padnie, więc lepiej trzymać rękę na pulsie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar Każdy ma jakies inne priorytety, ktorymi sie kieruje kupujac rzeczy materialne. Każdemu też może sie podobac co innego :)A czy kogoś stać, czy nie, to już nie wnikam. Nie moja sprawa. Nie tego tyczy sie dyskusja. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności